Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

mivel jobban, higgadtabban megvizsgálva a dolgot újra benéztem a mocitető alá, valamint elmentem egy erre szakosodott céghez, ahol ők is egyből nekem szegeztek 2 kérdést, így vettem feszszabályzót+diódahidat, mert az akksim kivirágzott a sarunál, és az egész akksi teteje szép nedves, ergó túltöltésben részesülhet már egy ideje, így nem szenvedek. Csere, és biztos jó lesz.9ezer forintomba kerültek a cuccok.

Bár már lassan megszokom a troli hangot! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Még a végén autód lesz! :rolleyes: Remélem, más nyavaja már nem veszi elő, szívtál vele eleget.

Na igen, pont erről beszélgettem ma az autósboltos sráccal, hogy mibe se került eddig...

Jelentem, kész vagyok, már csak 1 db(vagy inkább 2) izzót kell vennem, hogy pótoljam azt, amit most a töltésjelzőnek beraktam. Troli hang eltűnt, töltés tökéletes. a 14-et tartja többnyire, nem a 14.9-et <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hello Mindenki!

Mi az a hall szenzor?

És hol van?

Nagyon meg kell hozzá bontani a gépet?

A te motorodon nem tudom pontosan hol van, de gondolom ugyanott ahol nekem...

Ha jól tudom, a HAL szenzor a vezérműtengely helyzetéről ad jelet a gyújtás vezérléséhez. Régebbi motorokon az elosztófedél-rotor lehet a megfelelője kb. (de lehet butaságot mondtam)

Viszont hogy melyik az, azt tudom.. legalábbis úgy gondolom :rolleyes:

30126934.jpg

Ezen a képen itt lent ez a fényes hengerszerüség a szelepfedél akksi felöli oldalán a kocsi eleje felé..

30126961.jpg

Ezen ITT a kép bal alsó sarkában szintén látható..

Ez ugyan C20xe motor, de nálad is valszeg hasonló lehet...

Szerk: Megnéztem neten pár x20xev mocit, bár sajna nem túl jó szögben,és nem nagyithatóan.. nem láttam rajta olyat mint nekünk.. de valahol csak csak ott kellene lennie.. szvsz.. de csak jön valaki, aki már találkozott x20xe mocival

Link to comment
Megosztás:

az X20XEV-nek van egy főtengely fordulatszám érzékelője, és van egy vezérműtengelyes érzékelője.

Előbbi a vezérlés felőli oldalon, alul, a szervó+klíma tartókonzolja alatt van a blokkon. Nagyon rossz helyen szerelhetőségi szempontból.

A másik meg felül, a gyertyatakaró végében van. Kiszedéséhez a vezérlés(szíj) burkolatát le kell szedni(ahhoz meg még jó pár dolgot).

Link to comment
Megosztás:

Hall helyesen. :rolleyes:

És igen, általában kettő van. Az egyik a főtengely jeladó, ami a vezérlés oldalon a szíjtárcsa mellett van szorosan alul.

A másik pedig a vezérműtengelynél, vagy a vezérlés oldalon a vezérműtárcsánál, vagy a másik oldalon a tengely végén.

De hogy tovább bonyolítsam a dolgot, az ABS útjeladók is hall jeladók pl. <_<

Link to comment
Megosztás:

OK!

Ezt majd megnézem.

Habár még nem csináltam ilyet, de egyszer mindent el kell kezdeni. <_<

De ugye nem lehet elqrni? :rolleyes:

Akkor ha jól értem az "A" és a "B" csatlakozót kell összekötnöm, gyújtást adok és nézem a villogást közben számolom.

És akkor ezt úgy értelmezzem, hogy a 0115, olyan mint a 12. És utána jön az én hibám? Minden 3x

**********-*-*-***** (0115)

**********-*-*-***** (0115)

**********-*-*-***** (0115)

**********-***-***-********** (0330)

**********-***-***-********** (0330)

**********-***-***-********** (0330)

Link to comment
Megosztás:

OK!

Ezt majd megnézem.

Habár még nem csináltam ilyet, de egyszer mindent el kell kezdeni. ;)

De ugye nem lehet elqrni? :rolleyes:

Írd le ide, hogy miket villog, aztán kihámozzuk. Én mondjuk nem gondolnám, hogy hosszú kódokat fog adni, mert azon az oldalon, amit feljebb belinkeltem az X20XEV motorhoz Siemens Simtec 56 vezérlőt ír, amihez kétszámjegyes kódokat társít, de tévedhet ez is... <_<

Link to comment
Megosztás:

Írd le ide, hogy miket villog, aztán kihámozzuk. Én mondjuk nem gondolnám, hogy hosszú kódokat fog adni, mert azon az oldalon, amit feljebb belinkeltem az X20XEV motorhoz Siemens Simtec 56 vezérlőt ír, amihez kétszámjegyes kódokat társít, de tévedhet ez is... :rolleyes:

multec és simtec esetében is volt mindkét kódtípus. Általában évjárat függő.

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk nem gondolnám, hogy hosszú kódokat fog adni, mert azon az oldalon, amit feljebb belinkeltem az X20XEV motorhoz Siemens Simtec 56 vezérlőt ír, amihez kétszámjegyes kódokat társít, de tévedhet ez is... :rolleyes:

Siemens Simtec 56 és Simtec 56.1 --> kétszámjegyű hibakódok

Siemens Simtec 56.5 (asszem '97-től) --> négyszámjegyű hibakódok

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.