Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

üdv. ha jól emlékszem, a középkonzolt, 1 db izzó világitja meg. tegnap kicseréltem, és olyan mintha szinte nem csináltam volna semmit. gyertyának több a fénye. mit lehet tenni?

van az kettő izzó is de úgyse ér sokat énis a héten cseréltem de nem kell félni hogy kisüti a szemem:D

Link to comment
Megosztás:

Ahojtye kedves Vectrás Társaim!

Kb. fél éve vagyok egyenlőre nem annyira boldog tulajdonosa egy Vectrának. /Részemről a szerelem megvan, de Ő még nem viszonozza. :) /

Nagyon úgy fest, hogy kikönyökölt a motorvezérlő elektronikám. A szerelőm azt mondta, olyan ECU-t keressek, amin egy hosszú szám végén "94" van, és egy nagy "SB" felirat legyen még rajta,és Siemens legyen! A "94" szerinte arra utal, hogy immobiliser nélküli, az "SB" pedig, hogy automata váltóshoz való. /Bár Google már évek óta jóbarátom, mégsem találtam ilyet a neten. :( /

Első kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy igazak ezek az "azonosítók", és jelentésük?

Az autóm adatai:

1994-es Vectra A

2.0i 16V, 136LE, X20XEV motorkódú

AUTOMATA váltós

immobiliser nélküli, ferdehátú.

További kérdéseim:

Van esetleg valakinek a kocsikámhoz való eladó ECU-ja?

Szerintetek milyen típusú ECU kell az enyémhez? Mik alapján tudnék keresni utána a neten? /gyáriszám, típusszám, stb./

Esetleg több fajta ECU is jó lehet a kocsimhoz?

Mindenféle segítséget, infomációt nagyon köszönök előre is!

Bocsánat, ha esetleg hülyeségeket/hülyén kérdezek, de sajnos nem vagyok nagy szaki! :)

Köszönettel: Cselik Béla

Link to comment
Megosztás:

Nagyon úgy fest, hogy kikönyökölt a motorvezérlő elektronikám. A szerelőm azt mondta, olyan ECU-t keressek, amin egy hosszú szám végén "94" van, és egy nagy "SB" felirat legyen még rajta,és Siemens legyen! A "94" szerinte arra utal, hogy immobiliser nélküli, az "SB" pedig, hogy automata váltóshoz való. /Bár Google már évek óta jóbarátom, mégsem találtam ilyet a neten. :( /

Első kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy igazak ezek az "azonosítók", és jelentésük?

Az autóm adatai:

1994-es Vectra A

2.0i 16V, 136LE, X20XEV motorkódú

AUTOMATA váltós

immobiliser nélküli, ferdehátú.

Nem kell ennyire túlmisztifikálni a dolgokat.

Először is, az X20XEV Vectrának Siemens Simtec 56.1 típusú motorvezérlője volt, tehát ha eleve Siemens-et keresel akkor nagyon nem foghatsz mellé, mert a többi motorhoz vagy Bosch Motronic vagy Multec vezérlőegység tartozott. Aztán. Ezen belül háromféle jelzésű motorvezérlőt hoz az EPC Vectrához. SB, TH és TJ jelölésűt.(Érdekes hogy ugyanilyen motorú Calibrához van még egyéb más jelölésű is, de azok mind immos autókhoz valók, erről később) Utóbbi kettő '95 utáni autóhoz való, ami annyiban más a tiedhez képest hogy van benne immo, tehát neked valóban az SB jelzésű motorvezérlő kell. (Mindazonáltal TH-val és TJ-vel is össze lehet rakni, csak akkor kell hozzá a gyújtáskapcsoló a kulccsal és a körülötte levő immo karika is ugyanabból az autóból mint amiből a motorvezérlő származik, mert össze vannak programozva. Viszont így lesz gyári immod) A "94" alatt nem tudom hogy mire gondol, automata- illetve kéziváltó pedig irreleváns a motorvezérlő szempontjából, az automata váltónak külön váltóvezérlője van, ettől még a motorvezérlő ugyanolyan ha a motor is egyforma.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a "klubban" :)

Páromnak is pont ilyen verdája van, csak manuális váltóval.

Kérdezhetek?

Miért kell ECU-t cserélni? Mi a tünet?

Ahoj Thor!

Először is köszönöm a kedves fogadtatást! :icon1:

Az első tünet az volt, hogy a munkahelyemre mentem vele. Minden rendben volt, leparkoltam. Hajnalban jöttem volna haza, és nem indult. Gyönyörűen forgott a motor, de nem indult. Elsőnek AC pumpára gondoltunk, mert az sem adott hangot. Aztán egyszer beindult. Hazajöttem vele, és innen már egy centit sem működött, csak forgatta a motort, de semmi több. Egy kedves szerelő ismerősöm eljött, és direktben rákötötte a pumpát az akksira. Úgy ment a pumpa. Következő tipp a pumpa reléje lett. /Állítólag az amúgy is rendszeresen megadja magát./ Vettem is egyet. Betettem, és semmi változás. Akkor az ismerősöm azt mondta, megtisztítja a gyertyákat, hátha azok rosszalkodnak. Miután jónak ítélte a gyertyákat, mondta, nézzük meg, adnak-e egyáltalán szikrát. És nem adtak. Ekkor azt mondta, vigyem el egy autóvillamossági ismerőshöz, mert lehet, hogy a riasztó romlott el, és letiltotta a gyújtást. Elhúzták a drágát a műhelybe, ahol kikötötték a riasztót, de nem lett jobb. Ekkor jött az isteni szikra, hogy talán az ECU döglött meg. Már amikor cseréltem a szivattyú reléjét, már akkor éreztem, hogy elég nedves a környéke. Most az van valószínűleg, hogy az ECU környékén beázhat a kocsi, és beázott az elektronika. Az ECU szétszedése után döbbent meg a villanyos ismerősöm, hogy tiszta rozsdás belül, így már valószínűleg az előző tulaj alatt is ázhatott, és eddig bírta. Most tartunk itt. Ma várom tőle a telefont, mert ma meg egy vezérlős szaki néz rá alaposabban, aki tegnap első blikkre mondta az ECU-val kapcsolatos adatokat, hogy ha az ECU-nak lett game over, akkor milyet keressek hozzá a neten. Ma hátha más is kiderül. Ha megtudok valami fejleményt, megírom, hátha másnak is segítség.

Egyébként nagyon tetszik az autó, és ha jön a jobb idő, apránként szeretném is rendbetenni/tetetni a szerelő ismerőseimmel Őt. Előtte egy 86-os Mitsubishi Galantom volt. Három manuális váltós autó után Ő volt az első automatám. A motorjával még egyszer annyit elmehettem volna, mint amennyi volt benne /250e/, de már annyira rohadt mindenhol, hogy szinte életveszélyes volt. Itt szerettem bele az automata váltókba. Ha nem AK-47-essel kényszerítenek manuális autó vásárlására, akkor soha többé manuális! :D Azt hittem, ilyen kényelem nincs is, de szerencsére van. :icon1:

Tegnap éjszaka neki is estem a netnek, hogy SB-s vezérlőt keressek. Még ZSQDZS-set is találtam :D , de SB-st nem, míg rá nem bukkantam az angol E-bay-en egyre. Majd kiderül, hogyan tovább. Megírom majd a fejleményeket.

Köszönettel, és üdvözlettel: Béla

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ennyire túlmisztifikálni a dolgokat.

Először is, az X20XEV Vectrának Siemens Simtec 56.1 típusú motorvezérlője volt, tehát ha eleve Siemens-et keresel akkor nagyon nem foghatsz mellé, mert a többi motorhoz vagy Bosch Motronic vagy Multec vezérlőegység tartozott. Aztán. Ezen belül háromféle jelzésű motorvezérlőt hoz az EPC Vectrához. SB, TH és TJ jelölésűt.(Érdekes hogy ugyanilyen motorú Calibrához van még egyéb más jelölésű is, de azok mind immos autókhoz valók, erről később) Utóbbi kettő '95 utáni autóhoz való, ami annyiban más a tiedhez képest hogy van benne immo, tehát neked valóban az SB jelzésű motorvezérlő kell. (Mindazonáltal TH-val és TJ-vel is össze lehet rakni, csak akkor kell hozzá a gyújtáskapcsoló a kulccsal és a körülötte levő immo karika is ugyanabból az autóból mint amiből a motorvezérlő származik, mert össze vannak programozva. Viszont így lesz gyári immod) A "94" alatt nem tudom hogy mire gondol, automata- illetve kéziváltó pedig irreleváns a motorvezérlő szempontjából, az automata váltónak külön váltóvezérlője van, ettől még a motorvezérlő ugyanolyan ha a motor is egyforma.

Ahoj Gabika!

Nagyon szépen köszönöm a segítséged! Megnyugtattál, mert több óráig bújtam a netet SB-s elektronika után, mire találtam egyet. Minden másból persze találtam ezret. De ha egyszer Murphy lefektette az alaptételeit, mitől is lenne másképp, ráadásul pont nálam?! :)

Ha tényleg csak ennyi a különbség, akkor megnyugodtam, és amúgy sem hadakoznék egy immo ellen. Abból csak nem lehet baj, hogy nehezebben lopják el. :)

Az automatára visszatérve azt mondta a hozzáértő, hogy azért kéne automatáshoz való elektronika, mert másabb kell legyen a motor karakterisztikája, egy manuálishoz képest. A 94-el meg lehet, hogy erre gondolt?

http://kepfeltoltes.hu/view/130217/ecu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem tudom. Ma/holnap hátha okosabb leszek, és pontosítja a hibát, és megoldását.

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató, segítő információkat!

A Nap süssön Rátok!

Köszönettel: Béla

Link to comment
Megosztás:

Az automatára visszatérve azt mondta a hozzáértő, hogy azért kéne automatáshoz való elektronika, mert másabb kell legyen a motor karakterisztikája, egy manuálishoz képest. A 94-el meg lehet, hogy erre gondolt?

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

De mégsem más, az Opel gyári alkatrészprogramja nem különbözteti meg az automata váltóshoz való vezérlőt a kézi váltóshoz valótól, és ők már csak tudják, elvégre ők gyártották.. (bár érdekes hogy a 4x4-hez szerintük másfajta motorvezérlő való, miközben legjobb tudomásom szerint nem létezett összkerekes X20XEV sem Vectrából, sem Calibrából...)

Az a "94" pedig egy dátum, 09.06.94, azaz 1994 június 9.-e, gondolom akkor gyártották a vezérlőt... :D

SB jelölésű vezérlőt amúgy azért találsz keveset, mert ahogy írtam is, ez a gyári immobilizer nélküli X20XEV motorhoz való, de ezt a motort '94-ben kezdték el gyártani, '95-től meg már bevezették a gyári immot, tehát alig 1 évig volt gyártásban ez a konfiguráció, szóval elég ritka.

Link to comment
Megosztás:

hello

matattam ma a kocsiban és az ablakemelő csatlakozójánál valószínűleg a bc csatlakozóját találtam meg.

ügye vannak az ablakok csatlakozói és a vezetőülésből nézve a jobb oldalon van egy csatlakozom./ez az lehet?

ha igen bonyolult belerakni a BC-t

(1993-as 2.0-8v/cd felszereltség

Link to comment
Megosztás:

hello

matattam ma a kocsiban és az ablakemelő csatlakozójánál valószínűleg a bc csatlakozóját találtam meg.

ügye vannak az ablakok csatlakozói és a vezetőülésből nézve a jobb oldalon van egy csatlakozom./ez az lehet?

ha igen bonyolult belerakni a BC-t

(1993-as 2.0-8v/cd felszereltség

Ha a váltóboxnál találtad, fehér csatlakozó, szalagkábeles, az valószinüleg a bc gombjainak van előkészítve. A Bc-nek nagy sárgacsatlakozója van, ami általában az analóg óra mögött, vagy ott a fütéspanel környékén lesz valahol.

Link to comment
Megosztás:

Ha a váltóboxnál találtad, fehér csatlakozó, szalagkábeles, az valószinüleg a bc gombjainak van előkészítve. A Bc-nek nagy sárgacsatlakozója van, ami általában az analóg óra mögött, vagy ott a fütéspanel környékén lesz valahol.

akkor van esély á hogy találok bc csatit az óra környékén?:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.