Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

A km- óránál milyen tipusú izzó van? Mi a pontos jelzése? Ledesre szeretném cserélni. A fŰtés panelnál is ugyanaz található?

Smd ledet vegyél mindenhová szebb is tartósabb is! A foglalat az mindegy be kell forrasztani nem nagy munka!

Viszont a fűtés panel leedzése kicsit mókásabb kiszerel ,teljesen szét szed persze ügyesen el kell vezetni a kábeleket !!!

Link to comment
Megosztás:

Nálatok igy minuszokban a bc mennyit ir ki alapjáraton? Most cseréltem epromot egy cdxes vectrából, ha minden igaz c20ne volt, viszont kód szerint (42) xe. Ezelött 84es volt benne, azzal igy hidegben 1.9-2.2l/h volt, ezzel viszont 1.5l/h-ra lemegy.

Link to comment
Megosztás:

Lámpa téma.

Tervezek egy full lámpacserét elöl hátul.

Milyet kellene vennem, hogy lássak is valamit? :) A mostaniak iszonyatosan bemattultak már. A hátsókon meg azóta van kis repedés és törés mióta megvettem.

Ár-érték arányban kellene a legfényesebb. Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

Ha van rá idöd, akkor keresnék bontottan jó állapotú gyárit. Lehet találni, nekem is olyan van bent. A foncsor mint az új. Vagy foncsoroztatni ami van. Nekem 16ért csinálták a kettöt. Utángyáriakat én felejteném.

Köszike a gyors választ!

Akkor elindulok ezen a vonalon.

Másik kérdés.

Nézegettem Unixnál Klokkerholm lampionokat. Volt 18k-ért 12,5-es fényerősségű és volt 46k-ért 20-as fényerősségű. Most akkor ki kivel van? :)

Mindkettő Klokkerholm, csak azért meglepődtem ezen.

Link to comment
Megosztás:

Köszike a gyors választ!

Akkor elindulok ezen a vonalon.

Másik kérdés.

Nézegettem Unixnál Klokkerholm lampionokat. Volt 18k-ért 12,5-es fényerősségű és volt 46k-ért 20-as fényerősségű. Most akkor ki kivel van? :)

Mindkettő Klokkerholm, csak azért meglepődtem ezen.

Én anno a gyári Bosch elsőlámpákat vettem bontóba, és újrafoncsoroztattam. 3ezer/darab áron foncsoroznak Gödöllőn! Ott csináltattam az Angel eyes foncsorjait is. És nagyon jó minőségű!

Link to comment
Megosztás:

Milyen fordszám mellett? Nekem 1,3L 1000 környékén...

Csak ne felejtsd el hogy neked nem gyári a motorod! Chip, tengely, miegymás, sose lesz olyan alapjárati fogyasztásod mint egy eredeti állapotú motornak.

Bőven 1000 alatt.

Amúgy nekem a chipet úgy írtuk meg hogy 1500 felett lett csak módosítva. Alatta maradt a gyári görbe.

Ádám írt még anno az alapjárati fordulatszám manuális csökkentéséről. Nekünk van egy kis csavar a folytószelepházon, azon lehet csökkenteni, vagy emelni kis mértékben a fordulatszámot. Ha jól emlékszem a B Vekijén is volt, szóval lehet Neked is lesz :)

Link to comment
Megosztás:

Bőven 1000 alatt.

Amúgy nekem a chipet úgy írtuk meg hogy 1500 felett lett csak módosítva. Alatta maradt a gyári görbe.

Ádám írt még anno az alapjárati fordulatszám manuális csökkentéséről. Nekünk van egy kis csavar a folytószelepházon, azon lehet csökkenteni, vagy emelni kis mértékben a fordulatszámot. Ha jól emlékszem a B Vekijén is volt, szóval lehet Neked is lesz :)

Akkor ez az 1.5l még mindig picit sok... Bár lehet a lambdaszondám is közre játszik picit. Már csak azt nem értem, hogy egy gyári c20ne cdx-be miért ilyen kódu eprom volt.

Marad a további keresgélés, mert itt felénk tudnak epromot irni, csak épp nem tudjuk, mit is kéne átirni benne. Tech1 meg a közelbe nincs.

Link to comment
Megosztás:

Megint gondom akadt!

Tegnap délután indulok az autóval,látom hogy nincs fordulatszám mérőm! Nem mozdult!

Utoljára rossz generátor diódahídnál produkálta ezt,de akkor töltésem sem volt.Most van!

Nálam a kesztyűtartó melett a lábrésznél van 2db relé. Az egyik az izzításé a másikat eddig nem tudtam mi lehet!

Indulás után 1-2 fokozatban ez a relé egyfolytában zizeget,majd elhalgatott.

Ma reggel kicseréltem,egy újra,egy 5 lábú 30A-re,mert ez volt benne,de fordulatszám mérő még így sincs!

Kapcsolási rajzon nézve K79-es. Gondolom én, mert csak ez az egy relé 5 lábú! Ja TC4EE a motor 1,7TD.

Sajnos nem igen értek hozzá, valakinek kedve és ideje van, rá nézne nekem a rajzara segítséget adva hogy merre keressem a hibát!

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Most délután rámértem, most már töltésem sincs.

Valószínű megint generátor probléma!

Egy éve lett benne minden kicserélve!

Kicsit bosszantó a dolog!

Garancia van/volt rá?

Én elég morcos lennék, ha az egy éve felújított 100A-os generátorom már nem töltene.

Teljes volt amúgy a felújítás (fesszabályzó, diódahíd és csapágyak)? Nekem azt mondta a guru aki csinálta, hogy minden javallott cserélni, mert úgyis elromlik hamarosan a ki nem cserélt alkatrész.

Épp múlt héten mértem töltést: 14,44 volt. Most lesz februárban 1 éves az enyém.

Link to comment
Megosztás:

2012.03-ban volt cserélve diódahíd,szénkefe,szimering,O-gyürű.

Gari nem volt! 8.000ft volt.

Bár én még mindig a relé és környékén lévő csatlakozásokra gyanakodom.

Most voltam kint a kocsinál,az új relé is zizeg!

Talán valami vizet kapott.

Psszolom egyenlőre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott a vasam C20NE motorral szerelve!

Alapjárat ingadozik,azt megszoktam!

De!Olyat kezdett csinálni,hogy tarakíroz a motor!Tehát nagyon gyorsan rángat,abbahagyja aztán megint!

Gyertyák újak,kábelek újak,trafót használt,de cserélt!

Egyszer már csinálta ezt,akkor a gyertyacsere megoldotta,de ez volt 3 hónapja vagy 4

Ma cseréltem gyertyát,de a hiba fenn áll!

Üzemanyag relé nincs szétolvadva!

Hidegen is csinálja meg melegen is!

Osztófedélben lehet valami bibi?

Valamint a gyertyák széle az elektróda mellett kormos,maga az elektróda az 1,2,3 hengerben özbarna negyedikben szürkésebb!

Sokat kap a kocsi?Azt hol lehet szabályozni?Az légtömegmérő hiba nem!?

Első sorban a rángatás elhárítása érdekelne!

Link to comment
Megosztás:

2012.03-ban volt cserélve diódahíd,szénkefe,szimering,O-gyürű.

Gari nem volt! 8.000ft volt.

Bár én még mindig a relé és környékén lévő csatlakozásokra gyanakodom.

Most voltam kint a kocsinál,az új relé is zizeg!

Talán valami vizet kapott.

Psszolom egyenlőre.

A fesszabályzó volt cserélve?

Nekem 25k környékén (ha jól emlékszem persze) volt a komplett felújítás, de ebben minden ki volt cserélve, az biztos. És jó is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott a vasam C20NE motorral szerelve!

Alapjárat ingadozik,azt megszoktam!

...

Első sorban a rángatás elhárítása érdekelne!

A levegőcsöveket néztétek, nincs e kirepedve valahol ahol falsot szívhat?

Alapjárati mocit néztétek már?

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Van egy 92-es A Vectrám.(C16NZ)

Ti találkoztatok-e már olyan hibával hogy az üzemanyagszint jelző és a vízhőfokmérő nem mutat semmit?(Tele a tank,biztosítékok rendben vannak,a motor meleg)Menet közben vettem észre hogy nem mutatja egyiket sem.

Valakitől valami tipp?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.