Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ezzel az a baj, hogy vannak okos, de nem tehetős gyerekek, akik így elbukják a dolgot. A tanulmányi hitel meg... koleszra fotja belőle...

Azért budai gyerek vagyok tudnék mesélni a körtéri kocsmákban hogyan épül fel a közönség, nem fogod kitalálni kik vannak legtöbben :lol: Szóval nem csak a tanulástól szakadnak meg a srácok.

Aki jól tanul, motivált annak ösztöndíj és egyéb ösztönzőkkel segítsék.

Az biztos hogy ebben a formán nem fognak működni a dolgok. A tandíj ösztönző lenne egyébként, mert nem a kocsmában lógna és talán 18-19 éves fejjel felfogná, hogy amiért fizet/fizetnek az komoly és tanulna.

9:49-től amúgy egy kis témábavágó videó:

http://vimeo.com/11690875

Az orvossal meg nem az a baj hogy lelép, persze értem én, jobb élet stb stb. A bajom az, hogy 1 percet nem akar dolgozni a magyar eü.-ben, érted? Minket meg gyógyítson a lódoki...Na ezért csengesse vissza a zsét, amúgy meg ha lehúz 5-6 évet itt akkor szabad, oda megy ahova akar felőlem, vagy tanuljon külföldön. Azért az nem normális hogy a mi lóvénkon a nyugatnak képzünk orvosokat, azok meg röhögnek rajtunk balekeokon, akik finanszírozzuk ezt.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes csevej lett, de nagyjából mindenki azt mondja, igaz más megközelítésből.

Mert aki jó szakember kivándorolt külföldre.Nem magamat akarom fényezni.Most főleg az egészségügyben erősödik ez a tendencia.

Szakember? Autószerelők kivándoroltak? Nem hinném. Annyira kint sincs kolbászból a lerítés. Inkább itthon mindenki egyre inkább beveszi a leszarom tablettát...

Ja, remélem a drágáim majd a lóvét kamatostul vissztolják állambácsinak (egyetemi oktatás díja+kamat) ha az én és a többek lóvéjából tanulhattak ingyen ugye, akik meg ittmaradnak dokik végre kaphatnak normális és megérdemelt fizetést ennek egy részéből és talán nem lesz az ország talán ilyen ratyi. Ha meg nem tetszik ilyen feltételekkel akkor menjenek angliába orvosira, ja hogy ott esetleg nem ingyenes. Milyen érdekes....röhej ami ebben az országban van, amíg ilyeneket nem lépnek meg trágyadomb is marad.

Nem csak az orvosok, hanem mások sincsenek megfizetve. Az a baj ebben a porfészekben, hogy gyökerében van elbaszva sok minden és senki sem akarja rendbe tenni. Minden kormányzat, csak látszat intézkedéseket hoz. Kevesebb pénzt kellene ellopni az állami szférában, keményen kellene behajtani az adókat, keményen megbüntetni és dolgoztatni a bűnözőket és rend lenne. Ja, hogy ehhez egyeseknek dolgozni kellene?!? Igen, kellene...

A sok felesleges diploma legalabb akkora gaz, mint az orvosok akik elmennek. Azert lassuk be 8 evet szopni az orvosin, hogy utana 24 orazz egy mentoautoban 100 alatti nettoert nem is gondolhatjak komolyan hogy ezert itthon maradnak. (ismerosom rokona is kiment, alap 1,5 milla, ha ugyeletet is vallal hetente 2 ejszakat 2 misi, ti melyiket valasztanatok?)

A sok kamudiplomara ugyanugy kifizetjuk am a penzt mi itt mindannyian!!(mar aki ugy keresi a penzet ahogy illik)

A evente felsooktatasba beiratkozott szazezres tomegnek kb a fele eletkeptelen vagy egyaltalan szugsegtelen diplomat szerez.

(tobb kozgazdasz, mint gepeszz-,villamos-, vegyesz- ... mernok???)

A sok kamuszak meg azert van, mert az egyetemek ramennek a fejpenzre. Nem marad fenn az intezmeny penzugyileg, ha nem szed ossze akarmilyen

kamu jogcimen eleg hallgatot, akiket aztan meg is tart altalaban azzal, hogy nem hagyja kibukni, szamonkeres es ezzel tudas nelkul bocsajt ki diplomat.

Persze az igy vegzett paraszt meg utana nem kap melot, mert nem jo semmire. Egyszeru melot meg nem vallal, mert kikeri maganak hogy neki diplomaja van.

Tehat vegeredmenyben ugyanugy tanittattuk a kamuszakost, mint egy orvost, es nemhogy nem dolgozik itthon utana ide fizetve az adot, hanem meg

a munkanelkuli segelyet is mi fizetjuk.

Azért ne fényezzük és ne sajnáljuk agyon az orvosokat. Senkinek sem kötelező orvosnak menni. A baj az, hogy némely kettesalá hülyegyerek is kap diplomát, amit nem szabadna. Itt is csak a pénz számít. Érdekes módon a hálapénz, mint olyan, csak nálunk ismert, ajrópában csak néznek. Pedig azt is meg lehetne szüntetni, de senki sem vállaja fel.

Ha már egészségügy. A nővéreket sokkal többre becsülöm és sajnálom őket. Sajnos nekik kell fillérekért a szaból kimosni a betegeket, hányást, vért takarítani, műtét után eszközöket számlálni, stb. Pedig ők nem nagyon kapnak hálapénzt, sőt manapság már kávét sem nagyon, mert egyre csóróbbak az emberek.

A másik meg jogos, sok felesleges kamuszak, sok felesleges képzés. Lassan meg nincsen ács, asztalos, kőműves, ótószerelő, háztartási gép szerelő. Pedig ahogy szegényednek az emberek, nincs pénzük újra, inkább javíttatnának...

Link to comment
Megosztás:

Azért budai gyerek vagyok tudnék mesélni a körtéri kocsmákban hogyan épül fel a közönség, nem fogod kitalálni kik vannak legtöbben :lol: Szóval nem csak a tanulástól szakadnak meg a srácok.

Aki jól tanul, motivált annak ösztöndíj és egyéb ösztönzőkkel segítsék.

Az biztos hogy ebben a formán nem fognak működni a dolgok. A tandíj ösztönző lenne egyébként, mert nem a kocsmában lógna és talán 18-19 éves fejjel felfogná, hogy amiért fizet/fizetnek az komoly és tanulna.

9:49-től amúgy egy kis témábavágó videó:

http://vimeo.com/11690875

Az orvossal meg nem az a baj hogy lelép, persze értem én, jobb élet stb stb. A bajom az, hogy 1 percet nem akar dolgozni a magyar eü.-ben, érted? Minket meg gyógyítson a lódoki...Na ezért csengesse vissza a zsét, amúgy meg ha lehúz 5-6 évet itt akkor szabad, oda megy ahova akar felőlem, vagy tanuljon külföldön. Azért az nem normális hogy a mi lóvénkon a nyugatnak képzünk orvosokat, azok meg röhögnek rajtunk balekeokon, akik finanszírozzuk ezt.

B+! Ezt kár volt megmutatnod, most nagyon felbasztam magam rajta. ÉS EZEK LESZNEK MÉRNÖKÖK MEG KÖZGAZDÁSZOK! TÖMEGSÍRBA AZ ÖSSZESSEL!!! Én lassan 25 éve érettségiztem és kapásból mondtam a választ. De ezek a Nemzeti dalt, vagy az Anyám tyúkját sem tudták volna elmondani. És nekem csak érettségim van. Áááááááááááááááááááááá! Ilyenkor üvölteni tudnék! Pont arról dumcsiztunk a múltkor egy ismerőssel, hogy többet ér a régi érettségi tudásban, mint a mostani diploma. Na most ezzel csak megerősítettél...

Link to comment
Megosztás:

Erre egyébként megoldás amit én anno "kitaláltam" - félig meddig amerikai ötletből. Azaz bárhol dolgozol a világban, - legálisan - a fizetésed X (1-2) %át a volt sulijaid - általános, közép, egyetem stb - kapnák. Így egy sulinak érdeke lenne nem selejtet kitermelni, mert abból lenne több pénze, és gyorsabban reagálnának a piaci emberszükségletekre, túltermelésre.

Ez egy jó 5let. Mi a faxnak van a sok oktatási haszonleső?!? Ezt be kellene vezetni!!!

Van egyszerűbb is.Tandijat visszaállitani,aki diploma után otthon leszerződik X időre magyar céghez,az utólag visszakapja.

De nem csak diploma van a világon. És az egyéb szakemberek?

Link to comment
Megosztás:

Ezzel az a baj, hogy vannak okos, de nem tehetős gyerekek, akik így elbukják a dolgot. A tanulmányi hitel meg... koleszra fotja belőle...

Erre lennének az alapítványok és az ösztöndíjak, de itt ezeket is lenyúlják...

Vagy megelőlegezve az ingyenes oktatást szerződni állami céggel.Ha az lejárt mehet ahova akar......

Mindenre van megoldás :D

Indulnom kéne a választáson :lol:

Elbuknád. Vannak állami cégek? Nincsenek...

Link to comment
Megosztás:

Azért budai gyerek vagyok tudnék mesélni a körtéri kocsmákban hogyan épül fel a közönség, nem fogod kitalálni kik vannak legtöbben :lol: Szóval nem csak a tanulástól szakadnak meg a srácok.

Aki jól tanul, motivált annak ösztöndíj és egyéb ösztönzőkkel segítsék.

Az biztos hogy ebben a formán nem fognak működni a dolgok. A tandíj ösztönző lenne egyébként, mert nem a kocsmában lógna és talán 18-19 éves fejjel felfogná, hogy amiért fizet/fizetnek az komoly és tanulna.

9:49-től amúgy egy kis témábavágó videó:

http://vimeo.com/11690875

Az orvossal meg nem az a baj hogy lelép, persze értem én, jobb élet stb stb. A bajom az, hogy 1 percet nem akar dolgozni a magyar eü.-ben, érted? Minket meg gyógyítson a lódoki...Na ezért csengesse vissza a zsét, amúgy meg ha lehúz 5-6 évet itt akkor szabad, oda megy ahova akar felőlem, vagy tanuljon külföldön. Azért az nem normális hogy a mi lóvénkon a nyugatnak képzünk orvosokat, azok meg röhögnek rajtunk balekeokon, akik finanszírozzuk ezt.

Atyaúúúúristeeennn!!!

Link to comment
Megosztás:

Erre lennének az alapítványok és az ösztöndíjak, de itt ezeket is lenyúlják...

Elbuknád. Vannak állami cégek? Nincsenek...

Bocsánat rosszul fogalmaztam.Állami intézményekre gondoltam.Álami cég van,de ott jót nem tanulna,csak hogy hogyan kell zsebelni.MÁV,BKV és társai.......

Link to comment
Megosztás:

Érdekes csevej lett, de nagyjából mindenki azt mondja, igaz más megközelítésből.

Szakember? Autószerelők kivándoroltak? Nem hinném. Annyira kint sincs kolbászból a lerítés. Inkább itthon mindenki egyre inkább beveszi a leszarom tablettát...

Én is kijöttem és szerintem nem vagyok egyedül.Otthon ha találtam is melót szart se fizettek.Utolsó helyem azért szünt meg mert találtak helyettem vkit aki olcsóbban megcsinálta.Azért meg nem maradok ott,hogy egy épitőipari segédmunkás,akinek szinte semmi felelőssége,többet keressen nálam.Ha az elcseszi a keverést,szólnak neki,hogy tegyen még hozzá,ha én nem figyelek oda százezrek mehetnek a kukába,vagy akár emberéletek múlhatnak rajta.Itt alkalmi szerelésekből jobban elvagyok.

Link to comment
Megosztás:

Én is kijöttem és szerintem nem vagyok egyedül.Otthon ha találtam is melót szart se fizettek.Utolsó helyem azért szünt meg mert találtak helyettem vkit aki olcsóbban megcsinálta.Azért meg nem maradok ott,hogy egy épitőipari segédmunkás,akinek szinte semmi felelőssége,többet keressen nálam.Ha az elcseszi a keverést,szólnak neki,hogy tegyen még hozzá,ha én nem figyelek oda százezrek mehetnek a kukába,vagy akár emberéletek múlhatnak rajta.Itt alkalmi szerelésekből jobban elvagyok.

Ok! De mindenki nem mehet ki? Én anno 20 évesen ki akartam menni, meg is volt a helyem Ausztriában, de a katonaság közbeszólt. Most meg 40 fölött 3 gyerekkel hova ugráljak?!?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,kellene egy kis segítség,van egy Omega B 2.5.td 1997-es,és a következőt produkálja:1-ből 2-be váltáskor néha 1pillanatra megtorpan és bevillan a hibakód lámpa,de megy tovább,csak egy pillanatra csinálja,néha előfordul visszaváltáskor is 3-ból 2-be,valakinek ötlet,hogy mi lehet.előre is köszönöm a segítséget.üdv

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,kellene egy kis segítség,van egy Omega B 2.5.td 1997-es,és a következőt produkálja:1-ből 2-be váltáskor néha 1pillanatra megtorpan és bevillan a hibakód lámpa,de megy tovább,csak egy pillanatra csinálja,néha előfordul visszaváltáskor is 3-ból 2-be,valakinek ötlet,hogy mi lehet.előre is köszönöm a segítséget.üdv

fordulatszám hogy alakul ilyenkor? - mondjuk eltömődött, paraffinos szűrőre gondolnék első körben, mint legolcsóbb dolog. De majd Omegatd megmondja az igazat, - pl kezdhetsz spórolni egy adagolóra :lol: ...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,kellene egy kis segítség,van egy Omega B 2.5.td 1997-es,és a következőt produkálja:1-ből 2-be váltáskor néha 1pillanatra megtorpan és bevillan a hibakód lámpa,de megy tovább,csak egy pillanatra csinálja,néha előfordul visszaváltáskor is 3-ból 2-be,valakinek ötlet,hogy mi lehet.előre is köszönöm a segítséget.üdv

Egy hibakódolvasás is sokat elárulhat...

(vagy villogtasd ki)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.