Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Nem lehet hogy elment az olajnyomás?

PUG 405-nél láttam olyat, hogy leszakadt a láncocska ami a szivattyút hajtotta, tulaj szerint az olajnyomás lámpa nem világított, és összeomlott a motor. semmilyen menthető része nem maradt.... turbó megégett, főtengely-vezértengely kuka, 2 dugó besült, hajtókarok rottyon... motorcsere után vettem észre, hogy nem világít a lámpa egyáltalán! :lol:

Akkor én még jól jártam, nekem elment az olajnyomásom és csak a főtengelycsapágy adta meg magát...

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy elment az olajnyomás?

PUG 405-nél láttam olyat, hogy leszakadt a láncocska ami a szivattyút hajtotta, tulaj szerint az olajnyomás lámpa nem világított, és összeomlott a motor. semmilyen menthető része nem maradt.... turbó megégett, főtengely-vezértengely kuka, 2 dugó besült, hajtókarok rottyon... motorcsere után vettem észre, hogy nem világít a lámpa egyáltalán! :lol:

Ez nem a C20NE leszármazottja?Mert annak pont az olajszivattyú volt a gyenge pontja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy a 2.0 dti és a 2.2 dti motorok között van-e eltérés a turbó és az adagoló között nekem 2.2-es van a 2.0 jó lehet rá.A válaszokat előre is köszi.

Három vagy négyféle adagolóval gyártották a kétezres motort,ha jól emlékszem az egyik megegyezik a 2,2-esével.A Bosch cikkszám utolsó három karakterének egyezni kell,különben az elektronika nem fog kommunikálni vele.A turbót passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Szívok a kerékőrrel, 90-110 között szépen berázza az első futóművet - kormányt (nyári szett, gyári alu), a kerékőr elvileg gyári (legalábbis Vauxhall-os). Kipróbáltam egy másik nem gyári kerékőr garnitúrát is, na az is berázza (téli felni szett, gyári alu). Gyári csavarokkal mind a téli mind a nyári garnitúra hibátlan, nem ráz. Futómű rendben, ismerősnek szintén berázta a Vauxhall-os kerékőr.

Létezik hogy a csavar eltérő súlyából, formájából, súlypontjából centírozatlansági probléma merül fel?

Van valakinek ebben tapasztalata? Lopnak itt mindent úgyhogy kellene rá valami, de a kormány berázása nem hiányzik...

Link to comment
Megosztás:

Olyan, aminek amikor megnyalod a saruit, megcsípí a nyelvedet és 10mp-ig zsibbad...

Akkor két 9V-os elem is jó (avagy 4db 4,5V-os) ?

Merthogy attól is már zsibbad rendesen! :lol: :D

(Matávos sztori, akksi karbantartás volt a szünetmentes teremben (kb 30m2 akkumulátor), és a majom szerelő leejtette a villáskulcsot. az eredmény: égési sérülés a lábon, két akksi felrobbant, a villáskulcs viszont szublimált B) lehet hogyha megnyalja, nem csak zsibbad a nyelve!? :D :D :D ))

Ja, azt kifelejtettem, hogy opcionálisan IFA akksi is használható, bár kicsit nehéz lecsukni a motorháztetőt (először), viszont jó gyorsan teker 24V-on az önindító (szintén először - és utoljára :D ) !!! :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor két 9V-os elem is jó (avagy 4db 4,5V-os) ?

Merthogy attól is már zsibbad rendesen! :lol: :D

(Matávos sztori, akksi karbantartás volt a szünetmentes teremben (kb 30m2 akkumulátor), és a majom szerelő leejtette a villáskulcsot. az eredmény: égési sérülés a lábon, két akksi felrobbant, a villáskulcs viszont szublimált B) lehet hogyha megnyalja, nem csak zsibbad a nyelve!? :D :D :D ))

Ja, azt kifelejtettem, hogy opcionálisan IFA akksi is használható, bár kicsit nehéz lecsukni a motorháztetőt (először), viszont jó gyorsan teker 24V-on az önindító (szintén először - és utoljára :D ) !!! :)

Az Omegánál nem próbáltam, de a nulla elektronikával szerelt Ascona vígan bírta a 24 voltot... 1 mp re indításkor :D mondjuk már járt a hengerfejes motor, mikor még lehetett hallani, hogy lepörög az önindító :P ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor két 9V-os elem is jó (avagy 4db 4,5V-os) ?

Merthogy attól is már zsibbad rendesen! :lol: :D

(Matávos sztori, akksi karbantartás volt a szünetmentes teremben (kb 30m2 akkumulátor), és a majom szerelő leejtette a villáskulcsot. az eredmény: égési sérülés a lábon, két akksi felrobbant, a villáskulcs viszont szublimált B) lehet hogyha megnyalja, nem csak zsibbad a nyelve!? :D :D :D ))

Ja, azt kifelejtettem, hogy opcionálisan IFA akksi is használható, bár kicsit nehéz lecsukni a motorháztetőt (először), viszont jó gyorsan teker 24V-on az önindító (szintén először - és utoljára :P ) !!! :)

Az IFA nem 24voltos,csak az inditómotorja,ezért van benne a párhuzamkapcsoló,ami az inditómotornak 24voltra köti a két akksit.De már szinte az összeset átalakitották 24-esre.Ennél nagyobb show az volt amikor haverom átalakitotta a trabit 12voltra,de ablaktörlőmotort nem tudott szerezni.Eszeveszett sebességgel törölt a 6voltos,egy ideig.............. :D

Link to comment
Megosztás:

hali a 2.5 TD-be milyen teljesítményű akku kell?

Ami télen is über király...

66-ost ir az autodata,de szerintem az édes kevés.Én 72-essel próbálkoznék,de létezik olyan akksi ami 72-es méretű és 90amperórát tud.Láttam már olyat aki a 100 amperórást belerakta,de nagy kinlódás volt.

Link to comment
Megosztás:

66-ost ir az autodata,de szerintem az édes kevés.Én 72-essel próbálkoznék,de létezik olyan akksi ami 72-es méretű és 90amperórát tud.Láttam már olyat aki a 100 amperórást belerakta,de nagy kinlódás volt.

Szia

Szerintem azért a gyárijánál sokkal nagyobbat ne tegyél bele mivel a generátor és még más is az eredeti aksihoz van igazítva.

üdv

Link to comment
Megosztás:

igen fogyasztó is mivel töltést vesz fel . Vagy nem ? és nem is mindegy hogy hogyan és mennyit.

Üdv

Azért annyira nem lehet vészes, egy 66Ah-s méretezésű akksi helyett egy 72-80 kürülit simán "elhajt", feltölt, minden halál nélkül... és amúgy egy gyári is megöli, ha az épp cellazárlatos

Link to comment
Megosztás:

Azért annyira nem lehet vészes, egy 66Ah-s méretezésű akksi helyett egy 72-80 kürülit simán "elhajt", feltölt, minden halál nélkül... és amúgy egy gyári is megöli, ha az épp cellazárlatos

Ez így van egyetértek. :lol: de én is a kirívóan nagy aksit nem tanácsolnám. Pl nekem most ment tönkre mert naponta 3-4 alkalommal indítottam el az autót és kb 1 km mentem vele . (Gyerekeket hozom - viszem a buszmegállóba ) Na ilyenkor nem képes töltődni még a gyári méretű aksi sem .

Link to comment
Megosztás:

Ez így van egyetértek. :lol: de én is a kirívóan nagy aksit nem tanácsolnám. Pl nekem most ment tönkre mert naponta 3-4 alkalommal indítottam el az autót és kb 1 km mentem vele . (Gyerekeket hozom - viszem a buszmegállóba ) Na ilyenkor nem képes töltődni még a gyári méretű aksi sem .

mivel én nem használom a verdámat otthon, faternak meg így 2 kocsija van, elég keveset fut... ő hetente max kéthetente akár használta akár nem, felteszi töltőre úgy egy napra, kis amperrel töltögetni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.