Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Biztos váltott sofőrrel.Másképp nem lehet összehozni.Jó,mondjuk nem halálpontosan 365napos volt épp aznap az autó :D

Ja, végülis 729 nappal is csak 1 éves az autó :D

Vagy lehet hogy a km-óra csalás újabb változatát láttad... ahol előre tekerik az órát! :D

Avagy gombkerekeken futott az autó, és a km-óra erősen túlszámolt :D

Mindenesetre baromi sok a fél millió km 1 év alatt.

Najó, ha naponta 24 órát megy az autó, az év minden napján, akkor nem. :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, végülis 729 nappal is csak 1 éves az autó :D

Vagy lehet hogy a km-óra csalás újabb változatát láttad... ahol előre tekerik az órát! :D

Avagy gombkerekeken futott az autó, és a km-óra erősen túlszámolt :D

Van az úgy hogy kell... pl a km óra meg a menetzsuga nem fedi egymást :) mert a költségjóváírás miatt picit több üzemanyag megy bele, és az apehnorma szerint mondjuk épp 100al több van benne, mint valójában... ilyenkor előfordul... én nem tom, csak hallottam olyanról, aki látott olyat akinek a haverja is ismer... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Van az úgy hogy kell... pl a km óra meg a menetzsuga nem fedi egymást :) mert a költségjóváírás miatt picit több üzemanyag megy bele, és az apehnorma szerint mondjuk épp 100al több van benne, mint valójában... ilyenkor előfordul... én nem tom, csak hallottam olyanról, aki látott olyat akinek a haverja is ismer... :D :D

Jaja, pontosan erre gondoltam én is :D

Benzinkúton mesélték még anno, hogy a Városgazdálkodás hókotró/kukás/etc IFA-inak volt tekergetve jobbra-balra az órájuk, sokszor már a csavarok fején nem volt nút, annyiszor szétszedték...

'ugyanitt olcsó gázolaj/szórósó/homok eladó' :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy működik a szintszabályzós futómű ? Szeleppel fel lehet fújni a hátsó gátlókat ? Mennyivel lesz magasabb ?

Jól jönne egy kis emelés :D Teszek alá valami emelőszettet és lesz omega allroad :)

Az a Kadett kombikban volt, de láttam Omegában is. Utólagos szett, a lengéscsillapító és a rugó közé becsúszó, felfújható gumi-henger.

Emelni ha jól emlékszem nem emelt, csak növelte a terhelhetőséget.

Szintszabályzós futót öregebb Merciben és Omegában is láttam már, de asszem nem emelte az sem, csak szintet szabályzott, így elvileg nem lehetett hátul leültetni.

Link to comment
Megosztás:

Ja, végülis 729 nappal is csak 1 éves az autó :D

Vagy lehet hogy a km-óra csalás újabb változatát láttad... ahol előre tekerik az órát! :D

Avagy gombkerekeken futott az autó, és a km-óra erősen túlszámolt :D

Mindenesetre baromi sok a fél millió km 1 év alatt.

Najó, ha naponta 24 órát megy az autó, az év minden napján, akkor nem. :)

Valós lehetett a km,mert a bele is lógott az autónak.Épp nagyjavitásra várt a műhelyben

Link to comment
Megosztás:

Az a Kadett kombikban volt, de láttam Omegában is. Utólagos szett, a lengéscsillapító és a rugó közé becsúszó, felfújható gumi-henger.

Emelni ha jól emlékszem nem emelt, csak növelte a terhelhetőséget.

Szintszabályzós futót öregebb Merciben és Omegában is láttam már, de asszem nem emelte az sem, csak szintet szabályzott, így elvileg nem lehetett hátul leültetni.

A légpárnás dolgot ismerem az nem jó. Szintszabályzással sem folgalkozom. Csak az airride :)

Link to comment
Megosztás:

Öcsém ma látott Mohácson egy Cadillac Caterat. E-s rendszám volt rajta. Le is fényképezte. Amint átküldi, linkelem is őket. Mondtam neki, hogy a műszerfalat is fényképezze le, de addigra már eljött a tacskó parkolóból. Ja és a B2-es Omega Catera változata volt.

Link to comment
Megosztás:

Még a hátsó lökös érdekes. Nagy rendszámhely, az amcsikon kicsi volt. De nincs rajta vonószemnek nyílás, ami a német Omegákon rajta van.

Jah, többminden hibádzik, törötten kerülhetett be, aztán idehaza összekalapálták , van amit B1- ből van amit B2-ből pattintottak rá...

Fogadjunk, hogy a belseje iss defektes...

Link to comment
Megosztás:

Jah, többminden hibádzik, törötten kerülhetett be, aztán idehaza összekalapálták , van amit B1- ből van amit B2-ből pattintottak rá...

Fogadjunk, hogy a belseje iss defektes...

Vki megint megelőzött :)

Ugye anno felvetettem, hogy rendelek egy hűtőmaszkot, meg egy csomagtérfedelet, meg lámpákat az enyémre... hát vki megoldotta... :D Bár ez a vasfelni..ááá legalább dísztárcsa lenne :D :D

Link to comment
Megosztás:

Értem, hogy nem lehet mindenki olyan állat, hogy veszek egy felnigarnitúrát, lefestetem, dupla lakkoztatom, hogy "téli" felnit csináljak. ráadásul egy világos - ezüst autón annyira elüt ez.. brrr

Én kérek elnézést, hogy igénytelen vagyok. :) Az enyémen is fekete acél a télikerék, és eszemben sincs dísztárcsát rakni rá. Nekem az nem jön be.

Link to comment
Megosztás:

Én kérek elnézést, hogy igénytelen vagyok. :) Az enyémen is fekete acél a télikerék, és eszemben sincs dísztárcsát rakni rá. Nekem az nem jön be.

Ezt mé nekem írtad? Nem én igényteleneztem... de a képen lévő autón igenis trágyán néz ki így...

Link to comment
Megosztás:

Ezt mé nekem írtad? Nem én igényteleneztem... de a képen lévő autón igenis trágyán néz ki így...

Enyémen még rozsdál is a kerék. Na ki az igénytelen ? :D

Amúgy kapott ma új vezérlést kompletten, új fékbetétet, stabrudat szilenttel. Lesz még egy hátsó kerékcsapágy. Alakulgat. Jah és kiderült h van benne tempomat, csak a kar nincs benne és le van húzva a stekker. :) :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt mé nekem írtad? Nem én igényteleneztem... de a képen lévő autón igenis trágyán néz ki így...

Tényleg :) Mindig tervezem, hogy veszek egy gyári alugarnitúrát télre, de igazság szerint 3 éve nem is volt rajta az autón a téli szett. Most is csak azért van rajta, mert a nyári kerekeket át kell nézetnem, és megcserélni az oldalakat, mert a hátulján nagyon eszi a gumik belsejét. Majd egyszer nem fogom sajnálni rá azt a húsz ropit :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg :) Mindig tervezem, hogy veszek egy gyári alugarnitúrát télre, de igazság szerint 3 éve nem is volt rajta az autón a téli szett. Most is csak azért van rajta, mert a nyári kerekeket át kell nézetnem, és megcserélni az oldalakat, mert a hátulján nagyon eszi a gumik belsejét. Majd egyszer nem fogom sajnálni rá azt a húsz ropit :D

Mekkora téli akarsz, mert az enyémek eladók lesznek. Amúgy azt néztem, lassan olcsóbbak az alu kerekek, mint az acél felni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.