Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

A megvételbe nekem mindig "benne" van, hogy átírás stb... szal az - számomra- nem extra, az az ára a kocsinak. én úgy értem, hogy a duplája legyen szervizre, ha kell...

Najó, hogy egész pontosak legyünk... az előző tulajnak a nyakán marad egy bizniszből, nem íratta át, és a hatóság már rágta a fülét.

Én meg megkaptam tőle, hogy vigyem el, az ára az, hogy átiratom (mmint az én nevemre)... :D

Az átíratás 27000ft volt, pár papír, meg ilyen apróságok (rendszámtábla pótlás), és már a 40e-et súrolta csak a papírok ára... :)

Ezért mondtam, hogy oda nem volt elég az ár 2x-ese :D :D :D

(najó, de ez nem precedens értékű eset :D )

((az 1,5-ös benzines 3 sebességes automata még úgyse :D :lol: -_-))

Link to comment
Megosztás:

Najó, hogy egész pontosak legyünk... az előző tulajnak a nyakán marad egy bizniszből, nem íratta át, és a hatóság már rágta a fülét.

Én meg megkaptam tőle, hogy vigyem el, az ára az, hogy átiratom (mmint az én nevemre)... :D

Az átíratás 27000ft volt, pár papír, meg ilyen apróságok (rendszámtábla pótlás), és már a 40e-et súrolta csak a papírok ára... :)

Ezért mondtam, hogy oda nem volt elég az ár 2x-ese :D :D :D

(najó, de ez nem precedens értékű eset :D )

((az 1,5-ös benzines 3 sebességes automata még úgyse :D :lol: -_-))

Ugyan 1 éve leáltak a Góf egyes gyártásával, de tuti van még 0 km-es.. kell? :) :D

Link to comment
Megosztás:

Miért rossz az önindítód,vagy gyűjtöd a matchboxokat :) ?

Mint a viccben, mikor amerikába kivisznek egy trabit, aminek lerohad a motorja. Elmennek egy szetvizbe, ott 2 nap alatt megjavítják. a fickó beleül, elindul, irtózatosan jól megy a verda úgy 10 km-t, aztán hirtelen megáll, és ugyanezzel a sebességgel visszafelé kezd haladni. Pont a szervíz előtt áll meg... kiszáll megkérdezni a szerelőt, hogy mi történt. A szerelő erre... ilyen kis motor nincs usaban, és csak egy ablaktörlő motor fért be oda.... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv, a baj nem jár egyedül ,decemberben volt a hengerfej bajom, utána kuplung , ma reggel meg a hajtókarom kiverte a blokk oldalát , most kereshetek egy motort, még 2 évvel ezelőtt valaki ajánlott nekem egy komplett x20se motort 25-ért ,nem kellet ,ugy tudtam ezek nem halnak meg azért is vettem 8 szelepest erre,tessék, pedig olajat mindig cseréltem 10-000 ként , fagyálló volt mindig benne,kőtelező szerviz mindig csinálva volt , de ez az autó szórakozik velem, most pihen a szerelőnél, bár ő állítása szerint ha 270000km lenne benne (annyi van az orában)akkor nem lenne szabad ,ő szerinte 400000 fölött van benne ,végig gondolva főtengely jeladó tavaly feb ment tönkre és akivel beszéltem azt mondták h csak 300000 km fölött menek tönkre, igy bízzál meg az órákban ,első autó amit kereskedésben vettem és így jártam ,szegény motor nem tehet róla csak már sokat ment és elfáradt.(Németből jött az autó 2003-ba elvileg 150 000 km-lel)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, a baj nem jár egyedül ,decemberben volt a hengerfej bajom, utána kuplung , ma reggel meg a hajtókarom kiverte a blokk oldalát , most kereshetek egy motort, még 2 évvel ezelőtt valaki ajánlott nekem egy komplett x20se motort 25-ért ,nem kellet ,ugy tudtam ezek nem halnak meg azért is vettem 8 szelepest erre,tessék, pedig olajat mindig cseréltem 10-000 ként , fagyálló volt mindig benne,kőtelező szerviz mindig csinálva volt , de ez az autó szórakozik velem, most pihen a szerelőnél, bár ő állítása szerint ha 270000km lenne benne (annyi van az orában)akkor nem lenne szabad ,ő szerinte 400000 fölött van benne ,végig gondolva főtengely jeladó tavaly feb ment tönkre és akivel beszéltem azt mondták h csak 300000 km fölött menek tönkre, igy bízzál meg az órákban ,első autó amit kereskedésben vettem és így jártam ,szegény motor nem tehet róla csak már sokat ment és elfáradt.(Németből jött az autó 2003-ba elvileg 150 000 km-lel)

2003 ban kb 300 al jött be az országba... plusz a 120... meg is van a 400 felett... és mit csináltak a hengerfejjel? Tömítéscsere volt? nem hagytak benne vmit? .... azért a hajtókar nem jön ám ki minden 400 at futott autónál sem...

Link to comment
Megosztás:

2003 ban kb 300 al jött be az országba... plusz a 120... meg is van a 400 felett... és mit csináltak a hengerfejjel? Tömítéscsere volt? nem hagytak benne vmit? .... azért a hajtókar nem jön ám ki minden 400 at futott autónál sem...

Ugye vettem egy bontott hengerfejet amiki lett próbálva, tömítéseket cserélt (HF, szelepfedél,kipuf ,szivósor)uj olajat meg fagyállót kapott,kb ennyi,(mikor jeladót cseréltem a mágneskőrül láttam fémreszeléket,lehet h kezdte enni a csapágyat).Mit tudtak volna benne felejteni?Csavarhúzót :)

Link to comment
Megosztás:

Ugye vettem egy bontott hengerfejet amiki lett próbálva, tömítéseket cserélt (HF, szelepfedél,kipuf ,szivósor)uj olajat meg fagyállót kapott,kb ennyi,(mikor jeladót cseréltem a mágneskőrül láttam fémreszeléket,lehet h kezdte enni a csapágyat).Mit tudtak volna benne felejteni?Csavarhúzót :)

Szimpla anyaghiba is lehetett.A kikönyöklésnek szoktak előjelei is lenni,például hatalmas zaj.

Link to comment
Megosztás:

2003 ban kb 300 al jött be az országba... plusz a 120... meg is van a 400 felett... és mit csináltak a hengerfejjel? Tömítéscsere volt? nem hagytak benne vmit? .... azért a hajtókar nem jön ám ki minden 400 at futott autónál sem...

Ja, valahogy úgy. Bejött 300e-el, visszaugrott 150e-re 2003-ban.

Tulajdonoscserénként lehet számolni 1-1 óratekergetéssel, főleg ha kereskedésből jött az autó.

Így alsó hangon is legalább 400e km van benne.

Attól meg nem könyököl ki a hajtókar, hogy ennyi van benne.

Két éve nekem is volt egy x20se motorom, de azóta már beolvadt, mint Terminator bácsi (senkinek sem kellett... még ingyen sem.) :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, valahogy úgy. Bejött 300e-el, visszaugrott 150e-re 2003-ban.

Tulajdonoscserénként lehet számolni 1-1 óratekergetéssel, főleg ha kereskedésből jött az autó.

Így alsó hangon is legalább 400e km van benne.

Azért nem zárnám ki annak a lehetőségét se, hogy 1 millió van benne. 12-15 év alatt pikk-pakk bele lehet tenni... De mi szeretjük elhinni, hogy egy 10 évnél idősebb autóban csak 160 ezer van, mert a német vállalkozó apuka az asszonynak vette, hogy a gyerekeket hordja vele az oviba. (persze, ilyen is van, kb 100ezer autóból egy)

Link to comment
Megosztás:

Azért nem zárnám ki annak a lehetőségét se, hogy 1 millió van benne. 12-15 év alatt pikk-pakk bele lehet tenni... De mi szeretjük elhinni, hogy egy 10 évnél idősebb autóban csak 160 ezer van, mert a német vállalkozó apuka az asszonynak vette, hogy a gyerekeket hordja vele az oviba. (persze, ilyen is van, kb 100ezer autóból egy)

mondjuk ez olyan, hogy inkább veszek 170 ezerrel egy olyan autót, amit előtte hosszútávra tempomattal használtak, mint 60 e városban... Az egymillió kicsit sok... taxisok 3-500 körül cserélik le odakint. Magánszemélynél évi 20-30e az átlag szal a 300 inkább reális mindkét esetben.

Ezért veszek itthoni autót, mert az megbízható :) :D mindkét B Omegánál kifogtam olyat ami Opel kereskedő tulajáé volt, bár a 2.2 nél tuti tekertek órát kb 30 at.

Az A Omega kereskedésből jött, szintén olyan max 20-30 e lehetett visszatekerve, mert a kereskedő nem volt annyira hülye, hogy az utolsó szerviz alá tekerje, ami fél évvel azelőtt volt olaszban kb azonos km el mint amivel mi megvettük. szal ki lehet fogni...

Link to comment
Megosztás:

Azért nem zárnám ki annak a lehetőségét se, hogy 1 millió van benne. 12-15 év alatt pikk-pakk bele lehet tenni... De mi szeretjük elhinni, hogy egy 10 évnél idősebb autóban csak 160 ezer van, mert a német vállalkozó apuka az asszonynak vette, hogy a gyerekeket hordja vele az oviba. (persze, ilyen is van, kb 100ezer autóból egy)

1 milka az már durva lenne. Olyan távolságon már fémig kopik a kormány, a pedál, az ülés, minden.

Eddig 2 autóról hallottam ami ilyesmit futott, az egyik az egy 124-es zőccségesmerga, szívódízellel, a másik meg egy citrombéix, szintén dízel.

(és egyiknek sem könyökölt ki a hajtókar, csak 5-600e km környékén már nem volt kompresszió, így meg kellett gyűrűzni, utána még 2-300e-et elment, azt halál)

Kamionoknál is komoly a milliós tétel, bár ott nem ritka (igaz, általában ilyen távoknál már fődarabcserék mennek).

Egyszer javítottam egy Volvo FH12-n klímát, és a gép a 2. millió felé tartott, már erősen, pedig 10 éves csak múlott még :)

De azon már erőátvitel, fülke, elektronika volt modernizálva/cserélve. Az havi szinten futott 10000km-eket :D

Erre a tulaj csak annyit mondott, hogy ez a jól kihasznált kamion! :D

Mondta, hogy ahol lehetőség van rá (pl USA, Ausztrália), ott előfordul hogy váltott nonstop tolják a kamionoknak (vagy fix útvonalon járnak, és műszakokban tolják a sofőrök, vagy mint a távolsági buszoknál, váltósofőr van), és ott éves szinten ilyen 2-300ezrek ugranak bele a gépekbe. Bár azokra a behemótokra azt mondják, hogy 1 millió km-ig kímélni kell őket, mert annyi a bejáratás :D

Amúgy nem is az számít, hogy mennyit megy el az autó korrekt karbantartás/használat mellett.

Hanem hogy mennyit megy el anélkül! :D

Link to comment
Megosztás:

Azért nem zárnám ki annak a lehetőségét se, hogy 1 millió van benne. 12-15 év alatt pikk-pakk bele lehet tenni... De mi szeretjük elhinni, hogy egy 10 évnél idősebb autóban csak 160 ezer van, mert a német vállalkozó apuka az asszonynak vette, hogy a gyerekeket hordja vele az oviba. (persze, ilyen is van, kb 100ezer autóból egy)

Eddig a legdurvább amit láttam,Iveco Daily 1 évesen 514ezer kilométerrel :)

Link to comment
Megosztás:

mondjuk ez olyan, hogy inkább veszek 170 ezerrel egy olyan autót, amit előtte hosszútávra tempomattal használtak, mint 60 e városban... Az egymillió kicsit sok... taxisok 3-500 körül cserélik le odakint. Magánszemélynél évi 20-30e az átlag szal a 300 inkább reális mindkét esetben.

Ezért veszek itthoni autót, mert az megbízható :D :D mindkét B Omegánál kifogtam olyat ami Opel kereskedő tulajáé volt, bár a 2.2 nél tuti tekertek órát kb 30 at.

Az A Omega kereskedésből jött, szintén olyan max 20-30 e lehetett visszatekerve, mert a kereskedő nem volt annyira hülye, hogy az utolsó szerviz alá tekerje, ami fél évvel azelőtt volt olaszban kb azonos km el mint amivel mi megvettük. szal ki lehet fogni...

20-30e-t minek visszatekerni??!! :)

Link to comment
Megosztás:

20-30e-t minek visszatekerni??!! :)

Az A Omegánál macerás lett volna eltüntetni a jeleket, nem mellékesen a piaci átlagárnál jóval többért vettük 2002 ben. - Többek között azért mert max ennyit tudott visszatekerni a kereskedő, aki az utca végén tanyázik, szal ha szar lett volna úgyis behajtok teljes gázzal a többi közé, szal ezt ő is tudta :D... meg vszínű ezért is volt drágább ( Utána néztem egy "kondis" ugyanilyen Omegát 3százzal olcsóbban, hát mit mondjak.. jó vétel volt az enyém...

A 2,2 B Omegánál meg "véletlen" 60 e vel árulták - 4 évesen vettem 2005 ben - ami még majdnem hihető is lett volna, de mikor a garantáltan sérülésmentes autón felfedeztem a jobb hátulján a sérülést - egyből Uhuhu-t hívtam, illetve egy másik opel szervizes srácot. Ők valami miskolci márkakereskedőről beszéltek, hogy övé volt stb stb de a 75 e-s szerviz megvolt rajta utána adták el. Szal az erős sacc, mert kb kicsit több fél évvel később csaptam le rá - ha jól emlékszem - de nem hiszem hogy 75+30 benne lett volna - szal sztem vez csere előtt szabadult meg tőle az előző tulaj is. (mondjuk miután ezeket megtudtam, hogy hol volt törve stb erős alkudozásba kezdtem, ami nem tetszett a csávónak, jött a szokásos dumával, hogy van másik érdeklődő (legalább 1 hónapja állt a kereskedésben akkor már) mikor közöltem, hogy ok, de a szervizkönyv kamu, bizonyos szervizeket csak a könyv látott az autó nem, hol volt javítva, mikor stb. Erre megadta magát :D Akkor 2,6 ért hoztam el - és ha tudom a jövőmet, a 2004es üzembehelyezésű 2,6ost veszem meg akkor... de nem tudtam, hogy fél évre rá lett volna okosba megoldás.. mindegy.

A 3,2es meg.... van egy online aukciós hely, ott szúrták ki nekem, regisztráltam, elsőre nem ajánlottam eleget, másodikra meg majdnem elhozta egy kereskedő, de rálicitáltam 40 ezret és az vagy nem akarta már beletenni, vagy nem volt gépnél. Pedig jó a pannonlicit, mert mindig az uccsó licit után kitolja 5 perccel a végét, hogy legyen időd reagálni. Szal rálicitáltam, közben hívtam az opeles ismerős, hogy ismeri-e a kocsit - bemondom a rendszámot, elkezd röhögni, mondom mi van erre ő, a főnőke volt kocsija, mennyivel árulják. mondom 4 hónapja hirdeti a licithely, akkor 114 volt benne, mondja az jó, mert 7 hónappal előtte volt a 104 ezres szerviz megcsinálva (szal 3 hónapot használták) - főnök kocsija lévén mindent megkapott - szal hihető a dolog, utána bérkocsi volt, de senki nem vette ki mert drága volt a napidíja, erre eladták, az új tulaj meg gyakorlatilag a kezdő 3 hónap alatt be is bukta a verdát. akkor jó áron vettem, majdnem a duplájáért árultak Bgyarmaton egy hasonlót, szintén főnöki verda volt. Aztán jött a válság, és az általam jóáron vett autó eladhatósági ára még az alá esett... (gondolom aki a végén 2,8m ért elhozta a Bgyarmati (eredetileg 3,1m-re tartott) verdát hogy téphette a haját.. ha vár 2-3-4 hónapot kb a feléért odaadják, csak vigye el... Én 1,68 ért vettem ami - akkor- nem tünt rossznak.

Szal miért éri meg 30 at tekerni? Mert az is 1-2 százezer jómagyar forint volt akkor... most tuti nem ennyit tolna vissza egyik sem...

Link to comment
Megosztás:

Az A Omegánál macerás lett volna eltüntetni a jeleket, nem mellékesen a piaci átlagárnál jóval többért vettük 2002 ben. - Többek között azért mert max ennyit tudott visszatekerni a kereskedő, aki az utca végén tanyázik, szal ha szar lett volna úgyis behajtok teljes gázzal a többi közé, szal ezt ő is tudta :)... meg vszínű ezért is volt drágább ( Utána néztem egy "kondis" ugyanilyen Omegát 3százzal olcsóbban, hát mit mondjak.. jó vétel volt az enyém...

Szal miért éri meg 30 at tekerni? Mert az is 1-2 százezer jómagyar forint volt akkor... most tuti nem ennyit tolna vissza egyik sem...

Hülyeség, egy A Omegánál kit érdekel, hogy 210e vagy 230e km van benne??!!

Link to comment
Megosztás:

Hülyeség, egy A Omegánál kit érdekel, hogy 210e vagy 230e km van benne??!!

Hát ebbe 150 volt :) ill ugye 180... és az jóval közelebb van a 200 as lélektani határhoz, ez is benne lehet, a 60-90 dettó... (ott nem mellékesen a 90 ezres nagy szervíz megspórolása is bejátszik, de ha egy "lúzer" veszi meg és fél év múlva elmegy a vezszíj, mert gőze nincs hogy épp cserélni illene - ő meg szentül hiszi hogy van még hátra 30 e.. nem mindegy...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.