Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Az a BBS stílusú A Omega felni.

Én se kukáztam ki őket, mert már nem voltam hajlandó visszaszerelni mind a 4 gumit a lemezfelnikre. :excl:

Hjaa, hogy A Omega felni... na ez a gond.. Ha tudod, hasonlítsd össze egy B Omega felnivel, belül... tök más, pont az az kis difi kell... Fura, mert a vas meg csont nélkül felmegy... És az EPc-m most halt le, szal még megmutatni se tom mi a különbség, de látható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :lol:

Tényleg csak segítő szándékkal írtam ezt a direkt izzitás megoldást , mert nekem elég jól bevállt. Persze teljesen igazatok van hogy ez nem megoldás a problémára, mert ettől nem javul meg teljesen. Ez inkább télleg csak valamilyen részleges megoldás, mint pl a egy törésre a Fájdalomcsillapító , hogy nem fáj utána ,de még attól el van törve.no de mind1, nem akarok okoskodni meg semmi :excl: Mert tudom hogy mikor az okos hülyéskedik az nem gond, de mikor a hülye okoskodik az már nem a legjobb :( ezért is olvasok inkább mit írok:P csak maximum akkor ha nagy bajban vagyok vagy netalántán vmi érdemleges amit ide vések :lol:

Erik

Nincs ezzel gond, jó az ötlet, csak nem ez a megoldás. Sajnos a másik fórumon már követőre is találtál. Megcsinálja a sok okos, aztán majd utána jönnek elő a gondok. Mivel kapcsolósra csinálod, mi van, ha valaki elfelejti visszakapcsolni, vagy esetleg beég a kapcsoló és nem old le. Láttál már elfolyt izzítót? Tudod mit képes tenni a henger fallal, meg a dugókkal?

Sokkal egyszerűbb, nyomógombosra csinálni az egészet és csak a gombbal izzítani. Vagy a legegyszerűbb, ha nem akar a delikvens költeni az adagolóra, kissé lenyomni a gázt melegindításkor és már indul is...

Link to comment
Megosztás:

A mai nap tanulsága: A 2,5 V6 kombin is nagy fék van, nem megy rá csak úgy a 7x15 ET33-as A Omega ATS alufelni. :excl:

Lehetséges, hogy nekem is akkora az első fékem, mint az MV6-nak?

Soha nem néztem még utána, ezért is lepődtem meg.

MV6-ra is felmegy a 15-ös ET33. Biztos, hogy nem ET39 az a felni?

Link to comment
Megosztás:

Hjaa, hogy A Omega felni... na ez a gond.. Ha tudod, hasonlítsd össze egy B Omega felnivel, belül... tök más, pont az az kis difi kell... Fura, mert a vas meg csont nélkül felmegy... És az EPc-m most halt le, szal még megmutatni se tom mi a különbség, de látható.

Mi? Nekem a téli A3000 felnin van, de az tuti ET33 és felmegy rá...

Link to comment
Megosztás:

Mi? Nekem a téli A3000 felnin van, de az tuti ET33 és felmegy rá...

Hát én saját magam tapasztaltam, mikor a 2,2-t megvettem... hogy ami A Omegán volt 296 oson, az nem ment fel A B2 re, mert a nyereg ippeg hozzáért. Pedig ET számra mindenre stimmelt. (Neeem, nem a jelenleg A Omegán lévő Senator felniről van szó, mert az ET 39es (asszem) ) És mikor a 2 különböző sokküllőst összehasonlítottam, belül eltérést találtam a kialakításban. (Más is volt a betűjele is természetesen, és mind a kettő ET33 volt) Nomármost ezek "gyári" felnik voltak, a többieké meg... passz...

Link to comment
Megosztás:

ET33 is felmegy, csak nehéz betekerni mind az 5 csavart... De egy 'szagember' azt mondta, hogy 3-4 is elég! :excl:

Ja, meg lehet hogy ütni, korcogni fog valami. Egy darabig. Aztán elkopik a puhább anyag. :lol:

??? Most hogy jön a furatszámhoz az ET szám?... Ha nem megy fel, (mert vhol elakad a féknyeregben) max hosszabb csavar kell :lol:... de mind az 5 belemegy... :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te olvasod is amit leírsz, vagy csak élvezetből írod?

Nem, tapasztalatból.

Ugyanis láttam ilyen esetet, igaz az vwgóf volt.

szomszédsrác téligumit akart felrakni, kapta őket, hogy gófon voltak. csak az övén már a nagyobb fékek (sima vs hűtött fékek, vagymi) voltak, és nem értette hogy mi a nyál van.

ugye mivel a féknyeregben elakad az egyik oldalon, csak sréhen ért neki az egyik része a felninek az agyhoz, oda gyors bele is tekert pár csavart...

áthívott hogy nézzem meg mi nem stimmelhet. sajnos telefon nem volt nálam hogy lefotózzam... :excl:

persze annyi esze volt, hogy nem engedte le az emelőt, csak nézett bambán, hogy most mi...

naugye hogy nem lehetetlen...

Link to comment
Megosztás:

A kicsi fék 97.08-ig volt a 2.0 és 2.0 16V-n utánna minden Omegán a 296-os fék volt elől. De 97.09-től a hátső fék is változott, mert belső hűtésű lett. Bár nem tudom, hogy minden Omegán-e, de az MV6-on biztos.

2.2 esen a hátsó az éppen hogy esett... nekem nem hűtőtt volt, de másik, ugyanabban az évben gyártva, azonos felszereltséggel, azon hűtött volt...

Link to comment
Megosztás:

Hát én saját magam tapasztaltam, mikor a 2,2-t megvettem... hogy ami A Omegán volt 296 oson, az nem ment fel A B2 re, mert a nyereg ippeg hozzáért. Pedig ET számra mindenre stimmelt. (Neeem, nem a jelenleg A Omegán lévő Senator felniről van szó, mert az ET 39es (asszem) ) És mikor a 2 különböző sokküllőst összehasonlítottam, belül eltérést találtam a kialakításban. (Más is volt a betűjele is természetesen, és mind a kettő ET33 volt) Nomármost ezek "gyári" felnik voltak, a többieké meg... passz...

Ha szélességre nem stimmel, akkor lehet, hogy nem megy fel...

Link to comment
Megosztás:

Nem, tapasztalatból.

Ugyanis láttam ilyen esetet, igaz az vwgóf volt.

szomszédsrác téligumit akart felrakni, kapta őket, hogy gófon voltak. csak az övén már a nagyobb fékek (sima vs hűtött fékek, vagymi) voltak, és nem értette hogy mi a nyál van.

ugye mivel a féknyeregben elakad az egyik oldalon, csak sréhen ért neki az egyik része a felninek az agyhoz, oda gyors bele is tekert pár csavart...

áthívott hogy nézzem meg mi nem stimmelhet. sajnos telefon nem volt nálam hogy lefotózzam... :excl:

persze annyi esze volt, hogy nem engedte le az emelőt, csak nézett bambán, hogy most mi...

naugye hogy nem lehetetlen...

Na most aztán ezt meg végképp nem bírom értelmezni. Fordítsd már le magyarra...

Link to comment
Megosztás:

Na most aztán ezt meg végképp nem bírom értelmezni. Fordítsd már le magyarra...

www.translate.google.com! :excl:

Volt nyelvtantanárom szavaival élve: '...én megtanultam írni, te tanulj meg olvasni...'

Amúgy kinyomoztam az ABS kínját. Tuti hogy szorul a villanymotorja. Ha induláskor nem kapcsolok lámpát, akkor probléma nélkül lemegy a teszt (a feszültséget így is meghúzza). Ha lámpával, vagy klímával indulok, akkor világít a pilács.

Már csak el kellene múljon a -10fok, meg a lassan méteres hó, és meg is tudnám nézni... Addig meg lámpa nélkül indulás marad.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan úgy álltak.

Ezek szerint nem voltam érthetetlen. o/

Ha Omegatd azt mondja, akkor az voltál... :excl: az elején nekem se jött le... csak most, mikor leírtad a sztorit. Bár ugye nagy műszaki tehetség kell az ilyen összehozásához :lol: .. :(... És egy szint felett az ember egyszerűen el nem tudja képzelni az effajta baromságokat...

Link to comment
Megosztás:

Nincs ezzel gond, jó az ötlet, csak nem ez a megoldás. Sajnos a másik fórumon már követőre is találtál. Megcsinálja a sok okos, aztán majd utána jönnek elő a gondok. Mivel kapcsolósra csinálod, mi van, ha valaki elfelejti visszakapcsolni, vagy esetleg beég a kapcsoló és nem old le. Láttál már elfolyt izzítót? Tudod mit képes tenni a henger fallal, meg a dugókkal?

Sokkal egyszerűbb, nyomógombosra csinálni az egészet és csak a gombbal izzítani. Vagy a legegyszerűbb, ha nem akar a delikvens költeni az adagolóra, kissé lenyomni a gázt melegindításkor és már indul is...

Áá sztem ilyen nagy galibát nemtud csinálni, mert ezzel a kapcsolóval nem izzít állandóan mikor átvan kapcsolva csak ugy mint hidegen utána szakítja a relé , ez ugyanugy viselkedik mint amikor hideg az autó, viszont ebben igazad van hogy nyomógomb se rossz és ne felejtsék ugy

Erik :excl:

Link to comment
Megosztás:

Ha Omegatd azt mondja, akkor az voltál... :excl: az elején nekem se jött le... csak most, mikor leírtad a sztorit. Bár ugye nagy műszaki tehetség kell az ilyen összehozásához :lol: .. :(... És egy szint felett az ember egyszerűen el nem tudja képzelni az effajta baromságokat...

ja... félúton a nirvána felé minden más :lol:

Link to comment
Megosztás:

MV6-ra is felmegy a 15-ös ET33. Biztos, hogy nem ET39 az a felni?

Nem mind megy fel, ahogy az ábra is mutatja. :(

Nagyon esélyes, hogy ET39...

Tuti 7x15 ET33, olvasni még tudok. :lol:

Mi? Nekem a téli A3000 felnin van, de az tuti ET33 és felmegy rá...

Igen, csak az a felni gyárilag a 296-os fékre volt kitalálva, így úgy van kitalálva, hogy rámenjen. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Gyáriak.. azok 6,5 - 7 " szélesek... de tényleg különbözik a belső kialakítás :excl:

A méret az stimmel, de tényleg nem tudom miben különbözik belül. Most raktuk fel a téligumikat, A3000 felnin van és simán felmegy. Viszont az ugyanilyen felni, ami ET39 nem megy fel...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.