Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani hogy mi a 64-es hibakód? (x25td)

Hibakódok

illetve:

Hibakódok 2.

Az egész 2 percbe telt. Első, keresés a fórum Elektronikus gondok topicban, a második meg a google első találata az "opel omega fault code"-re.

Ok, hogy nem olvasunk vissza, mert sok a hozzászólás, de kersőbe beírni a kulcsszót rövidebb idő mint postot írni!

üdv

Link to comment
Megosztás:

Srácok, tud valaki olyan mesterembert aki át tud építeni autómatát manuálra?Valami megbízható ember kellene aki már csinált ilyesmit, vagy nagyon keni vágja az Omegákat és lelkiismeretesen összerakja.Opel16V esetleg (P.L-t is Te ajánlottad, de Ő azt mondta felejtsem el, Ő nem csinálja meg... :D )?

Minden megvan hozzá (hosszú kardán, ha kell a difi, pedálsor, lendkerék, kuplunk, főfékmunkahenger, váltó, kuplung,rudazat), csak "valaki kéne" ahogy a Bikini mondja.

Ne tartsátok már magatokban, jöhet PÜ-ben is.Köszi

én átépítettem a tdm-et manuálra egyedűl kb másfél nap alatt

MOR16 kartárs ,ha jól emlékszem 2,5-ös benyást pakolt át kézire

Link to comment
Megosztás:

én átépítettem a tdm-et manuálra egyedűl kb másfél nap alatt

MOR16 kartárs ,ha jól emlékszem 2,5-ös benyást pakolt át kézire

Igen, emélkszem a srácra.2.5-öt berheltek itt.Hol tudom MOR16V-t elérni?Nem ma lépett be utoljára, ha jól láttam 1 hónapja volt itt.Ha tudod az elérhetőségét dobj már meg vele PÜ-ben, érdekelne hogy mekkora szívás ez, és mit kell hozzá faragni (a tempomat tudom nem ment, de arra van egy kapcsi rajzom angol oldalról hogy mit kell rajta átkötögetni, a töbi jó lett, mlg talén manuál ECU-t akart az ember de aztán a programozás miatt lemondott róla)

Neked minden faja átépítés után vagy azért nem tökély?

Link to comment
Megosztás:

Bejött a hideg és előjött egy típushiba. Nyugodtan írhatom, hogy típushiba, mert Brezsynek és nekem is előjött. Napi első indításkor, elindul, és mindjárt le is áll. Sok kísérletezés, esetleg mindjárt gázadás után beindul, de nagyon labilis az alapjárat, és gázpedállal játszva kell életben tartani a motort. Kb 10 mp után már van alapjárat, de ha ehúzom sebességbe, és nem nyomok mindjárt gázt is, akkor leáll az autó. Ha hagyom P-ben járni, akkor kb 25-30mp után kisimul az alapjárat, és minden rendbe jön. Én már kb 4 éve szenvedek ezzel, de senki sem tudott semmi okosta mondani. Cserélve lett a beszívott levegő hőm.jeladó, próbára be lett rakva egy másik légtömegmérő is, de akkor nemoldotta meg a problémát. Brezsynek gázzal és benzinnel is csinálja, nekem csak benzinnel, mert a gázrendszerem még nem az injektoros. Ha van vkinek tippje, ne tartsa magában :D

Link to comment
Megosztás:

Bejött a hideg és előjött egy típushiba. Nyugodtan írhatom, hogy típushiba, mert Brezsynek és nekem is előjött. Napi első indításkor, elindul, és mindjárt le is áll. Sok kísérletezés, esetleg mindjárt gázadás után beindul, de nagyon labilis az alapjárat, és gázpedállal játszva kell életben tartani a motort. Kb 10 mp után már van alapjárat, de ha ehúzom sebességbe, és nem nyomok mindjárt gázt is, akkor leáll az autó. Ha hagyom P-ben járni, akkor kb 25-30mp után kisimul az alapjárat, és minden rendbe jön. Én már kb 4 éve szenvedek ezzel, de senki sem tudott semmi okosta mondani. Cserélve lett a beszívott levegő hőm.jeladó, próbára be lett rakva egy másik légtömegmérő is, de akkor nemoldotta meg a problémát. Brezsynek gázzal és benzinnel is csinálja, nekem csak benzinnel, mert a gázrendszerem még nem az injektoros. Ha van vkinek tippje, ne tartsa magában :D

tippem nincs, nekem a 2,2es 2-3 hétig csinálta egy esősebb időszak után, se előtte se utána nem.... :D :)

Link to comment
Megosztás:

Bejött a hideg és előjött egy típushiba. Nyugodtan írhatom, hogy típushiba, mert Brezsynek és nekem is előjött. Napi első indításkor, elindul, és mindjárt le is áll. Sok kísérletezés, esetleg mindjárt gázadás után beindul, de nagyon labilis az alapjárat, és gázpedállal játszva kell életben tartani a motort. Kb 10 mp után már van alapjárat, de ha ehúzom sebességbe, és nem nyomok mindjárt gázt is, akkor leáll az autó. Ha hagyom P-ben járni, akkor kb 25-30mp után kisimul az alapjárat, és minden rendbe jön. Én már kb 4 éve szenvedek ezzel, de senki sem tudott semmi okosta mondani. Cserélve lett a beszívott levegő hőm.jeladó, próbára be lett rakva egy másik légtömegmérő is, de akkor nemoldotta meg a problémát. Brezsynek gázzal és benzinnel is csinálja, nekem csak benzinnel, mert a gázrendszerem még nem az injektoros. Ha van vkinek tippje, ne tartsa magában :D

Alpjárati moci okés, azt nem cseréltetek még tuti jóra (ok hogy utána beáll az alapjárat), meg fojtószelpház tiszta?

Link to comment
Megosztás:

Halli!!!

Egyik haverom most sufnizott magának állófűtést a mergába egy omegából. Én se hittem el, 98-as 2.0 TD -be volt, egy nagy fóliába belecsavarva,üzemanyag vezeték, kipufogó minden meg volt benne, csak épp nem volt rádugva a csatija. Állítólag a 2.0 és 2.2 TD-kbe mindegyikbe van.

Másik, most szemezgettem egy omegával. Motorhibás, meg is néztem ma és hát kicsit elgondolkodtam rajta:

http://opel-omega-caravan.autobazar.eu/22-...-id1150747.html

Persze maradna kinti papíron, kicsit le van lakva, de a bódé nem rossz, egy helyen volt törve. Szines kijelzős gyári navis.

Még ha motor is kell bele, sk-ba nem rinyálnak érte, még a motorszámot se nézik, csak az alvázszám stimmeljen.

Szörnyű 50 euro az átiratás. Nesze neked M.O

Link to comment
Megosztás:

Halli!!!

Egyik haverom most sufnizott magának állófűtést a mergába egy omegából. Én se hittem el, 98-as 2.0 TD -be volt, egy nagy fóliába belecsavarva,üzemanyag vezeték, kipufogó minden meg volt benne, csak épp nem volt rádugva a csatija. Állítólag a 2.0 és 2.2 TD-kbe mindegyikbe van.

Másik, most szemezgettem egy omegával. Motorhibás, meg is néztem ma és hát kicsit elgondolkodtam rajta:

http://opel-omega-caravan.autobazar.eu/22-...-id1150747.html

Persze maradna kinti papíron, kicsit le van lakva, de a bódé nem rossz, egy helyen volt törve. Szines kijelzős gyári navis.

Még ha motor is kell bele, sk-ba nem rinyálnak érte, még a motorszámot se nézik, csak az alvázszám stimmeljen.

Szörnyű 50 euro az átiratás. Nesze neked M.O

Itt kint svédben szinte az összes komfortosabb autóban van állófűtés, dízelek közül meg szinte mindegyikben.

ugyanez igaz svájcra is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudsz hazaküldeni egy franya állapotút olcsón? Mármint állófűtést :D

Már gondolkodom az ötleten, hogy hogyan lehetne ilyesmit csinálni, csak egyelőre nincs helyem a bontásra (mert donor akad bőven).

Itt kint két hiba lehetséges: iszonyat kilométerek miatt (4-5-600e km) megnyekken a motor, és nem javítják, vagy egyszerűen a kasztni szétrohad. Így akad donor motor illetve erőátvitel és kasztni terén egyaránt :)

Link to comment
Megosztás:

nekem most csak állófűtés kéne, és amit régóta vadászok: jó állapotú infrás kulcs, amin még franya a gumigomb :D

vili, csak itt kint nincs hagyománya a bontóknak, így az ilyen külön cuccok se jellemzők.

veszel egy reservedbilt (~alkatrésznek) és kiszeded belőle ami kell, vagy új motyó.

Link to comment
Megosztás:

még szerencse, hogy rohadt ritka az y22dth... :D

Halli!!!

Egyik haverom most sufnizott magának állófűtést a mergába egy omegából. Én se hittem el, 98-as 2.0 TD -be volt, egy nagy fóliába belecsavarva,üzemanyag vezeték, kipufogó minden meg volt benne, csak épp nem volt rádugva a csatija. Állítólag a 2.0 és 2.2 TD-kbe mindegyikbe van.

Másik, most szemezgettem egy omegával. Motorhibás, meg is néztem ma és hát kicsit elgondolkodtam rajta:

http://opel-omega-caravan.autobazar.eu/22-...-id1150747.html

Persze maradna kinti papíron, kicsit le van lakva, de a bódé nem rossz, egy helyen volt törve. Szines kijelzős gyári navis.

Még ha motor is kell bele, sk-ba nem rinyálnak érte, még a motorszámot se nézik, csak az alvázszám stimmeljen.

Szörnyű 50 euro az átiratás. Nesze neked M.O

Link to comment
Megosztás:

Igen, emélkszem a srácra.2.5-öt berheltek itt.Hol tudom MOR16V-t elérni?Nem ma lépett be utoljára, ha jól láttam 1 hónapja volt itt.Ha tudod az elérhetőségét dobj már meg vele PÜ-ben, érdekelne hogy mekkora szívás ez, és mit kell hozzá faragni (a tempomat tudom nem ment, de arra van egy kapcsi rajzom angol oldalról hogy mit kell rajta átkötögetni, a töbi jó lett, mlg talén manuál ECU-t akart az ember de aztán a programozás miatt lemondott róla)

Neked minden faja átépítés után vagy azért nem tökély?

most értem a gép elé, PÜ ment

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.