Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

éjdekes.... Mondtam én autót kell venni... Tudod mit? tegyé bele távindítos riasztót, lesz riasztód, komfort cuccod, és még távolról inditózhatsz is ^_^ B) és adnak hozzá gombot is :P :lol: én meg ocsóért megveszem ezt a távirányítót....

Na majd holnap kipróbálom...kétlem hogy van benne, merthogy nincs belső tér figyelésre érzékelő (ez a belső tér világításba lenne integrálva ha jól gondolom), a gomb is hiánycikk a menekülő emberrel gyárilag, helyén a gyári takaró műanyag.

Itt elírtak ezek vmit, vagy kompatibilis a cucc lefele (a nem riasztós esetén is programozható vhogy a riasztós kulcsfej, ellenben fordítva már nem igaz).Hát majd én rendbetszem ezt a kuplerájt!! - mint eddig is.. :huh:

Hát ja...már nézegetem a használtautót, de ami tetszik az drága, ezt meg szeretem is meg jó is, így marad!!

Bár vagy 100lovat meg vagy ugyanennyi NM nyomatékot beletolhattak volna még....néha hiányzik az a kompresszor belőle :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bár vagy 100lovat meg vagy ugyanennyi NM nyomatékot beletolhattak volna még....néha hiányzik az a kompresszor belőle :huh:

Ez az én "bajom" is, kevés ez a 218... de rajta vagyok az ügyön, márcsak munka kéne, amiből tudom finanszírozni...

Hát kivi vagyok mire jutsz...

Link to comment
Megosztás:

most ti rendeltek távirit? nekem az egyik rendesen szét van nyomkodva...

persze hogy szét van nyomkodva... azért van a 2. táviri... mivel gyárilag az csak egy szervízkulcs volt. Csak én is meguntam a szétnyomkodottat, ezért vettem anno a másikat.

Ha nem lesz jó gsizoli távirije neki, akkor átveszem, ha jó lesz akkor rendelek... 10 fontért is van, garantáltan riasztóshoz. gondoltam vagy 2-t veszek, biztos ami biztos alapon, de ha Neked is kell Tamás, akkor szólj, eccerűbb 3-4-t 1 csomiban elküldni (mellesleg ocsóbb is sztem )

Link to comment
Megosztás:

Jól vagytok? Kocsi is? Nem arról volt szó, hogy cseréled? Mi történt?

leszakadt a futófelülete a yokohama guminak. Ez leszakította a dobbetétet és a küszöb spoilert. a spoilerről lejött a festék egy tenyérnyi részen, más baja nincs.

Egyből levittem a fűbe, ott a felni sem sérült. A gumi beső éle teljesen kinyílt, a futófelület alá be lehet nyúlni, az teljesen le van válva.

leintettem egy kpm-es autót, hogy adjon kerékkulcsot de nem volt nála. elvitt a kútra és vettem egyet de az meg belegörbült. Végül csak lejött a légkulccsal felvert csavar.

Link to comment
Megosztás:

leszakadt a futófelülete a yokohama guminak. Ez leszakította a dobbetétet és a küszöb spoilert. a spoilerről lejött a festék egy tenyérnyi részen, más baja nincs.

Egyből levittem a fűbe, ott a felni sem sérült. A gumi beső éle teljesen kinyílt, a futófelület alá be lehet nyúlni, az teljesen le van válva.

leintettem egy kpm-es autót, hogy adjon kerékkulcsot de nem volt nála. elvitt a kútra és vettem egyet de az meg belegörbült. Végül csak lejött a légkulccsal felvert csavar.

Hát örülök, hogy jól megoldottad. Mondjuk mondtam, hogy égetni való, de ezt azért nem gondoltam volna... még 1 mínusz a yokohamának :huh: Gondolom a gumis amikor felrakta, nem látott semmit rajta... meg azóta használtad is a kocsit egy keveset...)

De örülök, hogy nagyobb baj nem történt!

Link to comment
Megosztás:

leszakadt a futófelülete a yokohama guminak. Ez leszakította a dobbetétet és a küszöb spoilert. a spoilerről lejött a festék egy tenyérnyi részen, más baja nincs.

Egyből levittem a fűbe, ott a felni sem sérült. A gumi beső éle teljesen kinyílt, a futófelület alá be lehet nyúlni, az teljesen le van válva.

leintettem egy kpm-es autót, hogy adjon kerékkulcsot de nem volt nála. elvitt a kútra és vettem egyet de az meg belegörbült. Végül csak lejött a légkulccsal felvert csavar.

A qva...ez hány éves gumi?akkor gondolom most csere az öszes....

Link to comment
Megosztás:

A qva...ez hány éves gumi?akkor gondolom most csere az öszes....

2007 nyarán vettem újonnan - bár DOT számot nem néztem... 1 szezon alatt! kb kopáshatárig kopott elöl! (oké, hogy ez a halk gumi, (BVS550) de akkor is durva. Amikor Tamás megvette a kocsit, az első szilentek miatt az első gumik szarrá koptak Bp-Kecsó-Bp úton, akkor odaadtam, hogy legyen mivel használnia ideiglenesen. Álmomban sem mertem goondolni, hogy így durran le.

A régi Fuldámnál megértettem volna, az belül meg lett nyesve - 2000km et ment gumit cseréltem akkor, me asszonypajti "nem vette észre, hogy lapos".

De ez... durva

Link to comment
Megosztás:

2007 nyarán vettem újonnan - bár DOT számot nem néztem... 1 szezon alatt! kb kopáshatárig kopott elöl! (oké, hogy ez a halk gumi, (BVS550) de akkor is durva. Amikor Tamás megvette a kocsit, az első szilentek miatt az első gumik szarrá koptak Bp-Kecsó-Bp úton, akkor odaadtam, hogy legyen mivel használnia ideiglenesen. Álmomban sem mertem goondolni, hogy így durran le.

A régi Fuldámnál megértettem volna, az belül meg lett nyesve - 2000km et ment gumit cseréltem akkor, me asszonypajti "nem vette észre, hogy lapos".

De ez... durva

Tényleg gáz..de jó hogy nem lett semmi bajuk...végződhetett volna rosszabbul is....

Link to comment
Megosztás:

2004. 22. hét!!!

sajnos öreg szarok de azt nem gondoltam volna, hogy leválik a futófelület. Azért ez durva.

Vaszek 205/65R15-t újat és megy fel az acélkerékre, vagy miskolcon van 225/45R17 75.000-ért

új.

235/45 17 a gyári méret amúgy... tom, hogy a másik is 225ös, csak mondom...

Azért 5 éves guma, ok hogy kocsin is volt, meg a "pajtába" de a 8 éves michelint úgy könyörögték le a gumisok az Omegáról, na az repedt volt miegymás, és mégsem robbant le, pedig akkor keményen megpakolva használtuk a verdát és még csapattam is vele... Ez meg eddig csak elöl volt - Mint említettem elöl kopott le egy nyár alatt!! Lehet el kéne küldeni a Yokohamának, bevizsgálásra és hogy b@szák meg a kaki gumijukat... gondolom mikor felrakták, nem láttak rajta semmilyen sérülést, szálszakadást.

Tomi, már nem emlékszem, de milyen súly és seb indexes volt? Emlékeim szerint jóval a szükségesnél erősebb volt, ezért meg pláne fura.Itt vettem a 265/40es gumáimat 18 pénzért! nézz szét a neten mielőtt vennél, mert lehet hogy szállítással is olcsóbban kapod a gumit... itt használtban 10e/db a pirelli 235ös 7 e a Bridgestone... 75e / 2db is sok mondjuk nem Pirelli vagy michelinért, de Goodyearről lebeszéltek, a Yokohama gondolom már nem játszik :huh: Fulda az játékgumi... szal maradnak az "alsó" kategóriások, de pl nekem anno bejöttek a Daytonok pl.

Link to comment
Megosztás:

én ezeket lecseréltem, mert alacsony volt nagyon. 225/50 van most nekem, az éppen elég :lol:

225/45 R17 - 633 mm , 225/50R17 - 658 mm, 235/45R17 - 644

Sztem neki a 658 as guma már néha beleérne a kerékdobba B) ^_^ a 265 öseim éppen beleérnek, de menet közben még nem tette... :P

A kövi projektem eccer majd 235/40R18 645mm és 265/35R18 643mm lesz, vagy 235/35 R19 647mm és 265/30 R19 642mm :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

225/45 R17 - 633 mm , 225/50R17 - 658 mm, 235/45R17 - 644

Sztem neki a 658 as guma már néha beleérne a kerékdobba :D :lol: a 265 öseim éppen beleérnek, de menet közben még nem tette... :D

A kövi projektem eccer majd 235/40R18 645mm és 265/35R18 643mm lesz, vagy 235/35 R19 647mm és 265/30 R19 642mm :huh: :lol:

Láccik hogy katalógusember vagy, ecsém! ^_^

Nekem elhiheted, hogy ezekkel az adatokkal kitörölheted a wc-n, mert gyakorlatban ég és föld B)

névleges méreten belül akár 20mm(!) eltérést is tapasztaltam már átmérőben, amik most fent

vannak nekem 225/50-esek, azok pont akkorák, mint ugyanannak a típusú guminak a 235/45-ösöei,

és így legalább pontos is lett a km órám :P Az ívtől meg akkora hely van, hogy dizsit lehetne rendezni

köztük :D

Link to comment
Megosztás:

Láccik hogy katalógusember vagy, ecsém! :huh:

Nekem elhiheted, hogy ezekkel az adatokkal kitörölheted a wc-n, mert gyakorlatban ég és föld :lol:

névleges méreten belül akár 20mm(!) eltérést is tapasztaltam már átmérőben, amik most fent

vannak nekem 225/50-esek, azok pont akkorák, mint ugyanannak a típusú guminak a 235/45-ösöei,

és így legalább pontos is lett a km órám ^_^ Az ívtől meg akkora hely van, hogy dizsit lehetne rendezni

köztük B)

mivel se időm, se gumijaim nincsenek amiket méricskélhetek, csak adott adatokkal dolgozhatok...

Azt eddig is tudtam, hogy névleges méretek, és pl futófelületen lehet 1-2 cm-es eltérés is, de hogy átmérőben 2 centi, azért az gáz. Én pl szeretem ha az órám csal felfelé 4-5 km/h-t...

ő hát tény, hogy 235 nél nem akkora dráma.. bár a 2,2es ültetett, nem magasságszabályzós... a 3,2 magszabis, de megpakolva sztem beleérne a 265 az ajtóba és belül a dobba (belül egyértelmű, mert mikor 3man beugrottunk a csomagtartóba a próbán, akkor beleért.) és ha mondjuk 2 centivel nagyobb lenne a gumi, akkor mindig beleérne... ezé gáz ez...

Link to comment
Megosztás:

2004. 22. hét!!!

sajnos öreg szarok de azt nem gondoltam volna, hogy leválik a futófelület. Azért ez durva.

Vaszek 205/65R15-t újat és megy fel az acélkerékre, vagy miskolcon van 225/45R17 75.000-ért

új.

Sztem valami újat vegyél...ez a használt gumi dolog rohadt lutri...A gumi emlékszik mit kapott.

Én a neten anno használtautón találtam Barumot, 4db 64eFt volt, 235/45/17, és DOT szerint 2007 év végi az összes.Vadi újonnan matricával csíkokkal.Nem nagy szám gumi, de ennyiért teljesen oké.

Link to comment
Megosztás:

de ki beszél itt 265-ről? B) 225 a téma, nemfigyeeesz! :P

kit érdekelnek a virsli gumijaitok?.... :lol: ^_^

Vegyetek gyári méretet oszt kész! Egyébként amit most írtál, hogy akár 20mm elérés is lehet, az azért is vicces, mert tudtommal a jard(és kpm) beleköthet ha nem gyári méret van fent (most ne menjünk bele, hogy ő azt honnan tudja, hogy melyik az) namármost, ha egy nem gyári méretes ugyanakkora mint a gyári méret akkor mi a fütyit akarhat? Pl esetedben, hogy megegyezik a 2 guma átmérője, holott papíron nem .... :huh:

Link to comment
Megosztás:

persze hogy szét van nyomkodva... azért van a 2. táviri... mivel gyárilag az csak egy szervízkulcs volt. Csak én is meguntam a szétnyomkodottat, ezért vettem anno a másikat.

Ha nem lesz jó gsizoli távirije neki, akkor átveszem, ha jó lesz akkor rendelek... 10 fontért is van, garantáltan riasztóshoz. gondoltam vagy 2-t veszek, biztos ami biztos alapon, de ha Neked is kell Tamás, akkor szólj, eccerűbb 3-4-t 1 csomiban elküldni (mellesleg ocsóbb is sztem )

Szerdáig letolom a Kövesdánba a képem azt kiderül jó -e.

Gyári riasztó nincs a kocsban az biztos.2 "zárás" kulcnyomásra csak reteszel.

Link to comment
Megosztás:

Sztem valami újat vegyél...ez a használt gumi dolog rohadt lutri...A gumi emlékszik mit kapott.

Én a neten anno használtautón találtam Barumot, 4db 64eFt volt, 235/45/17, és DOT szerint 2007 év végi az összes.Vadi újonnan matricával csíkokkal.Nem nagy szám gumi, de ennyiért teljesen oké.

Az általam adott linken én ÚJ gumit vettem 18 ért (igaz 3 éves, de azt bárhol rád sózzák, ld a Yoko is újonnan került rá 07ben... (ami akkor 3 éves vót)

Nekem volt mindegyik autón használt, és egyikkel sem volt bajom, igaz nem a sarki fűszerestől vettem, hanem állandó gumisomtól (kivéve a yoko-t, mert az szlovének sózták rám... ocóért, ami később már nekem is drága vót)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.