Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hali. :idea:

Nem tudja valaki, hogy hol találok pontos leírást a 2.o DTI motoros omihoz??? Ilyenek érdekelnek, hogy gyári gyorsulás, végsebesség, fogyasztás, üzemanyagtank méret...stb. Letőltöttem az omi kézikönyvet de abba sajna nem volt semmi. :(

Előre is köszi az ötleteket.

Link to comment
Megosztás:

Hali. :idea:

Nem tudja valaki, hogy hol találok pontos leírást a 2.o DTI motoros omihoz??? Ilyenek érdekelnek, hogy gyári gyorsulás, végsebesség, fogyasztás, üzemanyagtank méret...stb. Letőltöttem az omi kézikönyvet de abba sajna nem volt semmi. :(

Előre is köszi az ötleteket.

katalogus.hasznaltauto.hu

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki sikerül szereznem steinetz és még egy irmscher prospektuson kívül holden commodore és még egynéhány b omi prospektust vennem.

Amúgy a srácnak van vauxhall prospektusa is, és még néhány száz prospektusa. Ha vkit érdekel, dobjon egy püt és elküldöm a srác mail címét.

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki sikerül szereznem steinetz és még egy irmscher prospektuson kívül holden commodore és még egynéhány b omi prospektust vennem.

Amúgy a srácnak van vauxhall prospektusa is, és még néhány száz prospektusa. Ha vkit érdekel, dobjon egy püt és elküldöm a srác mail címét.

Lehet scanelni:))

Link to comment
Megosztás:

Már öt be van scennelve, de azok a sajátaim, de az újakat is be akarom. Ma voltam futóműállításon, és sajna kellett is állítani elöl és hátul is. De érezhető a javulás, mert csúszós úton nem mászkál az autó :( . És ez csak háromezer pénzembe került.

Link to comment
Megosztás:

Már öt be van scennelve, de azok a sajátaim, de az újakat is be akarom. Ma voltam futóműállításon, és sajna kellett is állítani elöl és hátul is. De érezhető a javulás, mert csúszós úton nem mászkál az autó :( . És ez csak háromezer pénzembe került.
Bizony!! Évente én is szoktam vinni. Főleg az ilyen nagy vasakat mint a miénk. A rossz utakon hamar elmászik, szerintem havonta lehetne ráállítani. :evil: :?
Link to comment
Megosztás:

Én már negyvenezer km-t tettem bele, de még csak két kormánygömbcsuklót kellett cserélnem. Sztem ez egyáltalán nem sok a magyar utakhoz képest.
Főleg ha figyelembe veszed, hogy előtte ki tudja mikor volt az a gömb új.

Nekem csak stabilizátor szilentet kellett cserélni, és kerékösszetartást állítani. De én csak 16-18 ezer körül járok.

Link to comment
Megosztás:

Mérföld? :( :lol: :lol:

Nem, direkt átszámoltam. :lol: Nem akartam feltűnősködni. Szóval mióta megvettem az Omegát, majdnem 11 ezer mérföldet mentem vele. (Ebből 2 km-t egy barátom vezetett, amikor a motorját el kellett hozni a szerelőtől, de neki a bal lába gipszben volt.)
Link to comment
Megosztás:

Autómata rulez :(

Tőlem is mindig kérdezik, hogy mit csinálok a bal lábammal, mert ugye nem kell kupplungolni. Pedig nagyon kényelmes, amikor a városban araszolgatva nem kell a kupplungot rugdosni, hanem csak pihentetem a lábamat. De vannak, akiket nem lehet meggyőzni az autómata előnyeiről :shock: Pedig amcsiban nem véletlenül terjedt el ennyire, mivel ők köztudottan lusták 8)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segitségeteket szeretném kérni.

Ma a BC kijelzőjén megjelent, az Oelmangel felirat, és egészen addig jelzett a check, mig meg nem álltam. Utána elindulás után minden ok, de kb. félora mulva ujra ugyanezt jelezte. És ez igy ment tovább. Megállásnál eltünt a felirat, és chehck jelzés is. A motorolajszint nivo szerint rendben van. Az olaj lámpa sem gyulladt ki. Mi lehet a gond?

Előre is köszi.

Ja, X20Xev aotomata.

üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A segitségeteket szeretném kérni.

Ma a BC kijelzőjén megjelent, az Oelmangel felirat, és egészen addig jelzett a check, mig meg nem álltam. Utána elindulás után minden ok, de kb. félora mulva ujra ugyanezt jelezte. És ez igy ment tovább. Megállásnál eltünt a felirat, és chehck jelzés is. A motorolajszint nivo szerint rendben van. Az olaj lámpa sem gyulladt ki. Mi lehet a gond?

Előre is köszi.

Ja, X20Xev aotomata.

üdv. Tiv.

Nem lehet,hogy olajcserét jelez? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Tiv!

Ha az olajpálca szerint van benne elég olaj, akkor 2 lehetőség van:

- a.) régen volt olaj cserélve, és elveszítette az olaj a viszkozitását

- b.) tönkrement az érzékelő (ez a valószínűbb). A szintjelző az olaj elektromos ellenállását méri, ami más hidegen mint melegen. Melegen már olyan értéket mér (hibásan), amiből a computer arra következtet, hogy nincs olaj. Az érzékelő nem olyan eszement drága, de csak olajcserénél érdemes vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Atommanó Dark

Köszi.

Az olaj 1500 km, két hete lett cserélve. Gyürüzésen esett át a motor, persze komplett hengerfej felújítással. A megállást ugy értettem, hogy csak az autóval állok meg, vagy lelassítok, eltünik a hibaüzenet. A motort le sem kell állitani. A szint rendben van. Holnap olajcsere, tehát érzékelő csere is:)

Köszi az infót.

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Azért csere előtt nem ártana ha egy szakember (aki tudja az ellenállásértékeit az érzékelőnek) rámérne. Az, hogy lelassítasz és eltűnik a hibaüzenet, azt sem zárja ki, hogy rossz pozícóban lett visszaszerelve (már ha egyáltalán kivették, és vissza lehet tenni rosszul). Szóval a cserével csak akkor próbálkoznék első körben, ha nem drága...

Link to comment
Megosztás:

valaki tudja hogy amikor a mutató belemegy a pirosba az az tartalékon van a visszajelző akkor hány kilométert lehet menni az autóval?

hány liter van még a tankba kb..

köszi

attila

SZai Nekem "csak" A omegáim vannak, de amelyikben van BC az azt mondja, hoy olyankor még 100 km van hátra, normál felhasználásnál...

Amelyikben nincs az ettől jóval kevesebbnél jelez.. :(

Szal szerintem elviekben 100 km, de nem fogadnék rá... Főleg azért, mert ha kevésbé nyomod neki, akkor időnként még kialszik... Szal a BC-s a fogyidat is hozzákalkulálja..

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nekem B Ominál a Bc még 80-90 km-t ir ki mikor a lámpa először kigyullad.

De tankoltam tele olyankor, és kb 60-65 liter megy bele. Ja, nem kombi.

Állitolag 75 literes a tank. tehát olyan 10 liter biztos van benne a lámpa kigyulladásakor.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

Létezik hogy 96-os Omiban nincs gyári riasztó? Vagy csak az előző tulaj elvesztette a távirányitót ? Hogy tudom megállapitani, van e benne? Amugy elég jól felszerelt az autó, ezért hiányolom. Na és mivel csak a bal első ajtón van zár, és igy elég macerás a nyitás-zárás. Az immo sem lehet gyári, mert nem a kulcsban van hanem a müszerfal vak kapcslojába van belefurva. Na ez is macera, mert leállitom a motort, és fél perc mulva kulcs ki, odatartani, és ugy start. Ennyit a kocsi védelméről. Ja, van egy Titan dypol sebváltózár, amit persze reggelente elfelejtek kivenni inditás előtt :oops: :oops:

Üdv. Tiv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.