Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Jah, hát ott temérdek hely van... Korinak 3.0 V6 van, ott "kicsit" nehezebb hozzáférni a kormányműhöz...

Igen a 8V-ben szinte gyerekjáték kicserélni. A V6-nál útban van a kipufogócsonk. Ezért nem lehet oldalra elmozdítani a kormányművet, csak felfelé. Ott pedig útban van a fékmunkahenger a rásegítővel, és a klíma csövei.

Link to comment
Megosztás:

Igen a 8V-ben szinte gyerekjáték kicserélni. A V6-nál útban van a kipufogócsonk. Ezért nem lehet oldalra elmozdítani a kormányművet, csak felfelé. Ott pedig útban van a fékmunkahenger a rásegítővel, és a klíma csövei.

Ja, megnéztem én is. Valóban szívás. Vetté' volna kisebb motorost! :o

Nem egyszerűbb mégis a kipufogó sort lebontani, mint az egész fékrendszert?

Link to comment
Megosztás:

Ja, megnéztem én is. Valóban szívás. Vetté' volna kisebb motorost! :D

Nem egyszerűbb mégis a kipufogó sort lebontani, mint az egész fékrendszert?

Sajnos nem lehet hozzáférni a leömlő csvarjaihoz, csak ha leszedem a HF-et vagy kiszedem a motort :o Mondjuk nem lenne rossz leszedni a balos leömlőt, mert van rajta két repedés, és hidegen már van egy is hangja.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem lehet hozzáférni a leömlő csvarjaihoz, csak ha leszedem a HF-et vagy kiszedem a motort :o Mondjuk nem lenne rossz leszedni a balos leömlőt, mert van rajta két repedés, és hidegen már van egy is hangja.

Ember, ez tényleg jó nagy szívás... Ezek szerint a V6 is úgy készült, hogy a készreszerelt hajtásláncra rárakták a kész karosszériát... Jó ez, csak javítani nem lehet.

Más... Kicseréltem a halott ABS jeladókat, el is múlt az ABS-hibajelzés. Egészen addig, amíg nem mozog az autó. Amint mozdul, előre vagy hátra, kigyullad a lámpics, és nincs ABS.

Szenzorok tehát valószínűsíthetően jók, mert eddig non-stop világított a lámpa, most meg az ellenőrzés után elalszik, és csak mozgás hatására világít...

Ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Ember, ez tényleg jó nagy szívás... Ezek szerint a V6 is úgy készült, hogy a készreszerelt hajtásláncra rárakták a kész karosszériát... Jó ez, csak javítani nem lehet.

Más... Kicseréltem a halott ABS jeladókat, el is múlt az ABS-hibajelzés. Egészen addig, amíg nem mozog az autó. Amint mozdul, előre vagy hátra, kigyullad a lámpics, és nincs ABS.

Szenzorok tehát valószínűsíthetően jók, mert eddig non-stop világított a lámpa, most meg az ellenőrzés után elalszik, és csak mozgás hatására világít...

Ötlet?

Nézd meg az ABS-vezérlő tetején a nagy, sokpólusú csatit. Olyat láttam már, hogy abban állt a víz, és hol működött, hol nem, ráadásul elkorrodált egy érintkezőt, ami miatt nem volt sebességkijelzés és kormányrásegítés..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :o

Neki kezdtem a kormánymű alján a szimering cserének de, ami jön ki a kormányműből bordázott tengely, és azon van egy kar , aminek a végén van az összekötő rúd , nah , ez sehogy nem jön le a tengelyről, gondolom kúpos, A tengely végén van kiképzés csapágylehúzónak, ami van is de az is csak lefordul róla, ugy hogy most tanáncstalan vagyok hogy mivel szedjem le, esetleg melegítéssel vagy hogy ? vmi jó ötlet van megköszönöm :D

Köszi előre is

Erik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :o

Neki kezdtem a kormánymű alján a szimering cserének de, ami jön ki a kormányműből bordázott tengely, és azon van egy kar , aminek a végén van az összekötő rúd , nah , ez sehogy nem jön le a tengelyről, gondolom kúpos, A tengely végén van kiképzés csapágylehúzónak, ami van is de az is csak lefordul róla, ugy hogy most tanáncstalan vagyok hogy mivel szedjem le, esetleg melegítéssel vagy hogy ? vmi jó ötlet van megköszönöm :D

Köszi előre is

Erik

Egy gömbfej-kinyomóval korrektül megoldható a dolog.

Ilyenre gondoltam: http://www.lincos.eu/components/com_virtue...346cbbbc095.jpg

Link to comment
Megosztás:

Neszójjábe!

Amúgy üdv újra a fedélzeten! Jól eltűntél...

Má hogyne szónék be :lol:

Hát elfoglalt vagyok, és vhogy a fórumozás elmaradt...

Hja és tényleg rossz hír, hogy nincs még kész a verda... De halaggyá vele.. jövő nyáron hazamegyek, oszt megnézem! :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki eladó MV6 Omegát? :excl: Használtautón most nem sok van, amiben látok fantáziát.

Saját részre keresek egyet, lehetőleg kombit, de nem kell mindenképpen annak lennie.

Előnyben részesíteném a kéziváltós verziót, de azok túl ritkák, így nem feltétlenül kritérium az sem. :(

2,5 is szóba jöhet, de csak kéziváltós.

Link to comment
Megosztás:

Nem tud valaki eladó MV6 Omegát? :excl: Használtautón most nem sok van, amiben látok fantáziát.

Saját részre keresek egyet, lehetőleg kombit, de nem kell mindenképpen annak lennie.

Előnyben részesíteném a kéziváltós verziót, de azok túl ritkák, így nem feltétlenül kritérium az sem. :(

2,5 is szóba jöhet, de csak kéziváltós.

Nekem ez a kettő tetszik:

Caravan

Limo

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.