Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ennyit az u.gy. ac-ról:

Legközelebb nem sajnálom a pénzt a Boschra :blush: Amúgy tavasszal lett belerakva a tankba és kb 2e km-t ment. Gari sajna urott, mivel csak fél év volt rá.

Fél év??? az valami gagyi felújjított lehet / már az az ótvaros szürke szin is rre utal :D /mert minden alkatrészre a komolyabb, nagyobb üzletek min.1 év garit adnak !

Lehet gyárit is kapni 42,147 Ft a műanyag házzal együtt :lol: De van 59,243 Ft, nem gyári, és nem bosch B)

Viszont van 11016 Ft ért is egy év garival ;)

Sok sikert.........

Link to comment
Megosztás:

HY

A Bosch ac pumpa 30 ropi kőrül mozog.

A 20,16v hez ;)

Pontosan 28,582 Ft de üzlete válogatja mivel elég nagy árréssel dolgoznak B)

És ezekbe mind az van..........

OPEL CORSA B (73_, 78_, 79_, F35_) 1.4 Si 1389 1993. 2000.

OPEL CORSA B (73_, 78_, 79_, F35_) 1.6 GSI 16V 1598 1993. 2000.

OPEL OMEGA B (25_, 26_, 27_) 2.0 1998 1994. 1999.

OPEL OMEGA B (25_, 26_, 27_) 2.0 16V 1998 1994. 1999.

OPEL OMEGA B (25_, 26_, 27_) 2.5 V6 2498 1994. 2000.

OPEL OMEGA B (25_, 26_, 27_) 3.0 V6 2962 1994. 2001.

OPEL OMEGA B Kombi (21_, 22_, 23_) 2.0 1998 1994. 1999.

OPEL OMEGA B Kombi (21_, 22_, 23_) 2.0 16V 1998 1994. 1999.

OPEL OMEGA B Kombi (21_, 22_, 23_) 2.5 V6 2498 1994. 2000.

OPEL OMEGA B Kombi (21_, 22_, 23_) 3.0 V6 2962 1994. 2001.

OPEL CORSA B (73_, 78_, 79_, F35_) 1.4 i 16V 1389 1994. 2000.

OPEL CORSA B (73_, 78_, 79_, F35_) 1.6 i 16V 1598 1994. 2000.

OPEL COMBO (71_) 1.4 1389 1994. 2001.

OPEL TIGRA (95_) 1.4 16V 1389 1994. 2000.

OPEL TIGRA (95_) 1.6 16V 1598 1994. 1998.

OPEL VECTRA B Ferdehátú (38_) 1.6 i 16V 1598 1995. 2002.

OPEL VECTRA B Ferdehátú (38_) 1.8 i 16V 1796 1995. 2000.

OPEL VECTRA B Ferdehátú (38_) 2.0 i 16V 1998 1995. 2000.

OPEL VECTRA B Ferdehátú (38_) 2.5 i V6 2498 1995. 2000.

OPEL VECTRA B (36_) 1.6 i 16V 1598 1995. 2002.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen új volt az AC, de elég gagyi a belseje. A szívás, hogy amit beraktam az sem tökéletes. Ma indítottam volna, és be volt állva az ac. Kiszedtem, aksira kötöttem, először lassan pörgött, majd normális fordulaton. Visszaraktam, de megint nem ment. Kiszedtem, akkura, kicsit hosszabban járattam, majd vissza. Természetesen az akku addigra lemerült. Másik akku a Rekordból, és láss csodát elindult. Kivi leszek legközelebb mi lesz.

Más: Akinek B2 Omija van le tudná fényképezni nekem az ablaktörlők tövében a müa burkolatot. Érdekelne, hogy és hova vannak rakva az ablakspriccelők.

Link to comment
Megosztás:

az angol forumon van rola sorozatkép ahogy lebontják azt a részt az auton. cimet nem tudok belinkelni mert béna vagyok, de akkor találtam rá mikor valaki ide beirta a hibakodos oldal cimét es onnan lapozgattam le és fel. amugy ott nagyon sok fényképes leirás van mindenféle javitásrol.

Teljesen új volt az AC, de elég gagyi a belseje. A szívás, hogy amit beraktam az sem tökéletes. Ma indítottam volna, és be volt állva az ac. Kiszedtem, aksira kötöttem, először lassan pörgött, majd normális fordulaton. Visszaraktam, de megint nem ment. Kiszedtem, akkura, kicsit hosszabban járattam, majd vissza. Természetesen az akku addigra lemerült. Másik akku a Rekordból, és láss csodát elindult. Kivi leszek legközelebb mi lesz.

Más: Akinek B2 Omija van le tudná fényképezni nekem az ablaktörlők tövében a müa burkolatot. Érdekelne, hogy és hova vannak rakva az ablakspriccelők.

Link to comment
Megosztás:

Más: Akinek B2 Omija van le tudná fényképezni nekem az ablaktörlők tövében a müa burkolatot. Érdekelne, hogy és hova vannak rakva az ablakspriccelők.

Ha el nem felejtem, holnap lefotózom CSAK NEKED!! ;) :blush: :D

MÁS: Holnap Omega tali a XVI kerben, a Jazz kávézóban. Minden Omegást, Senatorost szívesen látunk!! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. A szerelő műhelyben azt mondták, hogy a fedélzeti computerünket cserélni kell. Esetleg mgetudnátok mondani, hol, milyet, mennyiért lehet, illetve érdemes vennünk?

Előre is köszi!

Üdv: AnItKa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. A szerelő műhelyben azt mondták, hogy a fedélzeti computerünket cserélni kell. Esetleg mgetudnátok mondani, hol, milyet, mennyiért lehet, illetve érdemes vennünk?

Előre is köszi!

Üdv: AnItKa

Bontóban kell keresni.Motorkód/évjárat nélkül ezt így látatlanban elég nehéz.Főleg ha nem jó helyre vittétek, és fogalmuk sincs mi lehet a típus baja.

+kell hozzá a motorvezérlő száma is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. A szerelő műhelyben azt mondták, hogy a fedélzeti computerünket cserélni kell. Esetleg mgetudnátok mondani, hol, milyet, mennyiért lehet, illetve érdemes vennünk?

Előre is köszi!

Üdv: AnItKa

Milyen Omega?B1 B2?Mi a baja? - pixelhibás? Milyen fedélzeti kell? TID (Hőmérséklet, idő, rádió), MID (TID+átlagfogyi, megtehető út, stb), GID, CID (színes kijelző)?

Szerintem próbáld meg szigetszentmiklóson a bontóban vagy használtautó alkatrész hirdetések esetleg EBAY illetve Vatera portálokon.A mostanid azonosító számát pedig kérdezd meg hogy találj....

Link to comment
Megosztás:

Milyen Omega?B1 B2?Mi a baja? - pixelhibás? Milyen fedélzeti kell? TID (Hőmérséklet, idő, rádió), MID (TID+átlagfogyi, megtehető út, stb), GID, CID (színes kijelző)?

Szerintem próbáld meg szigetszentmiklóson a bontóban vagy használtautó alkatrész hirdetések esetleg EBAY illetve Vatera portálokon.A mostanid azonosító számát pedig kérdezd meg hogy találj....

egy eladó GID em van....

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök minden Omegást! Bár csak most regisztráltam ide, már 11 éve Omegával dolgozom. Jelenleg a harmadiknál tartok, és általában 300 ezret teszek az autóba, mielőtt cserélem (persze használtan veszem őket). A mostanit 2007 novemberében vettem, és eddig 70 ezret mentem vele minden gond nélkül. Most viszont nagy gáz van (szerintem). Szakértők véleményét kérném. 2,5 DTI motor, 215000 km van benne. Éjjel mentem felfelé a Hármashatár-hegyre 4 utassal (+ én), és egyszercsak megváltozott a turbó megszokott halk fütyülő hangja. Kék olajfüst jött, és gyenge lett a motor. A szokásos 2000 körüli fordulaton nemhogy húzni kezdene, hanem még erőtlenebb. 80-nál többet nem megy (igaz nem is erőltettem). Hazaérve már óriási fehér füst jött, és nem annyira olajszagú, inkább olyan égett jellegű volt. A BC semmit sem jelez, a motor hangja ugyanolyan csendes, mint volt, alapjárat egyenletes, gázt is veszi, és pöccre indul. Én turbóra gyanakszom (főleg, hogy pár hónapja már szivárgott belőle az olaj)... Sajnos első dízelem, így egyáltalán nem vágom. Előre is kösz a segítséget!

Még annyit hozzátennék, ha számít, hogy a mostani hidegben elég nehezen indul. 10 mp-ig csak teker, mire beindul, utána fél percig erősen rángatózik a motor. Kb. 1 perc után áll be az alapjárat.

Link to comment
Megosztás:

és egyszercsak megváltozott a turbó megszokott halk fütyülő hangja. Kék olajfüst jött, és gyenge lett a motor. A szokásos 2000 körüli fordulaton nemhogy húzni kezdene, hanem még erőtlenebb. 80-nál többet nem megy (igaz nem is erőltettem). Még annyit hozzátennék, ha számít, hogy a mostani hidegben elég nehezen indul. 10 mp-ig csak teker, mire beindul, utána fél percig erősen rángatózik a motor. Kb. 1 perc után áll be az alapjárat.

rossz turbó folytja a motort

izzitógyertyák v. izzitórelé fele is kacsingathatnál.Az indulás utáni rángatózás utóizzitás hiányát is jelentheti.Tech-re rakasd fel ,az sokmindent elárul.turbót mindenképpen

Link to comment
Megosztás:

rossz turbó folytja a motort

izzitógyertyák v. izzitórelé fele is kacsingathatnál.Az indulás utáni rángatózás utóizzitás hiányát is jelentheti.Tech-re rakasd fel ,az sokmindent elárul.turbót mindenképpen

Tehát jól sejtettem, hogy turbó. Az izzításra gyanakodtam én is, de ezt csak feldobtam, túl nagy gondot nem jelentett, most a turbó a lényeg. Kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tud valaki segíteni abban,hogy a bremslicht prüfung kijelzés a computeren azt jelenti ,hogy nem jó a féklámpám.

még nem néztem csak a feliratot csíptem el.

a másik ami nagyon zavar és amióta ilyen cefett hidegek vannak az az ,hogy nyomom a meleget 22 fokot autómata légkondiról van szó és párásodik az ablak.ha leviszem 20fok alá vagy feltekerem 25-28 fokra akkor is.a megoldás ,hogy leereszetm az ablakot és a beáramló levegő lecsípi egy perc alatt.de ez nem megoldás csak kényszer.ez elég zavaró és nem tudom ,hogy mit nézzek meg.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tud valaki segíteni abban,hogy a bremslicht prüfung kijelzés a computeren azt jelenti ,hogy nem jó a féklámpám.

még nem néztem csak a feliratot csíptem el.

a másik ami nagyon zavar és amióta ilyen cefett hidegek vannak az az ,hogy nyomom a meleget 22 fokot autómata légkondiról van szó és párásodik az ablak.ha leviszem 20fok alá vagy feltekerem 25-28 fokra akkor is.a megoldás ,hogy leereszetm az ablakot és a beáramló levegő lecsípi egy perc alatt.de ez nem megoldás csak kényszer.ez elég zavaró és nem tudom ,hogy mit nézzek meg.

Az csak féklámpa kontroll, ha beindítod ezt írja ki alapból, aztán az első fékezéskor eltűnik.

Most nem megy a légkondi kompresszorod mert bizonyos hőmérséklet alatt nem kapcsol be /tán 4C/.Szal csak a sima szellőztetésedről beszélünk.Cseréltél pollenszűrőt már...?Mert amúgy le kellene fújnia lazán....

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja hogy hol keresendő a külső - belső levegő keringetés csappantyúja - ha van?Honnan lehet hozzáférni, és mekkora meló?

Eszeky kollegának volt olyan hogy B2 esetében érezte a kinti ájert....ott mi volt a gond?Néha én is érzem, pollenszűrő elvileg 1 éves most lesz cserés. Van ezen kívül valami más szűrő aminek utastér levegőt kéne szűrnie?Az angolok valami carbon szűrőről magyaráztak de nem vágom hogy mire gondolnak.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.