Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hello mindenki! :)

Nagy a boldogság, megy a kocsim, át lett építve manuálisra!!!! :) Nagyon jó, bár nagyon furcsa is. De a lényeg, hogy megy, és nem akárhogyan!Ja és nem melegszik a vizem sem. De azért vannak még problémák is, mert diffi is lett cserélve, meg minden ami kell a manuálishoz. De most világít a TC és nem működik a tempomatom sem. Ötlet nincsen nagyon, hogy mitől is lehet tré, szóval aki nagy mágus (kori) valami okosság? Holnap beszélek a autó villanyásszal, hátha van ötlete, de itt "szerintem" szakértők is vannak :D .

:rolleyes: Királyság, nagyon tuti, jah és "ha" minden igaz sperr diffit kapot... :)

Köszi a segítséget mindenkinek!

Pacsek

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki! :)

Nagy a boldogság, megy a kocsim, át lett építve manuálisra!!!! :) Nagyon jó, bár nagyon furcsa is. De a lényeg, hogy megy, és nem akárhogyan!Ja és nem melegszik a vizem sem. De azért vannak még problémák is, mert diffi is lett cserélve, meg minden ami kell a manuálishoz. De most világít a TC és nem működik a tempomatom sem. Ötlet nincsen nagyon, hogy mitől is lehet tré, szóval aki nagy mágus (kori) valami okosság? Holnap beszélek a autó villanyásszal, hátha van ötlete, de itt "szerintem" szakértők is vannak :D .

:rolleyes: Királyság, nagyon tuti, jah és "ha" minden igaz sperr diffit kapot... :)

Köszi a segítséget mindenkinek!

Pacsek

Örülök hogy tetszik, a fennmaradó hibákra meg majdcsak rájövünk. Tech2 tuti kimutatja majd hogy mi van TC ügyileg, a tempomatot meg majd igyekszem rájönni. De asszem amelyik kocsiban benne volt a váltó, ahhoz nem volt tempomat, így nem is tudom megnézni. Ezért kellenne info olyasvalakitől, akinek manuális van tempomattal. csak van valaki itt :D

Link to comment
Megosztás:

Örülök hogy tetszik, a fennmaradó hibákra meg majdcsak rájövünk. Tech2 tuti kimutatja majd hogy mi van TC ügyileg, a tempomatot meg majd igyekszem rájönni. De asszem amelyik kocsiban benne volt a váltó, ahhoz nem volt tempomat, így nem is tudom megnézni. Ezért kellenne info olyasvalakitől, akinek manuális van tempomattal. csak van valaki itt :D

Hát igen, még egyszer köszönöm, hogy ilyen rövid határidővel ennyi szívatás mellet, ilyen korrektül megcsináltad :D . Erre a TC meg a tempomatra majd rájövünk, vagy nem.... :) De tegnap mentem még este, és gondolkodtam, olyan ismerős ez az érzés...nem tudtam honnan, de most már tudom, spanom M3 asával mentem és ott volt hasonló, jó ott kicsit több a horsepower, de itt is van! :)

A TC meg tempomatra ha tud valaki valami okosat, írjon, ötlet is jól jön :rolleyes:

Köszi, mindenkinek!MOR16V-nek külön :)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, még egyszer köszönöm, hogy ilyen rövid határidővel ennyi szívatás mellet, ilyen korrektül megcsináltad :D . Erre a TC meg a tempomatra majd rájövünk, vagy nem.... :) De tegnap mentem még este, és gondolkodtam, olyan ismerős ez az érzés...nem tudtam honnan, de most már tudom, spanom M3 asával mentem és ott volt hasonló, jó ott kicsit több a horsepower, de itt is van! :)

A TC meg tempomatra ha tud valaki valami okosat, írjon, ötlet is jól jön :rolleyes:

Köszi, mindenkinek!MOR16V-nek külön :)

kuplungpedálon a kapcsoló be lett kötve?igaz a bekapcsolást nem befolyásolja,csak a kikapcsolást.

Link to comment
Megosztás:

kuplungpedálon a kapcsoló be lett kötve?igaz a bekapcsolást nem befolyásolja,csak a kikapcsolást.

Nem tudom, de attól még be kellene kapcsolnia (szerintem).

Beszéltem a villanyásszal és azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni. Mivel a tempomat, és a TC is a automata váltóról kapta a sebesség jelet. Így mivel nem tudja most mennyivel megy az autó nem tud működni. Lehet az hogy az R 25-28as váltónak van ilyen csatija csak be kellene kötni? MOR16V láttál valami helyet csatit vagy valamit?Köszi

u.i.: :) Hallott már valaki 2.5 V6 átalakításról automata -> manuálra? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

anyám kocsijában ha bekapcsoljuk az ülésfűtést pillanatok alatt olyan égett szag lesz ha csak na :rolleyes: nagyon durva....a héten el is viszem valahova mielött leég az autó :)

a villanyász azt mondta látatlanban h az ülésfűtés stekkerje szokot "égni" ..jövőhétre van időpont

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de attól még be kellene kapcsolnia (szerintem).

Beszéltem a villanyásszal és azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni. Mivel a tempomat, és a TC is a automata váltóról kapta a sebesség jelet. Így mivel nem tudja most mennyivel megy az autó nem tud működni. Lehet az hogy az R 25-28as váltónak van ilyen csatija csak be kellene kötni? MOR16V láttál valami helyet csatit vagy valamit?Köszi

u.i.: :) Hallott már valaki 2.5 V6 átalakításról automata -> manuálra? :rolleyes:

A kapcsrajz alapján be kell kötni a kuplungpedál kapcsolóját (a tempomatvezérlő D jelű pontjára, amitől most elvileg egy fekete-sárga vezeték megy az automataváltó vezérlőhoz), a motorvezérlő compi 42-es lábát (ami eddig az automataváltó vezérlőjébe ment egy fekete-piros vezetékkel) testelni kell, és elvileg az ABS-vezérlő 6-os lábáról a motorvezérlő compi 9-es lábára jön sebességjel (kék-piros). Lehet, hogy ehhez kell a 42-es láb földelése, hogy ezután az ABS-ről vegye a sebességjelet (már ha benne van a vezeték). Azt mondjuk nem tudom, hogy Tech2-vel nem kell-e elmagyarázni a motorvezérlőnek, hogy már manuális váltó van rajta...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de attól még be kellene kapcsolnia (szerintem).

Beszéltem a villanyásszal és azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni. Mivel a tempomat, és a TC is a automata váltóról kapta a sebesség jelet. Így mivel nem tudja most mennyivel megy az autó nem tud működni. Lehet az hogy az R 25-28as váltónak van ilyen csatija csak be kellene kötni? MOR16V láttál valami helyet csatit vagy valamit?Köszi

Én úgy tudom hogy mindegyik omiban az ABS blokkról van véve a sebességjel.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam a Szigetszentmiklósi Opel bontóban, és 5000-ért sikerült CD tárat vennem, tartóval, vezetékkel SC804-es magnóhoz. Egyedül a magazin nem volt benne, de az volt itthon nekem. Van nekik még egy CDC1-es tár, de ahhoz már nincs vezeték és magazin, de láttam CDC2-es tárat is CAr600-as magnóhoz. Mindjárt vettem egy '98 utáni hátsó szélvédőt is, mert az utólagos pótféklámpa állandóan leesik. Sajnos féklámpa és az azt tartó müa elem nem volt nekik, de azt postán is tudok hozatni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de attól még be kellene kapcsolnia (szerintem).

Beszéltem a villanyásszal és azt mondta, hogy nem lehet megcsinálni. Mivel a tempomat, és a TC is a automata váltóról kapta a sebesség jelet. Így mivel nem tudja most mennyivel megy az autó nem tud működni. Lehet az hogy az R 25-28as váltónak van ilyen csatija csak be kellene kötni? MOR16V láttál valami helyet csatit vagy valamit?Köszi

u.i.: :) Hallott már valaki 2.5 V6 átalakításról automata -> manuálra? :rolleyes:

ABS-ről kapja a jelet a motorvezérlő,tempomatom tökéletesen mükszik,gyorsitja az autót a kiválasztott sebeségre.

Link to comment
Megosztás:

Ma megállt az omega alattam. :) Pontosabban reggel gond nélkül beindult,amin csodálkoztam is.Majd irány a város bevásárlás,gázkút tankolás.Ott akarok indulni és semmi.Önindító teker,de motor nem indul.hoppáááá.Ötödikre elindult.Elmentem mosatni(nem lett neki bemosva),pöccre indult.Megyek vele tovább,majd megálltam aP.M. parkolóban.Ott akarok indulni és senki sehova.Teker az önindító mint a bajnok,de meg se röffent a motor.Telefon Kori feleségének(húgom),vonórúd-hazavontatás.Tök jó,hogy az egész család vérében benzin,akarom mondani autógáz csörgedezik :rolleyes: .Főtengő ford.szám jeladót kicserélem(előtte már szarakodott,tegnap voltunk Korival Nyergesújfalun és 4000 ford. fölött ledadogott,meg többször is belerángatott menet közben)mondom az szart be teljesen.Indítok 2x,de ugyanúgy semmi, igaz le is merült az akksi.Most töltődünk.Én meg vakarózom.......................A szerelő akihez vinném "hengerfejzni" sajna csak jövőre tudná megcsinálni.Tippek??????????????????Ja és semmi hibajelzés a fedélzetin.

Link to comment
Megosztás:

És a másik jeladó tuti jó?

AC, AC relé, benya szűrő?

A másiknak jónak kell lennie,mert az a Korié( ki lett szedve az övéből nála még jó volt).Az ac pumpának meg ha adok 12V-ot akkor dolgozik.DE gázzal sem akar indulni.Amúgy a jó jeladóval azonnal pöccre kellett volna indulnia?

Link to comment
Megosztás:

A kapcsrajz alapján be kell kötni a kuplungpedál kapcsolóját (a tempomatvezérlő D jelű pontjára, amitől most elvileg egy fekete-sárga vezeték megy az automataváltó vezérlőhoz), a motorvezérlő compi 42-es lábát (ami eddig az automataváltó vezérlőjébe ment egy fekete-piros vezetékkel) testelni kell, és elvileg az ABS-vezérlő 6-os lábáról a motorvezérlő compi 9-es lábára jön sebességjel (kék-piros). Lehet, hogy ehhez kell a 42-es láb földelése, hogy ezután az ABS-ről vegye a sebességjelet (már ha benne van a vezeték). Azt mondjuk nem tudom, hogy Tech2-vel nem kell-e elmagyarázni a motorvezérlőnek, hogy már manuális váltó van rajta...

Hát igen, ezt már megcsinálta MOR16V kezdésnek, de ettől függetlenül nem oké, de ma találtam a szomszéd városban egy Tech2-vel rendelkező szerelőt. Mivel most értem haza, ma nem tudtam elvinni, de ha holnap lesz időm megnézetem. Most már akkor tuti a ABS meg meg is néztem, onnan kapja a jelet. Ez nem lehet gond, de lehet tanítani kell. Majd holnap elválik, ha egyáltalán eljutok odáig...(idő hiány miatt).

Köszönöm a segítséget, még egy kérdés, a váltó vezérlő elektronikát ki vegyem, vagy maradjon inkább bent?Vagy mindegy?

Köszi még egyszer mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.