Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ahogy elnézem, ezt törték elöl is és hátul is.A többi meg majd kiderül.

Igen, ahogy képről néztem valóban törött volt......

A fúrcsa ,hogy 95-ös és a régi motor van benne 8 szelepes /ami sokak szerint előny mintha a 16 os lenne/

Eléggé buhera (összerakott autónak látom a kesztyűtartó fedél pl vaj szinű.....)

Ahogy nézegetem a fotokat szinte biztos,hogy fiatal autóból rakták össze :D

A biztosítótól kivették a lét :D

Sajna ilyen alacsony árban mennek ezek az évjáratok...

Az enyém 95-ös megsem merem írni mennyiért vettem, úgysem hinnétek el, (bontói ár feléért :D és ráadást caraván ;)

2 évet állt mikor rátaláltam az udvaron egy fa alatt és nem dohányoztak benne sosem :D

Készítek róla pár fotot hamarosan felteszem ahogy időm engedi....

Nem eladó !!! :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tudna nekem segíteni a következőben:

Y22XE motoros Omega hengerfejcsere előtt áll...sajnos. kinek volna infója, arról, hogy mik a hengerfej csavarok meghúzási előírásai, nyomaték, fok, sorrend, stb, illetve egyéb szükséges infó.

segítségetek előre is köszönöm.

üv: kulcsár anti

Link to comment
Megosztás:

Az enyém ezzel a motorral 1996.12.31.-i forgalomba helyezésű... :D Tehát még '96-ban is vígan szerelték! ;)

Az enyém 1997. 12. 05.-ei és ugyanez a motor, sőt klíma sincs benne, na ez milyen? Omegába nincs klíma ez azé nem gyenge....... ugyi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki tudna nekem segíteni a következőben:

Y22XE motoros Omega hengerfejcsere előtt áll...sajnos. kinek volna infója, arról, hogy mik a hengerfej csavarok meghúzási előírásai, nyomaték, fok, sorrend, stb, illetve egyéb szükséges infó.

10 6 2 3 7

9 5 1 4 8 kicsit elcsúszott de gondolom érthető (körkörös lehúzás)

Lehúzási nyomatékok:

Hengerfej csavar új legyen !

Hengerfej:

1,fokozat =25Nm

2,fokozat=90 fok

3,fokozat=90 fok

4,fokozat=90 fok

5,fokozat=15 fok

Vezérműtengely-csapágyfedelek= 8Nm

_____ II______ -fogaskerekek =50Nm +60 fok +15 fok

Főtengely szíjtárcsa =20Nm

Első kipufogócső/ torok =20Nm

Visszahúzó rugókengyel =60Nm

Gyujtógyertyák=25Nm (Bosch FR8LDC) ELEKTRODA HÉZAG= 0,9-1,1

Bármilyen beállítási adatttal rendelkezem...motor futómű és egyébb nyavaják :D

Örülök hogy segíthettem....

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha letudnád ide írni azt nagyon megköszönném! így leírva is tökéletesen megfelel, csak az értékek lényegesek, azokat már tudom használni.Nem egy olyan motor amiből rengeteg van, mindenesetre átnéztem az összes doksimat, de erről semmi infóm nincs.Gyakorlatilag ami szükséges nekem az a hengerfejcsavarok meghúzási sorrendje, de szerintem ez a "szokásos"( " belűlről kifelé őramutató járásával megegyezően jobbra spirálisan) , illetve a csavarok meghúzási nyomatéka, illetve hogy hány lépcsőben kell , meghúzni ( pl 1. 25Nm, majd másodjára 60 fokot elfordítani, majd 3. lépésben megint 60 fok, stb stb. ) ez fontos nagyon , illetve még a vezérléssel kapcsolatos alkatrészek meghúzási nyomatéka, vezérműtengely végén fogazott kereket rögzítő csavar meghúzási nyomaték, illetve a szíjfeszítő/vezető meghúzási értéke, meg ha találsz a szíjfeszességre értéket.

előre is nagyon köszönöm! ez lesz a hétvégi program..egyik része. megvan már minden, csak ez az infó lenne fontos. írhatod ide is, akkor hátha másnak is segítségére lesz az infó, de jöhet az antal.kulcsar{kukac}.gmail.com-ra is

üdv: kulcsár anti

Link to comment
Megosztás:

Szia!

köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-) :D

természetesen újak a hengerfej csavarok. alkatrészek megvannak,Holnap megyek az alkatrészekért, tömítések, csavarok,stb.mert eddig nem volt időm elhozni ma is egész nap egy rejtett elektronikus hibát próbáltam felderíteni egy másik autón...ezek a legjobbak, de estére meglett :-) már régen láttam, de úgy emlékszek, hogy torx fejűek a hengerfej csavarok. erről van esetleg valami információd, hogy milyen, és mekkora szerszám kell ehhez.

üdv : kulcsár a.

Link to comment
Megosztás:

szerintem sem ér egy fillért sem.esetleg az alkatrészeket kiárulhatja.mire ebből kocsi lesz, bele sem merek gondolni ,hogy mennyibe fog kerűlni.az enyém 95-ös volt és tényleg rendben tartva ,ahogy kell szervíz stb....és 450.000ft-ért adtam el.örültem ,hogy valaki elviszi.egy darab telefon és egy féllel sem több.a váltóban az olajat kellett lecserélni +egy szelep fedél.ennyi volt a baja.tehát ez egy fillért nem ér ahhoz, hogy pörgésre megcsinálja valaki .

ez az én véleményem.

Link to comment
Megosztás:

Ilyenem nekem is van... :D beállok a sorba! :P

Add nekem beteszem azt is valamelyik csak elindúl mindíg 62_www.kepfeltoltes.hu_.gif :D

Ma is megáltam mondom gyalogosnak (csaj) ;) indítsál már légyszi.... irány hátra 1,5 kg kalapács rever alul tankra és elindult a csaj azóta is néz szerintem mi volt ez

Ezek után mondja valaki,hogy az omega nem csajozós autó !!!??? Lauchingmm_www.kepfeltoltes.hu_.gifCool_www.kepfeltoltes.hu_.gif

Link to comment
Megosztás:

Add nekem beteszem azt is valamelyik csak elindúl mindíg :D

Ma is megáltam mondom gyalogosnak (csaj) :D indítsál már légyszi.... irány hátra 1,5 kg kalapács rever alul tankra és elindult a csaj azóta is néz szerintem mi volt ez

Ezek után mondja valaki,hogy az omega nem csajozós autó !!!???

Hú, ezt én sokkal bonyolultabban oldom meg... ;) A csomagtérben a tank fedele nincs ráhúzva teljesen, mikor nem indul, gyorsan kikapom a pumpát, rövid vezeték a könyöklőben, AC relé rövidrezár, pumpa pótkerékhez odakoppint... :P Belátom a Te módszered célravezetőbb.... Ha az ACpumpa nem is javul meg, extra kalandjaid lehetnek! :D

Link to comment
Megosztás:

Hú, ezt én sokkal bonyolultabban oldom meg... ;) A csomagtérben a tank fedele nincs ráhúzva teljesen, mikor nem indul, gyorsan kikapom a pumpát, rövid vezeték a könyöklőben, AC relé rövidrezár, pumpa pótkerékhez odakoppint... :P Belátom a Te módszered célravezetőbb.... Ha az ACpumpa nem is javul meg, extra kalandjaid lehetnek! :D

Naja holnap talizom vele :D tettszett neki a módszerem lehet magyarázatot vár........ :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.