Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ilyen Omega nincs is. Alapban metál színnel lehetett csak kapni, a lökösök alja és küszöbök színre fújtak lennének gyárlag, és mind a négy ablaknak villanyosnak kellene lennie. Évjárat alapján hol a digit klíma, a fabetétek, TC kapcsoló? Ez sztem csak 2.5 V6, csak nemkicsit elírták a hírdetést.

Lehet, hogy külföldön mahináltak vele. Nagyon újnak tűnnek azok a rendszámok.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudja valaki, hogy mennyibe kerülhet az üllés fűtés?

vagy ,meglehet csináltatni?

volt egy kis égett szaga valamelyik nap ,ki is kapcsoltam egyből.azóta se az enyém se az anyósüllés nem fűt.

nem értek hozzá így biztos hogy szerelőnél végzi csak nem akarom hogy nagyot mondjanak .egy kicsit képbe akarom magam helyezni.

előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudja valaki, hogy mennyibe kerülhet az üllés fűtés?

vagy ,meglehet csináltatni?

volt egy kis égett szaga valamelyik nap ,ki is kapcsoltam egyből.azóta se az enyém se az anyósüllés nem fűt.

nem értek hozzá így biztos hogy szerelőnél végzi csak nem akarom hogy nagyot mondjanak .egy kicsit képbe akarom magam helyezni.

előre is köszi.

Szia!

A háttámlába 15körül van a gyári (általában az szokott szétmenni) nekem B2 omegám van bőrös én is most fogom majd kicserélni...nem nehéz kb 20perc /ülés a cseréje persze ha értesz hozzá...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

tudja valaki, hogy mennyibe kerülhet az üllés fűtés?

vagy ,meglehet csináltatni?

volt egy kis égett szaga valamelyik nap ,ki is kapcsoltam egyből.azóta se az enyém se az anyósüllés nem fűt.

nem értek hozzá így biztos hogy szerelőnél végzi csak nem akarom hogy nagyot mondjanak .egy kicsit képbe akarom magam helyezni.

előre is köszi.

Most csináltam meg ha kell help szólj.

A bőrös fűtő betét bele van varrva a bőr és egy vékony szivacs réteg közé. Szétszedni szívás..BMW gyári fűtőbetét (már textil alapú és szénszálak vannak benne) lett belefargva.Egy ülés estében 3800Ft volt a segged és hátad alá kerülő rész.

A gyári benn maradt. az új 2 oldalas ragsztóval lett rögzítve magára az ülésre.

Havernak már 1,5 éve így van benn ue. és teljesen jó.

Mostmár Nekem is ######a, ja és nem fog eltörni megy megtörni mint a gyári!

B2 esetében van egy vezérlő ülésenként ezt célszerű nem visszatenni az ülésbe, hanem alatta kikábelezni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megint gáz van... :D

Mitől lehet az, hogy nehezen indul be a kocsi (eddig pöccre indult), alapjáraton általában stabil, de néha leesik a fordulat annyira, hogy majdnem leáll a motor, ekkor felpörgeti magát 1200-1500-ös fordulatra, majd visszaáll normálisra (eddig az alapjáratommal sem volt gond), és a gázadás... Na ez egy külön móka. Üresben ha szépen lassan emelem a fordulatot, felpörög, hirtelen gázadásra fulladozik. Menet közben 2000-es fordulat felett (ha egyáltalán felpörög addig) "elfogy" az ereje (bár egyébként is harmatos molyfing most valamiért), rázkódik a kocsi, és nem gyorsul tovább, olyan, mintha megfulladna a benzinben. Mindezt ma kezdte.

Más: most este álltam a kocsi előtt, és mozgattam a csatikat, hátha valamelyik rosszalkodik, közben járt a motor. Húztam neki egy nagyobb gázt, kicsit felpörgött, majd olyan volt, mintha a levegőszívó csövön (egy fulladás közben tompa puffanás kíséretében) LEVEGŐT nyomott volna vissza. Legalábbis valami meglökte a nadrágomat, és nincs más ott, ami ilyet csinál(hat)na. Elképzelhető ez egyáltalán???

Ja és igen, a sok sz***kodás közben dobott checkengine lámpát, holnap kiolvasom, kíváncsi vagyok...

Egyébként ötletek, vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Légtömegmérő csinált ilyet anno a Gsi-ben, aztán a Corsámban is amiben C20NE volt...

Esetleg még a levegőcsöveket is át lehet nézni, lehet, hogy repedt vagy le van csúszva valamelyik és falsot szív.

Ideiglenesen pótolható is néhány cső, kerti eszközök felhasználásával. Igaz Losi? :D

Link to comment
Megosztás:

féktisztítóval lehet benne megtisztítani az érzékelőt

nincs féktisztítóm...

Kivillogtattam a hibakódokat: 53, 44, 73, 31...

Most megyek, és megnézem mik ezek...

53 Fuel Pump Relay Voltage Low - Üzemanyagpumpa relé feszültség alacsony - ez mit jelent?

44 O2 Sensor 1 Lean Exhaust - Ez a Lambdaszonda ugye? Túl szegény keverék?

73 Mass Air Flow Sensor Voltage Low - Ez a légtömegmérő, ha jól sejtem, de ezt lehet akkor tárolta le, mikor lehúztam

31 No Engine RPM Signal - Ez pedig ugyebár nem érdekes, mert nem járt a motor...

Most akkor mi is van?

Link to comment
Megosztás:

Akkor a 44-et okozhatta az 53, ugye? A 73-at egyenlőre hagyjuk figyelmen kívül...

Az a gáz, hogy ez megint legós lesz.Elvileg a gyengélkedő AC relé tud alacsony benyanyomást okozni, amitől a lambda ugye kidobja a fentebbi kódot.De....akkor fulladnia kellene a verdádnak, és nagyon el kellene erőtlenednie.Aztán a végén indításnál pörög a motor de nem történik semmi.Vagyis nem indul be.Esély van rá, hogy a tömegmérő/AC relé 1Xre ment el vadászni, de v.hogy ÉN nem látok összefüggést a kettő között.Kellene szerválni egy bontott tömegmérőt és AC relét is próbára.Ha azoknál is fennáll a hiba, akkor más gond lesz....

Link to comment
Megosztás:

Az a gáz, hogy ez megint legós lesz.Elvileg a gyengélkedő AC relé tud alacsony benyanyomást okozni, amitől a lambda ugye kidobja a fentebbi kódot.De....akkor fulladnia kellene a verdádnak, és nagyon el kellene erőtlenednie.Aztán a végén indításnál pörög a motor de nem történik semmi.Vagyis nem indul be.Esély van rá, hogy a tömegmérő/AC relé 1Xre ment el vadászni, de v.hogy ÉN nem látok összefüggést a kettő között.Kellene szerválni egy bontott tömegmérőt és AC relét is próbára.Ha azoknál is fennáll a hiba, akkor más gond lesz....

Következő kérdés: nem okozhatja mindezt egy gyengélkedő AC pumpa? Amit kipróbáltam: az AC relé helyét rövidre zártam vezetékkel, tehát a relé kiiktatva, és akkor is fulladozott... Az igazsághoz hozzátartozik, hogy tegnap este amikor nem indult a kocsi megjátszottam ugyan ezt, és nem ment a szivattyú... Gyorsan kikaptam a helyéről, de semmi... Odakoppintottam a pótkerékhez, és hirtelen elindult... Nincs valakinek Szegeden/ Szeged közelében egy kölcsön AC pumpája?

Link to comment
Megosztás:

Odakoppintottam a pótkerékhez, és hirtelen elindult...

Ha koppintani kell, és csak akkor indul, akkor nyugodtan cseréld ki.Akár bontottra is.Gepárd AC pumpáját éppen hétfőn cseréltük ki, igaz Astrában, mert az is csak kopogtatásra indult.Vagyis vasárnap először sehogysem.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.