Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Hát DRUM sajnálom,hogy nem sikerült !

De van egy-két ,elekrtoszaki a melóhelyemen ,majd még megkérdezem hátha tudnak valami okosságot mondani!

Köszi de úgynézki hogy napokon belül lecserélem egy újabb riasztóra a jelenlegit aztán storno ez a távkapcs. Szerencsére a sok viszonteladó közt van akinek a főprofilja a riasztó beszerelés, igy ez olcsón meglesz :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi de úgynézki hogy napokon belül lecserélem egy újabb riasztóra a jelenlegit aztán storno ez a távkapcs. Szerencsére a sok viszonteladó közt van akinek a főprofilja a riasztó beszerelés, igy ez olcsón meglesz :(

Üdv!

oks remélem az tökéletesebb lessz!

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ajtók manuális ablaktekerő karját hogy lehet leszedni? lehúzni nem nagyon sikerül, túl erősen meg nem merem ha nem igy kell :(

egy masszív drótbol csinálj egy L alaku kampót, a tekerő kar felső részénél nyulj be vele úgy hogy a kampó feléd nézzen (a kart egy drótból készült rugó fogja a bordázott rúdhoz egy fordított U alak csak elnyujtva!) annak a tetejébe akasszad bele és húzd meg felfele. (és nézd meg hogy merre repül a rugó) :-D !

jobb ha zárt térben csinálod mert ott nem repülhet messze, utána csak le kell húznod a kart.

én már egy csomószor csináltam!

remélem érthetően írtam le (asszony azt mondta túbonyolítom )

Link to comment
Megosztás:

egy kérésre szeretnék választ

az én kombim gyárilag állítható hátsó futómüve van.

(val szinü kontaktos mert nem állítja után önmagát) de haesetleg mégsem akkor agázt amit utántölt (legalább is ha jóltudom gázt tölt és nem olajat ) a telóba az hol van elrejtve? sehol nem találom?!?

Link to comment
Megosztás:

:-D :-D NAGYVAGY ;-) és hol pumpáljak? a keréken kívül?:-)

és akkor minek van alatta ( szintellenörző ) elektronika ??

Az astra caravan állítható hátsó futóművéből kiindulva szerintem a csomagtartó aljánál keresd

a szelepeket, amit simán pumpával ill. kúton lehet felpumpálni :)

Még nem hallottam gyári kompresszoros omegáról :( ;)

Link to comment
Megosztás:

egy masszív drótbol csinálj egy L alaku kampót, a tekerő kar felső részénél nyulj be vele úgy hogy a kampó feléd nézzen (a kart egy drótból készült rugó fogja a bordázott rúdhoz egy fordított U alak csak elnyujtva!) annak a tetejébe akasszad bele és húzd meg felfele. (és nézd meg hogy merre repül a rugó) :-D !

jobb ha zárt térben csinálod mert ott nem repülhet messze, utána csak le kell húznod a kart.

én már egy csomószor csináltam!

remélem érthetően írtam le (asszony azt mondta túbonyolítom )

Este nekiesek :( Köszi!

Link to comment
Megosztás:

köszönöm az ötleteket!!!!!!!!!!!!!!!

tényleg allul van,de nem a csomitartónál hanem elöl,a jobb első kerék elötti térbena lökös alatt,egy minikompresszor!

Drum remélem érthetően írtam le,de ha esetleg mégis elakadnál ,kérdezz még bátran ,ajtókárpit leszedésben verhetetlen vagyok :(

Link to comment
Megosztás:

Hidegen levegőt fúj a kipufogóba, hogy védje a katalizátort a túl dús gáztól. ;)

Kb 2 centi vastag gumicső szokott belőle kijönni.

kösz mindenkinek a felvilágosítást. ezért imádom ezt a fórumot mindíg okosodik az ember :(

ami kijön a kis izékábol az egy5-7 mm-es fekete műanyag cső.és ugyan olyan megy a legéscsillapítoba.

Viszont átnéztem a kiput (leömlőtöl a dobig ). de csak a kat.szonda van becsatlakoztatva a kipuba. akkor hol megy bele a szekunder cső?

akkor végülis mi lehet akkor?Ha a gyujtást adom rá akkor pár másodperc mulva dolgozik egy picit aztán elhalgat.és a könyv is azt írja hogy a magasság állítást úgy lehet ellenőrizni hogy,megméred a magasságot terheletlen állapotban ,aztán teszel a csomitartóba egy rakás gyereket jáccani :-) ,és gyujtás ráadása után 20 másodpec múlva autómatikusann vissza kell állnia eredeti magasságába! ??

Link to comment
Megosztás:

Az astra caravan állítható hátsó futóművéből kiindulva szerintem a csomagtartó aljánál keresd

a szelepeket, amit simán pumpával ill. kúton lehet felpumpálni :)

Még nem hallottam gyári kompresszoros omegáról :( ;)

Pedig ha megnézed az omega szerelési könyvet ott le is írja hogy hogyan lehhet leellenőrizni a müködését .

Ha gondolod beszkennelem a gépembe és átküldöm ,ha meg akarod ismerni a rendszert .

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni.

autómatánál 2.5v6 hideg indításnál mennyi idő múlva kell ,hogy felváltson a váltó.nekem várni kell szerintem egy jó félpercet.melegen természetesen azonnal.ez így o.k..

a másik hogy az üllésemben eltört a derékállító vagy nem tudom hogy mi lett vele lényeg hogy nem lehet állítani egy idő után megszakad éa visszaugrik az eredeti állapotba.ezt hol és kivel lehetne megcsináltatni.én nem tudom nincs hely szerszám stb...

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sztem ha B omi és gyári a fütóműállítás, akkor annak autómatának kellene lennie mégpedig egy kis kompresszorral. Az A Ominál volt pumpálós megoldás. Ha rákeresel a Vaterán, ott árul is vki egy ilyen kompresszort. De sajnos nem tudom, hogy lehet ellenőrizni a működését.

Ha hidegen jobban pörgeti a motort az normális, de kb 1-2 km után beáll normálisra.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tetőablak az omiban eddig is játszotta, hogy ha gondolt egyet, akkor emelt egy kicsit rajta bukó állapotba, hiába állt a tekerőgomb zárt állapotban.

Tegnap is eljátszotta ezt, azonban nem a szokásos módon, mivel a hidegben valószínű befagyott a tetőablak és a mutatványát csak iszonyat kattogás mellett tudta megcsinálni.

Mikor megálltam láttam, hogy az egyik oldalon valószínű kiakadt, és most kb fél centi különbség van a két oldala között...

Járt már így valaki???

Ha igen, akkor javítható szétbontás(hogyan is kell, mekkora szívás) utáni újbóli összeszereléssel, vagy ez kuka és már keressem is bele a másik tetőablakot???

Tegnap este nem keresgéltem a sötétben, de vajon mivel van egy biztosítékon a tetőablak?

Gondolom jót tenne neki, ha nem mozgatná ilyen állapotban oda-vissza...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.