Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ma bekerült egy BMC betétszűrő. Most klímával lép olyat, mint eddig klíma nélkül. Nem várok csodát, de kíváncsi leszek a fogyasztásra :mellow:

kori: az Omi egy élményautó :rolleyes: újra és újra megajándékoz valami érdekességgel :unsure:

Hogy panaszkodjak én is: amióta beszereltem a kszenyont, azóta lámpakapcsoláskor véletlenszerűen azt "hiszi", hogy betojt az ABS+TC kombó. Aztán vagy rájön, hogy félrenyúlt, vagy leállításig világít a két sárga visszajelző... Ja, meg néha túlmelegszik a gép és nem hajlandó beindulni (nagyon forró a két lila relé)

Blitz: tök igazad volt a hátulról jövő kopogással kapcsolatban: amióta kicseréltük a motortartót, azóta megszűnt, tényleg a kipuff volt.

Link to comment
Megosztás:

Hátt kicsit el vagyok keseredve. A fogyim 13 körül mozog.:rolleyes:((( Mi lehet a gond? Megy az autó, nem veszek észre semmi változást. Igaz nagyobb részt városban megyek, de ez akkor is sok szerintem. Miindezt nagypapásan, kimélő módban. Mi lenne, ha hajtanám is? Nemrég lett nézve a lambdaszonda techel, az rendben volt. Hibát nem jeles a tech. Igaz a zöldkártya nagyon gáz volt,nem jött be sehogy sem határérték alá. Esetleg van tipp, hogy mi lehet vele?

Link to comment
Megosztás:

Hátt kicsit el vagyok keseredve. A fogyim 13 körül mozog.:rolleyes:((( Mi lehet a gond? Megy az autó, nem veszek észre semmi változást. Igaz nagyobb részt városban megyek, de ez akkor is sok szerintem. Miindezt nagypapásan, kimélő módban. Mi lenne, ha hajtanám is? Nemrég lett nézve a lambdaszonda techel, az rendben volt. Hibát nem jeles a tech. Igaz a zöldkártya nagyon gáz volt,nem jött be sehogy sem határérték alá. Esetleg van tipp, hogy mi lehet vele?

Katalizátor mechanikai hiba esetleg?

Igaz akkor nem is menne annyira, de ha letörik belőle egy darab és keresztbe fordul, akkor elég rendesen megnöveli a fogyit és a zöldkártya sem fog könnyen menni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Fogyiról majd később nyilatkozok. De még majd valszeg a lambda az cserés lesz... bár még nem jelezte a check kontrol.

Szétszedtem a szívósort is darabokra, rettenet kokszos volt a folytószelepház és környéke. Az most csili-vili, egyből egyenletesebb

is lett a motor járása. Vezérlés csere volt még, szűrők, olaj, gyertya. Meg persze a hidrotőke.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a fogyi még mindig gáz. A lambda ok, a katalizátor is. De nagypapás vezetéssel, , 320 km-re tankoltam 38 litert ebből150 km-t, 140-el tempomattal. :rolleyes:

Szvsz ez nem is rossz. Nagypapás 150-es tempóval az én autóm ennél többet is megeszik, pedig a Cali egyrészt könnyebb az Ominál, másrészt meg az automata sem épp fogyasztáscsökkentő tényező.

A múltkor úgy örültem mint egy kisgyerek hogy sikerült levinnem a fogyasztást 10 liter alá, mert ez tavaly nyár óta most először jött össze, és most is csak egy rövid 600km erejéig...

Link to comment
Megosztás:

Fogyiról majd később nyilatkozok. De még majd valszeg a lambda az cserés lesz... bár még nem jelezte a check kontrol.

Szétszedtem a szívósort is darabokra, rettenet kokszos volt a folytószelepház és környéke. Az most csili-vili, egyből egyenletesebb

is lett a motor járása. Vezérlés csere volt még, szűrők, olaj, gyertya. Meg persze a hidrotőke.

Kokszosodás témában: van értelme valahogyan lezárni a kipufogógáz visszavezető szelepet? Az egész szívósor koszos, egészen a befecskendező szelepekig, onnan tiszta :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ti melyiket választanátok: nokian NRe vs. FALKEN ZE-326 vs. FULDA carat progresso? Hasonló áruk van 205/65R15-ben (H) ITT. A mostani marangoninál mondjuk mindegyik jobb...

sztem nézz be Bazshoz a Norautoba az auchan mellett...vettünk már ott gumit olcsóbban mint a netes ár :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyértelmű szerintem hogy a három közül a Nokian vagy a Falken. :mellow:

Kokszosodás nem csak az AGR miatt van, hanem a kartergázvisszavezetés következtében legfőképpen.

Most akkor nokian vagy falken? A nokian tovább tart, a falken meg nem tudom :rolleyes:

Öhöm. Én onnantól kezdve (ahol az AGR csöve bemegy a szívósorba) látom a koszt. Akkó' gyűrűzzek? Erő pedig van bőven érzésem szerint...

A szervizről jut eszembe, hogy lassan megint kellene olaj, majd küldök PÜ-t.

Megint folyik a szelepfedél tömítés. Ázik a generátor, füstölög a kipufogó. Ennél szakszerűbben már nem tudom javítani. Bevetem a fekete pasztát.

A betétszűrő kapcsán nem tudok fogyasztáscsökkenésről beszámolni, de egyértelműen erősebb a gép. Örülnék, ha klímával 16 alá tudnám vinni városban... Régen ültem egy automata 2.5 V6 sedanban, annak a board kijelzése 12,5-öt mutatott. Asszem a lábammal van a baj. Pedig normál esetben kb. félgázzal indulok-gyorsítok és 2500 fölé nem is nagyon pörög. Na jó, néha igen, oan cééép hangja van... Főúton 90-nél forog ~2000-et, akkor 10 a fogyi.

A váltó nem igazán motorfékez (max sport fokozatban, vagy ha hegyről lefelé betolom 2-be és akkor 50-nel gurul lefelé), pedig az sokat segítene. De nem azért automata, hogy én gondolkodjak. Nem szidom, mert egy egésznapos vezetés után már csak a jobb talpam fáj és eddig soha nem sikerült ennyiszer ugyanúgy, jól elindulni...

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ahhoz rossznak lenni a gyűrűnek... mindig van valamennyi kartergáz, ami ugye a forró

olajpárából visz a szívósorba is sajna.

Nokianból csak téligumit ismerek, azok nagyon jók. Nemtom a nyárija milyen lehet.

Falken szerintem elég top kategória, szal mindenképpen játszik.

Az meg hogy meddig tart ki a gumi, fordított arányban van a tapadásával, márkafüggetlenül.

Link to comment
Megosztás:

Dunlop SP Sport 01 lett a norautóból. Nem volt olcsó, de majd leírom milyen. Rendeltem NGK gyertyákat is.

A fogyihoz visszatérve elgondolkodtam azon, hogy milyen minőségű benzint tankol az átlagember itthon és milyet pl. a németeknél. De ez már erősen OFF.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ez nem is rossz. Nagypapás 150-es tempóval az én autóm ennél többet is megeszik, pedig a Cali egyrészt könnyebb az Ominál, másrészt meg az automata sem épp fogyasztáscsökkentő tényező.

A múltkor úgy örültem mint egy kisgyerek hogy sikerült levinnem a fogyasztást 10 liter alá, mert ez tavaly nyár óta most először jött össze, és most is csak egy rövid 600km erejéig...

Nem ugy van. Nagypapásan vezetek a fogyi miatt. De volt 150 km autopálya, 140-el tempomattal a 320 km ből, amire tankoltam 38 litert. Amugy gyakran becsörög a motor, mint régen a Wareszom. Mintha gagyi benzin lenne. De mindegy hol tankolok, akkor is csinálja. Ennek lehet köze hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.