Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Én egyszer szabályoztattam hütött tárcsát. /ascona C20ne/

Soha többet!!!

Maradék mm-ert nem tudok mondani.

Az elsö 100 km-en nem volt semmi különleges. Olyan volt mint az "új". Nem rázott, jól fogott...stb.

Majd szép lassan el kezdett ismét "deformálódni" és a fékhatás is egyre csökkent.

Végül olyan volt a fékpedált benyomni, mint amikor egy iszapos pocsojában "tapicskolsz". Töllem akkor 10 ezret kértek a kettő esztergálásáért. Viszont az új, meg 22 körül mozgott. (ha jól emlékszem) Vagyis bőven megéri a dupláját!!!

Más:

Tegnap voltunk Egerszalókon. Este 11-re értünk le. És 2 és fél órán keresztül áztunk a 38 fokos vízben. Kint úgy -1 fok volt. Ajánlom mindenkinek. Nagyon hangulatos volt. Pezsgő, csajok...stb.

Aztán hazafele is a pályán, 190-nél tempomatoztam a gépet. Majd az egyik pihenőből padlóval kirongyolt a "bokorból", egy Mondeo. Vilogott mint egy karácsonyfa. (szép kék szinekkel) Na gondoltam, jöhet a magyarázkodás. :shock: De meg sem emlitették a gyorshajtást.

Biztos unatkozhattak már, mert egy lélek sem volt a pályán.

Csak papírt kértek.../na most ehez tudni kell, hogy 2 órája lejárt a müszakim mikor megfogtak/ ...hát persze hogy kiszúrták. Szó nélkül elvették a forgalmit, és már írták is az útvonal-engedélyt hazáig.

Osztották az észt, hogy a 2 óra is idő. És ha egyszer lejárt akkor lejárt!! :evil:

"rimánkodtam" vagy 15 percet nekik. (Egy szál pulcsiban.) Végül viszaadták. És ketté tépték a megírt papírt. ...nagyon unatkozhattak. Vagy csak egyszerüen jól esett nekik szivatni a fiatal "hülye gyereket".

De a lényeg hogy vissza adták. És mindenki boldog. :P

Mondjuk ez nézőpont kérdése, mert csak 25 liter benya maradt, a 60-ból. De megérte!! Mert élveztük a haverokkal nagyon!!! Ja és 223 a vége, a gépnek! 5 személlyel és féltankkal +csomagok. 2 kiló felett is nagyon kényelmes volt, vezetni a masinát. Biztos megismételjük még egy párszor, az utat!!!

Csak megvárjuk a következő havi, fizetést. :P :D :D

Link to comment
Megosztás:

"Ferrodo Premium. De asszem többet ilyen nem lesz benne. Inkább a gyári."

Eléggé meglepő a tapasztalatod, ugyanis ezek a betétek nagyságrenddel jobban fognak a gyáriaknál, ez nem csak az én tapasztalatom az eddigiekben. Szerintem lehet hogy valami hamisított termék került a gépedbe...

Link to comment
Megosztás:

Ez az igazság. :P :D

Én is huszonévesen tördeltem a Wartburgomat. Igy 35 felett már nem tartanak tőlem. Na majd az asszony:) Hétfőn kezd veztni, akkor lesz az első órája. :D :P

Bár ő is elmult 35 :yawinkle:

Pont ezért diszkrimináció. 3 éve vezetek, soha semmilyen balesetnek résztvevője nem voltam, óvatosan hajtok, nem száguldozom, szal főleg családdal olyan "nagypapisan" elautózgatok.

Anyámnak 70 óta van jogsija, meg mivel rendőr volt hivatásossal is rendelkezik. Neki a béka segge alatt van a biztosítása (51 éves), de valójában kb 10 éve nem vezet autót egyáltalán. Kérdem én: Mennyivel biztonságosabb Ő az úton, mint a "kicsifia" (28 ) ? :evil: :evil:

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért diszkrimináció. 3 éve vezetek, soha semmilyen balesetnek résztvevője nem voltam, óvatosan hajtok, nem száguldozom, szal főleg családdal olyan "nagypapisan" elautózgatok.

Anyámnak 70 óta van jogsija, meg mivel rendőr volt hivatásossal is rendelkezik. Neki a béka segge alatt van a biztosítása (51 éves), de valójában kb 10 éve nem vezet autót egyáltalán. Kérdem én: Mennyivel biztonságosabb Ő az úton, mint a "kicsifia" (28 ) ? :evil: :evil:

Lui, ezen már nem is mérgelődöm. Sajna változtaztni nem tok rajta... Ráadásul ugye régen csak a 25 alatt volt "büntiben az ember", most felvitték 30 ra. Mire elérjük addigra felemelik 40 re.. sebaj ....

Link to comment
Megosztás:

Lui, ezen már nem is mérgelődöm. Sajna változtaztni nem tok rajta... Ráadásul ugye régen csak a 25 alatt volt "büntiben az ember", most felvitték 30 ra. Mire elérjük addigra felemelik 40 re.. sebaj ....

NEM IS EZEN HÚZTAM FEL MAGAM. Csak itt is kijött...

Szal mindegy, Ha valaki olcsó biztit kar nem is ilyen kategóriájú autót szerez magának. :P

Link to comment
Megosztás:

Ha még nem késő, várj egy hetet, a MOTE-nak lesz kedvezménye az Uniqa-nál (kb 20%).
Már elküldtem, a módosítást, de az csak jó, ha ebből még 20% lejön...

Egyébként az Uniqa a 30 (vagy 35) év felettieknek kedvező, mert azok kevesebbet törik az autót mint huszonévesek.... :P

Pontosan, 35 év felett nagyon kedvezőek...

Link to comment
Megosztás:

milyen autód van hogy az ÉVES biztosításod 34 ezer forint?

én B10-be vagyok és így fizetek havonta 12-ezer forintot és 2.5v6 a gépem.

7400-Ft-os biztosítás? ez eléggé hihetetlen.

valamit elszámoltatok. nem?

Hány éves is vagy? :twisted:

Link to comment
Megosztás:

MV6-os Omi. De én kisvárosi vagyok, és 2002 óta él a szerződésem velük. Ráadásul az allianz még arra is ad kedvezményt, ha takarékszövetkezeten keresztül utalsz hozzájuk. Sőt lehetne még olcsóbb, de akkor fél vagy egyéves fizetést kellene kérnem, nem pedig havit.

Link to comment
Megosztás:

milyen autód van hogy az ÉVES biztosításod 34 ezer forint?

én B10-be vagyok és így fizetek havonta 12-ezer forintot és 2.5v6 a gépem.

7400-Ft-os biztosítás? ez eléggé hihetetlen.

valamit elszámoltatok. nem?

Havonta 12e ?????????????

Vidéki (papíron :P ) létemre, 3000-es motorral az Uniqa-nál kedvezmény nélkül A0-ban évi 52e, azaz negyedévente 13e. Nézd meg a www.netrisk.hu -t

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.