Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Van egy Opel Omega Caravan személygépkocsim Dupla Digit Klimával. Hogyan lehet leszedni a boritást, hogy hozzáférjek a mögötte lévö égőkhöz mert az eggyik nem világit. Ha valaki tudna segiteni, megköszöném

Hali.

Az elekronikus gondokban leirtam kb két hete hogy jön le e aközépkonzol. Lécci lapozz ott vissza kettőt.

Sok sikert.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

téli gumit vennék omegára a bolti ár alatt természetesen.ha tud valaki segíteni akkor vevő vagyok rá.lehet használt is,de azért ne 20%-os.

attila

Nem idevaló hozzászóllás!

Légysíves írd be a Keres-kínál topic megfelelő rovatába, pontos méretmegjelöléssel. Omegát forgalmaztak 195/65 R15-től 235/45ZR17-ig méretű gumikkal.

Ugynakkor szétnézhetnél a Kínál->Felni, gumi topicban is. Lehet hogy valaki árul olyat, amit keresel.

Üdv, Dark

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat a zavarásért új vagyok a clubban.Vettem egy 97- omit 2.0 8 szelepes kombit.Légyszi segitsetek. Kérdésem miért mondják hogy ez nem tul jó választás? főbb hibák? előre is köszi!

Kezdjük talán a 8V-s mocival.Talán kicsit erőtlenül mozgatja azt a nagy verdát, és ez majd később a fogyiján esetlegesen meg fog látszani.

Bár ha 20SEH, akkor ha nincs nyúzva, nem eszi majd le a gatyád.De Opel16V kombija is ilyen paraméterekkel bír.(motor+kasztni)

Link to comment
Megosztás:

Kezdjük talán a 8V-s mocival.Talán kicsit erőtlenül mozgatja azt a nagy verdát, és ez majd később a fogyiján esetlegesen meg fog látszani.

Bár ha 20SEH, akkor ha nincs nyúzva, nem eszi majd le a gatyád.De Opel16V kombija is ilyen paraméterekkel bír.(motor+kasztni)

Olyannyira nem, hogy a múltkor mondta Gabi, hogy végig 90-es tempóval ment és 6.5-öt evett neki :(

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Tudsz vmi olyat erről a gépről ami nagyon negatív vagy jó vigyázni vele?

Amennyire én tudom ez egy jó és megbízható motor... persze ekkora tömegű kocsit nem tud sportosan mozgatni, de ésszerű használathoz szvsz tökéletes.

Úgy általában véve tartsd karban, ne hajtsd hidegen, ne spórolj az olajon meg az egyéb cserélendő dolgokon és akkor tuti, hogy sokáig jó lesz.

A generál ideje meg nem feltétlenül km-függő, sokkal inkább múlik azon, hogy hogyan használták / használják.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!
szerintem egy igen jó motor. Nekem kimondottan ezt ajánlották. Mert ezt nem a sietős emberek vették. Vagyis több mint valószinű, hogy nincs agyon gyílkolva. A mocid iszonyat strapabíró!! És szinte teljesen igénytelen. Ha betartod az olajcseréket nem lesz vele semmi gond soha! Amire oda kell figyelni egy ilyen autónál, az inkább a futómű. Ha el kezd kopogni vagy lógni valami, azt cseréld az elején!! Mert gyorsan "szétver" mást is. Amúgy szerintem igen megbízható gépek. Bárki bármit mond. Nekem kb másfél hónapja van meg. És közel 3000km-t tettem bele, nagyobb gond nélkül. (kopp-kopp-kopp) Pedig egy igen igénytelen embertől vettem meg.
Link to comment
Megosztás:

:?: Normális használatnál generálozni mikor kéne? Olajat nem eszi de már 175E km van benne.

Ez a motor X20SE, a C20NE alapjaira épül, tehát valóban elnyűhetetlen, a 8 szelep miatt alul is nyomatékos. Bár az én véleményem az, hogy 1 Omegához minimum 2.5-ös moci kell a dimanikus autózáshoz, a 2 literesek gazdái mindig besértődnek és dobálják rám a sarat... :( :evil:

Link to comment
Megosztás:

Ez a motor X20SE, a C20NE alapjaira épül, tehát valóban elnyűhetetlen, a 8 szelep miatt alul is nyomatékos. Bár az én véleményem az, hogy 1 Omegához minimum 2.5-ös moci kell a dimanikus autózáshoz, a 2 literesek gazdái mindig besértődnek és dobálják rám a sarat... :( :evil:

Én v.mi ilyesmire próbáltam utalni, csak..................

Nem jól csináltam na! :D

Link to comment
Megosztás:

"Vettem egy 97- omit 2.0 8 szelepes kombit.Légyszi segitsetek. Kérdésem miért mondják hogy ez nem tul jó választás? főbb hibák?"

Jól tetted. :(

Sztem teljesen jó ez a moci (X20SE), a jól eltalált váltóáttételek miatt nem is tűnik túl lomhának.

A fogyasztása kitűnő (nekem átlag 8 a város+országút, de volt már 6,5 is, amikor rossz kerékcsapágy miatt 90-el mentem le Kaposvárra autópályán. :D ), a motor megbízható, szinte csak az olajcseréket és a 60000km-es nagyszervizet igényli. Ha nem spórolsz rajta, akkor simán elmegy félmilkó km-ert is. :D

Futóművet ellenőrizd néha, szimeringekre sem árt ránézni (nekem most a váltónál kell cserélni).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.