Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


morg

Recommended Posts

Ha érdekel valakit, B Omegához (TID kijelzőhöz) is kompatibilissá tettem

a komputerem, és a fogyasztásmérő modulom.

Itt egy kis leírás róla:

http://www.opel16v.hu/CDL_hasznalati.zip

Működése megtekinthető az Omegámban mondjuk a köv. Lurdy talin. ;)

Akit érdekel, jelezze, október második felében lesz már újra komputer, jelenleg elfogyott.

Link to comment
Megosztás:

Omegatd!

Amit még nem említettem, hogy egyenlőre a benzinesekbe kompatibilis csak a fordszámjel miatt.

Később megoldom majd az olajkályhákra is. ;)

A komputer ára egyébként 15, plusz a fogyimérő modul 14, és ha kell, tudok gyári BC nyomógombos ablaktörlőkapcsolót is hozzá 6-ért.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este megálltam 20 perc erejéig, egy nyitott parkolóba. Ez eddig nem is olyan érdekes.

...Mikor közeledtem az autó fele, és már épp nyomtam volna meg a nyitógombot a távkütyün, észre vettem egy kb 2mx1.5m kiterjedésű kisebb tengert, az autóm alatt. Abban a pillanatban, valszeg az autóm szine, hozzám képest fekete lehetett. :smt087

Elösször arra gondoltam, hogy már ott volt mikor beálltam. Aztán gyorsan hátratoltuk a gépet, hogy alá tudjak nézni. Korom sötét volt, ezért telefonlámpa bekapcs, majd alá hesszeltem.

Hát nem azt mondom, hogy folyt, de eröteljesen csöpögött valahonnan a motor hátúlja felöl a víz. A tartájból látszólag nem fogyott semmmi!!!!

Múszáj volt elinduljak, mert mennünk kellett. Úgy voltam vele, hogy ha majd jelez a BC, akkor megállok, és utánna töltök.

...hát nem jelzett!

Aztán megálltunk még az út folyamán egyszer-kétszer, de csak kissebbb foltok maradtak alatta.(víz)

Elértünk a Fóti áruház szokásos pénteki rendezvényére. Autó leállit, és hesszeltük a versenyt, úgy egy félórán át.

Mikor elindultunk, felnyitottam a géptetőt, hogy ránézzek a tartályra. Ismét semmmi vízfogyás.A BC is "csöndbe" volt. Kis vízfolt ismét alatta.Így hát tovább álltunk.

-Közben lebeszéltem egy haverral, hogy reggel az első dolgom lesz átmenni az aknára, mert muszáj lesz kideriteni, hogy ez honnan folyik.

...telt múlt az éjtszaka, és reggel 6-ra haza is értem. 10-kor pedig kelés, és tipli az aknára!

Mondanom sem kell, hogy semmi!!!! A tartályban a víz teljesen szinten. Talán kicsit alatta. És vízfolyásnak, nyoma sem volt! Pedig legelősször annyit kinyomott magából, hogy az elég lenne egy komplett kocsimosáshoz. De a kiegyenlitőböl, jó ha 3mm hiányzott!!! A legidegesitőbb, hogy most meg nem csinálja! Porszáraz minden!

És nem voltam berugva!!!!! Rajtam kívül, még hárman is tanui voltak az esetnek!!!!!

Nem értem mi lehetett vele? ](*,) Kondenz víz nem lehet, mert a klímát, valahogy a 10 fokba nem kapcsoltam be.

Link to comment
Megosztás:

Attól függetlenül nem árt átnézni a vízcsöveket, mert nekem is (találkozóra menet) durrant el az egyik a motor mögött, majd egy napra rá elszállt a főtengely fordszám jeladóm is. (vszínű ráfolyott a víz. De az is igaz, hogy a komjúter jelezte a vízvesztést.

Link to comment
Megosztás:

De esélyesebb, hogy a pollenszűrő résében áll meg a víz. Amúgy nyáron vettem a fáradtságot és kimostam a motor melletti hossznyúlványokat. Hát nem semmi mennyiségű kosz jött ki belőle, főleg a bal oldaliból. Remélem ezzel elősegítettem, hogy később fog elrohadni:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.