Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Nem, hanem mivel? Nekem ilyen ledlámpák vannak benne kékben, de nem az igazi...

194_5p_w.gif

Külön képet nem találtam.....de ezen az oldalon a legfelső,tehát a színesek azok.

http://b-led.hu/images/u/a2.jpg

Nem emléxem már sajnos a gyártóra,nálunk az összes autósboltban ezeket vesztegetik.

Viszont van ez a domború és a homorú fejű...azt hiszem utóbbi van a BC-mben.

Link to comment
Megosztás:

Külön képet nem találtam.....de ezen az oldalon a legfelső,tehát a színesek azok.

http://b-led.hu/images/u/a2.jpg

Nem emléxem már sajnos a gyártóra,nálunk az összes autósboltban ezeket vesztegetik.

Viszont van ez a domború és a homorú fejű...azt hiszem utóbbi van a BC-mben.

Ja, akartam mondani, hogy homorú fejű leddel érdemes csinálni, vagy ha olyanhoz nem jutsz hozzá, akkor a hagyományos led fejét le lehet csiszolni, hátha lesz javulás. Anno egy srác csinálta a közelben az ilyen design-t, és akkoriban ő polírpapíron lehúzta a led-ek tetejét, és akkor máris nem volt annyira pontszerű a szórás

Link to comment
Megosztás:

Én akkor is maradok a lagymatag gyári sárgásnál. Nekem bejött, de ha váltanék, csakis zöldre, mert az megnyugtat, de a kéktől idegbajt tudok kapni :lol:

Jaja, zöld a rúl...

Meg az dizájnos, más autókban nemnagyob van zőőőd. Kék-piros-sárga a megszokott, zöldet még alig-alig láttam.

Egyelőre nem szándékozok belebonyolódni a hekkelésbe, azonban majd egy ilyenre beruházok: El Dash

Ára se vészes, jobban tetszik mint a LED-es megvilágítás, ráadásul zöld :lol: (arról meg nem is beszélve, hogy ezt csak be kell tenni a számlap helyére, és csók, nem kell hekkelni annyit)

Kék és zöld szinek között lehet választani. Emellett körbeszórni a kapcsolókat, visszajelzőket zöld leddel... kúl :P

Ha valaki ragaszkodik a LED-hez, ahhoz is van cuccuk, ezt láttam már beépítve egy Vectrában, teljesen korrekt, éjjel-nappal is jól látszik, nem foltos, korrekt: LED Kit.

Az ára szintén jó, a tartalma (3db 10mm foglalatos, 8db 5mm foglalatos, 5db 5mm ellenállással) nem kerül olcsóbba darabonként megvéve, ráadásul kapsz egy leírást is hozzá, ha elakadnál vhol :lol:

De ezt is majd csak akkor ha mást nem lesz csinálni az autón! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A vaterán is van fenn egy fehér számlapkit MV6-hoz 12e-ért. De eddig mindig másra kellett a pénz. Talán egyszer rászánom magam, hogy vegyek, de fontosabb, hogy egyben legyen a gép.

jaja, az az alap, hogy menjen a gép. utána lehet csicsázni! :lol:

Na, 39Euroért még úgy is olcsóbb, hogy rájön még 5Euro postaköltség! :lol: Főleg hogy a vaterás cucc is plusz postaköltséges.

Össze kell szedni 1-2 rendelést, és akkor már bagóért jön a csomag, 24órán belül, németből.

Link to comment
Megosztás:

Üdv, Urak!

No, MOST vagyok csak igazán bajban... A szerelő, akinél az autóm volt, széttárta a karjait, és azt mondta: Bocs, ez már nekem magas!... Próbapadon a trafósor működik, szikra van. Gyertyákat cserélt, mind új. Az injektort nem nézte, az üzemanyagrendszert szintúgy nem. Elhoztam tőle a kocsit.

Hibakódok:

AR 25/35:

P0560 - Akkumulátor - magas feszültség (nincs hiba)

P1781 - Ismeretlen kód! (Jelenlegi)

SIMTEC MS 71:

P0351 - Gyújtótekercs (EST) henger 2+3 - alacsony feszültség (Jelenlegi)

P0420 - Katalizátor rendszer hatékonysági küszöbérték alatt (1. pad) (nincs hiba)

P1700 - Transmission Control Module (TCM) Requested MIL illumination (Jelenlegi)

Senator volt olyan kedves, és felajánlott egy trafósort baráti áron, most Őt is csak hitegetni tudom, hogy kell-e vagy nem, mert a szerelőm sem tudja, hát még én. Az autó amúgy beindul frankón, de a check-lámpák nem alszanak ki. Motor ketyeg szépen, aztán 8-10 másodperc múlva újra jelentkezik a hiba, és utána már nem is múlik el. Most éppen másik szerelőt kutatok, de ez is gáz, mert az autó nem járóképes, így mindig meg kell kérnem valakit, vontasson el. Nem szeretném két-három naponta máshoz vontatni a gépet. A tiszaújvárosi OPEL szalon kilőve, horror áron dolgoznak...

Szívesen venném az ötleteket a tapasztaltabb Omegásoktól, mihez nyúljon elsőként a következő szerelő?

Omegatd: Igen, régen ezt hívták Leninvárosnak. Legalább négy Lukit ismerek (a versenyző Laci, Pisti a testvére, meg van még két Laci, egyikük nyugdíjas, a másik talán 2-3 év múlva lesz az), de egyiknek sincs Omegája. Egy ezüst Sedan, egy sötétkék és egy sötétzöld Caravan van még a városban, amit szoktam látni.

Link to comment
Megosztás:

jaja, az az alap, hogy menjen a gép. utána lehet csicsázni! :lol:

Na, 39Euroért még úgy is olcsóbb, hogy rájön még 5Euro postaköltség! :lol: Főleg hogy a vaterás cucc is plusz postaköltséges.

Össze kell szedni 1-2 rendelést, és akkor már bagóért jön a csomag, 24órán belül, németből.

Jah, meg rájön a bankok közötti költség, ami - attól függ milyen bankokon megy keresztül, meg mekkora összeg - lehet akár 2-6e Ft, meg kiváncsi lennék arra 24 órára... Csak amíg a lóvé odaér, az pár nap...

Link to comment
Megosztás:

Jah, meg rájön a bankok közötti költség, ami - attól függ milyen bankokon megy keresztül, meg mekkora összeg - lehet akár 2-6e Ft, meg kiváncsi lennék arra 24 órára... Csak amíg a lóvé odaér, az pár nap...

Kifizeted online, bankkártyával, és még jól is jársz, mert ebben az esetben a banki árfolyamközépen váltják az eurót.

Ehhez csak egy Visa-kártya kell és csók :lol:

Link to comment
Megosztás:

P0560 - Akkumulátor - magas feszültség (nincs hiba)

Noh, én ezen a nyomon indulnék el. Mérj rá a töltőfeszültségre... Engem (meg mást is itt a fórumon) szivatott meg már a töltőhíd. Nekem sorban pukkantak el az izzók, jöttek a hibakódok, volt is 15-16V-os töltőfeszültség (teljesen leterhelve lámpákkal, klímával, ablakfűtéssel, ablaktörlővel).

Szóval ha ez nem történt meg, akkor erre nézz rá. Optimális esetben állandóan 13,8 alatt kell lennie, de 13felett, ha terhelve van a vas. Persze ezek nem konkrét értékek, de közelében kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ! Nemrégen cseréltettem a feszszabályzót (45 ropi munkadíjjal), mert egyáltalán nem volt töltésem. Lehet, hogy rossz a szabályzóm? Amint tudok, rámérek, de most itthon töltődik az akksi, mert mire hazahúztuk a gépet, lemerült. Ha magas a feszültség, mi a teendő? (Újabb szakkifejezés: TÖLTŐHÍD :lol: ... Van még mit tanulnom. A régi Omegám ehhez képest fatengelyes volt...)

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a trafót a csergőnél, és elvileg van nekik Bosch 38959 forintért. Van kiszállítás is, amivel másnapra nálad van a cucc.

Köszönöm a segítséget Neked is, de Senator felajánlott egyet roppant baráti áron. Az info mindenesetre jól jön, még egyszer köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a gyors választ! Nemrégen cseréltettem a feszszabályzót (45 ropi munkadíjjal), mert egyáltalán nem volt töltésem. Lehet, hogy rossz a szabályzóm? Amint tudok, rámérek, de most itthon töltődik az akksi, mert mire hazahúztuk a gépet, lemerült. Ha magas a feszültség, mi a teendő? (Újabb szakkifejezés: TÖLTŐHÍD :lol: ... Van még mit tanulnom. A régi Omegám ehhez képest fatengelyes volt...)

töldőhídnek szokták csúfolni a generátor fesszabályzóját. Ha magas a feszültség akkor a szabályzó nem ok, túltölt. Valószínű hogy ebben az esetben az akksidat is kinyírta.

Vontatott autónál lemerült az akksi? akkor szívja is valami? Vagy olyan messziről vontattátok hogy a helyzetjelző meg a villogó leszívta?

Link to comment
Megosztás:

Brezsynél volt, hogy túltöltött a generátor, és indítás után, amint gázt adtunk, az összes kontrollámpa világított, automataváltó-hibát írt ki. kb 18voltot töltött, és természetesen kinyírta az akksit is. A töltésnek elvileg 14,2 Voltnak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Én akkor is maradok a lagymatag gyári sárgásnál. Nekem bejött, de ha váltanék, csakis zöldre, mert az megnyugtat, de a kéktől idegbajt tudok kapni :lol:

Nekem nem zavaró a kék, sőt. Mivel már 7 éve benne van. De azzal sokat kell játsszani, hogy ne legyen zavaró, sőt vakító...

Link to comment
Megosztás:

Jaja, zöld a rúl...

Meg az dizájnos, más autókban nemnagyob van zőőőd. Kék-piros-sárga a megszokott, zöldet még alig-alig láttam.

Egyelőre nem szándékozok belebonyolódni a hekkelésbe, azonban majd egy ilyenre beruházok: El Dash

Ára se vészes, jobban tetszik mint a LED-es megvilágítás, ráadásul zöld :lol: (arról meg nem is beszélve, hogy ezt csak be kell tenni a számlap helyére, és csók, nem kell hekkelni annyit)

Kék és zöld szinek között lehet választani. Emellett körbeszórni a kapcsolókat, visszajelzőket zöld leddel... kúl :lol:

Ha valaki ragaszkodik a LED-hez, ahhoz is van cuccuk, ezt láttam már beépítve egy Vectrában, teljesen korrekt, éjjel-nappal is jól látszik, nem foltos, korrekt: LED Kit.

Az ára szintén jó, a tartalma (3db 10mm foglalatos, 8db 5mm foglalatos, 5db 5mm ellenállással) nem kerül olcsóbba darabonként megvéve, ráadásul kapsz egy leírást is hozzá, ha elakadnál vhol :P

De ezt is majd csak akkor ha mást nem lesz csinálni az autón! :lol:

A plazma nekem is bejön, da majd valamikor. Ha veszek mégegy Omegát azt bezöldítem, bár a kadettben próbáltam és annyira nem jött be a zöld...

Jut eszembe, ma sikerült tökéletesre, foltmentesre és nappal is láthatóvá tenni a BC-t. Megvan a megoldás...

Link to comment
Megosztás:

Na igen, megint egy tipikus problémamegoldást közlő üzenet... De hogy hogyan sikerült, azt nem osztja meg a kedves fórumozókkal! :lol: :lol:

Velem sem osztotta meg a kopi nevű, mégis én lettem leugatva, pedig rá is kérdeztem még akkor sem, hanem csak leugatott. Ha érdekel leírom...

Link to comment
Megosztás:

Omegatd: Igen, régen ezt hívták Leninvárosnak. Legalább négy Lukit ismerek (a versenyző Laci, Pisti a testvére, meg van még két Laci, egyikük nyugdíjas, a másik talán 2-3 év múlva lesz az), de egyiknek sincs Omegája. Egy ezüst Sedan, egy sötétkék és egy sötétzöld Caravan van még a városban, amit szoktam látni.

Egyikük sem. Akit ismerek az 25-30 év körüli és most B Vekije van...

Link to comment
Megosztás:

Omegatd: Igen, régen ezt hívták Leninvárosnak. Legalább négy Lukit ismerek (a versenyző Laci, Pisti a testvére, meg van még két Laci, egyikük nyugdíjas, a másik talán 2-3 év múlva lesz az), de egyiknek sincs Omegája. Egy ezüst Sedan, egy sötétkék és egy sötétzöld Caravan van még a városban, amit szoktam látni.

Egyikük sem. Akit ismerek az 25-30 év körüli és most B Vekije van...

Link to comment
Megosztás:

Velem sem osztotta meg a kopi nevű, mégis én lettem leugatva, pedig rá is kérdeztem még akkor sem, hanem csak leugatott. Ha érdekel leírom...

Jaja, ez nem az a fórum ahol megoldást publikálunk... Itt szigorúan csak kérdezni lehet, 2 perces regisztrációval, és k#rvaanyázni ha nem jön válasz :lol:

És a végén beböfögni, hogy köszi, megoldódott a probléma :P

Tehát részemről nem vagy leugatva! :lol:

Szóval hogy a menydörgősbe ne érdekelne?! Kivele! :lol:

Nekem nem zavaró a kék, sőt. Mivel már 7 éve benne van. De azzal sokat kell játsszani, hogy ne legyen zavaró, sőt vakító...

Ja, ez a titka az egésznek. Hogy ne legyen zavaró, meg bántó, viszont jól látható legyen, nomeg szép :lol:

Zöldben sztem jól néz ki, én az említett Vectrát láttam a Blauertacho-tól származó LED csomaggal zöldesítve, az teljesen korrekt volt. Fényerőszabályzó hellyel közzel működött (ugye az ellenállásos LED nem szereti túlzottan a feszültség ingadozását), de fél fényerőre belőve igen csinos volt, és az se bántotta a szemet.

Juteszembe... TD, te is csak sima ellenállásos LED-eket raktál be (mmint áramgenerátoros LED-driver nélkül)? Hogy bírják? Pár helyen olvastam hogy elég hamar kifekszenek, tekintettel pl az indítózáskor fellépő feszültségingadozásra...

Gondoltam hogyha ez a valós helyzet, akkor egy LED Driver beszerezésével megoldódik a gubanc...

Link to comment
Megosztás:

töldőhídnek szokták csúfolni a generátor fesszabályzóját. Ha magas a feszültség akkor a szabályzó nem ok, túltölt. Valószínű hogy ebben az esetben az akksidat is kinyírta.

Vontatott autónál lemerült az akksi? akkor szívja is valami? Vagy olyan messziről vontattátok hogy a helyzetjelző meg a villogó leszívta?

Sziasztok!

Valószínűleg soxor indítóztak a szervizben, meg messziről és lassan is húztuk a kocsit, így mire hazaértünk, már nem bírta beforgatni a motort.

Ma rámértem a töltésre, 14,5V alapjáraton és fordulaton is, lámpákkal-ülésfűtéssel-villogóval és ezek nélkül is. A jelenség továbbra is fennáll, vagyis az autó szépen indul, 8-10 másodpercig tökéletesen működik, de a check-lámpák nem alszanak ki (motor és váltó), aztán pöfögni kezd, fordulat leesik, és innentől kezdve így jár a motor alapjáraton és fordulaton is. Kezdek elkeseredni :lol: ... A 14,5V ugyan felette van a 13,8-nak, de nem tűnik annyira soknak, hogy ilyet okozzon (vagy mégis?). Ráadásul a feszszabályzó cseréje óta kb. 1000 km-t már ment a gép minden hiba nélkül. Bosszantó, hogy olyan dologgal állok szemben, amihez sajnos nem értek :D ! Kérem a tapasztaltabb kollégákat, továbbra is küldjék az ötleteket! Előre is köszönöm!

Omegatd: Vectrás Lukit nem ismerek, de ez még változhat :rolleyes: . Én már nem a 25-30 éves korosztályhoz tartozom (sajnos), ez viszont már nem fog változni (szintén sajnos :P ).

Link to comment
Megosztás:

...aztán pöfögni kezd, fordulat leesik, és innentől kezdve így jár a motor alapjáraton és fordulaton is.

Hali!

Nem tudom volt-e már felvetve, de nekem tavaly télen pontosan így viselkedett légtömegmérő hiba miatt. Meló után hazaértem, leállítom, 2 óra múlva mennék tovább, erre az idézett jelenséget produkálja.

Ha lehúztam a légtömegmérőt, akkor rendesen járt a motor (de vészüzem miatt erőtlen volt persze). 1 próbát megér, húzd le a csatit és indítsd be.

Link to comment
Megosztás:

Szóval hogy a menydörgősbe ne érdekelne?! Kivele! :D

Ja, ez a titka az egésznek. Hogy ne legyen zavaró, meg bántó, viszont jól látható legyen, nomeg szép :rolleyes:

Zöldben sztem jól néz ki, én az említett Vectrát láttam a Blauertacho-tól származó LED csomaggal zöldesítve, az teljesen korrekt volt. Fényerőszabályzó hellyel közzel működött (ugye az ellenállásos LED nem szereti túlzottan a feszültség ingadozását), de fél fényerőre belőve igen csinos volt, és az se bántotta a szemet.

Nekem működik a fényerőszabályozás is, ha lesz időm csinálok képeket majd...

Juteszembe... TD, te is csak sima ellenállásos LED-eket raktál be (mmint áramgenerátoros LED-driver nélkül)? Hogy bírják? Pár helyen olvastam hogy elég hamar kifekszenek, tekintettel pl az indítózáskor fellépő feszültségingadozásra...

Gondoltam hogyha ez a valós helyzet, akkor egy LED Driver beszerezésével megoldódik a gubanc...

Igen sima ellenállásos, szerintem műszerfalba meg BC-be nem kell áramgenerátor.

5 ledes 180 fokban világító T10 foglalatú led(izzó)t tettem, de a legfelső ledet lesötétítettem. Ez tetszés szerint lehet körömlakk, szigszalag, én kék alkoholos filccel sötétítettem be...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínűleg soxor indítóztak a szervizben, meg messziről és lassan is húztuk a kocsit, így mire hazaértünk, már nem bírta beforgatni a motort.

Ma rámértem a töltésre, 14,5V alapjáraton és fordulaton is, lámpákkal-ülésfűtéssel-villogóval és ezek nélkül is. A jelenség továbbra is fennáll, vagyis az autó szépen indul, 8-10 másodpercig tökéletesen működik, de a check-lámpák nem alszanak ki (motor és váltó), aztán pöfögni kezd, fordulat leesik, és innentől kezdve így jár a motor alapjáraton és fordulaton is. Kezdek elkeseredni :lol: ... A 14,5V ugyan felette van a 13,8-nak, de nem tűnik annyira soknak, hogy ilyet okozzon (vagy mégis?). Ráadásul a feszszabályzó cseréje óta kb. 1000 km-t már ment a gép minden hiba nélkül. Bosszantó, hogy olyan dologgal állok szemben, amihez sajnos nem értek :D ! Kérem a tapasztaltabb kollégákat, továbbra is küldjék az ötleteket! Előre is köszönöm!

Omegatd: Vectrás Lukit nem ismerek, de ez még változhat :rolleyes: . Én már nem a 25-30 éves korosztályhoz tartozom (sajnos), ez viszont már nem fog változni (szintén sajnos :P ).

Az a töltési fesz nagyon magas, sőt gáz, hogy terhelésre sem változik. Az akkudat már kinyírta...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.