Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Köszi Old!!!

Akkor majd egy nyugodtabb és szebb napon lehet neki is állok...vagy csak simán kicserélem és elnézegetem fehérben (sárgán) is :lol:

A digit szétszedése: hamutartó betétje kiszed, bekukkamtasz a házába, azt ehy csavar tartja kicsavarod, egész ház kiszed, manod a helyén benézel, látsz 2csavart, kicsavarozod. Utána magnó kihúz, a helyére bekukzizol, látsz egy kart meghúzod és az egész konzol kubukik. Elvileg utánna cserélhetők az égők. Nekem kapcsolóban még nem égett ki égő, csak êrintkezési gondjai voltak.

Link to comment
Megosztás:

A digit szétszedése: hamutartó betétje kiszed, bekukkamtasz a házába, azt ehy csavar tartja kicsavarod, egész ház kiszed, manod a helyén benézel, látsz 2csavart, kicsavarozod. Utána magnó kihúz, a helyére bekukzizol, látsz egy kart meghúzod és az egész konzol kubukik. Elvileg utánna cserélhetők az égők. Nekem kapcsolóban még nem égett ki égő, csak êrintkezési gondjai voltak.

Ez igaz. De én nem digit klimásra gondoltam, meg se kérdeztem hogy az van-e neki. :-)

Normál klima kapcsoló gombot irtam le. :-D

Link to comment
Megosztás:

Ja és még annyi, hogy miután kibuktattad a panelt, le kell húzni a csatikat, majd az egész klimakapcsoló panelt ki kell venni, mert arról is le kell szedni a hátsó fedő müanyagot. Ugyanis anélkül nincs az a japán kezü ember, aki ki tudja venni az izzókat. :-)

Úgy már viszont gyerekjáték.

Végig csináltam vagy kétszer, ugyhogy tudom.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz. De én nem digit klimásra gondoltam, meg se kérdeztem hogy az van-e neki. :-)

Normál klima kapcsoló gombot irtam le. :-D

Mennyire jó gondolat...és valóban,az enyém sem digites :P ... OmegaTD képét hoztam fel példának, és az övé manual.

Szóval csavarhúzóval pöccintem ki a kapcsoló gombot :lol:

Amúgy sikerült már régen lebontani a középső részt is,mert én is beszíneztem a dolgokat! :lol:

Így egész évben Karácsony :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kínos csend,már egy napja ! :lol: :lol:

TéDé képét megnézve észrevettem, hoóógy színezettek a középkonzolon a kapcsolók... Én próbáltam már velük jáccani,de kevés sikerrel.

Hogy lehet ezt megcsinálni? De ami fontosabb és zavar,hogy készenléti,bekapcsolt állapotban a klímakapcsolóm nem világít!! Milyen módon lehet ezt javítani? (csere nélkül) Házilag megy?

Nem életbevágó a dolog :lol: .. de mégis túllépünk az előző negatív érzéseken! :P:D:D

Áldás Békesség!!!

Ki kell forrasztani a rizsszem izzókat és helyettük ledet beforrasztani. De a lednek kell előtétellenállás. Nekem a visszajelző piros sima 3mm led, a háttérvilágítás pedig 3.5x2.8mm smd led...

Link to comment
Megosztás:

Mennyire jó gondolat...és valóban,az enyém sem digites :P ... OmegaTD képét hoztam fel példának, és az övé manual.

Szóval csavarhúzóval pöccintem ki a kapcsoló gombot :lol:

Amúgy sikerült már régen lebontani a középső részt is,mert én is beszíneztem a dolgokat! :lol:

Így egész évben Karácsony :lol: :lol:

Dobj róla képet...

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Ismételten nagy bajban vagyok:(

Segitségeteket szeretném kérni:

Opel omega 2.0 16v,kicseréltem a hengerfejet egy 2.2 16v-re,ugyanis köztudott,hogy a-z-ig ugyan az,maradtak a vezműtengelyek és a saját jeladója is,a gond a következő:összerakás után se akart megszünni a hiba,tehát nem áll ki vészüzemmódbol illetve 4500at pörög ez miatt,nem tudom mi lehet a gond:(,másik nagy problémám:az autó 3hengerezik és dadog,alig pörög fel,fullad,néha kapja csak el "rendesen" de kész kinlódás a vezetés vele...és képtelenség gyorsulásra bírni a járgányt,a trafó ok,gyertya ok,kábel ok, EGR lezárva.Vezérlés jelen!

Aki tud,kérem segítsen!!!

Előre is KÖSZÖNÖM!!!

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Ismételten nagy bajban vagyok:(

Segitségeteket szeretném kérni:

Opel omega 2.0 16v,kicseréltem a hengerfejet egy 2.2 16v-re,ugyanis köztudott,hogy a-z-ig ugyan az,maradtak a vezműtengelyek és a saját jeladója is,a gond a következő:összerakás után se akart megszünni a hiba,tehát nem áll ki vészüzemmódbol illetve 4500at pörög ez miatt,nem tudom mi lehet a gond:(,másik nagy problémám:az autó 3hengerezik és dadog,alig pörög fel,fullad,néha kapja csak el "rendesen" de kész kinlódás a vezetés vele...és képtelenség gyorsulásra bírni a járgányt,a trafó ok,gyertya ok,kábel ok, EGR lezárva.Vezérlés jelen!

Aki tud,kérem segítsen!!!

Előre is KÖSZÖNÖM!!!

Tech2-vel mit mond? Hibakódok? Ki lett villogtatva?

Kissé fura megoldás ezért HF-et cserélni... (bár az így ki van zárva a hibák közül)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem, Urak!

Hasonló bajban vagyok én is, de én nem cseréltem semmit... Egyszer csak elszállt az erő a motorból (Z22XE), a motor és a váltó lámpái világítanak, a motor dadog, és a szerelő szerint, ahova elhúztuk az autót, a 2-3 hengerben nincs gyújtás :lol: , szóval brühühü... :lol:

Megbiztattak, hogy gyújtótrafó-sor (azt se tudom, miért sor... és miért van egy egész sor belőle?...) csere után (BOSCH, 51.000.- Ft+ munkadíj :P ) mindkét hibajelzés el fog tűnni, és a gép újra formába lendül. Csakhogy még a nagykerben sincs hozzá ez a cucc. Úgyhogy az autó most "szárazdokkban" van, az asszony meg busszal jár, és szívja a véremet :lol:

Kérem a hozzáértőket, segítsenek. Valóban a komplett "sort" cserélni kell, vagy tud valaki "barátságosabb" megoldást? Van valakinek ilyenje? Előre is KÖSZI!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem, Urak!

Hasonló bajban vagyok én is, de én nem cseréltem semmit... Egyszer csak elszállt az erő a motorból (Z22XE), a motor és a váltó lámpái világítanak, a motor dadog, és a szerelő szerint, ahova elhúztuk az autót, a 2-3 hengerben nincs gyújtás :lol: , szóval brühühü... :lol:

Megbiztattak, hogy gyújtótrafó-sor (azt se tudom, miért sor... és miért van egy egész sor belőle?...) csere után (BOSCH, 51.000.- Ft+ munkadíj :P ) mindkét hibajelzés el fog tűnni, és a gép újra formába lendül. Csakhogy még a nagykerben sincs hozzá ez a cucc. Úgyhogy az autó most "szárazdokkban" van, az asszony meg busszal jár, és szívja a véremet :lol:

Kérem a hozzáértőket, segítsenek. Valóban a komplett "sort" cserélni kell, vagy tud valaki "barátságosabb" megoldást? Van valakinek ilyenje? Előre is KÖSZI!

A Z-s motoroknál már a trafó egyben van a gyertyák felett, így csak egyben lehet cserélni. A vaterán szokott lenni, esetleg a csergőben kérdezd meg, sztem ott van raktáron nekik.

Link to comment
Megosztás:

Hello!!!

Ismételten nagy bajban vagyok:(

Segitségeteket szeretném kérni:

Opel omega 2.0 16v,kicseréltem a hengerfejet egy 2.2 16v-re,ugyanis köztudott,hogy a-z-ig ugyan az,maradtak a vezműtengelyek és a saját jeladója is,a gond a következő:összerakás után se akart megszünni a hiba,tehát nem áll ki vészüzemmódbol illetve 4500at pörög ez miatt,nem tudom mi lehet a gond:(,másik nagy problémám:az autó 3hengerezik és dadog,alig pörög fel,fullad,néha kapja csak el "rendesen" de kész kinlódás a vezetés vele...és képtelenség gyorsulásra bírni a járgányt,a trafó ok,gyertya ok,kábel ok, EGR lezárva.Vezérlés jelen!

Aki tud,kérem segítsen!!!

Előre is KÖSZÖNÖM!!!

Én elsőre főtengely fordszám jeladóra tippelnék, az szokott olyan hibát okozni, hogy nem pörög ki a motor. Lehet, hogy utánna a dadogás-rángatás is megszűnik. Másodszorra viszont a trafóra tippelnék. Ha biztos hogy az jó, akkor a csatlakozót nézzétek át, ami a trafóra megy.

Link to comment
Megosztás:

Tech2-vel mit mond? Hibakódok? Ki lett villogtatva?

Kissé fura megoldás ezért HF-et cserélni... (bár az így ki van zárva a hibák közül)

Az, főleg, mert nem is egyforma, de ez a kisebb baj. Más a vezérlő, az előbbié 56, az újabbé 71-es. Ott lesz a hiba egyik oka, a másik meg a hardverben. De hát okos kókler megcsinálja és idejön sírni, holott lövése sincs az egészről...

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem, Urak!

Hasonló bajban vagyok én is, de én nem cseréltem semmit... Egyszer csak elszállt az erő a motorból (Z22XE), a motor és a váltó lámpái világítanak, a motor dadog, és a szerelő szerint, ahova elhúztuk az autót, a 2-3 hengerben nincs gyújtás :lol: , szóval brühühü... :lol:

Megbiztattak, hogy gyújtótrafó-sor (azt se tudom, miért sor... és miért van egy egész sor belőle?...) csere után (BOSCH, 51.000.- Ft+ munkadíj :P ) mindkét hibajelzés el fog tűnni, és a gép újra formába lendül. Csakhogy még a nagykerben sincs hozzá ez a cucc. Úgyhogy az autó most "szárazdokkban" van, az asszony meg busszal jár, és szívja a véremet :lol:

Kérem a hozzáértőket, segítsenek. Valóban a komplett "sort" cserélni kell, vagy tud valaki "barátságosabb" megoldást? Van valakinek ilyenje? Előre is KÖSZI!

Részvétem, de nem hiszem, hogy a Csergő, vagy a Müller 1 napon belül be ne szerezné. Kizárt!!! Nekem németből 1 napon belül behozatták a HF tömítést...

Link to comment
Megosztás:

Korinak köszönöm a segitséget...sajnos előrébb nem jutottam!

A HASONLÓ GONDAL KÜZDŐ kollégának pedig jelezném h van egy hibáttlan BOCH Trafóm,ha érdekli hívjon fel: 06706224502!!!

TD nek pedig annyit h a két hengerfej ugyan az,minden porcikája,a jeladó az lehet,hogy nem ugyan az,de az szerintem nem okoz dadogást,és 3hengerezést.

Link to comment
Megosztás:

Korinak köszönöm a segitséget...sajnos előrébb nem jutottam!

A HASONLÓ GONDAL KÜZDŐ kollégának pedig jelezném h van egy hibáttlan BOCH Trafóm,ha érdekli hívjon fel: 06706224502!!!

TD nek pedig annyit h a két hengerfej ugyan az,minden porcikája,a jeladó az lehet,hogy nem ugyan az,de az szerintem nem okoz dadogást,és 3hengerezést.

Akkor lehet tényleg el kellene vinni egy olyan helyre, ahol van Tech2, és ki tudják olvasni mi a baj.

Link to comment
Megosztás:

Korinak köszönöm a segitséget...sajnos előrébb nem jutottam!

A HASONLÓ GONDAL KÜZDŐ kollégának pedig jelezném h van egy hibáttlan BOCH Trafóm,ha érdekli hívjon fel: 06706224502!!!

TD nek pedig annyit h a két hengerfej ugyan az,minden porcikája,a jeladó az lehet,hogy nem ugyan az,de az szerintem nem okoz dadogást,és 3hengerezést.

Jó estét, Uraim! Köszönöm mindenkinek a segítséget! (Holnap délelőtt telefonálok!)

Link to comment
Megosztás:

Ha a színre gondolsz,akkor az az ún. "jégkék" ami fehérnek tűnik...viszont azért választottam,mert sem a piros,sem a másik sötétebb kék, nem látszik jól nappali fények között.

Nem, hanem mivel? Nekem ilyen ledlámpák vannak benne kékben, de nem az igazi...

194_5p_w.gif

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.