Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Hali

Kérdésem a következő lenne. Lambdaszondából csak gyárit érdmes venni vagy van esetleg másik megoldás ami megfelelőnek bizonyul? Csak mert van aki azt mondja, hogy az univerzális is jó van aki meg nem. Valakinek tapasztalat?

Üdv

Én csak a gyáriban hiszek ilyen cuccban...

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következő lenne. Lambdaszondából csak gyárit érdmes venni vagy van esetleg másik megoldás ami megfelelőnek bizonyul? Csak mert van aki azt mondja, hogy az univerzális is jó van aki meg nem. Valakinek tapasztalat?

Egy ideig még megfelelő, aztán már nem :) Ha tartós és jó megoldást keresel, akkor gyári GM zacsist vegyél.

Link to comment
Megosztás:

annak is déli része... de szerencsétekre nem a legdélebbi (spóroltam vagy 1400 km-et... :lol: :huh: )

Izé, Tomi 2,2esén AGR miatt csinált hülyeségeket... nézd meg azt is!

Hali, úgy tűnik megoldótdott a gyújtáskimaradás probléma (a szélvédő alatt az ablaktörlő lapát motor környékén gond volt a szigeteléssel és a lefolyó vízet pont a hengerfej, pontosan a borítás tetejére vezette. kiszedtük ma a trafót és a gyertyák üregeiben állt a víz). Takarítás/tisztítás, hibakód törlés óta hibátlanul megy, bár elképzelhető h előbb utóbb mindenképp lesz egy trafócsere, meglátjuk mit produkál. Viszont délután megint kaptam egy MIL lámpát, kiolvastuk :

P0343 Vezérműtengely szöghelyzet érzékelő áramkör A – szórványos hiba

Erre viszont végképp nincs ötletem h miért. Az autó nem rángat, nem erőtlen. Pöccre indul. Összefüghet esetleg az ázással?

Link to comment
Megosztás:

P0343 Vezérműtengely szöghelyzet érzékelő áramkör A – szórványos hiba

Erre viszont végképp nincs ötletem h miért. Az autó nem rángat, nem erőtlen. Pöccre indul. Összefüghet esetleg az ázással?

Pucold meg a vezérműtengely-jeladó 3 pines csatiját, kontaktsprét neki... ha nem javul, akkor sajna csere lesz,

és nem olcsó az eredeti szenzor, és csak azt érdemes venni.

Link to comment
Megosztás:

Hali, úgy tűnik megoldótdott a gyújtáskimaradás probléma (a szélvédő alatt az ablaktörlő lapát motor környékén gond volt a szigeteléssel és a lefolyó vízet pont a hengerfej, pontosan a borítás tetejére vezette. kiszedtük ma a trafót és a gyertyák üregeiben állt a víz). Takarítás/tisztítás, hibakód törlés óta hibátlanul megy, bár elképzelhető h előbb utóbb mindenképp lesz egy trafócsere, meglátjuk mit produkál. Viszont délután megint kaptam egy MIL lámpát, kiolvastuk :

P0343 Vezérműtengely szöghelyzet érzékelő áramkör A – szórványos hiba

Erre viszont végképp nincs ötletem h miért. Az autó nem rángat, nem erőtlen. Pöccre indul. Összefüghet esetleg az ázással?

Ugyanez volt öcsém Omijával is. Elsőre megúszta katalizátor szétégéssel, második beázáskor pedig a trafó kakilt be :huh: Amúgy itt a fórumon is beszámoltam róla, csak kicsit olvasni kellett volna.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanez volt öcsém Omijával is. Elsőre megúszta katalizátor szétégéssel, második beázáskor pedig a trafó kakilt be :lol: Amúgy itt a fórumon is beszámoltam róla, csak kicsit olvasni kellett volna.

Köszi a tippeket, ezekből viszont hétvége lesz meló miatt. Bocs h nem olvastam vissza, de kicsit tűt a szénakazalban jellgű dolog lett volna 80 oldalt átnyálazni. Tudom lusta disznó vagyok. ígérem hétvégén pótolom :huh:

Link to comment
Megosztás:

megoldottam köszi

Ismét egy jól kifejtett válasz :huh:

Azért leírhatnád hogy mi volt... lehet vkit érdekel.

Ha már kérdeztél...

És lehet hogy ha ilyesmi előfordul (mmint hogy néha nem csak kérdezel, hanem válaszolsz, magyarázol) akkor hamar válaszol is valaki a köv kérdésre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ismét egy jól kifejtett válasz :huh:

Azért leírhatnád hogy mi volt... lehet vkit érdekel.

Ha már kérdeztél...

És lehet hogy ha ilyesmi előfordul (mmint hogy néha nem csak kérdezel, hanem válaszolsz, magyarázol) akkor hamar válaszol is valaki a köv kérdésre :lol:

Ugye, és még én vagyok a rossz...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Különben teljesen mindegy mit kérdez itt bárki is a válaszok ,márha van, hetek hónapok után jönnek ,kérdem ki az aki tud ennyi időt várni?

Az autó mindenkinek lét kérdés nekem munka eszközöm tehát mindennap kell.Autórisztó szereléssel foglalkozom és nem vagyok opel szaki ezért kérdeztem volna,a tapasztalat az ,hogy ezen az oldalon hamarabb le......átok a másikat mintsem segítenétek

Link to comment
Megosztás:

Különben teljesen mindegy mit kérdez itt bárki is a válaszok ,márha van, hetek hónapok után jönnek ,kérdem ki az aki tud ennyi időt várni?

Az autó mindenkinek lét kérdés nekem munka eszközöm tehát mindennap kell.Autórisztó szereléssel foglalkozom és nem vagyok opel szaki ezért kérdeztem volna,a tapasztalat az ,hogy ezen az oldalon hamarabb le......átok a másikat mintsem segítenétek

Bocs, ha leb@szásnak látszott a dolog, nem annak szántam. Mivel jómagam is sokat foglalkozok autókkal, Omegákkal, ezért engem érdekelt hogy mi miatt nem megy a vasad.

Megértelek, azonban azt is láthatod, hogy a dolgok sokszor fordítva működnek. Beregisztrál valaki, aztán beköhög hogy 'most vettem a zautót százötvené, és az autómátá váltó nem veszi a 6-7. sebességet', és várja a szakértő segítséget...

Ha oda-vissza működne a dolog, tehát normálisan kérdezne a sok user, akkor normális választ is várhatna (nomeg egy köszi a válasz után... :lol: ).

Viszont az hogy milyen gyorsan működik a dolog, az egy elég képlékeny paraméter. Ez egy fórum, a használata nem kötelező, se a kérdezőnek, se a válaszolónak. Így nem adható rá működési időkeret. Ha SOS-ban kell a dolog, nem számíthatsz rá, ez már csak ilyen.

Viszont a problémát feldobni, öteleteket várni, esetleg kapni, majd a -fórum által, vagy anélkül született- megoldást közzétenni, kiváló lehetőség e fórum (és így esetleg passzívan a többi fórumolvasó segítségére válni).

Mert ugye vannak olyan fórumozók, akik tudják használni a fórum szörnyen bonyolult KERESŐ funkcióját! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uj kérdés szintén dadog a vas de csak 1500ig utána húz frankón az alapjárat tökéletes de gázadásra lassan reagál.A gyorsulása kb a P-126 éval egyenlő de 16literből jellemzésem (hurutos a moci) várom a kielégíttő ötleteket ,ha addig sikerülne orvosolni közzéteszem biztos küzd más is hasonló gondokkal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Uj kérdés szintén dadog a vas de csak 1500ig utána húz frankón az alapjárat tökéletes de gázadásra lassan reagál.A gyorsulása kb a P-126 éval egyenlő de 16literből jellemzésem (hurutos a moci) várom a kielégíttő ötleteket ,ha addig sikerülne orvosolni közzéteszem biztos küzd más is hasonló gondokkal :lol:

Hali! Nekem az volt végül a gond, hogy a szélvédő alatt lévő gumitömítés nem szigetelt rendesen és a vizet szépen ráengedte a hengerfej tetejére (a gyertyák nyakig álltak a vízben) és gondolom áthúzott a szikra vagy hasonló, mert utána szigetelés kijavít/gyertyacsere/mindent kiszárít és azóta zokszó neélkül működik. (szerencsére trafót nem kellett végül cserélni). Az alapjárattal nekem sem volt gond csak gázfröccsre dadogva, fulladozva vete a fordulatot, aztán a ha 2000 fölé ért szépen kisimult

Amíg bele nem néztünk jobban addíg nekem is a következőget javasolták átnézni az olcsóbbtól a drágább fele haladva: -légtömegmérő - lamda szonda -EGR szelep -gyertyacsere meg a trafó.

Jobbulást a Drágaszágnak.

Nálam viszont most cserébe úgy tűnik a 2 tömegű lendkerék készül széthullani :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Lenne egy nagyon nagy problémám :S Opel omega 2.5 td caravan-n Behalt az ABS-m :S . Nemtom mi lehet vele :S Ugy kezdődött hogy beindítottam a kocsit tegnap előtt és világított a visszajelzője , nah mondom miért lehet ez? Fogtam leállítottam utána megint indítás akkor jó lett. Ez kb vagy 10 km ig tartott megint fel villant akkor megint le utána újra indítás megint jó , utána meg megint visszajött és ugy maradt . Másnap indítom a kocsit még mindíg világít a visszajelző, mentem vele kb 5 km-t leállítom megyek le egy 30 perc múlva nem világít és jó az Abs . Fékezésre megint világítani kezdett . Utána megint le állítom vissza indítom megint sehol semmi problem .Utána megint visszajött és most világít folyamatosan és ugye nincs is semmi ABS. Elképzelésem sincs hol kezdjem a hiba keresését. Azon is gondolkoztam hogy most nagy esők vannak itt meg nagy víz az úton hogy vhol be ázott::S . Olvasgattam hogy a jeladó ami tönkre szokott menni vagy van hely ahol megtörik a vezeték ls ott vmi bibi van. Ha eltudná mondani vki hogy hol lehet a jeladó vagy olyan vmi ami meghíbásodhat megköszönném , meg egyáltalán vmi tanácsot adni hogy mi lehet vele?? :lol:

Köszönöm előre is Erik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Lenne egy nagyon nagy problémám :S Opel omega 2.5 td caravan-n Behalt az ABS-m :S . Nemtom mi lehet vele :S Ugy kezdődött hogy beindítottam a kocsit tegnap előtt és világított a visszajelzője , nah mondom miért lehet ez? Fogtam leállítottam utána megint indítás akkor jó lett. Ez kb vagy 10 km ig tartott megint fel villant akkor megint le utána újra indítás megint jó , utána meg megint visszajött és ugy maradt . Másnap indítom a kocsit még mindíg világít a visszajelző, mentem vele kb 5 km-t leállítom megyek le egy 30 perc múlva nem világít és jó az Abs . Fékezésre megint világítani kezdett . Utána megint le állítom vissza indítom megint sehol semmi problem .Utána megint visszajött és most világít folyamatosan és ugye nincs is semmi ABS. Elképzelésem sincs hol kezdjem a hiba keresését. Azon is gondolkoztam hogy most nagy esők vannak itt meg nagy víz az úton hogy vhol be ázott::S . Olvasgattam hogy a jeladó ami tönkre szokott menni vagy van hely ahol megtörik a vezeték ls ott vmi bibi van. Ha eltudná mondani vki hogy hol lehet a jeladó vagy olyan vmi ami meghíbásodhat megköszönném , meg egyáltalán vmi tanácsot adni hogy mi lehet vele?? :lol:

Köszönöm előre is Erik

Alámászol és meglátod. Más elektromos vezeték nem megy a fékhez...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Lenne egy nagyon nagy problémám :S Opel omega 2.5 td caravan-n Behalt az ABS-m :S . Nemtom mi lehet vele :S Ugy kezdődött hogy beindítottam a kocsit tegnap előtt és világított a visszajelzője , nah mondom miért lehet ez? Fogtam leállítottam utána megint indítás akkor jó lett. Ez kb vagy 10 km ig tartott megint fel villant akkor megint le utána újra indítás megint jó , utána meg megint visszajött és ugy maradt . Másnap indítom a kocsit még mindíg világít a visszajelző, mentem vele kb 5 km-t leállítom megyek le egy 30 perc múlva nem világít és jó az Abs . Fékezésre megint világítani kezdett . Utána megint le állítom vissza indítom megint sehol semmi problem .Utána megint visszajött és most világít folyamatosan és ugye nincs is semmi ABS. Elképzelésem sincs hol kezdjem a hiba keresését. Azon is gondolkoztam hogy most nagy esők vannak itt meg nagy víz az úton hogy vhol be ázott::S . Olvasgattam hogy a jeladó ami tönkre szokott menni vagy van hely ahol megtörik a vezeték ls ott vmi bibi van. Ha eltudná mondani vki hogy hol lehet a jeladó vagy olyan vmi ami meghíbásodhat megköszönném , meg egyáltalán vmi tanácsot adni hogy mi lehet vele?? :lol:

Köszönöm előre is Erik

Valószínűleg igazad van, ha törött-repedt a műanyag burkolat, akkor nyakban beázik a szenzor.

Tipikusan ezt a hibát szokta generálni.

Megoldása a csere.

Tedd amit Tédé írt, mássz alá, mindössze 2 vezeték mehet az első fékekhez, 1 a kopásjelző vezetéke (már ha van), ezt onnan ismered meg, hogy relatív vékony, és a féknyeregben tűnik el. A másik vezeték az ABS szenzoré, az agy felé fut, egy db imbusz csavar rögzíti a szenzort felülről az agyra.

Cseréje nem egyszerű, mert általában bele van rohadva a furatba. Így az a minimum hogy féktárcsa levesz, és kikalapál, vagy hasonló barbár mutatvány.

Ez az első fék esete.

A hátsó szenzorok a differenciálművön csücsülnek, megkeresed a féltengely belső felén az ABS jeladóját (egy recés tárcsa a féltengelyen), és akkor már látni is fogod a szenzorokat (hátul keresd).

Ezeket elég egyszerű kiszedni, valószínűleg amiatt, mert az alumínium nem rohad rá a műanyagra.

Jellemzően az első szenzorok szoktak tönkremenni, keress bontóban egy párat, nem szoktak érte sokat kérni (2-3e ft/db).

Esetleg megpróbálhatod a jeladó tárcsákat megtisztítani elől-hátul, bár nem valószínű hogy amiatt van a kánya, inkább valamelyik jeladód haldoklik.

Jeladó nélkül is el tudsz autózni, legalább nem fog villogni a lámpa (hanem folyamatosan világolni fog :lol: ).

ABS nélkül működik az autó, ha kiszeded őket, szigeteld le a stekkereket, ne ázzanak be!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.