Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Azon meg sem lepődök ,hogy a kijelzőmben 3 lámpa hiányzik a felső sorban a két alsó meg totál ki van égve... De vajon az ügyes szerelő miért vette ki az égőket? :S

Gondolta csak idegesítene a sok hibaüzenet és/vagy a pixelhibás kijelző. Így olcsón, egy csapással megoldotta a két problémát :)

Link to comment
Megosztás:

Azon meg sem lepődök ,hogy a kijelzőmben 3 lámpa hiányzik a felső sorban a két alsó meg totál ki van égve... De vajon az ügyes szerelő miért vette ki az égőket? :S

Küldd el a címed priviben, kiírok neked mindent ami Omegához van, és elküldöm postán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis tanácsot szeretnék kérni, ha valakinek volt esetleg hasonló problémája: az autó egy 2000-es évj. 2.2i 16V Omega a hiba amit produkál, h teljesen véletlenszerű időközönként elmegy az ereje ledadog, torpan gyorsításkor, vagy alapjáraton járatva gázfröccsre például szintén dadog aztán veszi a fordulatot, kihagy vmelyik henger. Ma pl. autópályára felhalytáskor kb 60km/h-nál 3-ban gyorsításkor (mint később kiderült) kihagyott a 2-es henger

viszont kb 10km után kitettem üresbe gáz elvesz, hagytam gurulni picit, újra elindult (húzott ahogy kell dadogás nélkül). Amit eddíg sikerült kideríteni: Diag program P0302 hibakódot írt ki vagyis a 2-es henger kihagyása, korábban is volt hasonló probléma akkor a Trafóra és a 2-es és a 4-es hengerre panaszkodott. Azóta gyertyák ki lettek cserélve trafó és környéke letisztítva szárítva (nem-e valami kontakthiba) azóta gond nélkül ment (kb 1 hónap). Amire gondoltunk: Légtömegmérő, lambdaszonda, trafó. Diag program viszont semmi egyéb hibakódot nem dobott csak amit leírtam. Ja az autóban 210000km van. Elképzelhető h a trafó készül megadni magát, vagy csak valami kontakthiba lenne???

Bocs ha hosszú lettem és előre is köszi, ha valaki tud vmit hozzászólni.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a trafód fog meghalni. Nekem ugyan MV6-om van, tehát más a trafó kialakítása is, de én is jártam úgy hogy egy hosszú út alkalmával, egyszercsak kihagyott az egyik henger, de kb 5 perc után megjavult. A trafó azonban kb 3 hónap múlva teljesen megdöglött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis tanácsot szeretnék kérni, ha valakinek volt esetleg hasonló problémája: az autó egy 2000-es évj. 2.2i 16V Omega a hiba amit produkál, h teljesen véletlenszerű időközönként elmegy az ereje ledadog, torpan gyorsításkor, vagy alapjáraton járatva gázfröccsre például szintén dadog aztán veszi a fordulatot, kihagy vmelyik henger. Ma pl. autópályára felhajtáskor kb 60km/h-nál 3-ban gyorsításkor (mint később kiderült) kihagyott a 2-es henger

viszont kb 10km után kitettem üresbe gáz elvesz, hagytam gurulni picit, újra elindult (húzott ahogy kell dadogás nélkül). Amit eddíg sikerült kideríteni: Diag program P0302 hibakódot írt ki vagyis a 2-es henger kihagyása, korábban is volt hasonló probléma akkor a Trafóra és a 2-es és a 4-es hengerre panaszkodott. Azóta gyertyák ki lettek cserélve trafó és környéke letisztítva szárítva (nem-e valami kontakthiba) azóta gond nélkül ment (kb 1 hónap). Amire gondoltunk: Légtömegmérő, lambdaszonda, trafó. Diag program viszont semmi egyéb hibakódot nem dobott csak amit leírtam. Ja az autóban 210000km van. Elképzelhető h a trafó készül megadni magát, vagy csak valami kontakthiba lenne???

Bocs ha hosszú lettem és előre is köszi, ha valaki tud vmit hozzászólni.

Szia

Lehet amit Kori írt... de mindenekelőtt nézd meg a tartályszellőzésedet! És ez hót komoly! Nekem az ex2,2-n túltankoláskor dugult el a szellőzőcső, és akkor volt ilyen hibám a 4es hengerre. (2x játszottam el, másodszor pont leálltam és lekaptam a tanksapkát és szisszent) Nem figyeltél meg ilyet esetleg tankoláskor? Próbáld ki, nézd meg, nem kerül semmibe.

Hja és hogy mi köze lenne a gyújtáshoz? annyi, hogy a compi nem tudja konkrétan megállapítani ha üzemanyaghiány miatt jelez a kopogásérzékelő, ezért dob(hat) gyújtás hibakódot. Kezd ezzel, és haladj a drágább dolgok felé. (Amúgy pl érdemes lenne még kitakarítani a pillangószelep környékét, ha esetleg felveri az olajat, vagy nagyon finom por kerül bele, akkor a hirtelen nyitásnál nem nyit elég gyorsan.)

Link to comment
Megosztás:

Szia

Lehet amit Kori írt... de mindenekelőtt nézd meg a tartályszellőzésedet! És ez hót komoly! Nekem az ex2,2-n túltankoláskor dugult el a szellőzőcső, és akkor volt ilyen hibám a 4es hengerre. (2x játszottam el, másodszor pont leálltam és lekaptam a tanksapkát és szisszent) Nem figyeltél meg ilyet esetleg tankoláskor? Próbáld ki, nézd meg, nem kerül semmibe.

Hja és hogy mi köze lenne a gyújtáshoz? annyi, hogy a compi nem tudja konkrétan megállapítani ha üzemanyaghiány miatt jelez a kopogásérzékelő, ezért dob(hat) gyújtás hibakódot. Kezd ezzel, és haladj a drágább dolgok felé. (Amúgy pl érdemes lenne még kitakarítani a pillangószelep környékét, ha esetleg felveri az olajat, vagy nagyon finom por kerül bele, akkor a hirtelen nyitásnál nem nyit elég gyorsan.)

Köcsögöm székem a segítséget. Igazából nem figyeltem eddíg erre az üzemanyagtartály dologra, de egy próbát megér. Arra mondjuk gondoltam, h esetleg vmi dugulás is lehet az oka(benzin szűrő esetleg), de akkor viszont folyamatosan kellene csinálnia a dolgot. Majd holnap erre még ránézek.

Köszi mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Köcsögöm székem a segítséget. Igazából nem figyeltem eddíg erre az üzemanyagtartály dologra, de egy próbát megér. Arra mondjuk gondoltam, h esetleg vmi dugulás is lehet az oka(benzin szűrő esetleg), de akkor viszont folyamatosan kellene csinálnia a dolgot. Majd holnap erre még ránézek.

Köszi mégegyszer.

Az sem elképzelhetetlen. Lényeg, hogy nálam előferdült az, hogy az AC vákum miatt nem tudott megflelő mennyiséget szállítani, és ezért dadogott be.

Hja gondolom engine checked előjött, de amikor "megjavult" akkor is világított, vagy akkor már nem?

A folyamatos meg nem biztos, mert azt írtad, hogy hirtelen gyorsításkor jött elő, azaz a megnövekedett benyamennyiséget hirtelen nem tudta szállítani, de ha lassan gyorsítasz akkor ugyan szegényebb lenne a keverék, de az meg lehet "szinten2 belül van, ezért nem jelenik meg hibában.

Link to comment
Megosztás:

Az sem elképzelhetetlen. Lényeg, hogy nálam előferdült az, hogy az AC vákum miatt nem tudott megflelő mennyiséget szállítani, és ezért dadogott be.

Hja gondolom engine checked előjött, de amikor "megjavult" akkor is világított, vagy akkor már nem?

A folyamatos meg nem biztos, mert azt írtad, hogy hirtelen gyorsításkor jött elő, azaz a megnövekedett benyamennyiséget hirtelen nem tudta szállítani, de ha lassan gyorsítasz akkor ugyan szegényebb lenne a keverék, de az meg lehet "szinten2 belül van, ezért nem jelenik meg hibában.

Amit írsz, az tipikus benzinszűrő hiba. Csere kb 2000ft anyagköltség, meg 20perc meló...

Link to comment
Megosztás:

Az sem elképzelhetetlen. Lényeg, hogy nálam előferdült az, hogy az AC vákum miatt nem tudott megflelő mennyiséget szállítani, és ezért dadogott be.

Hja gondolom engine checked előjött, de amikor "megjavult" akkor is világított, vagy akkor már nem?

A folyamatos meg nem biztos, mert azt írtad, hogy hirtelen gyorsításkor jött elő, azaz a megnövekedett benyamennyiséget hirtelen nem tudta szállítani, de ha lassan gyorsítasz akkor ugyan szegényebb lenne a keverék, de az meg lehet "szinten2 belül van, ezért nem jelenik meg hibában.

Jaja kaptam egy szép kis "narancssárga lámpát", de csak azután aludt ki miután töröltük a hibakódot. Ha kiderül valami mindenképp írok h mi volt a gond.

Köszi indenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Még meglehet egy baráti összejövetelen... :) :) Remélem nem féltek 14-15 ezret levezetni ehhez, vagy repülni pár (tizenpár) órát :P :D

Cserébe lesz vényóc meg jobbkormány meg miegymás :lol:

Felétek nincs még csillagkapu vagy transzport-sugár?!

Micsoda egy elmaradott társaság... pfff

:lol: B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ó a mesebeli Afrika...

annak is déli része... de szerencsétekre nem a legdélebbi (spóroltam vagy 1400 km-et... :) :) )

Köcsögöm székem a segítséget. Igazából nem figyeltem eddíg erre az üzemanyagtartály dologra, de egy próbát megér. Arra mondjuk gondoltam, h esetleg vmi dugulás is lehet az oka(benzin szűrő esetleg), de akkor viszont folyamatosan kellene csinálnia a dolgot. Majd holnap erre még ránézek.

Köszi mégegyszer.

Izé, Tomi 2,2esén AGR miatt csinált hülyeségeket... nézd meg azt is!

Link to comment
Megosztás:

annak is déli része... de szerencsétekre nem a legdélebbi (spóroltam vagy 1400 km-et... :) :) )

Izé, Tomi 2,2esén AGR miatt csinált hülyeségeket... nézd meg azt is!

Jaja, ismerős is épp ma ajánlotta, trafó meg ez. Holnap szabadnapos leszek majd nekifekszem jobban

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.