Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Ugyanannyi, de kb 2 hónap múlva ugyanez lesz...

Megvettem az utángyártottat, majd 2 hónap múlva csere - ok mivel garis beszámították a gyáriba.

Az azért fura, nekem a gyári azért még bírja pár éve.... Biztos gyári volt az a gyári? Vagy csak eladtak neked egy gyári csomagos valamit?

Tesóm vett Corsába, ugyanez, utángyártott kb 1,5 hónapot bírt majd csere gyárira plussz ráfizet az akatrészre.Csörögj be Csergőbe mennyi pontosan a gyári szerintem.Megvesszük olcsóbbé Neked ott.

Link to comment
Megosztás:

Tesóm vett Corsába, ugyanez, utángyártott kb 1,5 hónapot bírt majd csere gyárira plussz ráfizet az akatrészre.Csörögj be Csergőbe mennyi pontosan a gyári szerintem.Megvesszük olcsóbbé Neked ott.

Én az exGombos opelbelvárosban cseréltettem, a gyári kb 30 volt, és 15 volt az u.gy. Mivel ők is rakták be szó nélkül volt csere gyárira ráfizuval

Hát Dani, jól belenyúltál :) Sajnálom.

Link to comment
Megosztás:

tuti nem égett ki ,előtte jó volt . :S

Más: vákuumcsőrendszerről van bekötési rajza valakinek? Azért nincs fűtésem mert az ügyeskezű szerelő össze - vissza kötötte be.

Előre is köszönöm

ÜdvDAni

Annyira nem nagy kunszt a bekötése. A fűtéscsap a fő vákuumcsőről kapja a táplálást. Ez a cső megy a 'palacsintára', a visszacsapó szelep utáni leágazásra dugd rá, és működni fog!

(azért mondom hogy annyira nem nagy kunszt, mert 1 hónapig küszködtem egy turbós 2,0-s Saab 9000es vákuumcsövezésével. katasztrófa hogy mennyi cső, mágnesszelep, meg miegymás lakik benne)

Link to comment
Megosztás:

Nos akkor kezdem :) Eddig nem jött ki belőlem...

1.5 éve vettem az omimat 95 -ös szép állapotban semmi baja nem volt mikor megvettem csak gumit kellett cserélni rajta.

3 hónap használat után elkezdte forralni a vizet oké gondoltam elviszem szerelőhöz (hozzáteszem nem hajtottam szét), diagnózis: átégett a hf tömítés. OK. cserélni kell.

Kicserélte a szerelő eddig rendben majd kezdődött a nem indul az autó sztorival, mivel az okos leszedte akksi sarut ezért folyamatosan szólt a riasztó ,kikötötte rendben ez ment 1 hónapig. Majd elkerült valaki máshoz mert nagy baj lehetett vele. Állítólag a főtengely jeladó kábelről a szigetelés elporladt ezért zárlatos lett és a vezérlőegységben kiégett egy kondi, szuper. No de nem lehet ezt csak úgy cserélni ,mert immo meg nem tudom mi. A végén állítólag két compiból barkácsoltak egyet, az immót megszüntették.

Lényeg a lényeg ,hogy a végén már én könyörögtem szinte, hogy elhozhassam a kocsit mert nagyon tele volt a tudatom az egésszel.

Mikor visszakaptam: riszasztó nincs, távnyitás nincs, immo nincs, fedélzeti kijelző nincs, alapjárat ingadozik 600-1500 -ig, fűtés nincs, kikötötték a motordiag visszajelzőjét is (ha izzót teszek bele folyamatosan villog)

Nos ezek után vajon ki az a szerelő aki másnak a barmolását helyrehozza?

Én ezek után nem foglalkoztam vele örültem ,hogy van és működik. Most szántam el rá magam ,hogy ezeket megcsináltatom.

Szóval cseréltettem most a fűtéscsapot de nem amiatt nem jó a fűtés , a vákuumcsöve a fékre volt rákötve szóval mikor fékeztem akkor lökött valami langyit, alapjárati motort cseréltem de ettől még nem lett jó az alapjárat.

Ezért kellenek a bekötési rajzok meg mindenféle robbantott ábra, hogy végre valahára olyan legyen mint mikor megvettem, én otthon nem fogom barkácsolni mert több kárt nem akarok okozni benne :)

Így az autóra lehet mondani ,hogy bontószökevény ..hozzáteszem sajnos...

Tovább kérdezném még, hogy másik bontott Omiból átszerelhető e a komplett vezérlőelektronika a gyújtáskapcsolóval együtt úgy ,hogy immo is legyen és működjön a dolog?

Viszont ebben az állapotában is vígan megtettem vele több mint 15000 km -t és voltam vele horvátban mindenféle gond nélkül, csak hát ugye ezek a dolgok eléggé idegesítőek.

Szóval akinek van pdf -ben szerelési útmutatója és esetleg a részemre el tudná juttatni azt nagyon megköszönném. Ha viszont nincs akkor a haynes féle szerelési könyvre ki mit mond ? mert megveszem azt.

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

Szóval akinek van pdf -ben szerelési útmutatója és esetleg a részemre el tudná juttatni azt nagyon megköszönném. Ha viszont nincs akkor a haynes féle szerelési könyvre ki mit mond ? mert megveszem azt.

Üdv

Dani

http://omegaforever.info/?page_id=191 ezen a linken van pár pdf omegáról, hasznos lehet.

de először is, keress egy normális szerelőt :)

aztán némi pénzt,

és végül egy nagy adag váliumot, hogy nyugodt maradj mindvégig :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm

Már nyugodt vagyok :) A pénz megvan eddig is megvolt és nem nagyképüségből mondom. Pl a futóműben is két szerelő szilentet akart cseréltetni mert recsegett az eleje, majd a 3. -nál kiderült ,hogy egy csavart nem húztak meg rendesen és be volt rohadva s ezért mozgott rajta a cucc, meghúzta és azóta tökéletes...

Majd ahogy haladok írok ide :)

Köszi mégegyszer.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

fennt van a használtautón 289 ezerért,az ár alkuképes,a kocsi jól és megbizhatóan müködik,saját néven van....

A Senator jobb :) Senimané a legjobb!! :D :lol: Nézd meg itt is hirdette, úgytudom megvan még, olcsón is adja... :lol: Szal Seniman Senatora!.. ok? B)

opelomega01 meg ne akarjon itt eladni semmit, :lol: : :) Majd ha a tisztességes nevével ajánlgatja, talán ;) :P

Link to comment
Megosztás:

A Senator jobb :) Senimané a legjobb!! :D :lol: Nézd meg itt is hirdette, úgytudom megvan még, olcsón is adja... :lol: Szal Seniman Senatora!.. ok? B)

opelomega01 meg ne akarjon itt eladni semmit, :lol: : :) Majd ha a tisztességes nevével ajánlgatja, talán ;) :P

hát veled meg mi van?? :lol: ,nem ismersz még a többi omegás fórumról??L.Zoli néven talán már menni fog.......,hajrá :P

Link to comment
Megosztás:

hát veled meg mi van?? :D ,nem ismersz még a többi omegás fórumról??L.Zoli néven talán már menni fog.......,hajrá :lol:

Szted mé írtam azt hogy ha tisztességes néven jössz be akkor lehet :lol: és a smájli? :) Ne légy td B)

Azt nem mondom tom ki vagy, de sejtem. :) A monogrammod meg kösz megvan régóta ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.