Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Hello!

Nagy bajban vagyok,a segitségetekre lenne szükségem,ahogy itt olvastam elég sok tapasztalt és nagytudásu ember van!

Következő a helyzet: van egy 97.05havi omega b 2.0 16v autóm. Az autó 4500as fordulaton tilt le,és NÉHA csattog is a kipufogó,van olyan,hogy csak 3000-res fordulattól húz 4500-ig,de akkor is csak elég gyatrán.Olyan is előfordúl,hogy rendesen alulról húzogat 4500ig,de a 4500as tiltás az állandó.A hiba úgy jelentkezett,hogy az elején csak néha kivillant a motorteszter lámpa,és szar volt,néha pedig elaludt és jó volt.Egy jó ideje viszont folyamatos a hiba...Vezérműteng. jeladó áramkör hibát mértek ki,a jeladót cseréltem,semmi változás,kábel kimérve nincs szakadás,azt mondták,hogy már csak computerhiba lehet. Viszont egy ideje újabb hiba jelentkezett néha nem megy egy henger és rángat alapjáraton is a motor.Benyúltam a gyújtástafóhoz és megcsapott az áram :S. Hát gondolom jó bonyolultan írtam le a hibát,de ha tudtok segiteni azt megköszönném.Vagy ide vagy az emailemre írjatok please!!! zoli8605@freemail.hu

Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hát neked több probléma is van. A vezérmű jeladó valószínű továbbra is rossz (csak nem utángyárit vettél? :D ),

valamint a gyújtókábeleid sem jók már a jelek szerint, rossz a szigetelésük. A leírtak alapján minimum ennyi

baja van. A letiltás a vészüzemmód miatt van, addig lesz is, míg meg nem oldod a jeladó problémát, és ég a

sárga lámpa :)

Link to comment
Megosztás:

Hát neked több probléma is van. A vezérmű jeladó valószínű továbbra is rossz (csak nem utángyárit vettél? :D ),

valamint a gyújtókábeleid sem jók már a jelek szerint, rossz a szigetelésük. A leírtak alapján minimum ennyi

baja van. A letiltás a vészüzemmód miatt van, addig lesz is, míg meg nem oldod a jeladó problémát, és ég a

sárga lámpa :)

Nos a jeladóra rámértek,és azt mondták,hogy megfelelő értéket produkálnak(15.8 nem tudom mi)

A gyertyakábelek újjak,és a trafóház aljánál szenvedtem áramütést!

Ezért mondták,hogy már csak computer hiba lehet,de nem tudom,létezik ez?

Nincs valami csalafintaság a vészüzemmód becsapására?

Sajnos nem nagyon értek ezekhez az elektromos dolgokhoz:S

Link to comment
Megosztás:

Jó nagy szaki lehetett az aki méricskélte. Az a jeladó nem mindig hibázik, de ha igen, akkor átkapcsol

a vezérlő vészüzemre. Az a jeladó elég valószínű hogy hibás, nem te vagy az első ilyen hibával :D

A "trafó" az a DIS modul, és ha az rázott, akkor bezony az is cserés... de szerintem nem az rázott,

nem láttam még belőle repedt darabot... lehet kicsit rosszul mérted fel a helyzetet, hogy mi rázott meg :)

Link to comment
Megosztás:

Jó nagy szaki lehetett az aki méricskélte. Az a jeladó nem mindig hibázik, de ha igen, akkor átkapcsol

a vezérlő vészüzemre. Az a jeladó elég valószínű hogy hibás, nem te vagy az első ilyen hibával :)

A "trafó" az a DIS modul, és ha az rázott, akkor bezony az is cserés... de szerintem nem az rázott,

nem láttam még belőle repedt darabot... lehet kicsit rosszul mérted fel a helyzetet, hogy mi rázott meg :D

Ja, vagy nézd meg nincs -e a DIS "szétrohadva", nemtom 2Liternél hol és mennyire látható, van de V6-nál (na ott aztán nem látható belőle semmi, és max nőgyógyász fér hozzá) gyönyörűen szétrohad és kinyílik.Akkor mondjuk én se fogdosnám.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, vagy nézd meg nincs -e a DIS "szétrohadva", nemtom 2Liternél hol és mennyire látható, van de V6-nál (na ott aztán nem látható belőle semmi, és max nőgyógyász fér hozzá) gyönyörűen szétrohad és kinyílik.Akkor mondjuk én se fogdosnám.... :D

x20xev-nél legalább olyan rossz helyen van (tűzfal és a szelepfedél között) szemrevételezni nemigen lehet, csak kiszedni, az említett nőgyógyászati módszerekkel (ha lebontod a műanyag takarókat a szélvédő alól, meg leszeded az ablaktörlő mechanikát, sokat javítasz az esélyeken).

Nem értem hogy a csököttagyú germánok miért suvasztották ilyen helyre a dolgokat (pl egyszer az EGR-t kellett kiszedni... köszi, mégegyszer nem akarom!), tulajdonképpen normálisan szervizelni csak leszedett hengerfej mellett lehet ezeket...

(tudom-tudom, a spórolás... sokba került volna még 4x20centi gyújtókábel)

Gabinak egyébként igaza van, nemigen szokott probléma lenni vele. Hacsak nem szar a kábel, vagy rosszul van a helyére dugva (esetleg vizes az egész).

Ja, jeladó szopathat, csak akkor zárhatod ki, ha gyári (vagyis GM logós) cuccot szerzel be (továbbá ez igaz a légtömegmérőre, a kopogásszenzorra, lambdára is!). Igaz drágább mint az univ, vagy mint az utángyári bosch, de legalább tuti kizársz egy hibát!

Link to comment
Megosztás:

x20xev-nél legalább olyan rossz helyen van (tűzfal és a szelepfedél között) szemrevételezni nemigen lehet, csak kiszedni, az említett nőgyógyászati módszerekkel (ha lebontod a műanyag takarókat a szélvédő alól, meg leszeded az ablaktörlő mechanikát, sokat javítasz az esélyeken).

Nem értem hogy a csököttagyú germánok miért suvasztották ilyen helyre a dolgokat (pl egyszer az EGR-t kellett kiszedni... köszi, mégegyszer nem akarom!), tulajdonképpen normálisan szervizelni csak leszedett hengerfej mellett lehet ezeket...

(tudom-tudom, a spórolás... sokba került volna még 4x20centi gyújtókábel)

Gabinak egyébként igaza van, nemigen szokott probléma lenni vele. Hacsak nem szar a kábel, vagy rosszul van a helyére dugva (esetleg vizes az egész).

Ja, jeladó szopathat, csak akkor zárhatod ki, ha gyári (vagyis GM logós) cuccot szerzel be (továbbá ez igaz a légtömegmérőre, a kopogásszenzorra, lambdára is!). Igaz drágább mint az univ, vagy mint az utángyári bosch, de legalább tuti kizársz egy hibát!

Köszönöm szépen a gyors segitséget!!!

Ezek szerint tuti nem a computer lesz a rossz!? Még jó,hogy nem vettem egyet:S Még egyszer KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a gyors segitséget!!!

Ezek szerint tuti nem a computer lesz a rossz!? Még jó,hogy nem vettem egyet:S Még egyszer KÖSZÖNÖM A SEGITSÉGET!

Nem olyan fából faragták azt hogy csak úgy meghaljon. Mondjuk számodra ez nem jó hír, mivel egyszerűbb ECU-t cserélni mint tovább keresgélni a hibát :D

Ahogy írtad is, egyszer jó volt, egyszer nem. Tipikus szenzor hiba.

Két lehetőséged van:

- favágómódszerrel elkezded cserélgetni a szenzorokat, GYÁRIRA,

- vagy keresel egy másik műhelyt, ahol korrektül dolgoznak TECH2-vel, nem pedig a szenzort méregetik Voltmérővel... (Pécs környékén tudok ilyet, más illetőséggel a többiek szolgálhatnak).

Az előbbi drágább, de legalább ki lesz mindened cserélve, az utóbbi olcsóbb csak egy jó szerelő kell!

Az is lehet hogy valamelyik stekkered beázott vagy kontaktos. Nekem Lambda hibát jelzett "újkorában", egészen addig míg ki nem fújtam a váltónál lévő csatit kontaktspray-vel (és ugyanígy, vészmódban dolgozott)

Link to comment
Megosztás:

Ma csinált egy érdekes dolgot a verda...

Volt egy erős - negysebességű ívem, ahol az ESP belenyúlt... ez nem ismeretlen, oké.. de kb 20 km után egyszercsak néhányszor felvillant a TC visszajelzője, és érzem, hogy enyhén megtorpan a kocsi - a tempomat meg próbál korrigálni (mintha befogott volna az egyik fék) aztán semmi....

No vkinek vmi okos ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Ma csinált egy érdekes dolgot a verda...

Volt egy erős - negysebességű ívem, ahol az ESP belenyúlt... ez nem ismeretlen, oké.. de kb 20 km után egyszercsak néhányszor felvillant a TC visszajelzője, és érzem, hogy enyhén megtorpan a kocsi - a tempomat meg próbál korrigálni (mintha befogott volna az egyik fék) aztán semmi....

No vkinek vmi okos ötlete?

Töcsnek száguldozol....ez egy limuzin...

Amúgy értelmeset nem tudok írni.Kicsit dolgoztasd meg az ABS kockád, padlózd le a féket had maszírozza a kis talpadat, azt utána próbáld ki javult vagy nem - ha nem múlt el. Vagy vmelyik jeladód hülyéskedik/dett...?

Link to comment
Megosztás:

Töcsnek száguldozol....ez egy limuzin...

Amúgy értelmeset nem tudok írni.Kicsit dolgoztasd meg az ABS kockád, padlózd le a féket had maszírozza a kis talpadat, azt utána próbáld ki javult vagy nem - ha nem múlt el. Vagy vmelyik jeladód hülyéskedik/dett...?

Azóta nem csináltja. pillanatnyi jelenség volt ennyi...

És mi az hogy száguldozom? 120 óra szerint tempomat az M0-n... az mé száguldozás? Az hogy a rácsatlakozásnál 80al mentem az is szabályos :D mondjuk az ABS-t nem próbáltam ki utána, de eddig csak 1szer dolgozott... épp 2 napja, mert már fura volt hogy sosem dolgozik, így beleálltam.. dolgozott, szal jó :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ma este melóba menet megállt a hőn szeretett :) gépjármű.Menet közben kigyulladt a motorellenőrző lámpa,majd a gépjármű leállt.nem indul,akksi tekeri az indítómotort mint állat,de nem indul.Kori haza húzott(mégegyszer ezer hála),majd neki álltam kivillogtatni.144 és 19 hibakód.

19 Fordulatszám szenzor – rossz jel(ezt mindig kidobja, ha nem jár a motor)

144 Immobiliser – nincs jel

Na akkor most mi van?A távirányító külön van a kulcstól,az elem nem hiszem hogy le lenne merülve,mert a központi müxik.

Link to comment
Megosztás:

Ma este melóba menet megállt a hőn szeretett :) gépjármű.Menet közben kigyulladt a motorellenőrző lámpa,majd a gépjármű leállt.nem indul,akksi tekeri az indítómotort mint állat,de nem indul.Kori haza húzott(mégegyszer ezer hála),majd neki álltam kivillogtatni.144 és 19 hibakód.

19 Fordulatszám szenzor ? rossz jel(ezt mindig kidobja, ha nem jár a motor)

144 Immobiliser ? nincs jel

Na akkor most mi van?A távirányító külön van a kulcstól,az elem nem hiszem hogy le lenne merülve,mert a központi müxik.

Távkapcs-al a kpzárat nyitod-záros.

Nekek az immobiliserrel van dolgod. Vmi miatt letiltott (vagy megdeglett), ECU nem viszi a motort.

Asszem az immo csak a benzinpumpa áramkörét szakítja meg...

Link to comment
Megosztás:

Távkapcs-al a kpzárat nyitod-záros.

Nekek az immobiliserrel van dolgod. Vmi miatt letiltott (vagy megdeglett), ECU nem viszi a motort.

Asszem az immo csak a benzinpumpa áramkörét szakítja meg...

ja azt vágom,de az immo valamiről csak veszi a jelet,hogy gyári e.akkor diagnosztikai szakihoz vontatás lesz?

Link to comment
Megosztás:

Asszem az immo csak a benzinpumpa áramkörét szakítja meg...

szerintem nem. az ecu dekódolja az immó kódot, úgyhogy szerintem addig nem indul az ecu, míg nem műxik az immó.

nekem inkább az a furcsa, hogy az immó transzpondert csak indításkor szokta olvasni, menet közben nem. még az is

lehet, hogy az ecu szart be... persze az is lehet hogy csak egy kontakt hiba... meg még ezer más.

Link to comment
Megosztás:

Ma este melóba menet megállt a hőn szeretett :) gépjármű.Menet közben kigyulladt a motorellenőrző lámpa,majd a gépjármű leállt.nem indul,akksi tekeri az indítómotort mint állat,de nem indul.Kori haza húzott(mégegyszer ezer hála),majd neki álltam kivillogtatni.144 és 19 hibakód.

19 Fordulatszám szenzor ? rossz jel(ezt mindig kidobja, ha nem jár a motor)

144 Immobiliser ? nincs jel

Na akkor most mi van?A távirányító külön van a kulcstól,az elem nem hiszem hogy le lenne merülve,mert a központi müxik.

A 144-es hibakódot akkor is kidobta neked, amikor megpusztult az előző akkud. Próbáld meg levenni az akksi sarut egy 5 percre, hátha megjavul. Én változatlanul a főtengely fordszám jeladóra tippelek.

Link to comment
Megosztás:

A 144-es hibakódot akkor is kidobta neked, amikor megpusztult az előző akkud. Próbáld meg levenni az akksi sarut egy 5 percre, hátha megjavul. Én változatlanul a főtengely fordszám jeladóra tippelek.

Mondjuk azt jelen pillanatban semmi nem kontrollálja... 19es hiba ugye alap, ha áll a motor...

Akku levétel jó ötlet, egy próbát megér.

Esetleg húzd le az ECUt, kontaktspray, megpucol...

Link to comment
Megosztás:

szerintem nem. az ecu dekódolja az immó kódot, úgyhogy szerintem addig nem indul az ecu, míg nem műxik az immó.

nekem inkább az a furcsa, hogy az immó transzpondert csak indításkor szokta olvasni, menet közben nem. még az is

lehet, hogy az ecu szart be... persze az is lehet hogy csak egy kontakt hiba... meg még ezer más.

Ja, logikus.

Vagy az immo vevője halt be, és/vagy az immo és az ECU között nincs kommunikáció... Ezesetben megint kontaktspray :)

Link to comment
Megosztás:

Na azt hol keressem?Az immonak van vmi vevője,nem?Van reléje is?Merre?

Az immo vevője a slussz körül van egy körantenna képében, és mellette egy kis dobozka. Innen a jel

közvetlen az ecuba megy már. van esetleg másik kulcsod, amiben benne van a transzponder? próbáld ki!

ill. gyújtás ráadás után nem villog a check control?

Link to comment
Megosztás:

Az immo vevője a slussz körül van egy körantenna képében, és mellette egy kis dobozka. Innen a jel

közvetlen az ecuba megy már. van esetleg másik kulcsod, amiben benne van a transzponder? próbáld ki!

ill. gyújtás ráadás után nem villog a check control?

másik kulcssal sem indul,check controll nem villog,a hibakód 144 akksi lehúzás után is.Na ebből szervíz lesz :) Az AC pumpa működik "külön" áramról meghajtva,de indításkor a biztitáblán "nem kap szikrát",gázzal sem indul(a gáz computer a gyári computer klónja)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nagy bajban vagyok,a segitségetekre lenne szükségem,ahogy itt olvastam elég sok tapasztalt és nagytudásu ember van!

Következő a helyzet: van egy 97.05havi omega b 2.0 16v autóm. Az autó 4500as fordulaton tilt le,és NÉHA csattog is a kipufogó,van olyan,hogy csak 3000-res fordulattól húz 4500-ig,de akkor is csak elég gyatrán.Olyan is előfordúl,hogy rendesen alulról húzogat 4500ig,de a 4500as tiltás az állandó.A hiba úgy jelentkezett,hogy az elején csak néha kivillant a motorteszter lámpa,és szar volt,néha pedig elaludt és jó volt.Egy jó ideje viszont folyamatos a hiba...Vezérműteng. jeladó áramkör hibát mértek ki,a jeladót cseréltem,semmi változás,kábel kimérve nincs szakadás,azt mondták,hogy már csak computerhiba lehet. Viszont egy ideje újabb hiba jelentkezett néha nem megy egy henger és rángat alapjáraton is a motor.Benyúltam a gyújtástafóhoz és megcsapott az áram :S. Hát gondolom jó bonyolultan írtam le a hibát,de ha tudtok segiteni azt megköszönném.Vagy ide vagy az emailemre írjatok please!!! zoli8605@freemail.hu

Köszönöm előre is!

Csak most olvastam az általad felvázolt problémát és a többiek válaszát, nem tudom, hol tart vagy mi lett a javításod vége, de érdekel, mivel u.ez a probléma nekem is elő szokott fordulni. Nekem valószínű a kábelnél vagy a csatlakozónál van a hiba, szakadás nincs de a szigetelés gyenge illetve egy db-on nincs is rajta. Gondolom anno valamelyik szerelő szakszerűen le akarta húzni a jeladóról csak elfelejtette a rugót benyomni és csak húzta míg meg nem nyúlt annyira, hogy a kábel belsejében lévő fémszál ( szakadás ellen ) és a szigetelés elszakadt!

Link to comment
Megosztás:

Lambdák kicserélve a V6-ban, reménykedve várom a fogyasztási adatok negatív irányba történő változását.

Ellenben megpróbáltam kivillogtatnoi a kódokat (4-6-os láb rövidzárja a diag csatinak majd gyújtás) és kb semmi nem történt. El se kezdődik a diagnosztika, azaz nem nyomja a 12-t se, csak ég a lámpa.Ha beindítom kialszik....x? :)

Nem igzaán értem, lehet tényleg párhuzamosan kötötték be az izzót 1 db lambda hiba miatt (más nincs benne, nemlepne meg ha ennyire piti "emberek" élnének közöttünk), holnap rámegyek másik vezetékkel, meg ha nincs eredmény akkor műszerfal ki és megnézem mi van mögötte.

Viszont már értem miért nem volt a műszerfalon hibajelzés...

Kérdés:

A motor diag lámpa kialszik gyújtás ráadás után 2-3 mp múlva? - vagy csak indításkor, azaz ég mint a töltésjelző?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.