Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Má bocsika, de akkor még én is úgy hittem, hogy vezszíjas megoldás, mint a 2,2esem... utána világosítottak fel, hogy nem... ellenben a vízhőmérsékletre megálltam... (2 hiba egymás után már nekem is sok! :D ) szal azért sztem roppantul nem ua mint egy szíjszakadás, és sokáig nem tudtam volna menni, ha nem lett volna vízprobléma, mert erősen kétlem, hogy a körforgalmat szerettem volna bevenni 0 szervóval.

Há nem tom, én az Omegát nem bevásárlásra használom, várossal együtt az átlagsebességem inkább 60 felé közelít mint 50, szal számold ki mikor mennyivel megyek.

Szvsz nálam egy vezszíj szakadás = komplett mocicsere... -_- : <_< :rolleyes:

A 60hoz közeli átlag egy dolog.

A vezérműszíj szakadás a pumpa miatt, megint egy más dolog.

Előbbi simán kivitelezhető, utóbbihoz meg elég nagy pech, illetve nemtörődömség kell.

Ennyit tudtam elmondani, kérem kacccsolja ki! B)

Link to comment
Megosztás:

A 60hoz közeli átlag egy dolog.

A vezérműszíj szakadás a pumpa miatt, megint egy más dolog.

Előbbi simán kivitelezhető, utóbbihoz meg elég nagy pech, illetve nemtörődömség kell.

Ennyit tudtam elmondani, kérem kacccsolja ki! :D

Ja, jó kör vót <_<

A lényeg Számomra: akinek van valami fingja mi-mit hajt és törődik az autóval, odafigyel az ha valami nem oké megnézi, megáll, gondolkodik, és ha olyan a szitu tréler vagy vontatás.... ha asszonyka vezeti akkor gyűjtsd a zsét gáz van.... :rolleyes: A legjobb ha rendbe tartja az autót - az ember akitól vettem állította hogy 100eként kell V6-on vezszíjat cserélni...jaaaaa, mondtam is Neki hát persze. Aztán meg megy ugye a sírás meg fikázás hogy de xar az Omega....bevarrtzsebű operett majmok.

No meg kell egy generátor vagy felújítás! (én is utóbbit preferálni similar to Gabo)

Link to comment
Megosztás:

Ja, jó kör vót B)

A lényeg Számomra: akinek van valami fingja mi-mit hajt és törődik az autóval, odafigyel az ha valami nem oké megnézi, megáll, gondolkodik, és ha olyan a szitu tréler vagy vontatás.... ha asszonyka vezeti akkor gyűjtsd a zsét gáz van.... :rolleyes: A legjobb ha rendbe tartja az autót - az ember akitól vettem állította hogy 100eként kell V6-on vezszíjat cserélni...jaaaaa, mondtam is Neki hát persze. Aztán meg megy ugye a sírás meg fikázás hogy de xar az Omega....bevarrtzsebű operett majmok.

No meg kell egy generátor vagy felújítás! (én is utóbbit preferálni similar to Gabo)

Ja, a lényeg, hogy minden cserélve legyen, legkésőbb a szükséges km-állásnál (vagy előbb).

Ja, generátort újítasd fel. Kicsit drágább, de biztos jó, meg garanciális.

Egyébként a vezérművel kapcsolatos szervíz. Érdekes amikor van egy szervízintervallum megadva, mondjuk 80e km (már nem is tom, asszem valami Fjord-autó...) lényeg hogy a szíj amit lehet hozzá kapni (Gates) 50ekm-t bír, a papír szerint <_< :D -_-

Link to comment
Megosztás:

Ja, a lényeg, hogy minden cserélve legyen, legkésőbb a szükséges km-állásnál (vagy előbb).

Ja, generátort újítasd fel. Kicsit drágább, de biztos jó, meg garanciális.

Egyébként a vezérművel kapcsolatos szervíz. Érdekes amikor van egy szervízintervallum megadva, mondjuk 80e km (már nem is tom, asszem valami Fjord-autó...) lényeg hogy a szíj amit lehet hozzá kapni (Gates) 50ekm-t bír, a papír szerint :rolleyes: <_< :D

Tavaly nyáron, mikor alig 35-40 fokok voltak, és elment a hengerfej tömítésem, akkor épp haza próbáltam vele érni, mindent megpróbáltam, de még 100 fok körül volt a víz majd kicsivel fölé ment, és hirtelen megtorpant a motor is. Először csak kicsit majd a cél előtt 3 kméterrel megállt. No de..van valami vész üzem, tehát x hőmérséklet fölött letilt az ECU. (szerintem ha volna sok hengerfejet meg lehetne menteni)

Node lényeg a lényeg jöttek kissebségi barátaink. " Háde mivan Testírem, kíhált a gíííp??!" Megpróbáltak elvontatni, kb 1 km-rt sikerült, mert elszakadt a vontató kötél. Próbaképp ráadtam a gyújtást, víz visszahült 100 alá, indít, pöcc röff, és óvatosan hazagurultam. A hengerfej nem lett oda, de érdekes jelenség volt, vagy lehetett más oka amiért leállt???

SZP

Link to comment
Megosztás:

Tavaly nyáron, mikor alig 35-40 fokok voltak, és elment a hengerfej tömítésem, akkor épp haza próbáltam vele érni, mindent megpróbáltam, de még 100 fok körül volt a víz majd kicsivel fölé ment, és hirtelen megtorpant a motor is. Először csak kicsit majd a cél előtt 3 kméterrel megállt. No de..van valami vész üzem, tehát x hőmérséklet fölött letilt az ECU. (szerintem ha volna sok hengerfejet meg lehetne menteni)

Node lényeg a lényeg jöttek kissebségi barátaink. " Háde mivan Testírem, kíhált a gíííp??!" Megpróbáltak elvontatni, kb 1 km-rt sikerült, mert elszakadt a vontató kötél. Próbaképp ráadtam a gyújtást, víz visszahült 100 alá, indít, pöcc röff, és óvatosan hazagurultam. A hengerfej nem lett oda, de érdekes jelenség volt, vagy lehetett más oka amiért leállt???

SZP

Hengerfej annyira nem sérülékeny ilyen esetekben, mivel attól hogy a tömítés elmegy, hűtés még akad. Ilyenkor azt szokták javasolni, hogy moderált sebességgel, időnként megállni, és visszahűteni vizes borogatással (persze nem a motort, hanem a hűtőt :rolleyes: ), és lehet vele lassan csorogni.

Hogy mitől állt meg? Vészüzemmód, meg ilyesmi, nemtom hogy van-e, szal passz... de ha 40fokos lázad van, néha te is leállsz :D De ha logikusan belegondol az ember, csak beleraknak valami ilyesmit (bár ha 120fokos víznél leállítja az ECU a motort, talán még nagyobb is a kár a leálló vízkeringetés miatt). Ezért nagy találmány a mai világban az ELEKTROMOS vízpumpa (a'la Lexus)

Kisebbségi barátok, ja. Amikor Citroenemet összetörtem, jöttek rögtön "Ádunkérte ötvenezret, náh?" aztán egy szétrohadt zsigát is ajánlottak (a gép értéke törve is 800e fölött volt, csak a 4 felni többet ért mint egy 100as <_< ).

Link to comment
Megosztás:

Hogy mitől állt meg? Vészüzemmód, meg ilyesmi, nemtom hogy van-e, szal passz... de ha 40fokos lázad van, néha te is leállsz :D De ha logikusan belegondol az ember, csak beleraknak valami ilyesmit (bár ha 120fokos víznél leállítja az ECU a motort, talán még nagyobb is a kár a leálló vízkeringetés miatt). Ezért nagy találmány a mai világban az ELEKTROMOS vízpumpa (a'la Lexus)

Vészüzemmódról nem tok, de Omega V6nál van elektromos pumpa is... -_- Hát igen, menteni ami menthető... :rolleyes: <_< Nem kell ide Toyota, tudja a német is....

Link to comment
Megosztás:

Vészüzemmódról nem tok, de Omega V6nál van elektromos pumpa is... -_- Hát igen, menteni ami menthető... :rolleyes: <_< Nem kell ide Toyota, tudja a német is....

Naja. De akkor mi miatt ment fel a vized, ha nem volt szíj?

Vagy az elektromos pumpa csak kiegészítő keringtetés?

Lexusnál (már a hibrideknél) csak elektromos szivattyú van, és csak akkor üzemel, amikor szükséges (üzemanyag takarékosság)... Meg emiatt van benne inverter vezérelt elektromos klíma kompresszor is. Eszméletlen technika van bennük. Kíváncsi leszek mi lesz velük 10-12 év múlva, milyen állapotúak (meg milyen üzemképesek) leszenek... :D

Link to comment
Megosztás:

Naja. De akkor mi miatt ment fel a vized, ha nem volt szíj?

Vagy az elektromos pumpa csak kiegészítő keringtetés?

Lexusnál (már a hibrideknél) csak elektromos szivattyú van, és csak akkor üzemel, amikor szükséges (üzemanyag takarékosság)... Meg emiatt van benne inverter vezérelt elektromos klíma kompresszor is. Eszméletlen technika van bennük. Kíváncsi leszek mi lesz velük 10-12 év múlva, milyen állapotúak (meg milyen üzemképesek) leszenek... :rolleyes:

Csak kiegészítő, 2 db is van egy a hűtőn, egy meg a tágulási tartály alatt.

Link to comment
Megosztás:

Naja. De akkor mi miatt ment fel a vized, ha nem volt szíj?

Vagy az elektromos pumpa csak kiegészítő keringtetés?

Lexusnál (már a hibrideknél) csak elektromos szivattyú van, és csak akkor üzemel, amikor szükséges (üzemanyag takarékosság)... Meg emiatt van benne inverter vezérelt elektromos klíma kompresszor is. Eszméletlen technika van bennük. Kíváncsi leszek mi lesz velük 10-12 év múlva, milyen állapotúak (meg milyen üzemképesek) leszenek... <_<

Kiegészítő szivattyú, fő dolga besegíteni, illetve leállítás után, ha (asszem) 95 fok feletti a víz akkor keringtetni a már álló motornál a vizet. Önmagában pont annyira elegendőek, hogy ha elmegy a szíj, és megállsz akkor nagy valószínűséggel megment a hengerfejbetegségtől :rolleyes: Azért hosszútávon tuti nem használható -_- De igazából ha berak az ember egy nagy teljesítményű szivattyút oda, simán meg lehetne valósítani csak azzal. azért a 90es évek közepén mikor kiadták ezeket a motorokat, úgy gondolták, hogy ha nincs áram - nincs generátor - de van motorfordulat akkor is megy, ha meg nem megy az autó, de van áram akkor is van egy kis esély...

Az az igazság, mivel anno a szíjfeszítő görgő állt be, és csapágyig le volt olvadva, nem lehet tudni mióta nem ment megfelelő fordulaton a vízpumpa. A töltésjelzőtől a magas vízhőfokig (épp ma mértem le) 11 km et mentem 120as tempóval - hazafelé jövet a gyorsulásis opeles taliról ...

Lehetek őszinte, én egy 70 es évekbeli vasat többre tartok a mostani elektronikus kütyüknél... Az A Omegám 16 éves, de sztem még egy 5-7 évet simán lehúz. A B2esemben nem vok biztos, hogy megéli a 16-18 éves kort olyan működőképességi szinten, ahogy mondjuk ma a 93as Omega van. (Gyakorlatilag minden működik, mégha kicsit zajosan is :D )

Link to comment
Megosztás:

Kiegészítő szivattyú, fő dolga besegíteni, illetve leállítás után, ha (asszem) 95 fok feletti a víz akkor keringtetni a már álló motornál a vizet. Önmagában pont annyira elegendőek, hogy ha elmegy a szíj, és megállsz akkor nagy valószínűséggel megment a hengerfejbetegségtől :rolleyes: Azért hosszútávon tuti nem használható -_- De igazából ha berak az ember egy nagy teljesítményű szivattyút oda, simán meg lehetne valósítani csak azzal. azért a 90es évek közepén mikor kiadták ezeket a motorokat, úgy gondolták, hogy ha nincs áram - nincs generátor - de van motorfordulat akkor is megy, ha meg nem megy az autó, de van áram akkor is van egy kis esély...

Az az igazság, mivel anno a szíjfeszítő görgő állt be, és csapágyig le volt olvadva, nem lehet tudni mióta nem ment megfelelő fordulaton a vízpumpa. A töltésjelzőtől a magas vízhőfokig (épp ma mértem le) 11 km et mentem 120as tempóval - hazafelé jövet a gyorsulásis opeles taliról ...

Lehetek őszinte, én egy 70 es évekbeli vasat többre tartok a mostani elektronikus kütyüknél... Az A Omegám 16 éves, de sztem még egy 5-7 évet simán lehúz. A B2esemben nem vok biztos, hogy megéli a 16-18 éves kort olyan működőképességi szinten, ahogy mondjuk ma a 93as Omega van. (Gyakorlatilag minden működik, mégha kicsit zajosan is :D )

Hát igen, ez sajnos biztos. Manapság már fogyasztói társadalmat élünk, és a mai vasak már nem a jövőnek készülnek, hanem arra a 3-5évre míg kitart a garancia, aztán kuka (persze tisztelet a kivételnek, már ha van ilyen <_< ).

Ma még elszaladgál a 20éves kopott Opel, vagy Fjord, Vw, és a többi...

Kétlem hogy 20 év múlva látunk majd mostani vasakat, olyan állapotban mint ma vannak a hasonló korú társaik...

Link to comment
Megosztás:

Az én Omim már 15 és sztem simán megy még jópár évet. Nálam amúgy nég nincs benne a második kieg pumpa a kigyenlítő tartály alatt, és ha jól eml Brezsyében sincs. Ha jól eml, akkor a 96-os szériától került bele.

Bízom benne, hogy az enyém iss elmegy még pár évig, legalábbis most reménykeltő állapotban van :rolleyes:

Nekem iss csak egy kieg szivattyú van, tartály alatt nincs

Link to comment
Megosztás:

Naja. Akkor valami miatt a generátor lesz a ludas. Sebesség jelet az óra, meg az ECU honnan kapja? Mert hogy az ABS-től nem, az biztos (nekem nincs most per pill ABS-em, és mégis van km-jel -mivel ki vannak szedve az ABS jeladók)

Amelyiken van gyári ABS, annál onnan kapja a sebességjelet. Amin meg nincs, az a váltóból jeladón.

Link to comment
Megosztás:

Láttam én már tekerős első ablakot gyárilag omegában... :rolleyes:

Azt én is,de az ABS mégiscsak egy biztonsági felszerelés.Szerintem bizonyos évjárattól anélkül nem is lehetett új autót forgalomba helyezni.Pl. 97-től tették kötelezővé a harmadik féklámpát is.Meg valahogy igy volt a légzsákokkal is,csak nem tudom mikor.

Link to comment
Megosztás:

Azt én is,de az ABS mégiscsak egy biztonsági felszerelés.Szerintem bizonyos évjárattól anélkül nem is lehetett új autót forgalomba helyezni.Pl. 97-től tették kötelezővé a harmadik féklámpát is.Meg valahogy igy volt a légzsákokkal is,csak nem tudom mikor.

ABS nem kötelező felszerelés, még ma sem! legalábbis Mo-n nem, nemtudom hogy germánoknál hogy van/volt ez.

Link to comment
Megosztás:

Amelyiken van gyári ABS, annál onnan kapja a sebességjelet. Amin meg nincs, az a váltóból jeladón.

A váltón nincs kihajtás,csak a helye van meg,ledugózva.Egyszer beszéltem egy fazonnal aki csak ezeket hordja külföldről donornak,meg bontja őket.Ő mondta,hogy mind az ABS-ről kapja a sebességjelet.Skyrangr esetét én sem értem.Rejtett GPS-modul? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.