Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Ha jól tudom TECH2-vel lehet átállitani a nyelvet, bár megoszlanak a vélemények, hogy mindegyiket át lehet-e. Általában angolról németre szokták átállitani, mert ami Angliából jön, az angol nyelvü, viszont gallonban mér fogyasztást.

Ezek alapján hogy németről át lehet-e állitani angolra???

Szerintem próba, szerencse.

Nekem mindegyik B2-m angol volt literes fogyiméréssel.... Egyik GID, a másik MID

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy:

Vannak a kapcsolók a középkonzolon, ülésfűtés, ECO, ablakfűtés Stb...

Ezekben kellene csinálnom háttérvilágítást, mert ki vannak égve, talán egy még jó.

A kapcsolók szétszedhetők, egy műanyag foglaltba van forrasztva a 2 izzó, egyik működés jelző, másik háttérvilágítás.

Nem is egyforma hosszú a 2 izzó. Opel-nél közölték, hogy csak komplett kapcsolót lehet venni az izzókat foglalattal nem, mondom köszi. Ha kiég akkor mindig cseréljek kapcsolókat? Vicces gyerek ez az opel.hehe

Csinált már valaki ilyet? Tudott hozzá venni izzót? Vagy leddel sikerült helyettesíteni? Elfértek az ellenállások?

Bármilyen infót szívesen fogadok.

Előre is köszönet mindenkinek.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Olyan kérdésem lenne, hogy:

Vannak a kapcsolók a középkonzolon, ülésfűtés, ECO, ablakfűtés Stb...

Ezekben kellene csinálnom háttérvilágítást, mert ki vannak égve, talán egy még jó.

A kapcsolók szétszedhetők, egy műanyag foglaltba van forrasztva a 2 izzó, egyik működés jelző, másik háttérvilágítás.

Nem is egyforma hosszú a 2 izzó. Opel-nél közölték, hogy csak komplett kapcsolót lehet venni az izzókat foglalattal nem, mondom köszi. Ha kiég akkor mindig cseréljek kapcsolókat? Vicces gyerek ez az opel.hehe

Csinált már valaki ilyet? Tudott hozzá venni izzót? Vagy leddel sikerült helyettesíteni? Elfértek az ellenállások?

Bármilyen infót szívesen fogadok.

Előre is köszönet mindenkinek.

Üdv

Üdv!

Elférnek a Ledek előtétellenállással együtt, viszont gyakori hogy a fesz ingadozás (főleg önindítózás) miatt ingadozik a Led-en átfolyó áram, amit az nemigen szeret.

Lehet kapni hozzá izzókat külön is, asszem az egyik 2W-os, a másik 1,2W, de nem tuti.

Biztos lehet kapni, hiradástechnikai boltokban előfordul.

Pécsen tudom hol lehet kapni, abban tudok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

segítséget szeretnék kérni.

az autóm 3000.v6 2000-utáni. a kérésem a következő.visszajelez az abs és a tc a műszerfalon kilóméteróra nem mozdul ,és nem tudnak vele mit kezdeni.

elhoztam az autót így a szerelőtől gondoltam megleszek egy darabig abs nélkűl, de ahogy kanyarodok érzem ,hogy szervó semmi.azonnal vissza kijött mindenki műszerek rákötve és kiderűlt ,hogy nincs töltés .tehát a generátor valószínű ,hogy meghalt.

kérdésem a következő:valakinek elfekvőben egy használható generátora nincs véletlenűl?

vagy valami okosság ez ügyben.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

segítséget szeretnék kérni.

az autóm 3000.v6 2000-utáni. a kérésem a következő.visszajelez az abs és a tc a műszerfalon kilóméteróra nem mozdul ,és nem tudnak vele mit kezdeni.

elhoztam az autót így a szerelőtől gondoltam megleszek egy darabig abs nélkűl, de ahogy kanyarodok érzem ,hogy szervó semmi.azonnal vissza kijött mindenki műszerek rákötve és kiderűlt ,hogy nincs töltés .tehát a generátor valószínű ,hogy meghalt.

kérdésem a következő:valakinek elfekvőben egy használható generátora nincs véletlenűl?

vagy valami okosság ez ügyben.

Szedesd vagy szedd ki - ha feltudod emelni vagy alá tudsz menni a kocsinak, 2 átmenő csavar tartja, a csavar egyik fele negatív torx a másik 6 lapú volt Nekem- , kb 30 pénzért az egészet felújitják úgy tudom.

Vagy: http://www.vatera.hu/opel_omega_b_2_5_v6_g..._154085590.html

Ha használtat veszel lutri, ha felújíttatod drága de nem lutri.Lehetőleg BOSCH-t szerezz.

Azért nézd meg a kábeleket is előtte a generátoron, töltés lámpád ég vagy égett?Ha csak generátor az a jobbik eset sztem, az ABS kocka sajnos zsebbenyúlósabb lehet ha behalt, javítják de az se olcsó.Vagy esetleg vmelyik jeladó...?

Link to comment
Megosztás:

Szedesd vagy szedd ki - ha feltudod emelni vagy alá tudsz menni a kocsinak, 2 átmenő csavar tartja, a csavar egyik fele negatív torx a másik 6 lapú volt Nekem- , kb 30 pénzért az egészet felújitják úgy tudom.

Vagy: http://www.vatera.hu/opel_omega_b_2_5_v6_g..._154085590.html

Ha használtat veszel lutri, ha felújíttatod drága de nem lutri.Lehetőleg BOSCH-t szerezz.

Azért nézd meg a kábeleket is előtte a generátoron, töltés lámpád ég vagy égett?Ha csak generátor az a jobbik eset sztem, az ABS kocka sajnos zsebbenyúlósabb lehet ha behalt, javítják de az se olcsó.Vagy esetleg vmelyik jeladó...?

Szerintem is a generátor lesz a ludas, jeladó hibától nem fekszik le a km-óra.

Ha túltölt a generátor (pl mert megnyekkent a fesszab), akkor nem ég a töltésjelző, viszont csinál izgalmakat.

Viszont a servora nem tudok magyarázatot... Nem ismerem a v6-ot, 2000után főleg, de gondolom nem elektromos a szervó...

Egy tippem lenne még, leesett a szíj... (bár agyatlannak tűnik, meg irreálisnak, meg stb, azért nézz rá, van-e <_< ) Ellenben ez megoldás a generátor és a szervó esetére is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is a generátor lesz a ludas, jeladó hibától nem fekszik le a km-óra.

Ha túltölt a generátor (pl mert megnyekkent a fesszab), akkor nem ég a töltésjelző, viszont csinál izgalmakat.

Viszont a servora nem tudok magyarázatot... Nem ismerem a v6-ot, 2000után főleg, de gondolom nem elektromos a szervó...

Egy tippem lenne még, leesett a szíj... (bár agyatlannak tűnik, meg irreálisnak, meg stb, azért nézz rá, van-e <_< ) Ellenben ez megoldás a generátor és a szervó esetére is :rolleyes:

Jeladó hibától lefekszik a km-óra,mivel a B Omega onnan kapja a sebességjelet.Tehát az ABS jeladó egyben kilométeróra jeladó is.A szervó mivel sebességfüggő,nem kap jelet B@szik dolgozni.Érdekes módon ez a Seninél pont forditva van,ha nincs sebességjel maximumra kapcsol a szervó.

Link to comment
Megosztás:

Jeladó hibától lefekszik a km-óra,mivel a B Omega onnan kapja a sebességjelet.Tehát az ABS jeladó egyben kilométeróra jeladó is.A szervó mivel sebességfüggő,nem kap jelet B@szik dolgozni.Érdekes módon ez a Seninél pont forditva van,ha nincs sebességjel maximumra kapcsol a szervó.

Hja, elvileg itt is, ... nekem így hirtelen szíjgyanus... ellenben ha tényleg szíjszakadásos, vagy megszorulós, akkor nem kéne használni... lvévén a vízpumpedli is onnan van meghajtva, éshát annak a hiánya komolyabb károkat okozhat... Hamár én nem tudtam, mikor kellett... :rolleyes:

Ellenben ugye akkor a vízhőfokodnak is emelkedni kéne, meg a szerelők azt csak észreveszik...

De ha már itt vagyunk, hogy lesz sebességfüggő a szervokormány áram nélkül?

Link to comment
Megosztás:

Hja, elvileg itt is, ... nekem így hirtelen szíjgyanus... ellenben ha tényleg szíjszakadásos, vagy megszorulós, akkor nem kéne használni... lvévén a vízpumpedli is onnan van meghajtva, éshát annak a hiánya komolyabb károkat okozhat... Hamár én nem tudtam, mikor kellett... :rolleyes:

Ellenben ugye akkor a vízhőfokodnak is emelkedni kéne, meg a szerelők azt csak észreveszik...

De ha már itt vagyunk, hogy lesz sebességfüggő a szervokormány áram nélkül?

A vizpumpát nem a vezérműszij hajtja?Jel nélkül sehogy sem lesz sebességfüggő a szervo,valamelyik végállásában marad.Mivel nincs sebességjel,álló autót érzékel.De logikus esetben ilyenkor maximális szervo rásegitésnek kéne lennie.Legalábbis nálam igy volt anno.

Link to comment
Megosztás:

Hja, elvileg itt is, ... nekem így hirtelen szíjgyanus... ellenben ha tényleg szíjszakadásos, vagy megszorulós, akkor nem kéne használni... lvévén a vízpumpedli is onnan van meghajtva, éshát annak a hiánya komolyabb károkat okozhat... Hamár én nem tudtam, mikor kellett... :rolleyes:

Ellenben ugye akkor a vízhőfokodnak is emelkedni kéne, meg a szerelők azt csak észreveszik...

De ha már itt vagyunk, hogy lesz sebességfüggő a szervokormány áram nélkül?

Ha nincs áram akkor nehezebb lesz a szervó, de konkrétan van minimális rásegítés.Én jártam így , kiment a bizti (természetesen automata klíma, szervó, szivargyujtó, elektromos hátsó roló, meg talán ülésfűtés is egy biztin volt - elmebeteg társaság). A szervó kemény volt mint állat de volt minimális rásegítés.Végül mikor a roló csatiját széthúztam nem nyomta le többet.Persze újra összedugás után és kábel mozgatás után se nyomta le többet, a roló meg ment...

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs áram akkor nehezebb lesz a szervó, de konkrétan van minimális rásegítés.Én jártam így , kiment a bizti (természetesen automata klíma, szervó, szivargyujtó, elektromos hátsó roló, meg talán ülésfűtés is egy biztin volt - elmebeteg társaság). A szervó kemény volt mint állat de volt minimális rásegítés.Végül mikor a roló csatiját széthúztam nem nyomta le többet.Persze újra összedugás után és kábel mozgatás után se nyomta le többet, a roló meg ment...

Naja. Akkor valami miatt a generátor lesz a ludas. Sebesség jelet az óra, meg az ECU honnan kapja? Mert hogy az ABS-től nem, az biztos (nekem nincs most per pill ABS-em, és mégis van km-jel -mivel ki vannak szedve az ABS jeladók)

Vízpumpát sztem is a vezérműszíj hajtja. Nem szerencsés megoldás egy hosszbordás szíjjal hajtatni azt. Pont evégett. Persze vannak autógyártók, akik nem ismerik ezt :rolleyes: <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget,de én nem értek hozzá és megcsinálni sem tudom.Nincs hely szerszám stb...

Csak azért kérdeztem hogy azért nagyjából képbe legyek.Amúgy a szerelő is ezt mondta.

A vaterás linket megnéztem és 10000ft-ért van fent egy.Hát nem tudom.Kérdés hogy mennyiért újitják fe.Csak a baj az az hogy ezt szétszedés után tudja meg az ember.Akkor meg már fizrtni kell.

Link to comment
Megosztás:

A vizpumpát nem a vezérműszij hajtja?

Hát saját káromból (is) tapasztalva.. V6 nál nem. Végülis logikusabb így utólag belegondolva, csak mivel ez a tudás hiányzott, és a menet közbeni töltéshibánál, és szervóelmenetelből nem sakkoztam ki (nem igaz, tudtam, hogy elszakadt a szíj, mert a feszítő, már nyikorgott egy ideje) és csak akkor áltam félre, mikor a vízhőfok kiütötte a maxot... Evvan.. de úgy néz ki túlélte a hengerfej...:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpát sztem is a vezérműszíj hajtja. Nem szerencsés megoldás egy hosszbordás szíjjal hajtatni azt. Pont evégett. Persze vannak autógyártók, akik nem ismerik ezt :rolleyes: <_< :D

V6nál biztosan hosszbordás hajtja a vízpumpát... és tényleg jobb, mert egy pumpaszorulás stb nem vágja haza a vezérlést, aminek a megmentését kicsit nehezebb megoldani (gondolom) mint soros motornál. ( a 2,2es vezszíjas hajtány volt)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget,de én nem értek hozzá és megcsinálni sem tudom.Nincs hely szerszám stb...

Csak azért kérdeztem hogy azért nagyjából képbe legyek.Amúgy a szerelő is ezt mondta.

A vaterás linket megnéztem és 10000ft-ért van fent egy.Hát nem tudom.Kérdés hogy mennyiért újitják fe.Csak a baj az az hogy ezt szétszedés után tudja meg az ember.Akkor meg már fizrtni kell.

20-30-ért garanciálisan újítanak fel, de ebben minden benne van (csapágyak miegymás) én 10ért nem vennék meg valami ismeretlent ha 20 ért tudom mit kapok! De ahogy Te gondolod!

Link to comment
Megosztás:

V6nál biztosan hosszbordás hajtja a vízpumpát... és tényleg jobb, mert egy pumpaszorulás stb nem vágja haza a vezérlést, aminek a megmentését kicsit nehezebb megoldani (gondolom) mint soros motornál. ( a 2,2es vezszíjas hajtány volt)

Hosszbordás hajtja.Sztem ez jobb, ahogy a maestro írja jobb estetben szorulás esetén max nincs töltés,klíma, vízkeringetés de valamennyit így is megy - nem pedig komplett hengerfej le fel játék.

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordás hajtja.Sztem ez jobb, ahogy a maestro írja jobb estetben szorulás esetén max nincs töltés,klíma, vízkeringetés de valamennyit így is megy - nem pedig komplett hengerfej le fel játék.

Az hogy megszorul a vízpumpa, tényleg előfordulhat. Ezért ILLIK cserélni vezérműszíjjal, feszítő-vezető görgőkkel együtt!

Vízpumpa két esetben szorul meg, imho.

1, bőven többet fut mint a szervízintervalluma

2, homok van benne, nem pedig hűtővíz.

Pont az általatok említett okok miatt rakják a vezérmű hajtáskörébe a leggyakrabban!

Mivel ha elszakad a hosszbordás, töltés és szervó nélkül elmegy az autó még párszáz km-t (hiszen tulajdonképpen nem kritikus alkatrészek ezek), viszont vízkeringetés nélkül sokszor pár km, és sanyi... És akkor aztán jönnek a finomságok, pl: kinyomott hf tömítés, hengerfej repedezés, megégett hengerfej, elvetemedő blokk, besülő dugattyúk, átégett gátak és a többi.

Ezzel ellenben, ha elszakad a vezérműszíj a megakadó vízpumpától, alacsonyabb lesz a helyreállítás költsége (persze relatív értelemben), hiszen ilyenkor ""csak"" a hengerfej kap nagy pofonokat az élettől (szétvert szelepek, esetleg 1-2 lyukas dugattyú, kukás hidrotőkék, görbült vez.tengely, stb).

Szóval ha azt nézzük, olcsóbb egy pár vez.tengely, pótolt szelepek, meg egy síkolás új tömítéssel, mint egy motor újraépítése!

Persze nem mondom hogy nem szopás egyik módozat sem, csak ha a helyreállítás tényleges költségét, munkadíját, anyagárat nézünk, akkor sokkal kisebb a baj egy összeakadó vezérléstől, mint egy továbbüzemelő motor 150fokos hőmérséklettel! És ha azt veszed, egy megrottyanó vezérművel azonnal megáll a vas, míg olyat már láttam, hogy elszakadt a szíj, és a tulaj nem is vette észre (nyilván műszaki zseni lehetett a tag).

A gyártás során ezt is figyelembe veszik, hogy sajnos nem mindenki ért az autóhoz (még a legapróbb értelemben véve sem), így nem várják el a tulajtól, hogy white-füllel füleljen, meg csekkolja a műszereket.

Gondolom a V6 esetében a helyreállítás költsége másképp alakul a dupla hf miatt, de akkor sem tartom jó megoldásnak a szekunder hajtással működtetett kritikus rendszer(eke)t.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget,de én nem értek hozzá és megcsinálni sem tudom.Nincs hely szerszám stb...

Csak azért kérdeztem hogy azért nagyjából képbe legyek.Amúgy a szerelő is ezt mondta.

A vaterás linket megnéztem és 10000ft-ért van fent egy.Hát nem tudom.Kérdés hogy mennyiért újitják fe.Csak a baj az az hogy ezt szétszedés után tudja meg az ember.Akkor meg már fizrtni kell.

Megnéztem, biztos a generátor a baja, az ABS kikapcsol ha nincs elég fesz, és a műszerfalon ég a visszajelzője.

Budaörsön van egy korrekt brigád aki havernak csinálta ha kell és még nem intéztél megkérdezem Neked a címet telefont, bár lehet hogy tud addig valaki itt is megbízható embert - ha felújíttatod.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, biztos a generátor a baja, az ABS kikapcsol ha nincs elég fesz, és a műszerfalon ég a visszajelzője.

Budaörsön van egy korrekt brigád aki havernak csinálta ha kell és még nem intéztél megkérdezem Neked a címet telefont, bár lehet hogy tud addig valaki itt is megbízható embert - ha felújíttatod.

Pécsen és környékén tudok gyorsan, és korrektül dolgozó generátoros szakit.

Csak gondolom messze van...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget,de én nem értek hozzá és megcsinálni sem tudom.Nincs hely szerszám stb...

Csak azért kérdeztem hogy azért nagyjából képbe legyek.Amúgy a szerelő is ezt mondta.

A vaterás linket megnéztem és 10000ft-ért van fent egy.Hát nem tudom.Kérdés hogy mennyiért újitják fe.Csak a baj az az hogy ezt szétszedés után tudja meg az ember.Akkor meg már fizrtni kell.

ITT is nézd meg, mert barátibb az ár, és teljesen korrekt a srác. Sógorom vett egy generátort Keszthelyről, Vaterán keresztül. Feltettük, és 2 napig jó volt, majd elkezdett tűltölteni, és teljesen lefüstölt. Mikor leszedtük, vettük észre hogy vki leejtette és eléggé ramatyul nézett ki. Sajnos mikor felraktuk, nem vettük észre. Természetesen mi voltunk a hibásak, és ugrott 10e ft. Utánna rendeltünk a Bobcartól 6e-ért, és teljeskörű garit vállalt az eladó. Szerencsére jó is lett :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az hogy megszorul a vízpumpa, tényleg előfordulhat. Ezért ILLIK cserélni vezérműszíjjal, feszítő-vezető görgőkkel együtt!

Vízpumpa két esetben szorul meg, imho.

1, bőven többet fut mint a szervízintervalluma

2, homok van benne, nem pedig hűtővíz.

Pont az általatok említett okok miatt rakják a vezérmű hajtáskörébe a leggyakrabban!

Mivel ha elszakad a hosszbordás, töltés és szervó nélkül elmegy az autó még párszáz km-t (hiszen tulajdonképpen nem kritikus alkatrészek ezek), viszont vízkeringetés nélkül sokszor pár km, és sanyi... És akkor aztán jönnek a finomságok, pl: kinyomott hf tömítés, hengerfej repedezés, megégett hengerfej, elvetemedő blokk, besülő dugattyúk, átégett gátak és a többi.

Igen illik cserélni - 1. Ez Mo, 2. anyaghiba mindig benne van, 3 - nem csak európai használatra terveznek autót, hanem Afrika, Kína miegymás...

Opelnél berakják a vezérlésbe... és soros motornál... Ha megnézel más gyártót (BMW, Merci) ott pl épp nem... és épp azért nem mert az általunk említett okokat veszik figyelembe, azaz mikor előjön a töltésjelződ - abban a másodpercben, mikor szakad a szíj, - akkor félreállsz - mert így vagy okítva azaz felgyullad egy piros lámpa akkor megállok, és nem futsz több km-et működésképtelen vízpumpával, tök mindegy hogy csak a feszítő görgő halt meg, vagy maga a vízpumpa.

Sztem nemhogy száz, városban pár kmet nem mész normális szervó nélkül... M0 le felhajtón küzdöttem vele, pedig sebességem is volt, nem leányálom...

Ezzel ellenben, ha elszakad a vezérműszíj a megakadó vízpumpától, alacsonyabb lesz a helyreállítás költsége (persze relatív értelemben), hiszen ilyenkor ""csak"" a hengerfej kap nagy pofonokat az élettől (szétvert szelepek, esetleg 1-2 lyukas dugattyú, kukás hidrotőkék, görbült vez.tengely, stb).

Szóval ha azt nézzük, olcsóbb egy pár vez.tengely, pótolt szelepek, meg egy síkolás új tömítéssel, mint egy motor újraépítése!

CSAK?? :rolleyes:

Hát aki még akkor sem áll félre, mikor a vízhőmérő a maximumot verdesi és erre még egy másik piros fény is figyelmezteti... az megérdemli... DE pl én 5-6 km et futottam szíj, és pumpa nélkül - nem állítom, hogy nem vettem ki 10000km et a motorból, de hogy nem lett hengerfejes, az tuti...

Persze nem mondom hogy nem szopás egyik módozat sem, csak ha a helyreállítás tényleges költségét, munkadíját, anyagárat nézünk, akkor sokkal kisebb a baj egy összeakadó vezérléstől, mint egy továbbüzemelő motor 150fokos hőmérséklettel! És ha azt veszed, egy megrottyanó vezérművel azonnal megáll a vas, míg olyat már láttam, hogy elszakadt a szíj, és a tulaj nem is vette észre (nyilván műszaki zseni lehetett a tag).

A gyártás során ezt is figyelembe veszik, hogy sajnos nem mindenki ért az autóhoz (még a legapróbb értelemben véve sem), így nem várják el a tulajtól, hogy white-füllel füleljen, meg csekkolja a műszereket.

Gondolom a V6 esetében a helyreállítás költsége másképp alakul a dupla hf miatt, de akkor sem tartom jó megoldásnak a szekunder hajtással működtetett kritikus rendszer(eke)t.

Én, miután végighallgattam anno a pro és kontrákat, illetve a diesel Asconám majdnem martalékká vált, rájöttem, hogy pont ez való a hülye sofőrnek!

Mellékesen, 100felett mondjuk megnéznék egy elszakadó vezszíjat... sztem ott a motor teljes kuka lehet amint a szelepdarabok beesnek a dugattyúhoz és szépen kidekorálják a hengerek falait... Merthogy a dugattyúk, a lendkerék tehetetlensége miatt (ha kirakod üresbe azonnal!! - ami sztem lehetetlen) és meghajtás miatt a főtengelyed vígan forog majd még néhány ezret mire megállsz. (110 nél mondjuk 2600-2800 körül forog a motorom, kell kb 45-50 méter mire megállok, meg a reakcióidő, hogy hopp elszállt a moci.

szal sztem épp ez menti meg a motort... 1 ilyentől tuti nem lesz hfes a motor, és ha nem áll meg megnézni, hogy miért nincs töltése, mikor tudja, hogy a vízpumpa a generátorról van hajtva és nem áll meg egy piros égő miatt (hamár nem ért hozzá) akkor megérdemli... Na off vége me semmi köze az elektornikus gondokhoz, hacsak a nyenyerátort nem nem számítom <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Igen illik cserélni - 1. Ez Mo, 2. anyaghiba mindig benne van, 3 - nem csak európai használatra terveznek autót, hanem Afrika, Kína miegymás...

.

.

.

Sok usernél a probléma ott kezdődik (te is írtad hogy nem áltál meg az autóval, annak ellenére hogy tisztában voltál vele hogy nincs töltés, vagyis fennáll a szíjszakadás esete) hogy ha kigyullad valami hibajelzés a kocsiban, még simán elviszi a gyereket oskolába, majd utána bevárásol, és délután talán eljut szerelőhöz.

Ezeknek a usereknek ballábas roller kell, de még azt is el tudják rontani.

Említve a bimmert... Láncos motor. Sztem kicsit más téma... (mivel ugye a láncnak eleve jóval hosszabb a szervízintervalluma mint a pumpának, ezért fölöslegesen kellene bontogatni). Másik, hogy az egyes bimmerek változtatható térfogatáramú szivattyúkkal működnek, aminek feltétele a szíjhajtás.

A vízpumpa beállása nem digitális üzem szerűen történik.

Mielőtt a szerencsétlen megszorul, eldobja a szimmeringet, kinyomja a vizet, iszonyatos hangja van, meg ilyesmi. Szóval ha valaki ezt nem veszi észre... Ballábas roller.

Ezekhez a tünetekhez képes, egy leugrott szíj okozta 'probléma' fölött említett rolleres egyedünk akár át is siklik.

Mindezt összevetve a motornak kritikus felszerelése a vízpumpa, működésének hiánya a motor idejekorán nyugdíjba vonulását jelentheti. Én emiatt sem favorizálom a szekunder hajtott vízpumpát (nagy erőgépeken a vízpumpát fogaskerék hajtja a főtengelyről, vagy a vezérműtengelyről, nem véletlen :rolleyes: ).

Persze ahogy te is megúsztad az izgalmat, úgy alacsonyabb sebességen történő vezérmű hiba is megúszható (pl láttam olyan esetet, ahol az autó nem állt meg a vezérlés átugrása után, csak nem indult el többet. nem tört semmi, csak 2 fogat ugrott át a szíj), illetve leesett szíjjal a motor megfőzhető (igazolt ez is).

Összesen 1-2 esetben láttam megszorult vízpumpa miatt átugró vezérlést, (pedig már 1-2 vezérlést raktam össze, legtöbb a silány minőségű műanyag görgőktől szakad el), megjegyzem, ezek is a csere intervallum 2-3szorosán voltak túl!

Link to comment
Megosztás:

Sok usernél a probléma ott kezdődik (te is írtad hogy nem áltál meg az autóval, annak ellenére hogy tisztában voltál vele hogy nincs töltés, vagyis fennáll a szíjszakadás esete) hogy ha kigyullad valami hibajelzés a kocsiban, még simán elviszi a gyereket oskolába, majd utána bevárásol, és délután talán eljut szerelőhöz.

Ezeknek a usereknek ballábas roller kell, de még azt is el tudják rontani.

Má bocsika, de akkor még én is úgy hittem, hogy vezszíjas megoldás, mint a 2,2esem... utána világosítottak fel, hogy nem... ellenben a vízhőmérsékletre megálltam... (2 hiba egymás után már nekem is sok! :D ) szal azért sztem roppantul nem ua mint egy szíjszakadás, és sokáig nem tudtam volna menni, ha nem lett volna vízprobléma, mert erősen kétlem, hogy a körforgalmat szerettem volna bevenni 0 szervóval.

Há nem tom, én az Omegát nem bevásárlásra használom, várossal együtt az átlagsebességem inkább 60 felé közelít mint 50, szal számold ki mikor mennyivel megyek.

Szvsz nálam egy vezszíj szakadás = komplett mocicsere... -_- : <_< :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.