Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikus gondok


Jocek MV6

Recommended Posts

Nemrég a miénk is járt egy Opel márkaszervízben (2.5TD), a Tech2 pedig kijelentette, hogy az autó nem képes tempomatot kezelni, holott köztudottan mindegyik BMW-motoros Omi alapból tudja ezt (legalábbis én így tudom), így aztán engedélyeztetni se tudták ezt a funkciót. Majd kiderül, ha be lesz kötve a kormánykapcsoló is, hogy műxik-e, vagy sem.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem a cartársakhoz, hogy hol kéne leágaznia a kábelkötegből a tempomat kormánykapcsolójának a kábelének? A kocsiban gyárilag benne van a kuplungkapcsoló, a fékkapcsoló is a 4-vezetékes fajta, a motorvezérlő dobozából is eljön hátra a vezetéke, de a műszerfalnál nem találom a csatiját. Pontosan hol jön be a motortérből a kábelköteg a műszerfal mögé a tűzfalon?

Link to comment
Megosztás:

Benyaszűrő volt cserélve már? :lol:

Lehet légtömegmérő is, vagy akár a mostanság oly sokszor előjövő ACpumpa/ACrelé gond is... de akár gyújtókábelek, vagy kontakthiba is.

No este, ha lesz lámpa meg energiám megkísérlem a légtömegmérőt megpucolni, és kivillogtatni a hibakódot, csatikat szétszedni, megpucolni. Reléket is kiveszem "megnézegetem" :D . Gondolom én, hogy ha üzemanyag probléma akkor ír alacsony üzemanyagnyomást, vagy valami hasonlót. A kábelek újak, AC meg hát ha ezt produkálja...:lol:. No nem baj, az az ért nyugtató, hogy volt már olyan autóval dolgom, amelyikről lehúzva a legtömegmérőt megállt, nos az omega nem ilyen! Ez még valamennyire AUTÓ, és nem kocsi....:lol:

THNX

PSZ

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

MV6-on akarom az alapjárati motort és az EGR-t kipucolni (utóbbit ledugózom).

Az alapjárati mocit szét lehet szedni (elektromos és mechanikus rész) mint a 2.016V esetében? Vagy egybe van és bele kell csak állítani a mechanikus részt karbi tisztítóba és aludni rá egyet majd kifújni?Olajozni kell a végén (varrógép olaj vagy vmi?)

EGR esetében ua a kérdésem..

Köszi

Z

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Ha rám hallgatsz, nem adod el azt, ami hamarosan úgyis kell! :lol:

Miből gondolod, hogy rövidesen úgy is kell? Van már tapasztalatod talán?

Nekem úgy tűnt, a csatlakozásknál van a gond, a cserealkatrész csak a biztonság miatt vettem.

Végül is azért nem reklámoztam eddíg mert nem tudtam eldönteni, hogy eladjam-e ha eddíg nem jelentkezett a hiba (2 hónapja), hátha tényleg szükségem lesz rá?

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod, hogy rövidesen úgy is kell? Van már tapasztalatod talán?

Nekem úgy tűnt, a csatlakozásknál van a gond, a cserealkatrész csak a biztonság miatt vettem.

Végül is azért nem reklámoztam eddíg mert nem tudtam eldönteni, hogy eladjam-e ha eddíg nem jelentkezett a hiba (2 hónapja), hátha tényleg szükségem lesz rá?

5 éve ütöm az X20SE motort 1 omegában és 2-szer cseréltem, igaz használtak, de legalább eredetiek.

Sajnos az én vasamnak most annak a cseréje sem használ, bele bújt a kis ördög, nem tudunk rájönni a bajára.

40L eszik, és kormolja gyertyát, mint az állat.

Egyébként csak azé mondtam, hogy ne add el, mert jó, ha van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

5 éve ütöm az X20SE motort 1 omegában és 2-szer cseréltem, igaz használtak, de legalább eredetiek.

Sajnos az én vasamnak most annak a cseréje sem használ, bele bújt a kis ördög, nem tudunk rájönni a bajára.

40L eszik, és kormolja gyertyát, mint az állat.

Egyébként csak azé mondtam, hogy ne add el, mert jó, ha van. :lol:

Pedig ez légtömegmérő vagy levegőhőmérséklet szenzor lesz.Orrán száján dől bele a benzin azért kormol meg zabál.Nem fuldoklik kis fordulaton?

Link to comment
Megosztás:

Pedig ez légtömegmérő vagy levegőhőmérséklet szenzor lesz.Orrán száján dől bele a benzin azért kormol meg zabál.Nem fuldoklik kis fordulaton?

Ezt kifejtenéd bővebben?

Új a légtömegmérő, a számítógépes vizitálásnál pedig jó értéket mutatott a levegőhőmérséklet szenzor.

A motorhőmérséklet gomba is új. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd bővebben?

Új a légtömegmérő, a számítógépes vizitálásnál pedig jó értéket mutatott a levegőhőmérséklet szenzor.

A motorhőmérséklet gomba is új. :lol: :lol:

Pedig más oka nem nagyon lehet,hogy ennyi benzint kap.Lehet,hogy egy injektor takaritást érdemes lenne beütemezni.Más ötletem nem nagyon van amitől ekkora többlet üzemanyagot kaphat.

Link to comment
Megosztás:

Pedig más oka nem nagyon lehet,hogy ennyi benzint kap.Lehet,hogy egy injektor takaritást érdemes lenne beütemezni.Más ötletem nem nagyon van amitől ekkora többlet üzemanyagot kaphat.

Ilyet még nem csináltam! :lol:

Leírnád vázlatosan, hogy hogyan is kell azt?

Vagy csak 1szerűen az a tankba öntésre gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Ezt szakműhelyben végzik,ultrahanggal vagy tisztitófolyadékkal.

Ez jól hangzik. :lol:

Most még első körben megnézetem a 125éves öreg bölccsel, aki Miskolc opelos szakija.

Itt a környékemen kb. 6 szerelőnél voltam, közte 2 számítógéppel is bírt.

Először kidobta a légtömegmérőt, új van helyette.

Második alkalommal a lambadaszondának nem volt jó a tartománya, ahol mozgott, az is csere.

Aztán lehet, hogy neked lesz igazad.

Link to comment
Megosztás:

Nekem külföldről rendelt a szerelőm valami spéci folyadékot(pesten elfogyott), és mikor egy injektorom el volt dugulva azzal oldotta meg a problémát, elég jól muzsikál azóta a vas, de egyébként van 4 tartalék injektorom, bár az lehet nem jó x20se-be mert az enyém x20xev. Ki tudja. A szerelő mondta, beleáztatta az injektort abba folyadékba, összerakta, és nem ment. Kiállt vele, hogy majd másnap szétszedi, reggelre meg dolgozott az anyag, és jó lett:):lol::)

Este megpucoltam féktisztítóval a légtömegmérőt, meg a szívócsövön lévő összes cucc csatlakozóját, és mintha nem produkálta volna dolgot, minden reakciót szépen vett, nem torpant meg, egyszer írt hibát, de a következő indításnál nem volt már benne. Nagyritkán előfordul a drágasággal... Másik dolog, hogy ha a kardán kicsit kottyan, éppenhogycsak hallani, akkor az előbb utóbb annak Game over?!

THNX

szp!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem az alapjárati motort, de sajnos nem szünt meg a hiba, 1000,és 2000 között ugrál az alapjárat.

Ha valakinek van ötlete, légyszi írjon. Az utolsó 2 remény a gáz poti, és az EGR.

Ha valaki eltudná magyarázni, hogy hol találom az EGR szelepet, meg hogyan lehet tisztítani, esetleg képe is lenne róla hát az nagyon ütné a napomat ( X20XEV ). A gáz potit lehet tisztítani?

Köszönöm

By.: Taylor

Hájj Cartársak!

Erre, hallottam egy érdekes, és vitatható alternatívát,-bár nem konkrétan ilyen nagy kilengéssel - mikor megemeli a fordulatot, melegen, kicsit vagy nagyon is néha!!

Szóval a kartelgáz. Ezt egy elég spéci BMW szerelő említette meg. Nem istenítem, de nem hajlandó csak gyári alkatrészekkel dolgozni. Szóval ő mondta, hogy ha már kopott a motor, töményebb a kartelgáz, és ezért emeli meg, játszadozik a fordulattal a motor, met több levegő kell neki. Vagy a kartelgáz kopottabb motornál kevesebb zoxigént tartalmaz!

No szerintetek baromság, vagy van-e alapja....! Ez szerintem jó kis téma lesz... :lol: :lol: :lol: :D

No hajrá, mindenki mondjon valami okosat!

ÜDV:

PSZ

Link to comment
Megosztás:

Hi Skacok!

Ha ég a lufi lámpa (most épp jogosan mert szét van húzva az oldallufi csatija) akkor szerintetek ha akksit leveszem és lufit összedugom, majd rápihenek 10 percet akkor akksi vissza után ha OK a légzsák rendszer akkor maga törli a hibát vagy TECH2 mindenképpen?Szóval kell szervíz vagy itthon is összeáll?

Egyébként ezt ECU-ban ütnék ki vagy légzsák vezérlőben?

Kösz

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Ha ég a lufi lámpa (most épp jogosan mert szét van húzva az oldallufi csatija) akkor szerintetek ha akksit leveszem és lufit összedugom, majd rápihenek 10 percet akkor akksi vissza után ha OK a légzsák rendszer akkor maga törli a hibát vagy TECH2 mindenképpen?Szóval kell szervíz vagy itthon is összeáll?

Egyébként ezt ECU-ban ütnék ki vagy légzsák vezérlőben?

Úgy tudom, csak tech2vel fog menni, és igen, ABS vezérlőt kell izgatni.

Link to comment
Megosztás:

Hi Skacok!

Ha ég a lufi lámpa (most épp jogosan mert szét van húzva az oldallufi csatija) akkor szerintetek ha akksit leveszem és lufit összedugom, majd rápihenek 10 percet akkor akksi vissza után ha OK a légzsák rendszer akkor maga törli a hibát?

Kösz

Zoli

Nálam ez nem oldotta meg a problémát... De a Rupesky-nál is a Tech2-őt emlegették...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom mi az oka, de valami leszívja az akksit, ha két hétig nem járok vele már nem is lehet beindítani.

Már többször előfordult, pedíg még a riasztót sem nyomtam rá.

Hogy lehetne megtalálni a bűnöst?

Egy ismerős azt mondta, hogy a generátor zárlatos és azért meríti le az akksit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom mi az oka, de valami leszívja az akksit, ha két hétig nem járok vele már nem is lehet beindítani.

Már többször előfordult, pedíg még a riasztót sem nyomtam rá.

Hogy lehetne megtalálni a bűnöst?

Egy ismerős azt mondta, hogy a generátor zárlatos és azért meríti le az akksit.

Ki kell mérni. Biztosítékok ki, multiméter sorba kötve akksival és méred mi vesz fel áramot.

Aminek nincs biztije azt persze ezzel nem tod mérni:generátor,indítómotor, gyújtóberendezés. - utóbbiaknál a kábeleket húzd le, és így mérj.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.