Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

De talán még jobb ha kiveszed a pollenszűrőt és ott fújod be a habot. Az ott van közvetlenül a hőcserélőnél. A középső fúvokán át valóban nem sokat ér. Az nagyon messze van onnan ahova fújni kéne. Be sem ér odáig a cső.

Az a Würth-ös cucc amire én gondoltam az nem ilyen csöves bedugós,hanem olyan mint egy füstbomba.El kell inditani az utastérben és járatni az autó légrendszerét ha jól emlékszem 10-15 percig,felhúzott ablakokkal,ugy hogy nem ülünk benn.Állítólag teljesen átjárja a megfelelő helyeket.

Link to comment
Megosztás:

Az a Würth-ös cucc amire én gondoltam az nem ilyen csöves bedugós,hanem olyan mint egy füstbomba.El kell inditani az utastérben és járatni az autó légrendszerét ha jól emlékszem 10-15 percig,felhúzott ablakokkal,ugy hogy nem ülünk benn.Állítólag teljesen átjárja a megfelelő helyeket.

én már csináltam azzal a modszerel amit emlitet az elötem szolo,és jo tapasztalatom van rola!!

én amit használtam az LOCTIME ha jol irtam.egyszerü és hatásos csak be kell tartani a használati utasitást.

Link to comment
Megosztás:

Az a Würth-ös cucc amire én gondoltam az nem ilyen csöves bedugós,hanem olyan mint egy füstbomba.El kell inditani az utastérben és járatni az autó légrendszerét ha jól emlékszem 10-15 percig,felhúzott ablakokkal,ugy hogy nem ülünk benn.Állítólag teljesen átjárja a megfelelő helyeket.

Ha jól emlékszem Qpack, vagy hic is használt már ilyet és jók a tapasztalatai vele... Én a habot használtam, és fújtam vele közvetlen hőcserélőre a pollenszűrő felől, plusz fúvókákba is, de nem sokáig használt a szag ellen. Egy ideig persze kellemes illat volt utána...

Link to comment
Megosztás:

Ma 40 fok volt,, ment a légkondi, sokat jártunk a városban, és bár rögtön hűt, megjelent a folyadékszintfigyelmezető ikon a műzerfalon. Ha kikapcsolt klímával indítottuk el az autót, nem jelent meg. A hűtővíz szintjét megnéztük, normális.

Kevés lehet a gáz benne?

Amikor bekapcsolom a klímát, nagyon hangos a gázáramlás hanjga. (a sziszegés), ez nem tudom, hiba-e, hátha össszefüg vele.

Viszont tényleg rögtön hűt.

erre senki nem tudja megmondani a frankót.....? :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
erre senki nem tudja megmondani a frankót.....? B)

szerintem csak meleg volt a modulnak....:)

tudtommal a kompresszoron van egy bizti szelep és ha túlnyomás lenne elengedi a gázt....mert az káros a kompresszornak...szóval a sziszegés nem tudom mi lehet, de hogy a klímának semmi köze elvileg ahhoz a jelzéshez az szinte biztos...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! van egy G astrám 16 16V 1999 a kérdésem hol van a pollen szűrű. Cserélni szeretném de nem találom. Kérem valaki seggdicsen előre is köszi

Friss hírrel tudok szolgálni. Épp most néztem + az enyémen (1.4- 2003). Kesztyűtartó kiszerelése után, ami 6 csavar, látsz balra az üregben egy műanyag dobozt. Annak van egy kb 5x25cm-es oldalajtaja. A hosszú oldalain 1-1 hatlapfejű csavar. A rövid oldalain , alul-felül patentos. A csavarokat kiszeded és kipattintod a patentokat és már lent is az ajtaja. Ekkor már látod a szűrőbetétet. Óvatosan kíhúzod és elcsodálkozol ,hogy milyen koszos. Rengeteg levéltörmelék és miegymás is kihullik.

A kesztyűtartó: 20-as TORX

A szűrőház :5,5-ös dúgókulcs

Jó munkát hozzá ! :)

Link to comment
Megosztás:

Ma azt tapasztaltam, hogy bekapcsolt klímánál kattog az autóm mint egy dízel.....Klíma kikapcs, kattogás megszűnik.....Nagyon zavaró, idegesítő..... Valakinek ötelt? (2003-as 1.4 digit klímás....)

Ezt hallgasd meg jobban..sajnos nem zárnám ki a klíma kompresszor halálát....honnan jön a hang?

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Elromlott a klímahűtőm(persze azután közölték velem mikor 18000-et legomboltak tőlem a töltés+gombátlanítás...-ért)Nem tudjátok mennyiért lehet legolcsóbban újat szerezni?A bontottól kicsit tartok.Előre is köszönöm a segítségeteket :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.