Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. (bevallom nem olvastam át elejétől a végéig a topicot, de kb 10 oldalnyit visszaolvastam..)

A lényeg..

Az héten úgy adódott h a szüleim Astráját használtam.

a melegre valótekintettel nyomattam a klímát, és nem túl erősen de érezni lehetett némi bűzt.

gondoltam megnézem a szűrőt... nos annyit súgtak hogy a kesztyűtartó mögött találom a pollenszűrőt, de én nem találom :D

nyilván én vagyok a béna de amikor kiszedem a kesztyűtartót a következő kép fogad:

Előre is köszi a segítséget!

ui.: esetleg tudtok ajánlani egy siteot ahol ilyen DIY karbantartási / szerelési leírások vannak képekkel?

(spórolnék az ősöknek :icon4: )

A gyík-ban van!Bal oldalon,kapcsos doboz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. (bevallom nem olvastam át elejétől a végéig a topicot, de kb 10 oldalnyit visszaolvastam..)

A lényeg..

csavarhúzóval a kis fém patentokat lepattintod,az ajtó feléd fog kinyílni,tehát kifelé,nem leszedhető,nem kell megiedni,kicsit nehezen fog nyílni,elvileg letörni nem tudod. Mögötte a pollenszűrő,szerintem a tiédben is a hosszabbik van,mert 2 méret van hozzá.....Ha kijött a szűrő takaritsd ki a helyét,ha tudod porszívózd ki... aztán mehet vissza a másik

Link to comment
Megosztás:

...a pollenszűrő,szerintem a tiédben is a hosszabbik van,mert 2 méret van hozzá...

Így van, a pollenszűrőház ajtajának kapcsos rögzítéséből ítélve neked is Behr rendszerű klímád van (kétféle létezik: Behr és Delphi, a hozzájuk való pollenszűrők nem egyforma méretűek), úgyhogy ilyenhez kérjél pollenszűrőt a boltban.

Link to comment
Megosztás:

Hogyan tudott egyszerre annyi minden megfeküdni a kocsidban??

Én is jártam már hasonlóképpen:

gyárilag rossz volt a nyomásérzékelő. A dízel szétrázott egy csövet > gáz ki > nyomásérzékelő nem tilt > kompresszor tovább megy > kékre sül a belseje!

Csere: kompresszor, nyomásérzékelő, csövek, feltöltés még saját javításban is 50+ volt

Szóval nekem így

Link to comment
Megosztás:

csavarhúzóval a kis fém patentokat lepattintod,az ajtó feléd fog kinyílni,tehát kifelé,nem leszedhető,nem kell megiedni,kicsit nehezen fog nyílni,elvileg letörni nem tudod. Mögötte a pollenszűrő,szerintem a tiédben is a hosszabbik van,mert 2 méret van hozzá.....Ha kijött a szűrő takaritsd ki a helyét,ha tudod porszívózd ki... aztán mehet vissza a másik

Sziasztok,

köszönömöm a megfejtést. így hogy írtátok, le mertem pattintani a fém kapcsokat és láss csodát, kinyílt az ajtó. :D

godolom nem kell részletezni h mi fogadott... elsőre kiporszívóztam a szűrőt meg a dobozát is, jövő héten meg vadászok hozzá szűrőt.

tényleg köszi mégegyszer!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

köszönömöm a megfejtést. így hogy írtátok, le mertem pattintani a fém kapcsokat és láss csodát, kinyílt az ajtó. :D

godolom nem kell részletezni h mi fogadott... elsőre kiporszívóztam a szűrőt meg a dobozát is, jövő héten meg vadászok hozzá szűrőt.

tényleg köszi mégegyszer!

Szia!

Gondolom valami ilyesmi látványban volt részed:

http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve multkor kérdeztem ezt a preventes klimatisztiós dolgot amit az auto ülés mögé beteszek lenyomom a tetejét sb....

Ezzel kapcsolatban kérdeztem hogy ki kell e venni a pollenszüröt???

Konkrét választ erre nem kaptam...

De jobban átolvasva a leirást ugye ugy kell használni hogy belsö keringetésre kapcsolni,ugy járatni,tehát akkor nem kell kivenni a pollenszüröt nem?

Mert ha belsö keringetésen van akkor a pollenszürö része le van zárva.

Vagy rosszul gondolom??????

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve multkor kérdeztem ezt a preventes klimatisztiós dolgot amit az auto ülés mögé beteszek lenyomom a tetejét sb....

Ezzel kapcsolatban kérdeztem hogy ki kell e venni a pollenszüröt???

Konkrét választ erre nem kaptam...

De jobban átolvasva a leirást ugye ugy kell használni hogy belsö keringetésre kapcsolni,ugy járatni,tehát akkor nem kell kivenni a pollenszüröt nem?

Mert ha belsö keringetésen van akkor a pollenszürö része le van zárva.

Vagy rosszul gondolom??????

Én biztos kivenném a psz-t!A belsőlevegőkeringetés lezárója a psz. előtt van ,közvetlenül ott

ahol bejön a külső levegő.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve multkor kérdeztem ezt a preventes klimatisztiós dolgot amit az auto ülés mögé beteszek lenyomom a tetejét sb....

Ezzel kapcsolatban kérdeztem hogy ki kell e venni a pollenszüröt???

Konkrét választ erre nem kaptam...

De jobban átolvasva a leirást ugye ugy kell használni hogy belsö keringetésre kapcsolni,ugy járatni,tehát akkor nem kell kivenni a pollenszüröt nem?

Mert ha belsö keringetésen van akkor a pollenszürö része le van zárva.

Vagy rosszul gondolom??????

szerintem nem kell. egy másik fórumon már hallottam erről és akkor nem vette ki az illető. szerintem pont az a lényege, hogy a legjobban leegyszerüsítse a klímatisztítást..és ez eléggé megbukna ha pollenszűrőt ki kéne szedni.

persze ez csak arra az 1 esetre támaszkodva a véleményem

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve multkor kérdeztem ezt a preventes klimatisztiós dolgot amit az auto ülés mögé beteszek lenyomom a tetejét sb....

Ezzel kapcsolatban kérdeztem hogy ki kell e venni a pollenszüröt???

Konkrét választ erre nem kaptam...

De jobban átolvasva a leirást ugye ugy kell használni hogy belsö keringetésre kapcsolni,ugy járatni,tehát akkor nem kell kivenni a pollenszüröt nem?

Mert ha belsö keringetésen van akkor a pollenszürö része le van zárva.

Vagy rosszul gondolom??????

ha nem veszed ki,akkor a szűrő felfogja a tisztító anyagot. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.