Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Légkondicionáló rendszer (klíma) és fűtőrendszer


Qpack

Recommended Posts

adalék:

nekem 20001 évjáratú Astrám van. nem búgott. klimakompresszor cserén volt, és egy 2007 es Astra G Z14XEP kompresszora ment bele, mert az ugyanaz mint a Z18XE.

az enyém is búg azóta...

ennyi <_<

Akkor az egyetlen megoldás a hang megszüntetésére hogy bontóban kell szerezni 2003 előtti klímakompresszort, de ez meg óriási lutri az állapota miatt, ha szét van szedve felújítás céljából, akkor meg megintcsak oda a csendesség...

Link to comment
Megosztás:

testvérem, törödj bele, ez ilyen.

a 2003 utáni klimakompresszorok búgnak ha nagy a meleg.

Erről a Teló tudna mesélni mikor neki kicseréltettem gariba a klimakompresszorát, és az új klimakompresszor ugyanúgy búgott mint a régi...

ez ilyen.

nincs mit tenni. kár elmenni jövőhéten a szervizbe, mert tök feleslegesen cseszed el a napodat. :D

Azért ez durva... Az előző egy 98-as darab volt, ott a kormányszervó nyöszörgött hallhatóan. Az most nem, de a klíma igen. <_< A másik kérdés, hogy akkor miért nem volt ilyen "új" korában? 1500 km "bejáratás" után elmentünk egy 4000km-es kempingezésre, és az út vége felé kezdte csak művelni. Az út elején is baromi meleg volt, és az út végén is. Persze szinte végig ment a klíma.

Ráadásul szerintem azt sem beképzelem, hogy hidegebbet fújt az elején, olyat, hogy lefagyott az ember keze, és hátul is megfagytak az utasok, ha nem figyeltem. Ez már nem ilyen, és az út végére feltűnt, hogy nincs olyan hideg hátul sem, mint három héttel azelőtt, induláskor. Szóval azért nem tudom elfogadni, hogy ennek ilyennek kell lennie, mert ez nem ilyen volt... :huh:

Ha pedig ez normális, akkor már az első alkalommal ezt kellett volna mondaniuk a szervizben, nem pedig nekiállni olajat cserélni, és gázt leereszteni (naívan el is hiszem, hogy megtették).

[off]

Az új G Astrák oldalán, ott, ahol a régin nekem azt írta, hogy Club, mi lehet az az R betűhöz hasonlító embléma?

[/off]

Link to comment
Megosztás:

[off]

Az új G Astrák oldalán, ott, ahol a régin nekem azt írta, hogy Club, mi lehet az az R betűhöz hasonlító embléma?

[/off]

Úgy hívják, hogy RIVIERA. Hogy miért ez van rajta, nem tudom. Valaki egyszer azt mondta szalonban, hogy a G Astra formatervezőjének jele, de majd kijavít, aki tudja.

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy így szétoffoltattam a témát <_< , egy kis adalék a klíma hangoskodáshoz: pénteken Budapest-Keszthely. autópálya, dögmeleg, nem volt hangja. Vasárnap vissza, autópálya, szintén dögmeleg, zúgott-búgott... Mindkét úton a körülmények megegyeztek, 4ezres fordulatszám végig... szóval mikor, milyenje van éppen...

Egyébként igen, ez az az "R"...

Link to comment
Megosztás:

...ajtón nem látszik szerinted semmi?

Ennyire amatőr nem vagyok, az egész képet nem láttam (gondolom megin' a kepfeltoltes.hu szorakozott)

De mosmá' látom és tudom mire gondoltok... őszintén bevallom én eddig azt hittem hogy az a motorméretre utaló jelzés (mondjuk amilyen hülye betűtípussal van az az R betű írva, nem is csodálom), sztem nem kell hozzá sok fantázia hogy egy egymásba folyó 1-es illetve 2-es számnak lásd, és mivel 1.2-es Astra meg létezett, én ezt simán el is hittem... <_< Sosem néztem meg még egy olyan Astrának a hátulját sem, amin oldalt ilyen jelzés volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kedves Cartársak, nemsokára pakolhatjuk fel a téligumikat... Ja, a klímát használjátok majd télen, nem volt eddig klímás autóm azért vagyok kíváncsi? <_<

Úgy emlékszem a "kezelési" is ír róla!

A lényege:

  1. Havonta minimum 1x el kell indítani, így a hűtőközegben található olaj nem válik ki és még a rendszer tömítéseit sem engedi kiszáradni, ezzel megakadályozva a közeg elillanását (újratöltés kb.10eFt).
  2. A rendszerben nem szaporodnak el baktériumok, gombák, így nem lesz büdös a levegő.
  3. Az ablakok belső felületén kicsapódó párát a klíma használatával sokkal gyorsabban lehet eltávolítani, mint a hagyományos, klíma nélküli módszerrel. A légkondi télen-nyáron csökkenti levegő páratartalmát, csak télen tekerd rá a fűtést.

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem a "kezelési" is ír róla!

A lényege:

  1. Havonta minimum 1x el kell indítani, így a hűtőközegben található olaj nem válik ki és még a rendszer tömítéseit sem engedi kiszáradni, ezzel megakadályozva a közeg elillanását (újratöltés kb.10eFt).
  2. A rendszerben nem szaporodnak el baktériumok, gombák, így nem lesz büdös a levegő.
  3. Az ablakok belső felületén kicsapódó párát a klíma használatával sokkal gyorsabban lehet eltávolítani, mint a hagyományos, klíma nélküli módszerrel. A légkondi télen-nyáron csökkenti levegő páratartalmát, csak télen tekerd rá a fűtést.

Ez mind igaz, de az a dög (asszem) +8 fok alatt nem kapcsol be. (Pazar csillaggarázsom van.)

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy bizonyos hőmérséklet alatt nem kapcsol be a párologtató lefagyását megelőzendő, de sztem ennek a hőmérsékletérzékelője olyan helyen kell hogy legyen, hogy ha már egy ideje járatod a motort akkor felmelegedik annyira hogy be tudd kapcsolni. Különben nem látom hogy miért írnának olyasmit a kezelési könyvben hogy télen is be kell kapcsolni, ha nem lehetne.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy bizonyos hőmérséklet alatt nem kapcsol be a párologtató lefagyását megelőzendő, de sztem ennek a hőmérsékletérzékelője olyan helyen kell hogy legyen, hogy ha már egy ideje járatod a motort akkor felmelegedik annyira hogy be tudd kapcsolni. Különben nem látom hogy miért írnának olyasmit a kezelési könyvben hogy télen is be kell kapcsolni, ha nem lehetne.

Elvileg 4 fok, ami alatt egyeltalán el sem indul a kompresszor....

Link to comment
Megosztás:

Elvileg 4 fok, ami alatt egyeltalán el sem indul a kompresszor....

Akkor lehet, hogy a keringtetett levegő hőmérsékletétől függ?

Tavaly télen éjszakás műszak után autó nyit, pöc-röff, fűtés ráteker. Mire kivakartuk az ablakokat és a tükröket (bár ez utóbbi is fűtött) a ráfagyott hó alól, a klíma nem tiltakozott. Az egész nem tartott 3-4 percnél tovább.

Persze az sem árt, ha a belsőlev.keringtetést is használjuk. Ezt a szélvédőfűtésnél aut. kikapcsolja a dög, de ki lehet játszani, csak nem kell pontosan a jelre állítani. Ja, nekem man. klímám van!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.