Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tigra A - Általános -


tourist

Recommended Posts

Fószer, ez a kis piros autócsoda a tiéd? :P

Nahát, mindenki veteránkodni kezd......

Nagyon helyes!!!! :D

Bocs, ez nagyon off volt..... :oops:

Viszont egy Tigrás dolog:

Nyáron vezettem egy 1.4-es Tigrát (97-es) és azt tapasztaltam, hogy az autó kevésbé gyorsult, mint az 1.2es Corsám, igaz, hogy be volt kapcsolva a légkondi.

Lehetséges, hogy az ennyire leveszi a teljesítményt a légkondi, vagy csak kész volt már a motorja, vagy tényleg ennyivel nem erősebb az 1.4?

Link to comment
Megosztás:

A légkondi igencsak gyengébbé teheti az autót.

Nekem is volt már meglepő dolgom a Tigrával. (és most nem akarom dicsérni a kicsikét), de egy ismerősöm Peugeot 206cc-je nem bírt el vele.

Pedig az 136Le azt hiszem(2.0). Akkor vette frissen úgyhogy lehet a Peugeot-val volt a baj. Mondjuk a Tigrában is van kb. 120Le

Tehát ez is meglepett mert utána kipróbáltam én is és úgy éreztem hogy nem harap úgy mint a Tigris legalábbis százig. Utána azért jobban megy..., csak több a nyomaték. Egyébként még én sem vezettem 1.6-os Tigrát gyári 106Le-vel mert így kissé tuningolva lett véve. (Sport kipufogó rendszer katalizátor nélkül + sportgyertya és sport légszűrő)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk a Tigrában is van kb. 120Le....

Egyébként még én sem vezettem 1.6-os Tigrát gyári 106Le-vel mert így kissé tuningolva lett véve. (Sport kipufogó rendszer katalizátor nélkül + sportgyertya és sport légszűrő)

Csak ezek vannak benne?

Nem kötözködés képpen, de szerintem ez így mondjuk 110 paci. :oops: :oops:

De tényleg nem rosszból. Csak most volt egy klubtársunk méretni és egy igen combos tuningal rendelkező Gsi-ből is csak +30 paci lett.

Link to comment
Megosztás:

Hááát a komplett kipufogórendszercsere katalizátor nélkül szerinted csak 4LE??? meg azért a levegőszűrő és a gyertya is dob egy-két lovat, de nem tudom mennyit? Leírhatnád hogy ezek kb. mennyit dobnak rá. Na meg a -katalizátor és kipufogórendszer csere.

Na figyu, a sportlégszűrő meg a sportgyertya csak ámítás, nem mérhető a teljesítmény amit adnak (nekem is sportlégszűrőm van, annyit ér hogy frankó szívászaja van tőle az autónak, semmi többet), a sportgyertya meg gondolom sportszikrát ad amit a sportgyertyakábel sportárama juttat el a gyertyákhoz. :P Komolyra fordítva a szót ezek marketing blődségek, na jó a sport kipufogórendszer már tényleg ad mondjuk +10%-ot amennyiben a leömlőtől a kipufogóvégig sportrendszer van fennt, de akkor se áltasd magad hogy a te nemtom hány kilométert futott autódban benne van még a gyári 106LE. Tomnak nagyjából igaza van, bár pontosítanám: már akkor örülhetsz ha a gyári 106paripából még megvan 95, erre dob a sportrendszer mondjuk egy 5-6 lóerőt, úgyhogy nagyjából 100 lóerő körül lehetsz most. Ne érts félre ez nem fikázás volt és nem is a kedvedet akarom elvenni, de nyugodtan kérdezd meg Atommanót aki százezreket(!) költött a GSi-jére és így sikerült kihozni gyönge +30-40lóerőt, pedig ott aztán volt minden okosság a nagytengelytől az emelt benzinnyomásig meg az alapról teljesen ujjáépített motorig.

Link to comment
Megosztás:

Oké köszi a felvilágosítást ezek mind igazak biztos, de nem kötekedésképp mondom de az autó belenyom az ülésbe. :D

Igaz én még ezen kívül csak max.100Le-ős autókkal mentem(kivéve most nemrég ez a Peugeot) és abban voltak újak is és bizony köze nincs a Tigra gyorsulásához.

És a fentiekben említett Peugeot-ot is többen kipróbáltuk és nem vettünk észre külömbséget sőt ahogy írtam le is nyomtam.

De szerintem ne is beszéljünk róla én nem ezt akartam megtudni a kocsiról és nem is akarok hallani ilyen kétségbeejtő dolgokat róla :P

Link to comment
Megosztás:

:P

Sajnos tisztában vagyok vele hogy az én kocsim is hasonló állapotban lehet teljesítményügyileg, de ez mindaddig nem zavar, amíg nem tudok konkrét számokat. Ha jót akarsz magadnak akkor sztem te se vidd el teljesítménymérésre, mert elég kétségbeejtő lehet az eredmény. Ami számít az az érzés hogy lenyomsz másokat, ebben meg nagy szerepe van a teljesítménytömegnek is pl., azaz hogy az említett vetélytárs valszeg sokkal súlyosabb. De nem is ez a lényeg, hanem az eredmény!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.