Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Üdv mindenki!

Megtudjátok mondani hogyan hol és miként tudom megnézni a váltóban az olajat? Ja és kb mennyinek kellene benne lenni mert egy kicsit ereszt a szimering, meg persze milyen olaj kell a váltóba?

Köszi a segítséget!

Hali!

A féltengelykihajtás környékén van egy hatlapfejű csavar. Az a szintellenőrző. A szintnek a csavar nyílása alatt 2 cm-rel kell lenni. Csakis gyári GM váltóolajat használj. (F13 váltó) 1,6liter.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nézegettem a féltengely kihajtást de nem nagyon láttam azt a csavart tud valaki képet mutatni hogy melyik is lehet az?

Köszi!

Valahol volt róla kép, most nem találom, de úgy lehet meghatározni, hogy van egy csavar, aminek látszólag semmi szerepe, na pont az-az. Oldalán van, a kerék felöl.

Link to comment
Megosztás:

Valahol volt róla kép, most nem találom, de úgy lehet meghatározni, hogy van egy csavar, aminek látszólag semmi szerepe, na pont az-az. Oldalán van, a kerék felöl.

Megnéztem!

Találtam, láttam egy csavart a balos féltengely kivezetésen kb. a féltengellyel egy magasságban kb. 8-as méretű lehet nem láttam pontosan. Az lehet az?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem!

Találtam, láttam egy csavart a balos féltengely kivezetésen kb. a féltengellyel egy magasságban kb. 8-as méretű lehet nem láttam pontosan. Az lehet az?

Szerintem az. Tekerd ki, a vége elméletileg olajos, csinálj drótból egy L-alakot a szintnek 1-1.5-centivel a lyuk alatt kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Ennyire fent fog?

hát eléggé.. csak furcsa, hogy lükit meg recsenve vette eccer ma is, mondjuk nem szokása, de előfordul..

lehet, hogy pont ezért nem bírom kézzel megmozdítani se a villát, mer alapból is feszítve van?

illetve kaparni se kapar :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

hát eléggé.. csak furcsa, hogy lükit meg recsenve vette eccer ma is, mondjuk nem szokása, de előfordul..

lehet, hogy pont ezért nem bírom kézzel megmozdítani se a villát, mer alapból is feszítve van?

illetve kaparni se kapar :rolleyes:

A villa nekem is nehezen mozdul, de nekem meg nem emelt ki, én befele tekertem, akkor neked kifele kell. Mondjuk nekem meg már a nyakamban van a pedál. Azt írják, hogy ahogy kopik úgy jön felfele. Hát nekem sem kapar, de szerintem ez nem a kuplung hibája, hanem a motoré. :blink: Rüki meg nekem majdnem mindíg duplakuplung.

Link to comment
Megosztás:

A villa nekem is nehezen mozdul, de nekem meg nem emelt ki, én befele tekertem, akkor neked kifele kell. Mondjuk nekem meg már a nyakamban van a pedál. Azt írják, hogy ahogy kopik úgy jön felfele. Hát nekem sem kapar, de szerintem ez nem a kumlung hibája, hanem a motoré. :rolleyes: Rüki meg nekem majdnem mindíg duplakuplung.

csak én érzem, hogy ahogy ráengedem a kuplungot a moci forog tovább, és lassan áll vissza csak

tehát csúszika kuplung

igaz nem nagyon, de sztem csúszkál kicsit

ja a hogy kopik úgy megyen felfelé, a kuplungszrkezet kialakítása maitt.

Link to comment
Megosztás:

csak én érzem, hogy ahogy ráengedem a kuplungot a moci forog tovább, és lassan áll vissza csak

tehát csúszika kuplung

igaz nem nagyon, de sztem csúszkál kicsit

ja a hogy kopik úgy megyen felfelé, a kuplungszrkezet kialakítása maitt.

A nagykönyv szerinti kuplung teszt: eltávolítasz a kocsi orra elől minde akadályt, pincsikutya, nagymami, stb, berakod 3-ba, felpörgeted 2-3 ezerig majd leugrasz a kuplungról. ha azonnal leffulad akkor jó, ha nem akkor csúszik. nem tudom neked van-e mág a váltó alján az a két ablak, ott látni a kuplung csúszó felületét, gondolkodtam befújom féktisztítóval, végülis azonos az elv nem? Csináltam képet, csak homályos lett, de azért látszik, hogy van még kopóréteg.

266228.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na kivettem a kuplungbowdent, de ki kellett hozzá vennem a pedált is, mert nem tudtam kiakasztani. Csorgattam bele olajat, most észrevehetően könnyebb benyomni. Tudtátok, hogy a pedál rugója nem felfele nyomja a pedált, hanem neked segít, és befele? :rolleyes: Vagy ez is olyan mint a termosztát, és forditva is be lehet szerelni? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Na kivettem a kuplungbowdent, de ki kellett hozzá vennem a pedált is, mert nem tudtam kiakasztani. Csorgattam bele olajat, most észrevehetően könnyebb benyomni. Tudtátok, hogy a pedál rugója nem felfele nyomja a pedált, hanem neked segít, és befele? :rolleyes: Vagy ez is olyan mint a termosztát, és forditva is be lehet szerelni? :blink:

szerintem az egy előfeszítő rugó, hogy ne lógjon össze vissza a pedál. :lol:

Link to comment
Megosztás:

csak én érzem, hogy ahogy ráengedem a kuplungot a moci forog tovább, és lassan áll vissza csak

tehát csúszika kuplung

igaz nem nagyon, de sztem csúszkál kicsit

ja a hogy kopik úgy megyen felfelé, a kuplungszrkezet kialakítása maitt.

Novy, hány km-nél jár a ótó?

Link to comment
Megosztás:

Én száztizen valahány ezernél cseréltem tárcsát. Sokan mondták hogy sokkal többet is elmegy a gyári tárcsa, de én betudtam a sok városnak.

nekem nem kell cserélni még egy jódarabig

2al is elindul remegés nélkül stb

csúsztatni is tudom

puha is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.