Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

sziasztok kérdés f 13-as váltóval kapcsolatban,nekem a száma W398 ,és a W 118-as is jó bele vagy mibe különbözik töle esetleg,még milyen számú(F15stb) váltót lehetne felrakni a c16se-re?

Elöre is köszi.Meg ha tud nekem valaki valami jó darabot akkor várom ide :tibor0107@citromail.hu

Link to comment
Megosztás:

sziasztok kérdés f 13-as váltóval kapcsolatban,nekem a száma W398 ,és a W 118-as is jó bele vagy mibe különbözik töle esetleg,még milyen számú(F15stb) váltót lehetne felrakni a c16se-re?

Elöre is köszi.Meg ha tud nekem valaki valami jó darabot akkor várom ide :tibor0107@citromail.hu

Lehet, hogy nála találsz.:Klikk ide! De ha nem, volt itt több is.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Nekem egy 2001 es évjáratú sedan G Astrám van és az érdekelne h a váltógombot h lehetne úgy kicserélni h nem fűrészelem hozzá ketté a váltót és nem csinálok egyéb barbár dolgokat amiket egyébként más oldalakon olvastam:)

ha valaki tudja megköszöném a segitséget:)

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Nekem egy 2001 es évjáratú sedan G Astrám van és az érdekelne h a váltógombot h lehetne úgy kicserélni h nem fűrészelem hozzá ketté a váltót és nem csinálok egyéb barbár dolgokat amiket egyébként más oldalakon olvastam:)

ha valaki tudja megköszöném a segitséget:)

A váltógomb simán csak rá van szorítva a rúd végére. Sokan úgy veszik, e, hogy simán csak izomból megtekerik jobbra-balra közben húzzák felfele. De ha hátul felhúzod a váltószknyát, elől kiakasztod akkor belátsz egy zseblámpa segítségével alulra. Ott van egy rugós stift azt kiakasztod, kihúzod, ekkor kijön az egész válóbot. Beviszed a meleg műhelybe/pincébe, befogod satuba, és azt csinálsz vele amit akarsz. Csőfogóval letekered, vagy kettéfűrészeled a műanyag gombot.

248074.jpg

Ott a stift a kék nyilnál.

Bocs most látom G-astrád van, de nem hiszem, hogy sokban eltérne.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Még egyszer köszi a váltóval kapcsolatos válaszokat.

Múlt hétvégén megemelték a kocsit, helyere forditottak es kb 15 perc alatt kesz is volt. Se a stift, se a gumi nem kellett, igy azt megtartom tartaleknek.

Igaz csak egy het volt, hogy nem volt hatramenetem, de mar ennyi ido utan is jo erzes volt ujra tolatni :lol:

Koszi mindenkinek!

Egy 13-as duplatoldós crova kell hozzá. Semmi nehézség nincs benne, csak vagy hideg autóval csináljátok, vagy vigyázz a kipufogóval :D :lol: (én már megnéztem milyen meleg közelről :huh: ) Szerintem nem tömítés különben, hanem inkább a stift, de első körben megpróbálhatjátok csere nélkül, csak magát a pozíció beállítást, hátha csak elmászott. Teljesen érthetően van leírva és illusztrálva. Az alapján meg tudjátok csinálni. ;)
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szertném megkérdezni,h milyen olajat töltsek a váltóba?

Mobil mobilube Api GL-4 -et beletehetem(van itthon 3 liter)?vagy ATF -olajat tegyek bele?vagy vegyek gyárit?

Mindenki mást mond!

Nektek mi a véleményetek?

Köszönöm,előre is!

Lehetőleg egy helyre irj, nem kell több helyen is megismételni ugyanazt! Én nem haragszom, de azért az én "szememet is bántja". :lol:

A gyári GM-es váltóolajjal még nem volt gondja senkinek sem, tudtommal, mig egyes másfélékkel volt aki nem volt megelégedve. Javaslom, hogy tölts bele gyári olajat. Elvégre, amennyiben nem folyik el, annyit megér, hogy még 1-2 százezer km-ig nyugodt lehess ezen a téren. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Lehetőleg egy helyre irj, nem kell több helyen is megismételni ugyanazt! Én nem haragszom, de azért az én "szememet is bántja". :lol:

A gyári GM-es váltóolajjal még nem volt gondja senkinek sem, tudtommal, mig egyes másfélékkel volt aki nem volt megelégedve. Javaslom, hogy tölts bele gyári olajat. Elvégre, amennyiben nem folyik el, annyit megér, hogy még 1-2 százezer km-ig nyugodt lehess ezen a téren. :huh:

Ok!köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001-es x14nz motorkódú F astram van, sebváltó kódot még nem tudom sajnos.

A tanácsotokat szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban: Már korábban is jellemző volt, hogy váltáskor a kuplungot annyira ki kellett nyomni, hogy kb a tűzfalat tapostam, ma este pedig, elkezdett makacskodni a sebváltó, olyan, mint amikor az ember nem nyomja ki teljesen a kuplungot, és nem veszi a fokozatokat. :huh: még pont be tudtam vele állni a ház előtt, de nemigen próbálgattam már a váltást, nehogy nagyobb kárt okozzak a fogaskerekekben. Laikusként abban reménykedek, hogy csak a kuplungpedál "magasságán" kell állítani, de lehet ez hülyeség.

Kérdés:

1. Lehet-e ez a megoldás egyáltalán, és ha igen, azt el lehet-e végezni itt az utcán, vagy szervíz kell, szakemberrel együtt?

2. Ha nem ez lehet a probléma, Ti mire gyanakodnátok?

Köszi

Üdv. Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001-es x14nz motorkódú F astram van, sebváltó kódot még nem tudom sajnos.

A tanácsotokat szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban: Már korábban is jellemző volt, hogy váltáskor a kuplungot annyira ki kellett nyomni, hogy kb a tűzfalat tapostam, ma este pedig, elkezdett makacskodni a sebváltó, olyan, mint amikor az ember nem nyomja ki teljesen a kuplungot, és nem veszi a fokozatokat. :huh: még pont be tudtam vele állni a ház előtt, de nemigen próbálgattam már a váltást, nehogy nagyobb kárt okozzak a fogaskerekekben. Laikusként abban reménykedek, hogy csak a kuplungpedál "magasságán" kell állítani, de lehet ez hülyeség.

Kérdés:

1. Lehet-e ez a megoldás egyáltalán, és ha igen, azt el lehet-e végezni itt az utcán, vagy szervíz kell, szakemberrel együtt?

2. Ha nem ez lehet a probléma, Ti mire gyanakodnátok?

Köszi

Üdv. Zoli

Igazábó nyúlhat, vagy egy idő után el is szakadhat a kuplungbowden, vagy maga a szerkezet kopik, ilyenkor felfele "vándorol" a pedál. Próbálj ráállítani a motortérben a váltó felett kapcsolódik egy karhoz a bowden azon van egy menetes bigyó lehet tekergetni egy ideig de a végén úgyis cserélni kell a szerkezetet.

256689.jpg

Ugye a fekete kart az utastér felé húzza amikor lenyomod a pedált tehát a menetes részen felfee kell tekerni hogy "ráállítsál". Hány kilóméter van a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

Igazábó nyúlhat, vagy egy idő után el is szakadhat a kuplungbowden, vagy maga a szerkezet kopik, ilyenkor felfele "vándorol" a pedál. Próbálj ráállítani a motortérben a váltó felett kapcsolódik egy karhoz a bowden azon van egy menetes bigyó lehet tekergetni egy ideig de a végén úgyis cserélni kell a szerkezetet.

http://kep.ivpicture.hu/256689.jpg

Ugye a fekete kart az utastér felé húzza amikor lenyomod a pedált tehát a menetes részen felfee kell tekerni hogy "ráállítsál". Hány kilóméter van a kocsiban?

Szia,

köszi, akkor holnap világosban megnézem ezt a menetes dolgot. A biztonság kedvéért lementem, megnéztem, nem esett-e be vmi a kuplungpedál alá, vagy ilyesmi, de nem. Most próbálgattam álló motorral, és úgy ahogy ment...

165.000 Km van benne, sztem nagyjából igaz is. Én óra szerint 104.000 -el vettem, azóta nagyrészt csak autópályán megyek vele.

Zoli

Link to comment
Megosztás:

Szia,

köszi, akkor holnap világosban megnézem ezt a menetes dolgot. A biztonság kedvéért lementem, megnéztem, nem esett-e be vmi a kuplungpedál alá, vagy ilyesmi, de nem. Most próbálgattam álló motorral, és úgy ahogy ment...

165.000 Km van benne, sztem nagyjából igaz is. Én óra szerint 104.000 -el vettem, azóta nagyrészt csak autópályán megyek vele.

Zoli

Végülis ennyi kilóméter alatt elkophat a kuplung, de képpel ne idézz, mert nem szeretik a modik. Én úgy vagyok vele, hogy rátekertem, aztán megy ameddig megy, ha becarik hazavergődök kuplung nélkül, és cserélem. A nyáron aláfeküdtem, van a véltó alján egy takarólemez, legalábbis nekem, ha leveszem látszanak a súrlódó felületek.

Link to comment
Megosztás:

Végülis ennyi kilóméter alatt elkophat a kuplung, de képpel ne idézz, mert nem szeretik a modik. Én úgy vagyok vele, hogy rátekertem, aztán megy ameddig megy, ha becarik hazavergődök kuplung nélkül, és cserélem. A nyáron aláfeküdtem, van a véltó alján egy takarólemez, legalábbis nekem, ha leveszem látszanak a súrlódó felületek.

Ok, köszi a jótanácsot a sebváltóval, meg az idézettel kapcsolatban (már, több, mint 1 éve figyelem itt a fórumon az eseményeket, de van még hová fejlődni:-). Reméltem azért, hogy legalább 200.000 km-t kibír ilyen dolgok nélkül, de nem panaszkodhatok, eddig semmi probléma nem volt, mondjuk jól is van tartva az ótó:-)

Kuplung nélkül macerás lehetett a hazaút.

Link to comment
Megosztás:

Ok, köszi a jótanácsot a sebváltóval, meg az idézettel kapcsolatban (már, több, mint 1 éve figyelem itt a fórumon az eseményeket, de van még hová fejlődni:-). Reméltem azért, hogy legalább 200.000 km-t kibír ilyen dolgok nélkül, de nem panaszkodhatok, eddig semmi probléma nem volt, mondjuk jól is van tartva az ótó:-)

Kuplung nélkül macerás lehetett a hazaút.

Még nem volt ilyen csak elméletben. Egyszer olvastam egy cikket a kuplung nélküli váltásról, és kipróbáltam vészhelyzet esetére. :huh: Csak azért ha megadná magát a kuplung ne kelljen vontatni-trélerezni.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Lenne egy kérdésem: kb. meddig bírja a váltóban az olaj? Ma ment bele a 240000. km, és nálam még nem lett cserélve az elmúlt 6,5 évben és 96000kmben ( előtte meg nem tudták megmondani, mikor volt cserélve, azt mondták nem is kell ezekbe cserélni). Egyszer lett cserélve a szimering a váltó tetején /szerelő cserélte/, most megint ott olajos egy kicsit. Azt én is ki tudom cserélni, ugye, Olvastam róla múltkora GyÍKban, nem tűnik annyira bonyolultnak. Váltás nem nehéz, csak így hidegben kicsit kadozik, de ez szerintem mindenkinél így van, vagy tévedek? Gondolom ártani nem árt neki, ha új olajat kap. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali! Lenne egy kérdésem: kb. meddig bírja a váltóban az olaj? Ma ment bele a 240000. km, és nálam még nem lett cserélve az elmúlt 6,5 évben és 96000kmben ( előtte meg nem tudták megmondani, mikor volt cserélve, azt mondták nem is kell ezekbe cserélni). Egyszer lett cserélve a szimering a váltó tetején /szerelő cserélte/, most megint ott olajos egy kicsit. Azt én is ki tudom cserélni, ugye, Olvastam róla múltkora GyÍKban, nem tűnik annyira bonyolultnak. Váltás nem nehéz, csak így hidegben kicsit kadozik, de ez szerintem mindenkinél így van, vagy tévedek? Gondolom ártani nem árt neki, ha új olajat kap. Köszi!

én azt tudom mondani, hogy ha csak kicsit akad télen, ami ha nem is mindenkinek, de többségnek megvan ne nyúlj hozzá.

ha mégis cserélni akarod, akkor csak eredeti számszerint megfelelő GM et, olcsó is, és még nem nagyon volt más márka, ami jó lett volna.

pl a metabond se olyan jó...

egyébként, ha nemcseréled soha akkor se lesz baja

és 90% hogyneked eredeti van benne

Link to comment
Megosztás:

én azt tudom mondani, hogy ha csak kicsit akad télen, ami ha nem is mindenkinek, de többségnek megvan ne nyúlj hozzá.

ha mégis cserélni akarod, akkor csak eredeti számszerint megfelelő GM et, olcsó is, és még nem nagyon volt más márka, ami jó lett volna.

pl a metabond se olyan jó...

egyébként, ha nemcseréled soha akkor se lesz baja

és 90% hogyneked eredeti van benne

Köszi. Csak 2be nehezebb berakni, de csak mig hideg a váltó- és hamar "rendbejön". Akkor marad igy, még megnézem azt a szimeringet. Hy!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem ugyan ez a gondom,kettesbe nehezen lehet betenni hidegen,még üzemmeleg állapotban sem javul sokat a helyzet.

Az olajról meg annyit,h mindenki mást mond,h milyet rakjak bele,már én sem tudom.............

gyárit. Nem vészes az ára, vettem is 2 falkonnal. (1 falkon kevés, 2 meg sok :blink: frankó kiszerelés :lol: ) végülis nem lett beleöntve mert ami benne van az szinten van, és végülis az akadást ami nekem volt megoldotta a kulissza, meg a rudazat rendes beállítása. :rolleyes: ha kell akkor szólj és megbeszéljük :D

Link to comment
Megosztás:

Nem kell papíron cserélni a kapcsolószekrény-olajat, viszont ajánlott egy idő után, csak gyári GM olajat szabad belerakni, ebből ez a legjobb (amúgy növényi a szentem...szép málnaszörp.... :rolleyes: :blink: ).

Ha megbontod, akkor néha a szintet kell ellenőrizni utána egy darabig.Az alján a teknő tömítése vacak tud lenni, ha paszta nélkül rakod fel.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy szintet ellenőrzöl, azzal csak jót tudsz csinálni, nem szégyen utánatölteni.

jaszerintem is

többiek azt mondják, hogy nem szabad, mert különbözik akét olaj...

szerintem meg nem

ha GM eset vesz.

nekem pl...

ugye lecseréltem metabondosra...még szerencse, hogy a gyárit eltettem szépen, bő egy liter van belőle, szép piros málnaszörp színű, így csak egy lityit fogok venni, és azzal fogom feltölteni majd.

Link to comment
Megosztás:

jaszerintem is

többiek azt mondják, hogy nem szabad, mert különbözik akét olaj...

szerintem meg nem

ha GM eset vesz.

nekem pl...

ugye lecseréltem metabondosra...még szerencse, hogy a gyárit eltettem szépen, bő egy liter van belőle, szép piros málnaszörp színű, így csak egy lityit fogok venni, és azzal fogom feltölteni majd.

nah olyat nem kapsz :lol: :blink: van asszem 1,5 vagy 2 literes, meg van 5 literes. pont olyan hogy ne annyi legyen amennyi kell :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.