Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Novynak megy a :lol: -t megsütötte a oldrex szal tod a dolgod :lol: B)

hát gratulálok hozzá ügyes vagy :D

szerintem én nem tudnám kicserélni, mert próbáltam már kézzel visszanyomni a villát, de nembírtam...

Az eszedbe jutott már hogy nem a villát tolod beljebb hanem a bowdent kijjebb? :) Ha még egyben van, megemeled a pedált, és máris célhoz értél, ha nincs akkor meg elég meghúzni is kijön :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

megprobalom leirni a problemam foto nelkul nagyon nehez lesz...

A valtokartol ami atjon az elvalaszto lemezen a motor es az utaster kozott a kovetkezo darabja csavarral rogzitheto es egy laposvas, ami kozel fuggolegesen all.

azt le lehet-e szedni, mert egy kicsit el van ferdulve a "laposvas", esetleg van-e valami otlet leszedes nelkul a kiegyengetesre.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jobban jársz ha keresel bontóban jó állapotut, mint szétdönteni ezt. Komoly tapasztalat kell hozzá hogy jól összerakja valaki (ilyen pl patyi laci).

szerintem is :huh: felujjítani 4x annyiba kerül, mint egy bontott

Há! Ez megmaradt valakinek se-re átalakítás után. :lol:

ja, de ez a megoldás nekem eddig uj

Az a helyzet hogy már vettem egyszer egy váltót bontóból,fel is raktuk egy darabig jó volt aztán most bvalami zörög benne,meg a nyelestengelycsapágynak is van hangja,ezért már nem igazán bizok a bontósban.

attól függ milyen váltód van, és minnél fiatalabb autóból kell megvenni.,

egy classic váltója szerintem még elvinné a kocsidat, ameddig kell

Link to comment
Megosztás:

Olyan gondom lenne, hogy páros fokozatokból páratlanba húzva, szóval elölről hátrafele húzva a váltókart, menet közben kb középen reccsen-kattan egyet...elég hangosan. A hang egyértelműen a váltó kar alól jön. Mi lehet a baja és esetleg a megoldás?

Ha felhúzod a szoknyát (hmm... jól kezdődik :D :lol: ) akkor belesel alá, és fogod látni a keresztbe menő műanyag tengelyt, amibe a váltókar alja van berögzítve. Annak a tengelynek a két vége bepattintós. Mintha valahol láttam volna olyat eltörve :huh: Néztél már be oda? Lehet hogy egyből látnád a lényeget. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha felhúzod a szoknyát (hmm... jól kezdődik :D :lol: ) akkor belesel alá, és fogod látni a keresztbe menő műanyag tengelyt, amibe a váltókar alja van berögzítve. Annak a tengelynek a két vége bepattintós. Mintha valahol láttam volna olyat eltörve :huh: Néztél már be oda? Lehet hogy egyből látnád a lényeget. :lol:

Meg fogom nézni mindenképp csak még nem jutottam el oda. De régebben ilyen nem volt...szóval kikophatott vagy eltörhetett valami...pl egy stift...de egyértelműen a kar alól jön a hang és nem a váltótól.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.