Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Nemá'...egy benzines ronggyal le lehet törölni..vagy brigéciollal..legalább a sebváltó alját és később megnézni hogy folyt-e oda valami és hogy az piros büdös vagy "klasszikus" motorolajszerűség..

Legutóbb dörgöltem egy csomó ideig, meg hideg zsíroldóval is próbáltam, csak ugye akna nélkül elég gáz alulról mosni.

Link to comment
Megosztás:

Legutóbb dörgöltem egy csomó ideig, meg hideg zsíroldóval is próbáltam, csak ugye akna nélkül elég gáz alulról mosni.

Borítsd az oladlára és kész :) Anno a wartburgot így lakatoltuk. Oldalra birítottuk (kb 60fokos szögben) úgy hogy a b oszlopnál megtámasztottuk, meg persze a másik oldalon is két helyen.

Csak hogy ne legyen off:

Mikor hozzám került még kopáscsökkentő adalékot is kapott a váltóolaj. Szerencsére alul nekem nem ereszt csak a kulisszánál ami ugye könnyen orvosolható lenne egy szimering cserével csak végre egyszer rá kellene szánnom magam.

Link to comment
Megosztás:

Heló

Meg tudja mondani vki nekem hogy mitől lehet az hogy ha menet közben oldalról hozzáteszem a lábam a kuplungpedálhoz, akkor az remeg?

Ha ráteszem óvatosan akkor is.

Ha egy olyan kb 2 centire benyomom akkor már megszűnik.

attól is függ mekkora ez a remegés, de szerintem azért van, mert ha fel van engedve telejsen, akkor nem feszül annyira a bowdenje, mintha elkezded kiemelni a nyomlapot.

olyankor már kezd kiemelni a szerkezet, és a tányérrugó is ráfeszít.

Link to comment
Megosztás:

attól is függ mekkora ez a remegés, de szerintem azért van, mert ha fel van engedve telejsen, akkor nem feszül annyira a bowdenje, mintha elkezded kiemelni a nyomlapot.

olyankor már kezd kiemelni a szerkezet, és a tányérrugó is ráfeszít.

Ezt a hibát hogy tudnám megszüntetni?

Link to comment
Megosztás:

attól is függ mekkora ez a remegés, de szerintem azért van, mert ha fel van engedve telejsen, akkor nem feszül annyira a bowdenje, mintha elkezded kiemelni a nyomlapot.

olyankor már kezd kiemelni a szerkezet, és a tányérrugó is ráfeszít.

A kiemelő szerkezet teteje kopott(a "kínai kalap")és nem fekszik fel rendesen a kinyomó,valszeg azért remeg.

Cserével orvosolható.

Link to comment
Megosztás:

volt már róla szó, hogy elég az 5. két fogaskerekét cserélni, hogy változzon a végáttétel, és autópályán kevesebbet forogjon a moci 120-140nél.

az lenne a kérdésem, hogy az 5. fogaskerkei a fémdekni alatt vannak, vagy méég azon belül, az aluházban??

egy suzuki váltót raktam össze, és úgy emlékszem annak úgy volt...

mert ha ott van, akkor annyira nem nagy a cseréje, de ha belül, akkor meg egyszerűbb a komplett váltótcserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

átraktam az elektromos topikból ide:

Opel Astra f 1.8 115 le x18xel automata váltó

vele lenne bajom

újabban ha nem rakom ki üresbe a pirosnál csak a féket nyomom a motor fordulatszáma 500-0 között ingadozik, nem feltűnően, néha akkor is ha kirakom üresbe,csak nagyon ritkán áll le. ilyenkor mi lehet

tegnap jöttem ki a garázsból n kétifék be, hagy melegedjen, akkor egy szer csak elkezdett döcögősen járni a motor/mint amikor sokat kap/ aztán a szivató "odahúzott neki" és elmúlt

az normális ha hideg motor majdnem 500-as fordulaton jár? régen mindig 1000 körül volt zúgott mint a hülye, most meg csak sunnyog ott

ez az egyik

a másik hogy mióta szerelőnél volt rengeteget fogyaszt, és néha nyomom a gázt nemgyorsul, majd csak egyszer elkapja és már repül is

sport fokozatban ilyet nem tapasztaltam

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kuplungpedál benyomáskor "kattan" egyet és időnként elég nehezen tudok váltani is.

Pár évvel ezelött az akkori autómon (szamarán) ezeket a kattanásokat egy-két héten belül kuplungbowden szakadás követte.

Az astrán ez hogy működik?

1996-os X16XEL.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kuplungpedál benyomáskor "kattan" egyet és időnként elég nehezen tudok váltani is.

Pár évvel ezelött az akkori autómon (szamarán) ezeket a kattanásokat egy-két héten belül kuplungbowden szakadás követte.

Az astrán ez hogy működik?

1996-os X16XEL.

Az Astránál is így működik. Mondjuk lehet a Te esetedben még csak szorul de könnyedén követheti szakadás hamarosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kuplungpedál benyomáskor "kattan" egyet és időnként elég nehezen tudok váltani is.

Pár évvel ezelött az akkori autómon (szamarán) ezeket a kattanásokat egy-két héten belül kuplungbowden szakadás követte.

Az astrán ez hogy működik?

1996-os X16XEL.

Ha a kattogás mellett egyre lejjebb foga a kuplung azaz nyúlik a bowden akkor tuti az a gond és szakadás várható. Jó esetben csak a pedálnál a bowden beakasztása szorul, és kattog.

(bár ha váltani is nehezebb...)

Link to comment
Megosztás:

Az Astránál is így működik. Mondjuk lehet a Te esetedben még csak szorul de könnyedén követheti szakadás hamarosan.

Ha a kattogás mellett egyre lejjebb foga a kuplung azaz nyúlik a bowden akkor tuti az a gond és szakadás várható. Jó esetben csak a pedálnál a bowden beakasztása szorul, és kattog.

(bár ha váltani is nehezebb...)

Köszönöm! :)

Ettől féltem, azért remélem pár napot még kibír. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kuplungpedál benyomáskor "kattan" egyet és időnként elég nehezen tudok váltani is.

Pár évvel ezelött az akkori autómon (szamarán) ezeket a kattanásokat egy-két héten belül kuplungbowden szakadás követte.

Az astrán ez hogy működik?

1996-os X16XEL.

nézd meg a pedálnál a bowden végét! (amit beakasztasz a pedálba) :lol:

nekem is kattogott, de azért, mert elrepedt az a kis pöcök a végén :lol: aztán meg a legrosszabbkor (városban, forgalomban) ki is ugrott onnan :)

1.kép 2.kép 3.kép 4.kép

elég szívás, jobb elkerülni a bajt, no meg ha útközben kell kicserélni, akkor meg részvétem :)

Volt benne részem, nem ajánlom senkinek :D

szánj rá kb. 3000 Ft-ot, vegyél egy újat, és cseréld ki otthon nyugodt körülmények között! Hidd el, nem leszel olyan bosszús, mintha útközbe kellene szenvedj vele B)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm! :)

Ettől féltem, azért remélem pár napot még kibír. :D

Azért vontatókötél legyen nálad, hogy haza tudjun valaki húzni :)

Vannak még önindító és váltógyilkos megoldások amivel szükség esetén még el lehet evickélni kuplunk nélkül, de nem igazán ajánlom. Amugy pár perc alatt cserélhető szóval ha megvan az alkatrész nem érdemes halogatni.

Link to comment
Megosztás:

nézd meg a pedálnál a bowden végét! (amit beakasztasz a pedálba) :lol:

nekem is kattogott, de azért, mert elrepedt az a kis pöcök a végén B) aztán meg a legrosszabbkor (városban, forgalomban) ki is ugrott onnan :)

1.kép 2.kép 3.kép 4.kép

elég szívás, jobb elkerülni a bajt, no meg ha útközben kell kicserélni, akkor meg részvétem :)

Volt benne részem, nem ajánlom senkinek :D

szánj rá kb. 3000 Ft-ot, vegyél egy újat, és cserél(d)tesd ki otthon nyugodt körülmények között! Hidd el, nem leszel olyan bosszús, mintha útközbe kellene szenvedj vele ;)

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.