Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Látod erre nem is gondoltam... :)

biztosan másabb a belseje (áttételezések) a motorfordulat miatt is.

Igazad van, el is cserélném, de a környéken nincs senkinek olyan amilyen nekem kellene.

Nah hátha majd egyszer! :D

Nekem meg van egy olyan emlékem, hogy a dízeles motor a nagyblokkosokhoz tartozik. Aztán hogy ez igaz-e és/vagy kompatibilisek-e, azt már nem tudom. :D

Link to comment
Megosztás:

akkor most ami nekem van az jó, vagy nem jó?? :D

lehet azért is nem pontos a fordulatszámmérőm, mármint a váltó miatt?? :)

ha az van fent, akkor jó lehet, csak az még nem minden adat hogy F15. Kell hogy C vagy W, és hogy

mekkora a végáttétel. Aszerint kell vadászni.

A fordszám nem a váltótól függ.

Link to comment
Megosztás:

ha az van fent, akkor jó lehet, csak az még nem minden adat hogy F15. Kell hogy C vagy W, és hogy

mekkora a végáttétel. Aszerint kell vadászni.

A fordszám nem a váltótól függ.

aham :D

holnap levakarom akkor azokról a számokról is a dzsuvát, és abból majd kiderül!

Enni sokat nem eszik, (4,6- 5,7) úgyhogy olyan nagy gáz gondolom nem lehet :) De majd kiderül!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

nekem végül is semmi, így jó ahogy van, csak bogarat ültettetek a fülembe!

Az igazi kérdésem az volt, hogy jó e a donoré, ha meghagynám tartaléknak???

de ha ahogy mondtad más a féltengely, akkor tárgytalan!

Megpróbálom elcserélni, ahogy Novy is mondta :D

Ha F15-öd van, akkor annak a helyére jó az F13. Csak a belét nem tudod cserélni a kettőnek keresztbe

(illetve lehet, csak másik csapágy kell az F15 házba).

Link to comment
Megosztás:

Ha F15-öd van, akkor annak a helyére jó az F13. Csak a belét nem tudod cserélni a kettőnek keresztbe

(illetve lehet, csak másik csapágy kell az F15 házba).

értem. köszi!

végül is ha elviszik a motorral együtt, akkor odaadom, és majd beszerzek egy ilyet mint most van.

Nem variálok én rajta az áttételeken, magas a z nekem :) :D Jó ez így is, korrektül megy szerintem :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek

Lenne egy kis problémám. Leírni nem igazán tudom, csináltam róla egy képet inkább:

fnykp0072.jpg

Az az a csukló ami után már csak a váltóba menő tengely van. A probléma pedig az vele, mint a képen is látszik hogy a rögzítő szegecs szétment rajta. Ez azért ilyen gyűrött mert a másik fele letörött.

A kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne szétszedni és hogyan lehetne megjavítani ezt a problémát.

Néztem a csináld magadot de sok információt nem találtam benne.

Akna nélkül lehetséges a javítása?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv, Zsoltee

Link to comment
Megosztás:

Nos arra már fény derült ( köszi spzoli )hogy ebben a csuklóban stiftek vannak amit cserélhetőek, a kérdés még mindíg áll viszont, hogy lehet ezt a részt szétszedni, akna nélkül. :D

ki kell rángatni piszkálni stb.

aknából se lenne egyszerűbb, mint felülről...

mivel neked szétpergett, ezért geccsolásos lesz, szerintem máshogynem tudod kiszedni.

Link to comment
Megosztás:

Nos arra már fény derült ( köszi spzoli )hogy ebben a csuklóban stiftek vannak amit cserélhetőek, a kérdés még mindíg áll viszont, hogy lehet ezt a részt szétszedni, akna nélkül. :D

Nem kell ehhez akna, a váltó felett van teljesen. Kb. 5 perc, ha nem kapkod az ember. Stift darabja 795Ft a Csergőben.

Link to comment
Megosztás:

Nos közben már megoldódott a dolog. Az eltört stiftet simán ki lehetett húzni, ezzel ugye szétesett a csukló. Aztán bolt hiányában egyenlőre vászmegoldásként egy 6os csavar + rajta egy csődarab amivel a megfelelő vége 8as lesz + egy anya ami rögzíti. Hétfő délutánig ki fogja bírni, amikor is megyek az opelszalonba és veszek hozzá stiftet.

Köszi a segítséget. :D

Link to comment
Megosztás:

Nos közben már megoldódott a dolog. Az eltört stiftet simán ki lehetett húzni, ezzel ugye szétesett a csukló. Aztán bolt hiányában egyenlőre vászmegoldásként egy 6os csavar + rajta egy csődarab amivel a megfelelő vége 8as lesz + egy anya ami rögzíti. Hétfő délutánig ki fogja bírni, amikor is megyek az opelszalonba és veszek hozzá stiftet.

Köszi a segítséget. :)

egyébként van akinek át van fúrva, és egy sima csavar van benne, versenycélokra is megfelel neki, vagyis verseny terheléssel :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.