Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Hát igen de semmi. Amúgy nem rég vettem az autót és a váltó az olajos,mocskos volt de azt a szelepfedél tömítésnek tulajdonítottam mert ott szivárgott, de azt megszüntettem. Lemostam brigéciolal azóta nem olajos, szóval.... vagy a váltó rudazattal valami stift lehet vagy pass...

Link to comment
Megosztás:

Hát igen de semmi. Amúgy nem rég vettem az autót és a váltó az olajos,mocskos volt de azt a szelepfedél tömítésnek tulajdonítottam mert ott szivárgott, de azt megszüntettem. Lemostam brigéciolal azóta nem olajos, szóval.... vagy a váltó rudazattal valami stift lehet vagy pass...

Lessz az még olajos. A "szuszogón" fog még kiköpni olajat.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen de semmi. Amúgy nem rég vettem az autót és a váltó az olajos,mocskos volt de azt a szelepfedél tömítésnek tulajdonítottam mert ott szivárgott, de azt megszüntettem. Lemostam brigéciolal azóta nem olajos, szóval.... vagy a váltó rudazattal valami stift lehet vagy pass...

Lessz az még olajos. A "szuszogón" fog még kiköpni olajat.

Vagy már nincs mit kiköpnie. :lol: Nézd meg a váltóolajszintet, és ha kell tölts utána. A nívócsavar a bal féltengely mögött/fölött van. Beleönteni pedig a szuszogó csavar helyén kell.

Link to comment
Megosztás:

Mivel lehet helyettesíteni a gumigyűrűt? Nehogy valamelyik azt írja, hogy vegyek másat mert kiugrom az ablakon. Amit a 7végén összegányoltam az beszart ugyh. megint kavarom a levest a fakanállal és sokszor 2 nélkül vezetek.....%#@$%@&$%&^@%$@$ :lol:

Most így hirtelen ami eszembe jut, az qrva sok szigetelő szallag. Esetleg valami tömítés, vagy gumicső egy karikája.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a sebességváltóval kapcsolatba. Egy 94-es 1.6-os Si Astrám van F13-as váltó van benne. Nem tudom milyen végáttétele van, de hallottam róla, hogy valahol meg lehet nézni rajta. Valami W-s szám. Azt szeretném megkérdezni, hogy bele lehet-e tenni egy F16-os vagy F20-as váltót és milyen végáttételű legyen? A lényeg, hogy nagy sebességnél ne pörögjön a motor annyira. 150-160-nal szeretek menni és ennél a sebességnél ne pörögjön a motor. Válaszolna valaki, aki ért ezekhez a dolgokhoz. Előre is köszi! Üdv! András!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a sebességváltóval kapcsolatba. Egy 94-es 1.6-os Si Astrám van F13-as váltó van benne. Nem tudom milyen végáttétele van, de hallottam róla, hogy valahol meg lehet nézni rajta. Valami W-s szám. Azt szeretném megkérdezni, hogy bele lehet-e tenni egy F16-os vagy F20-as váltót és milyen végáttételű legyen? A lényeg, hogy nagy sebességnél ne pörögjön a motor annyira. 150-160-nal szeretek menni és ennél a sebességnél ne pörögjön a motor. Válaszolna valaki, aki ért ezekhez a dolgokhoz. Előre is köszi! Üdv! András!

F15-öt vagy F17-et tudsz rá tenni. Az áttételi arány benne van a számában, amit az oldalán találsz valahol a bal első kerék felől benézve, elég apró számok és betűk, írd le az egészet, és kibogarásszuk.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az autó 1997-es astra caravan X14NZ motorral, óra szerint 162000 km. A kettest gyakran csak 2 kuplungolással vagyok képes kapcsolni. A probléma valamivel gyakrabban jelentkezik visszaváltáskor. Még nem szedtem szét váltót, de van szerelési jártasságom. Mi lehet a baj? Mennyire drága megoldani?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az autó 1997-es astra caravan X14NZ motorral, óra szerint 162000 km. A kettest gyakran csak 2 kuplungolással vagyok képes kapcsolni. A probléma valamivel gyakrabban jelentkezik visszaváltáskor. Még nem szedtem szét váltót, de van szerelési jártasságom. Mi lehet a baj? Mennyire drága megoldani?

Köszi

A rendszer kopottsága miatt van. Vedd ki a kapcsolókart és vedd le róla óvatosan a gumigyűrüt majd tekerj alá egy kis szigetelő szalagot. Ha ezzel megvagy és csk nem javul akkor segítek a váltó rudazat beállításában.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Az autó 1997-es astra caravan X14NZ motorral, óra szerint 162000 km. A kettest gyakran csak 2 kuplungolással vagyok képes kapcsolni. A probléma valamivel gyakrabban jelentkezik visszaváltáskor. Még nem szedtem szét váltót, de van szerelési jártasságom. Mi lehet a baj? Mennyire drága megoldani?

Köszi

Nem győzöm elégszer írni. Nézd meg mennyi olaj van a váltóban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.