Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Jól megjártam...

Eltört a kuplung bowdenem végén az a kis pöcök, amit a pedálhoz kell beakasztani... :lol:

Szerencsére csak a közelben, pedig előtte napokban voltam a hegyekben, 1000 m-es magasságokban, kb 1500 Km-t csináltam, és szerencsére akkor minden rendben volt....

DSCF8620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kivettem az alkatrészautóból, de este sötétben már nem tudtam berakni a helyére a pedálnál, így hazajöttem kb 70 km-t 3-asban hegyekközt , kuplung nélkül 2 személlyel :lol: Mit mondjak éjfél körül elég kemény menet volt...

Aztán másnap rájöttünk, hogy ki kell akasztani a rugót, és úgy lehet csak visszatenni a bowden végét!!

Milyen bowden jár gyárilag az X17DTL-be, mert azt mondják a boltokban, hogy két méretben is van??? ( hosszabb-rövidebb)

Köszike!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jól megjártam...

Eltört a kuplung bowdenem végén az a kis pöcök, amit a pedálhoz kell beakasztani... :lol:

Szerencsére csak a közelben, pedig előtte napokban voltam a hegyekben, 1000 m-es magasságokban, kb 1500 Km-t csináltam, és szerencsére akkor minden rendben volt....

Kivettem az alkatrészautóból, de este sötétben már nem tudtam berakni a helyére a pedálnál, így hazajöttem kb 70 km-t 3-asban hegyekközt , kuplung nélkül 2 személlyel :lol: Mit mondjak éjfél körül elég kemény menet volt...

Aztán másnap rájöttünk, hogy ki kell akasztani a rugót, és úgy lehet csak visszatenni a bowden végét!!

Milyen bowden jár gyárilag az X17DTL-be, mert azt mondják a boltokban, hogy két méretben is van??? ( hosszabb-rövidebb)

Köszike!!!

Hát ahogy nézem az Unix-nál is van vagy 3 méretben (815-882-906), legjobb lenne megmérni a régit.

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a legjobb, ha gyárilag tudnám milyen volt, mert ez már volt cserélve, és nem biztos, hogy ugyanolyan ment bele... Ez a nagy kérdés :lol:

Persze megmérem a régit is, és úgy rendelek újjat...

A hosszát nem tudom, de EPC szerint a száma: 06 69 005, (alkatrészszám: 90523132).

Link to comment
Megosztás:

mondjuk en nem erzem,h gyarilag ~90Le lenne a kocsim,meg ezt nem is versenylónak vettem,hanem megbizhatónak...

mondjuk tényleges 130al mennék le a balcsira 6.ban 2500,2900 at pörögve az azért tetszene:)

kiváncsi lennék mennyi lenne a fogyasztasom.. :lol:

Nekem 3000-et forog (óra szerinti) 130-nál, aztán mégis szürcsöli a benyát rendesen! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Próbáltam a váltóbeállítást a GYIk-ből...

Kérdés: az "X-elt" tengelyt hogy forgatom el?Stifted vegyem ki belőle??Mert ha igen akkor ez a lépés kimaradt a leírásból.

Többit sikerült"megcsinálni" elöször az 1est 3anak vette, a hátramenetet pedig 1esnek... nagy nehezen beállitottam az 1est... de most meg nincs 5... :lol:

Állitgassam amig jó nem lesz?

Alap probléma az volt h 1est csak 2esből vette, üresből nem.

Link to comment
Megosztás:

Az átlagfogyasztásomhoz nem 3000-es fordulatszám tartozik! :P

3000-nél be tudja nyelni a 8,5 litert is!

5000-ről má ne is beszéjjjünk! :lol:

Nem ezen röhögtem képletesen, henm azt írtad, hogy szürcsöli a benyát, miközben ott van az aláírásodban a 7.7-es átlag. Hát én odaadnám a másik golyóm ezért az átlagért. :D Az egyiket már odaigértem a multkor valakinek szintén a jó fogyasztásért. :lol: Aztán azért vettünk 1.4-est, mert keveset eszik. Ha ezt tudom, most én is 2Literessel járok. :lol: :lol: Aztán nem kell visszakapcsolgatnom emelkedőn.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Próbáltam a váltóbeállítást a GYIk-ből...

Kérdés: az "X-elt" tengelyt hogy forgatom el?Stifted vegyem ki belőle??Mert ha igen akkor ez a lépés kimaradt a leírásból.

Többit sikerült"megcsinálni" elöször az 1est 3anak vette, a hátramenetet pedig 1esnek... nagy nehezen beállitottam az 1est... de most meg nincs 5... :lol:

Állitgassam amig jó nem lesz?

Alap probléma az volt h 1est csak 2esből vette, üresből nem.

Ugye az már megvolt , hogy kiengeded a csavart a dupla krovaszárral, a váltobotot meg 1-es 2-es között az ütközőnek fekteted, ha van két lyuk összehozod a kettőt. Ilyenkor tudod tekergetni azt a tengelyt ami bemegy a sebességváltóháza. Ha az oramutató járásának megfelelően tekered, elérsz egy pontot, amikor be tudod dugni a kis lyukba az csigafúrót(5-ös ha jól emlékszem) . Végülis a fúró mindegyik pozicióba bemegy, de ezen a ponton beljebb megy olyan 1.5-centire. Ha a helyén van akkor nem is tudod visszatekerni a tengelyt. Ebben a pozícióban kell újra meghúzni a dupla krovával a csavart a homlokfalnál.

Link to comment
Megosztás:

Aztán azért vettünk 1.4-est, mert keveset eszik. Ha ezt tudom, most én is 2Literessel járok. :lol: :lol: Aztán nem kell visszakapcsolgatnom emelkedőn.

Tévedsz ha azt hiszed, hogy nem kell visszakapcsolni az emelkedőn nekem. Ha nem kapcsolok vissza, igaz felmászik valahogyan, de sokkal többet fogyaszt. A 2 literessel is ugyanúgy kell vezetni, mint az 1,4-essel, csak a használati fordulatszámsáv van alacsonyabban. Attól, hogy 2 literes kocsim van, nem járok gyorsabban az országúton, ergó a motorfordulatom alacsonyabban jár. A nagyobb motor előnye nálam az előzéseknél jön ki.

Link to comment
Megosztás:

Tévedsz ha azt hiszed, hogy nem kell visszakapcsolni az emelkedőn nekem. Ha nem kapcsolok vissza, igaz felmászik valahogyan, de sokkal többet fogyaszt. A 2 literessel is ugyanúgy kell vezetni, mint az 1,4-essel, csak a használati fordulatszámsáv van alacsonyabban. Attól, hogy 2 literes kocsim van, nem járok gyorsabban az országúton, ergó a motorfordulatom alacsonyabban jár. A nagyobb motor előnye nálam az előzéseknél jön ki.

Persze, de te is tudod, hogy caravannak magpakolva dimbes-dombos terepen 60-paci kevés. :lol: Az előzést meg el lehet felejteni emelkedőn.

Link to comment
Megosztás:

Persze, de te is tudod, hogy caravannak magpakolva dimbes-dombos terepen 60-paci kevés. :lol: Az előzést meg el lehet felejteni emelkedőn.

Van akinek még az is sok! :lol:

Ma lőtt be elém egy nőci a körforgóban úgy, hogy se balra se jobbra nem nézett, csak előre mint a barom.... Neki még 2 lóerő is sok volt! Még szerencse, hogy van jó fékem, meg gumim az ótómon! Aztán látom, hogy a kocsi bal oldala végig volt már szántva elejétől a végéig vastagon.... :lol:

Viccet félretéve, ne csodálkozz, ha sokat fogyaszt a kocsid, ha a caravánod megterhelve, hegyen völgyön át űzöd! Ahhoz erősebb motor kell, de ha űzöd, az is fogyasztani fog rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Ugye az már megvolt , hogy kiengeded a csavart a dupla krovaszárral, a váltobotot meg 1-es 2-es között az ütközőnek fekteted, ha van két lyuk összehozod a kettőt. Ilyenkor tudod tekergetni azt a tengelyt ami bemegy a sebességváltóháza. Ha az oramutató járásának megfelelően tekered, elérsz egy pontot, amikor be tudod dugni a kis lyukba az csigafúrót(5-ös ha jól emlékszem) . Végülis a fúró mindegyik pozicióba bemegy, de ezen a ponton beljebb megy olyan 1.5-centire. Ha a helyén van akkor nem is tudod visszatekerni a tengelyt. Ebben a pozícióban kell újra meghúzni a dupla krovával a csavart a homlokfalnál.

Meglazitottam a csavart, egybe hoztam a váltónál a 2 pontot, kiszedtem azt a műanyag kis bizbaszt ahová dugni kell a másik fúrószárat de azt a szart nem tudom forgatni!!!

Link to comment
Megosztás:

Meglazitottam a csavart, egybe hoztam a váltónál a 2 pontot, kiszedtem azt a műanyag kis bizbaszt ahová dugni kell a másik fúrószárat de azt a szart nem tudom forgatni!!!

Pedi muszáj forognia, hiszen amikor sebességet váltaz akkor is az forog, illetve ki-be mozog a váltóházba. Amit megjelöltem kék pöttyel azt kell elforgatni a nyíl irányába.Majdnem a végső helyzetben fog becsúszni a fúróhegy teljesen, ekkor ha jól csináltad nem is tudod visszaforgatni a tengelyt, amíg ki nem húzod a fúróhegyet. Persze csak azután húzd ki, hogy meghúztad a csavart a homlokfalnál.

P1130043_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.