Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Szerinted... :lol: ^_^ B) :P

Akkor mi értelme van a 6.iknak? :huh: Öcssssssééééééém.... :lol:

pont az az értelme, mint a 4 ről 5re áttérés

ugyebár a nyomaték adott

az anyomaték egy nagyobb átételt nem fog tudni kipörgetni, de a nagyo áttételből adódóan töbet megyaz autó

kisebb áttételnéltöbbet fog pörögni az autó, és ezémegy gyan annyival.

pl nagyfelnivel, mikor nagyobb gumi volt rajta akkor se bírt ugyan annyival menni

jobba be legyen osztva a sebességi tartmány

ne keljen annyit pöretni a motort.

amről te beszélsz az jóhogy tultrhelné a motort, de szerintem ilyen nincs

valamennyvel iztos nagyobbvégsebességet lehet elérni egy nagy motoros utóa, főleg ha felvantuninglva is, de egy simával nem

mélykék

attól, hogy lendkereket cserélsz a váltóharang marad ugyan az.

Link to comment
Megosztás:

pont az az értelme, mint a 4 ről 5re áttérés

ugyebár a nyomaték adott

az anyomaték egy nagyobb átételt nem fog tudni kipörgetni, de a nagyo áttételből adódóan töbet megyaz autó

kisebb áttételnéltöbbet fog pörögni az autó, és ezémegy gyan annyival.

pl nagyfelnivel, mikor nagyobb gumi volt rajta akkor se bírt ugyan annyival menni

jobba be legyen osztva a sebességi tartmány

ne keljen annyit pöretni a motort.

amről te beszélsz az jóhogy tultrhelné a motort, de szerintem ilyen nincs

valamennyvel iztos nagyobbvégsebességet lehet elérni egy nagy motoros utóa, főleg ha felvantuninglva is, de egy simával nem

Szerintem menj és aludd ki magad mert már visszatettem 4-esbe de lassan így sem tudom kiolvasni mit akarsz írni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem arra gondol, hogy hosszabb távon pl autópályán tartos 140-150-nél nem 4000 rot/min hanem 3000 lenne a fordszám. Fogyi szempontjából tuti, hogy megérné.....ja és ott az élettartam is. :huh:

pontosan ebből indult ki az egész

nemtudom mi van a netemmel, de pótolni kell a betűket, ha gyorsan írok a fele karaktert lehagyja.

naszóval nem arról volt szó, hogy egy 6. sebeségi fokozaot utánna akasztunk az 5. után hanem hogy 6os váltónk lenne akkr nm kellene pörgetni 4 ezret páyán

Link to comment
Megosztás:

Azt vezesse már nekem le valaki :lol:

gondolom Futó Gabi kicsit több váltót csináltatott már mint mi összesen, gondolom nagyobb rálátása van az árakra.

anno a wareszon olvasgattam, hogy 5 gangos váltó stb, ott is 100ezres számokat olvastam.

és az csak egy waresz

tökmindegy arról volt szó, ha lenne egy 6 os váltó, és nem olyan, hogy 5.en felül lenne még egy hatodik is, hanem egy 6 tartományra osztott, akkor pályán kevesebbet kellene forognia a motornak.(lexusok is azért 7 fokozatos automaták, hogy ne alapjáraton me 6ezren forogjanak, mint a égi 4sebességes automaták.

de ez túl sok pénz meg alkatrész se lesz hozzá, mert egyedi lesz stb

ennyi :huh:

Link to comment
Megosztás:

pont az az értelme...

Semmi értelme B) :P Versenyezni akarsz? ^_^ Hagyjuk, enyhe az a nyomaték de mindegy.. :D

Nem tudom miért nem egyszerűbb egy 4.18-as váltó helyett 3.74-es, esetleg 3.55-ös váltót rakni... Lehet mert olcsóbb lenne?

Mert nem csak a lába hanem a gondolatmenete is nehéz.. :D :huh: :lol: :D

Egyediséget akarsz akkor vegyél vekti turbót, volt belőlele kétezer gyárilag assszem és megvan a 5 +1 fokozat :D

Ott a pont :lol:

Link to comment
Megosztás:

Semmi értelme B) :P Versenyezni akarsz? ^_^ Hagyjuk, enyhe az a nyomaték de mindegy.. :lol:

Mert nem csak a lába hanem a gondolatmenete is nehéz.. :D :huh:

Ott a pont :lol:

de be vagy lassulva

senki se akart versenyezni

egy felvetés volt

F astráról volt szó

a lényeget meg fentebb leírtuk, mások is értették a lényeget, csak te vagy itt a versenyzéssel, meg a nyomatékkal kiakadva :D

jövőhéten mutatok neked olyan nyomatékot, hogy kiesik a szemed :D

Link to comment
Megosztás:

Miva'? Racsing? ^_^ Nem tudom mi a bajod a mostani váltóval... 3000-t pörög 120nál, hosszú váltó és nem is megy a verda tőle... :lol: B)

naná, felrakom a mattig 421 leömlőt, meg a könnyített lendkereket aztá haccccóljon :huh:

de az 5.et meghagynám hosszúra...pá-páá-pááá-páááá-bööööö :P

Link to comment
Megosztás:

naná, felrakom a mattig 421 leömlőt, meg a könnyített lendkereket aztá haccccóljon :huh:

de az 5.et meghagynám hosszúra...pá-páá-pááá-páááá-bööööö B)

Cserélj Novy-val váltót. A tiedé menne mint az ökör, az hogy az ő 60 lova mit képes kezdeni ezzel a váltóval, az már nem érdekes. :P Janem bocs, neki 6 sebességes kell. Bár nem értem, így is 6 sebesség van benne... :lol: 5 előre, 1 hátra. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Cserélj Novy-val váltót. A tiedé menne mint az ökör, az hogy az ő 60 lova mit képes kezdeni ezzel a váltóval, az már nem érdekes. :P Janem bocs, neki 6 sebességes kell. Bár nem értem, így is 6 sebesség van benne... :huh: 5 előre, 1 hátra. :lol:

R, mint rákettttáááá ^_^ B)

Link to comment
Megosztás:

Hja, ezek szerint ismered azt a viccet. :huh:

jó hülyevagy már bocs. :lol:

senki se mondta, hogy nekem 6os kell, csak egy cartársunk érdeklődött felőle, és Sanyának vázolni kellett, hogy egy váltó ha 6 os mi történik, de ő még most is abban él, hogy a 6os váltó úgy fest, hogy az 5. végáttétele után még van egy nagyobb áttétel.

pedig nagy kadettos körkben mozog, Berlina kedija is állítása szerin 4es váltóval ment 190et... gondolom ha rárakna menne még 250et is

holott megvannak a gyári kadett 5ös váltóval szerelt változatainak a végsebesség értékei vhol, de sehol se emlékszem még 200ra se.

^_^

de egyezzünk meg abban, hogy ez váltófüggő. van olyan váltó, ami 5. vagy 4. után kap egy 6. vagy 5. fokozatot, ezzel gyorsabban mehetsz, de kell hozzá motor is.

másik verzió, ami szerintem kadikban ladákban is van, az az hogy az előtte lévő fokozatok mind rövidebbek, és a kapott uj fokozattal lesz olyan, mint előtte, ekkornem kell hozzá erősebb motor,és jobban be lesznek osztvaa fordulatszámtartományok, és 4ezer helyett nem pörög majd csak 3ezret.

erre a 60lovasra nem tennék hosszút, ez így is nehezen indul meg B)

Sanya a nyomatékról meg annyit, ha te nagyobbnyomatékot mutatsz nekem, mint amit én hétfőn, akkor bármit kérhetsz.

Link to comment
Megosztás:

Sanya, bármit kérhetsz.

Akkor kérnék szépen 2 nagy adag pulykatekercset aszalt szilvával, áfonyaöntettel, pirított burgonyával, rizzsel, mellé vegyes vágottat köretnek, előtte aperitivnek ágyas barackot valamint 1 jó hideg sört. Ha mindezekkel megvagy desszertnek somlói galuskát és café grande-t.. A többit még meglátjuk... ^_^ :huh: :lol:

Link to comment
Megosztás:

na ma megnézegettem, megfujkáltam, ahol lehtett a kuplung bowdent, meg a villa forgóját is, de ugyan úgy nyekereg.

álló helyben ugyan úgy hallani, mint menet közben.

mi lehet??

szerkezet??

vagy a kiemelő villa tengelye a házban???

nincs annak vmi zsírzó gombja esetleg vhol???

nem találtam semmi ilyet most.

és eléggé idegesítő.

Link to comment
Megosztás:

na ma megnézegettem, megfujkáltam, ahol lehtett a kuplung bowdent, meg a villa forgóját is, de ugyan úgy nyekereg.

álló helyben ugyan úgy hallani, mint menet közben.

mi lehet??

szerkezet??

vagy a kiemelő villa tengelye a házban???

nincs annak vmi zsírzó gombja esetleg vhol???

nem találtam semmi ilyet most.

és eléggé idegesítő.

Ez nekem is megvan, sőt a fékpedál is néha ad ilyen hangot. Majd szétszedem, ahogy Zotya is csinálta, és úgy kap kenést.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.