Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Sziasztok!

Előkészültem a szimering cserére, lemostam a váltót hideg zsiroldóval. Ufff ez egy nagyon brutális anyag, tescossat vettem és ahogy ráfújtam olyan pezsgés volt, mint ha savat nyomtam volna rá! Nagyon ésszel kell használni a cuccot, mert a fényezést szerintem gallyra teszi semmi perc alatt, húztam egy csövet a szórófejre és ugy nyomattam rá 3x és max 2 percig hagytam dolgozni a szert, hát most szép alú színe van a váltónak! A gondom már csak annyi, hogy a traktoros cro wa val nem férek hozzá 2 csavarhoz ezért a csere ma elmaradt szerszám hiányában ;)

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előkészültem a szimering cserére, lemostam a váltót hideg zsiroldóval. Ufff ez egy nagyon brutális anyag, tescossat vettem és ahogy ráfújtam olyan pezsgés volt, mint ha savat nyomtam volna rá! Nagyon ésszel kell használni a cuccot, mert a fényezést szerintem gallyra teszi semmi perc alatt, húztam egy csövet a szórófejre és ugy nyomattam rá 3x és max 2 percig hagytam dolgozni a szert, hát most szép alú színe van a váltónak! A gondom már csak annyi, hogy a traktoros cro wa val nem férek hozzá 2 csavarhoz ezért a csere ma elmaradt szerszám hiányában ;)

Üdv:BB

jajaja

mikor a wareszról az olajfoltokat mostam le, igencsak fehér volt a föld... mivel megmarta a festést is...

a motorra fújva, meg csak úgy dobta lefele egyből az olajsarat ;)

Link to comment
Megosztás:

Az a piros maga a váltóolaj volt. Feltölteni a váltó tetején lehet. Van ott egy műanyag kupakos csavar, azt kell kitekerni (mármint az egész csavart), ott kell beletölteni 1.6L GM váltóolajat. Persze az alsó lemezt tedd vissza előtte <_<

Szia FPepe!

Meg tudnád nézni nekem az F13-as váltónál a lemez alatti tömítés árát? Mint ha ott lenne valami tömítés és az nem ugy néz ki mint ha paszta lenne.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe!

Meg tudnád nézni nekem az F13-as váltónál a lemez alatti tömítés árát? Mint ha ott lenne valami tömítés és az nem ugy néz ki mint ha paszta lenne.

Köszi!

már erről is beszéltünk, hogy nem fontos oda tömítés, elég pasztázni is.

Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe!

Meg tudnád nézni nekem az F13-as váltónál a lemez alatti tömítés árát? Mint ha ott lenne valami tömítés és az nem ugy néz ki mint ha paszta lenne.

Köszi!

Én nem tettem oda semmit sem - tömités sem volt, vagyis nem olyan mint amire gondoltam - valami fém(talán aluminium) perem/tömités volt rajta magán a deklin. Szinte sérthetetlen. Normálisan visszarakva tökéletesen tömit, nem cseppen az olajam a váltóból. <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia FPepe!

Meg tudnád nézni nekem az F13-as váltónál a lemez alatti tömítés árát? Mint ha ott lenne valami tömítés és az nem ugy néz ki mint ha paszta lenne.

Köszi!

Bocsi, nem voltam itthon napközben.

A gyári ára: 1607Ft, utángyáriak vannak már 800Ft-tól. A gyári cikkszáma: 03 70 035, alkatrészszáma: 90345226.

Link to comment
Megosztás:

Kuplung cserénél mitől függ hogy kell-e cserélni a tárcsán kívül a kinyomócsapágyat/szerkezetet is?

Igazából fogalmam sincs mikor volt bármi is cserélve egyáltalán benne, amióta használom /100.000km/ biztos nem <_<

Viszont már szinte nem lehet lámpánál egyesbe rakni csak két kézzel, meg a rüki is 10-ből 9-szer darál, akármennyit várok vele...

Plusz ha álló helyzetben felengedem üresben akkor nagyon tompa daráló hang hallatszik, ha kinyomom eltűnik. (ezt olvastam valahol hogy csapágy?)

asszem az enyémen elég macerás kuplungot cserélni, ezért lehet hogy jobban járnék egy szettel hogy ne kelljen többet szétrobbantani...

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Kuplung cserénél mitől függ hogy kell-e cserélni a tárcsán kívül a kinyomócsapágyat/szerkezetet is?

Igazából fogalmam sincs mikor volt bármi is cserélve egyáltalán benne, amióta használom /100.000km/ biztos nem :lol:

Viszont már szinte nem lehet lámpánál egyesbe rakni csak két kézzel, meg a rüki is 10-ből 9-szer darál, akármennyit várok vele...

Plusz ha álló helyzetben felengedem üresben akkor nagyon tompa daráló hang hallatszik, ha kinyomom eltűnik. (ezt olvastam valahol hogy csapágy?)

asszem az enyémen elég macerás kuplungot cserélni, ezért lehet hogy jobban járnék egy szettel hogy ne kelljen többet szétrobbantani...

köszi!

Miért kérdezel, ha tudod a választ? <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha egyszer megbontod, célszerűbb mindent cserélni. Inkább, mint esetleg pár hónap múlva megint szétszedni. <_<

ezt én is így hallottam, meg láttam is már pár kocsin.

ezek már egybe vannak tartósságilag.

ha cseréled a tárcsát cserélni kell a kuplungot is, mert nem bír ki két tárcsát, mint a régi autók.

Link to comment
Megosztás:

Kuplung cserénél mitől függ hogy kell-e cserélni a tárcsán kívül a kinyomócsapágyat/szerkezetet is?

Igazából fogalmam sincs mikor volt bármi is cserélve egyáltalán benne, amióta használom /100.000km/ biztos nem <_<

Viszont már szinte nem lehet lámpánál egyesbe rakni csak két kézzel, meg a rüki is 10-ből 9-szer darál, akármennyit várok vele...

Plusz ha álló helyzetben felengedem üresben akkor nagyon tompa daráló hang hallatszik, ha kinyomom eltűnik. (ezt olvastam valahol hogy csapágy?)

asszem az enyémen elég macerás kuplungot cserélni, ezért lehet hogy jobban járnék egy szettel hogy ne kelljen többet szétrobbantani...

köszi!

...és mi lenne ha előbb ráállítanál egy kicsit.

Valakit ültess be a kocsiba,lábfejével huzza fel a kuplungpedált,te pedig a váltónál a bowden végén lévő csavaron tekerj fentebb 2-3 menetet.

A kinyomóval ne foglalkozz,maximum lehet ellenőrizni váltóolajszintet,hátha az is kevés van már benne.

Link to comment
Megosztás:

...és mi lenne ha előbb ráállítanál egy kicsit.

Valakit ültess be a kocsiba,lábfejével huzza fel a kuplungpedált,te pedig a váltónál a bowden végén lévő csavaron tekerj fentebb 2-3 menetet.

A kinyomóval ne foglalkozz,maximum lehet ellenőrizni váltóolajszintet,hátha az is kevés van már benne.

na ez érdekes...

én eddig azt hallottam, hogy ezeken nem lehet állítani, így csak azt állítod, hogy a pedál hol van a többi pedálhoz képest..

persze ha többet tudsza pedálon nyomni, akkor elvileg nagyobbat emel a kiemelő kar is...

jó ez a fórum mindig mondtam én <_<

Link to comment
Megosztás:

na ez érdekes...

én eddig azt hallottam, hogy ezeken nem lehet állítani, így csak azt állítod, hogy a pedál hol van a többi pedálhoz képest..

persze ha többet tudsza pedálon nyomni, akkor elvileg nagyobbat emel a kiemelő kar is...

jó ez a fórum mindig mondtam én :lol:

Az F astrán hála a jóégnek még nem automata állítós a kuplung bowden,Fordon és más taknyokon és későbbi szarokon már az,én már majdnem maradtam az út szélén emiatt,mert az okos francia a pedál fölé rakta a spanolót és természetesen müanyagból gyárotta le. <_<

Néha meglepődöm azon Novyy,hogy te mennyi mindent nem láttál még autószerelő tanonc létedre! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az F astrán hála a jóégnek még nem automata állítós a kuplung bowden,Fordon és más taknyokon és későbbi szarokon már az,én már majdnem maradtam az út szélén emiatt,mert az okos francia a pedál fölé rakta a spanolót és természetesen müanyagból gyárotta le. <_<

Néha meglepődöm azon Novyy,hogy te mennyi mindent nem láttál még autószerelő tanonc létedre! :lol:

talán mert tanonc voltam, egy renault szervízben ;)egy évig, aztán szerelő voltam ott félévig.

sajnos amilyen autó jött azon láttam amit láttam, de renault szervíz miatt ritkán jött opel....

ja a suliban meg egy lada volt 1200es... meg egy 120as skoda jött másodikban.

tanárunk úgy cserélt az F en vezérlést, hogy egyszer szíjat, aztán görgőt, aztán pumpát.

aztán mikor meséltem neki egy két dolgot az injektorokról, meg az AC ról, meg NZ- SE dolgokról előbb így nézett :lol: aztán meg én voltam a hülye, mert ő nem hallott még ilyenről.

hát sajna ezért.

jaa és látni láttam, meg tudom miről beszélsz, csak félremagyarázták nekem, tehát nem jót mondtak nekem.

nekem azt mondták, hogy ezzel csak a pedál helyzetét állítom.

azóta nem is foglalkoztam ezzel, mivel nekem semmi baja, így megmaradt ez, mivel ez mechanikus teljesen, most már én is értem, hogy a pedál magasságának változása változtatja a kiemelését is.

Link to comment
Megosztás:

talán mert tanonc voltam, egy renault szervízben ;)egy évig, aztán szerelő voltam ott félévig.

sajnos amilyen autó jött azon láttam amit láttam, de renault szervíz miatt ritkán jött opel....

ja a suliban meg egy lada volt 1200es... meg egy 120as skoda jött másodikban.

tanárunk úgy cserélt az F en vezérlést, hogy egyszer szíjat, aztán görgőt, aztán pumpát.

aztán mikor meséltem neki egy két dolgot az injektorokról, meg az AC ról, meg NZ- SE dolgokról előbb így nézett <_< aztán meg én voltam a hülye, mert ő nem hallott még ilyenről.

hát sajna ezért.

No comment...magyar oktatási rendszer...én még olyan szakitól tanultam a szakmám,aki mindig naprakész volt és imádta amit csinált.

Link to comment
Megosztás:

No comment...magyar oktatási rendszer...én még olyan szakitól tanultam a szakmám,aki mindig naprakész volt és imádta amit csinált.

na ez az látod, hogy ez még azt is utálta, hogy tanár.

amit csak tanultam szerelésből, azt gyakhelyen tanították nekem, és elég jól, amire ott szükség volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.