Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

szerintem is...

csak az adalékot sajnálom belőle...

mondjuk felébe ment, szóval egy fél adalék megvan még... lehet nyár után én is veszek gyári Gm olajat, és abba rakom a váltóolaj adalékot...

meleg időben semmi bajom nincs vele, csak télen, első pár váltás nyögvenyelősebb volt.

de az a bajom egyébként, hogy amit itt tudtam venni Gm nek mondott váltóolajat, az nem is piros volt ;)

azt is hamisítják???

Nem tudom.... ;) , nekem piros.

Link to comment
Megosztás:

hát nem ilen volt a doboza.

nem is vettük meg, megszúrtuk gombostüvel, és mivel sárga folyt ki belőle így vissza is adtuk ;)

őszig veszek egy literd, adok hozzá adalékot, és úgy mehet vissza

ezt a metabondosat meg leengedem, vmire még jólesz.

Hening, tettél hozzá adalékot, vagy már azt se?

nem neked volt egyébként úgy, hogy GM olaj + adalék?

valaki írta ezt a verziót is.

Link to comment
Megosztás:

Udinak volt benne ROWE 80W90,egy pesti út alatt úgy köpte ki,mint gyerek a papit. ;)

Azóta gyári van benne neki,semmi gond vele.

1.6-1.7l kell általában,de nekem pl dezsőben benne van 2liter és olyan csendes,hogy ihaj és semmi baja.

erre emlékszem, hogy kiköpte.

ez az 1.6 feltöltés meg furcsa, nekem az 1,2 alig ment bele, már kicsordult, neked meg 2 is benne van és semmi baja ;)

én veszek majd 1 litert, adalék, meg a régi gyáriból öntök rá ha kell még.

Link to comment
Megosztás:

erre emlékszem, hogy kiköpte.

ez az 1.6 feltöltés meg furcsa, nekem az 1,2 alig ment bele, már kicsordult, neked meg 2 is benne van és semmi baja ;)

én veszek majd 1 litert, adalék, meg a régi gyáriból öntök rá ha kell még.

Lehet hogy túl gyorsan öntötted bele és nem birt elfolyni. Nekem simán belement az előirt mennyiség.

Ezt esetleg fel lehet használni egy GyIK-os leiráshoz is. ;) Ja, és ott az egyik képen jól látszik az a "rugós szeg" amit a váltó beállitásánál kellett használnom.

Link to comment
Megosztás:

hát nem ilen volt a doboza.

nem is vettük meg, megszúrtuk gombostüvel, és mivel sárga folyt ki belőle így vissza is adtuk ;)

őszig veszek egy literd, adok hozzá adalékot, és úgy mehet vissza

ezt a metabondosat meg leengedem, vmire még jólesz.

Hening, tettél hozzá adalékot, vagy már azt se?

nem neked volt egyébként úgy, hogy GM olaj + adalék?

valaki írta ezt a verziót is.

Nem tettem bele mást az olajon kívül.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy túl gyorsan öntötted bele és nem birt elfolyni. Nekem simán belement az előirt mennyiség.

Ezt esetleg fel lehet használni egy GyIK-os leiráshoz is. ;) Ja, és ott az egyik képen jól látszik az a "rugós szeg" amit a váltó beállitásánál kellett használnom.

Elég mocskos a váltód. Nem akarod letakarítani??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem még ennél is csúnyább olajtenger van ott. Haverom meg nem adja vissza a brigimet. ;)

szerintem, a brigitől erősebb az aktív hideg zsíroldó.

első körben lehet azzal lenne érdemesebb befujni, és nem a brigit pazarolni.

nekem nem tul retyós, de volt már mosva, a mosóban volt pöpec cucc, lefujtam vízzel, aztán azzala szerrel, és aztán egy pár perc után a víz ugy lehozta, hogy gyári tiszta lett ;)

Link to comment
Megosztás:

szerintem, a brigitől erősebb az aktív hideg zsíroldó.

első körben lehet azzal lenne érdemesebb befujni, és nem a brigit pazarolni.

nekem nem tul retyós, de volt már mosva, a mosóban volt pöpec cucc, lefujtam vízzel, aztán azzala szerrel, és aztán egy pár perc után a víz ugy lehozta, hogy gyári tiszta lett ;)

Ohh, köszi! Van itthon aktív hideg zsíroldónk. ;)

Link to comment
Megosztás:

Elég mocskos a váltód. Nem akarod letakarítani??? ;)

Tudtam hogy megszóljátok ;) , de azért nem kell leharapni a fejemet. Igazság szerint engem nem zavar, de majd feltétlenül meg fogom pucolni mert akarom tudni hogy jó-e ott a szimering - feltűnően kevés olaj volt benne ;) ...és mostanában lesz az O gyűrű csere is mert ott már egyre jobban szivárog az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Tudtam hogy megszóljátok ;) , de azért nem kell leharapni a fejemet. Igazság szerint engem nem zavar, de majd feltétlenül meg fogom pucolni mert akarom tudni hogy jó-e ott a szimering - feltűnően kevés olaj volt benne ;) ...és mostanában lesz az O gyűrű csere is mert ott már egyre jobban szivárog az olaj.

Nem akarom "leharapni" a fejed, csak kicsit háklis vagyok az ilyesmire. ;)

Link to comment
Megosztás:

ez működk, de váltót nem is találok benne

hátsókerekes difit azt igen de váltó nincs.

legalábbis nem tudom hol lehet.

de azóta meglett ;)

na a tetején meglesz szerintema szám, mert a kis számok megvannak, de az F XY ponta rudazat alatt van és én nem láttam eddig...

az oldalán ott nemek is fekete a kosztól majd megpucolom ott.

jövőhéten ugyis szilentcsere, szóval hozzá foogk jobban férni.

Link to comment
Megosztás:

de azóta meglett ;)

na a tetején meglesz szerintema szám, mert a kis számok megvannak, de az F XY ponta rudazat alatt van és én nem láttam eddig...

az oldalán ott nemek is fekete a kosztól majd megpucolom ott.

jövőhéten ugyis szilentcsere, szóval hozzá foogk jobban férni.

Én meg közben szerkesztettem, egyből a váltókhoz visz a link.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.