Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

köszi a gyors képeket!

nekem a számok a tetején vannak, váltórúd alatt van egy kb 1.5 cm-es F13 és alatta a tűzfal felé kb 5 mm es karakterek.

Szeki: mennyit futott kocsiból van? esetleges hibái, ára?

akkor megnézem holnap a tetejét is.

bár eddig nem vettem ottse észre semmit.

Link to comment
Megosztás:

akkor megnézem holnap a tetejét is.

bár eddig nem vettem ottse észre semmit.

Ott lesz az a tetején, én se láttam semmit míg nyakon nem öntöttem benzinnel. Nekem a benzin vált be legjobban mit univerzális dzsuvátlanító, és ha jól emlékszem olcsóbb is mint a brigi.

Link to comment
Megosztás:

Ott lesz az a tetején, én se láttam semmit míg nyakon nem öntöttem benzinnel. Nekem a benzin vált be legjobban mit univerzális dzsuvátlanító, és ha jól emlékszem olcsóbb is mint a brigi.

nekem még van a mosóból, ilyen ipari tisztítószer, az elég pöpecül lehozta kétéve nyáron is, bár azóta talán koszosabb mint volt a hála a szimeringnek.

na majd meglátjuk...

mit fogok holnap kezdeni vele...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Váltóstift,

azoktól kérdezném,akiknek 2 db. van benne,hogy

azt amelyiknek a feje van alul,hogy sikerült kivenni? ;)

Végülis nem a kivétel gond,mert azt még valahogy darabokban megoldanám :lol: ,hanem hogy teszem be az újat,

mert ugye nem fér el? :lol:

Próbáld meg közben sebességbe rakni, elég sokat fordul az a tengely meg a stiftes biszbasz is, hátha valamelyik pozícióban hozzáférhetőbb.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Váltóstift,

azoktól kérdezném,akiknek 2 db. van benne,hogy

azt amelyiknek a feje van alul,hogy sikerült kivenni? ;)

Végülis nem a kivétel gond,mert azt még valahogy darabokban megoldanám :lol: ,hanem hogy teszem be az újat,

mert ugye nem fér el? :lol:

Nagyon egyszerűen: először kiveszed azt, amelyiket tudod, aztán ki lehet fordítani a rudazatot annyira, hogy a másik hozzáférhető legyen :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszi, akkor majd jobban körbejárom a témát, 10-12eFt-ot szántam alkatrészre, annyira azért nem zavar, hogy ennél többet költsek most rá

Abból kapsz egy nyeles csapágyat, meg egy szimmeringet ;)

Szerintem is jobban jársz egy bontott jobb állapotú váltóval, már csak azért is, mert ha a csapágyak nagyon

el vannak kopva, akkor a tengely is kopott, és az új csapágy nem lesz teljes siker (szimplán görgősor van a tengelyen).

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg közben sebességbe rakni, elég sokat fordul az a tengely meg a stiftes biszbasz is, hátha valamelyik pozícióban hozzáférhetőbb.

Nagyon egyszerűen: először kiveszed azt, amelyiket tudod, aztán ki lehet fordítani a rudazatot annyira, hogy a másik hozzáférhető legyen ;)

Köszi a válaszokat,

tehát ha mindkettő ki van véve,akkor lehet ezt cserélni.Kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Abból kapsz egy nyeles csapágyat, meg egy szimmeringet ;)

Szerintem is jobban jársz egy bontott jobb állapotú váltóval, már csak azért is, mert ha a csapágyak nagyon

el vannak kopva, akkor a tengely is kopott, és az új csapágy nem lesz teljes siker (szimplán görgősor van a tengelyen).

én kicsit többre számítottam, mondjuk 3 csapágy :lol: dehát még akkor se lenne ki a vízből, na meg tényleg van olyan ahol magán a tengelyen fut a csapágy, azt perselyeztetni kellene... akkor igencsak 2xdrágább lenne megcsinálni a váltót, mint egy bontott jóállapotút, friss olajjal adalékkal.

Link to comment
Megosztás:

Abból kapsz egy nyeles csapágyat, meg egy szimmeringet :lol:

Szerintem is jobban jársz egy bontott jobb állapotú váltóval, már csak azért is, mert ha a csapágyak nagyon

el vannak kopva, akkor a tengely is kopott, és az új csapágy nem lesz teljes siker (szimplán görgősor van a tengelyen).

Akkor még döngetem így egy darabig, annyira nem tűnik vészesnek, csak alapjáraton hallani, de pl ha bekapcsolom a ventilátort 2es fokozatra akkor már nem hallani különbséget a benyomott és kiengedett kuplung között, szóval szerintem inkább pszichés dolog. Lehet félreteszem ezt a pénzt az SE átalakítás alapba :lol:

De az olajszintet szért még megnézem, hátha csak az a baj h szárazon futnak a csapágyak ;)

Link to comment
Megosztás:

na ma megnéztem a váltó tetejét... találtam számokat, de hogy ebből mi következik

http://kepfeltoltes.hu/090407/Fot_0220_www...ltoltes.hu_.jpg

ezek a számok elárulják milyen váltóm van?

a rudazat alatt nem találtam számokat.

A minap azt irtad, amikor a beállitásról irtam, hogy neked is olyan rugós izé van rajta és most látom hogy egy fekete dugó van ott...vagy az ne ott van? ;)

Link to comment
Megosztás:

ez nem

a rugós pont a másikoldalán van

A kép jobb oldalán - épp nem látszik - ott lenne a váltórúd, ugye jól rémlik!? - mivel jobbra az a fehér izé a kuplungé...na, akkor én arról beszéltem a minap, arról ahol neked az a fekete dugesz van, ott nekem egy rugós műanyag szegféleség(sárga) van. Tudtommal, a gyikban is található zotya féle leirás alapján,ott kell ellenőrizni a beállitás alatt hogy helyesen áll-e a cucc. ;) (a Gyikban autónak szemben állva van fotózva, de ugyanaz a dugasz, nem?)

Link to comment
Megosztás:

A kép jobb oldalán - épp nem látszik - ott lenne a váltórúd, ugye jól rémlik!? - mivel jobbra az a fehér izé a kuplungé...na, akkor én arról beszéltem a minap, arról ahol neked az a fekete dugesz van, ott nekem egy rugós műanyag szegféleség(sárga) van. Tudtommal, a gyikban is található zotya féle leirás alapján,ott kell ellenőrizni a beállitás alatt hogy helyesen áll-e a cucc. ;) (a Gyikban autónak szemben állva van fotózva, de ugyanaz a dugasz, nem?)

nekem is sárga, és rugós is

a képek becsapósak, mert én "háttal álva" fényképeztem.

hiába hasalok sokat én is motorterekbe, de képről nehezen ismerem fel a dolgokat, tul kis része van egy képen, ezeken legalábbis.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ma megejtettem a váltóolaj cseréjét. Érdekes, de én nem láttam ott semmiféle tömitést...vagyis nem olyat amire én gondoltam. Van a deklin körben(úgy tűnt elválaszthatatlanul) egy olyan "izé", de fémből(talán aluminium?), talán az tölti be a tömités szerepét? Nem tudom, de ugyanúgy visszatettem. Leengedéskor sikerült jól nyakonöntenem magamat a váltóból kizúduló olajjal, bőven ment az odakészitett edény mellé is, de csak 6dcl jött össze ;) ..namost, ha még hozzászámolom azt ami mellé meg a nyakamba ment, az akkor is max 8dcl... ;) Mindenesetre, egyenlőre, szintellenőrzés nélkül, beleöntöttem 1,2l-t. A leengedett olaj mintha sűrűbb lett volna-remélem jót adtak az Opelban!-én azt gondoltam hogy inkább higabbnak kellene lennie.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ma megejtettem a váltóolaj cseréjét. Érdekes, de én nem láttam ott semmiféle tömitést...vagyis nem olyat amire én gondoltam. Van a deklin körben(úgy tűnt elválaszthatatlanul) egy olyan "izé", de fémből(talán aluminium?), talán az tölti be a tömités szerepét? Nem tudom, de ugyanúgy visszatettem. Leengedéskor sikerült jól nyakonöntenem magamat a váltóból kizúduló olajjal, bőven ment az odakészitett edény mellé is, de csak 6dcl jött össze ;) ..namost, ha még hozzászámolom azt ami mellé meg a nyakamba ment, az akkor is max 8dcl... ;) Mindenesetre, egyenlőre, szintellenőrzés nélkül, beleöntöttem 1,2l-t. A leengedett olaj mintha sűrűbb lett volna-remélem jót adtak az Opelban!-én azt gondoltam hogy inkább higabbnak kellene lennie.

F13 as váltó olajcseréjénél voltam ott: A TÖMÍTÉS AZ papír volt nálam, az olaj az ugye növényi eredetű, pirosas színű 75W90 vagy tudom is én, lényeg az hogy 1,6ot v. 1,8 at nyomtunk bele, először kicsit zajosabb volt, aztán mostmár az előnyeit látom, szerintem jobb lett. Nos nálam jó állagú volt a leengett olaj, de ez nem jelent semmit!

Szerintem, néha nézz alá, hogy nem e ereszt, a szintet tudod ellenőrizni, meg még utána tölteni is menni fog, majd nálam okosabbak megmondják, hol és hogyan.

Link to comment
Megosztás:

Ha vízszintesen állt az autó, vagy az eleje volt feljebb, akkor max 1dl maradhatott benne.

Tehát valószínű kevesebb volt már benne az olaj, mint a szint. Tölts még utána úgy 3-4dl-t -_-

Nagyjából vizszintesen állt az autó. A házunk mellett van egy egyenetlen füves rész és ott csináltam neki egy feljárót egy "gödör" fölé..szóval, esetleg kicsivel(kb.5cm) volt feljebb az orra mint menet közben. OK! Utántöltök. Kösz! ;)

F13 as váltó olajcseréjénél voltam ott: A TÖMÍTÉS AZ papír volt nálam, az olaj az ugye növényi eredetű, pirosas színű 75W90 vagy tudom is én, lényeg az hogy 1,6ot v. 1,8 at nyomtunk bele, először kicsit zajosabb volt, aztán mostmár az előnyeit látom, szerintem jobb lett. Nos nálam jó állagú volt a leengett olaj, de ez nem jelent semmit!

Szerintem, néha nézz alá, hogy nem e ereszt, a szintet tudod ellenőrizni, meg még utána tölteni is menni fog, majd nálam okosabbak megmondják, hol és hogyan.

Alánéztem, kicsit járattam is, nem látszik szivárgás. Majd később, időnként még meglesem azért, de eddig sem szokott csöpögni belőle soha úgyhogy bizom benne! ;) (SAE80, cikkszám1940182 -ezt adták a márkaboltban.) Nem tudom hogy növényi eredetű-e, de irtó büdös :P és piros. ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem kb egy liter jött le anno.

egyékbkén olajsaras a váltóm oldala, de nem friss eredetű

és nekem még piros volt az olaj ami lejött, de a metabondos nem is peros.

eleinte volt egy fütyülő hangja, de mostmár nemnagyon hallom.

de akkor az első pár méteren hallottam rögtön, hogy fütyül, szóval nem rossz az olaj, és nem tette tönkre a csapágyat, mert az nem az első 50méteren jön elő ;)

Link to comment
Megosztás:

Én s nemrég cseréltem olajat a váltóban. Meta volt benne, azt cseréltem GM-re. Lehet szidni, köpködni, de a gyári váltóolaj jobb mint a Metabond váltóolaj. ;)

szerintem is...

csak az adalékot sajnálom belőle...

mondjuk felébe ment, szóval egy fél adalék megvan még... lehet nyár után én is veszek gyári Gm olajat, és abba rakom a váltóolaj adalékot...

meleg időben semmi bajom nincs vele, csak télen, első pár váltás nyögvenyelősebb volt.

de az a bajom egyébként, hogy amit itt tudtam venni Gm nek mondott váltóolajat, az nem is piros volt ;)

azt is hamisítják???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.