Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

de ha csak nyomom, akkormeg se moccan, csak ha a lyuk odakerül ugye?

Kicsit eleve bemegy és ha az a "lyuk" odakerül akkor beljebb ugrik. Persze csak ha nyomva tartod! :lol: Nekem bent is maradt amig meghúztam a csavart a váltókarból jövő rúdon, utána kicsit megcibáltam a szerkezetet és kiugrott. Szoknya vissza és kész a művelet. ;)

Link to comment
Megosztás:

Kicsit eleve bemegy és ha az a "lyuk" odakerül akkor beljebb ugrik. Persze csak ha nyomva tartod! :lol: Nekem bent is maradt amig meghúztam a csavart a váltókarból jövő rúdon, utána kicsit megcibáltam a szerkezetet és kiugrott. Szoknya vissza és kész a művelet. ;)

és kellett állítani rajta?

ja ok Pepe

Link to comment
Megosztás:

és kellett állítani rajta?

A fene tudja, talán nem, de ezt irtam is feljebb, csak a hátramenet recseg(ett) és gondoltam hogy ezzel megoldhatom ezt a problémát. A kar kb. ugyanúgy áll mint a beavatkozásom előtt. Azzal a rugós izével nem is ellenőriztem előtte mert csak közben jöttem rá hogy az nem is fog kijönni onnan és azzal kell pozicionálnom. ;) Rögzitettem a kart, megengedtem a rudazaton a csavart és téptem kifele :lol: ..aztán nyomogattam befele...és közben rájöttem hogy az arra van. :lol: Én ilyen kókler vagyok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak akkor recseg, ha még előre mozog az autó, miközben rakom a tolatást. Minél gyorsabban gurul előre, annál hangosabb. Kétszer kuplungolni meg akkor kell, ha elsőre nem engedi be.

hát én is csak akkor kuplungolok2x, ha nem veszi be elsőre ;)

recsegést meg ugy értsd, hogy nyekken egyet

és ezt csinélja mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, egyelőre ott tartok, hogy a csavart nem tudom kicsavarni. A 14-es bit kicsi rá, a 17-es meg már nagy. Lehet, hogy nem metrikus? A fűtéscsövet amúgy nem kellett kivenni.

Hát nem tudom mekkora csavar van ott, lehet hogy akkor 15-ös , vagy 16-os, de biztosító csav, vagy sasszeg is van rajta.

hát én is csak akkor kuplungolok2x, ha nem veszi be elsőre ;)

recsegést meg ugy értsd, hogy nyekken egyet

és ezt csinélja mindenkinek.

Sőt mintha úgy emlékeznék azt olvastam valahol, hogy a hátramenet csak álló autónál, pár másodperc után kapcsolható, nem azonnal, vagy ha még gurulsz. A duplakuplungot is írták, hogy normális jelenség a fogaskerekek állása miatt, mert előfordul, hogy a fog teteje pont a másuknak ütközne. Talán a használati kézikönyban olvashattam.

Link to comment
Megosztás:

Sőt mintha úgy emlékeznék azt olvastam valahol, hogy a hátramenet csak álló autónál, pár másodperc után kapcsolható, nem azonnal, vagy ha még gurulsz. A duplakuplungot is írták, hogy normális jelenség a fogaskerekek állása miatt, mert előfordul, hogy a fog teteje pont a másuknak ütközne. Talán a használati kézikönyban olvashattam.

Igen, igaz lehet, mert akkor valóban simán veszi. ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, igaz lehet, mert akkor valóban simán veszi. ;)

persze hogy nem

menet közben a lükit nem teheted be.

wareszban még az 1est se lehetett betenni menet közben, sőt a polákba se :lol:

polákba belehet de akkor rerccsen is, wareszba nekem nem sikerült soha

Link to comment
Megosztás:

persze hogy nem

menet közben a lükit nem teheted be.

wareszban még az 1est se lehetett betenni menet közben, sőt a polákba se ;)

polákba belehet de akkor rerccsen is, wareszba nekem nem sikerült soha

Hülye azért nem vagyok! Természetesen én is állóra fékezem a kocsit mielőtt hátramenetet kapcsolok, de nem mindig várok vele 1-2mp-et hogy kapcsoljam a rükit! Sőt, van olyan eset is hogy startolás után tolatva kell menni(pl. rámtolat egy ostoba a parkolóban vagy ha nem tolatva állok a ház elé..)és olyankor is szok reccsenni ha nem vigyázok.

Link to comment
Megosztás:

Hülye azért nem vagyok! Természetesen én is állóra fékezem a kocsit mielőtt hátramenetet kapcsolok, de nem mindig várok vele 1-2mp-et hogy kapcsoljam a rükit! Sőt, van olyan eset is hogy startolás után tolatva kell menni(pl. rámtolat egy ostoba a parkolóban vagy ha nem tolatva állok a ház elé..)és olyankor is szok reccsenni ha nem vigyázok.

ht nekem van hogy eleve beindítás után, a gariból kijövet is nyekken...

mikor milyen kedve van

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom mekkora csavar van ott, lehet hogy akkor 15-ös , vagy 16-os, de biztosító csav, vagy sasszeg is van rajta.

Igen, közben kiderült. 15-ös. De sikerült végül kivenni. Kicsit meg volt kopva már a tengelye. Kapott egy kis teflonszalagot, meg zsírt, most nem nyikrog. Meglátjuk.

A lábfűtés cuccát nem kellett kivenni. Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Váltóstift,

azoktól kérdezném,akiknek 2 db. van benne,hogy

azt amelyiknek a feje van alul,hogy sikerült kivenni? ;)

Végülis nem a kivétel gond,mert azt még valahogy darabokban megoldanám :lol: ,hanem hogy teszem be az újat,

mert ugye nem fér el? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alkatrész: Csergő http://www.csergoe.hu

Szintet nézni elég mókás... a bal féltengelynél van egy szintellenőrző csavar, de kell

hozzá egy célszerszám, mert a jó szint 2cm-el a nyílás alatt van. 1.6L kell bele.

Lehet bamba vagyok, de nem találtam olyan csavart ami szintellenőrzőnek tűnik. A váltó tetején? Vagy az oldalán? a féltengely alatt fölött jobbra balra? Van egy csomó kerek fém "gomb", ha felülről nézem a menetirány szerinti bal oldalon, azok mik? guglizok már egy ideje, de semmi érdemlegeset nem találtam f13 váltóról ami a szétszerelést illeti, tudna valaki pár képpel/szöveggel segíteni? A nyelestengely szimmeringjét az összeszerés után, a kuplugtárcsa felől lehet berakni v fel lehet húzni előtte a nyelesre? Külföldi oldalakon találtam sokféle felújító készletet, ezekben egy rakás csapágy van, váltó főtengely godolom a nyeles, oda rögtön kettőt, meg bal, jobb tengely, differenciálmű.

Mi legyen? szedjem szét amennyire tudom és ami kopottnak látszik abból vásároljak? Esetleg gyári méretek, hogy legyen mihez viszonyítani? Jó lenne pár kép h el tudjam képzelni mi van odabenn, mit láthatok amikor kihúzom a belét.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Lehet bamba vagyok, de nem találtam olyan csavart ami szintellenőrzőnek tűnik. A váltó tetején? Vagy az oldalán? a féltengely alatt fölött jobbra balra? Van egy csomó kerek fém "gomb", ha felülről nézem a menetirány szerinti bal oldalon, azok mik? guglizok már egy ideje, de semmi érdemlegeset nem találtam f13 váltóról ami a szétszerelést illeti, tudna valaki pár képpel/szöveggel segíteni? A nyelestengely szimmeringjét az összeszerés után, a kuplugtárcsa felől lehet berakni v fel lehet húzni előtte a nyelesre? Külföldi oldalakon találtam sokféle felújító készletet, ezekben egy rakás csapágy van, váltó főtengely godolom a nyeles, oda rögtön kettőt, meg bal, jobb tengely, differenciálmű.

Mi legyen? szedjem szét amennyire tudom és ami kopottnak látszik abból vásároljak? Esetleg gyári méretek, hogy legyen mihez viszonyítani? Jó lenne pár kép h el tudjam képzelni mi van odabenn, mit láthatok amikor kihúzom a belét.

Köszi!

szedd le az aljánlévő lemezt, ot kapsz egy kis ízelítőt ;)

bár az nagyon nem a java :lol:

szerintem az összes csapágyat célszerű lenne cserélni, illetve a szinkronokat, ha kopottak, de miért is javítod???

olcsóbb lenne egy classic bontott váltója :lol:

arrol nem is beszélve, hogy hamarabb is végzel, illetve ha megvan a másikváltó, akkor a mostanin gyakorolhatnál :lol:

Link to comment
Megosztás:

szedd le az aljánlévő lemezt, ot kapsz egy kis ízelítőt ;)

bár az nagyon nem a java :lol:

szerintem az összes csapágyat célszerű lenne cserélni, illetve a szinkronokat, ha kopottak, de miért is javítod???

olcsóbb lenne egy classic bontott váltója :lol:

arrol nem is beszélve, hogy hamarabb is végzel, illetve ha megvan a másikváltó, akkor a mostanin gyakorolhatnál :lol:

A régivel nem vettem észre de a nagyjavított motor finom ketyegése mellett durván kihallatszik, ha felengedett kuplunggal magas, súrlódó, kopogó hangot hallat, ha kinyomom a kupit megszűnik a zaj, és az olaj is szivárog a szimmeringnél. Még nem tudtam megnézni mennyi olaj van benne, ki tudja, lehet kevés az olaj, mert a diff alja mindig csillog, és a múltkor egy tonna olajos sarat takarítottam le az aljáról meg a bölcsőről Egy feltöltés még hátha segítene. A bontott cuccokban nincs sok bizodalmam, sztem a váltó totál zsákbamacska, és nem igazán szeretném csereberélni és visszavinni. Inkább ráköltöm a bontott árát, és lesz egy tuti "újszerű" váltóm. Bütykölni meg szeretek, max legózok pár napot.

Link to comment
Megosztás:

A régivel nem vettem észre de a nagyjavított motor finom ketyegése mellett durván kihallatszik, ha felengedett kuplunggal magas, súrlódó, kopogó hangot hallat, ha kinyomom a kupit megszűnik a zaj, és az olaj is szivárog a szimmeringnél. Még nem tudtam megnézni mennyi olaj van benne, ki tudja, lehet kevés az olaj, mert a diff alja mindig csillog, és a múltkor egy tonna olajos sarat takarítottam le az aljáról meg a bölcsőről Egy feltöltés még hátha segítene. A bontott cuccokban nincs sok bizodalmam, sztem a váltó totál zsákbamacska, és nem igazán szeretném csereberélni és visszavinni. Inkább ráköltöm a bontott árát, és lesz egy tuti "újszerű" váltóm. Bütykölni meg szeretek, max legózok pár napot.

többszörösét fogod rákölteni, mint egy bontott, de legalább a dupláját.

Link to comment
Megosztás:

többszörösét fogod rákölteni, mint egy bontott, de legalább a dupláját.

ez esetben szétnézek pár bontóban, milyen váltók kompatibilisek c16nz-vel? évjáratot vhogy ki lehet következtetni a számokból? mit kell nézni egy váltón vásárláskor?

nincs ötleted a szintellenőrző csavarra?

Link to comment
Megosztás:

ez esetben szétnézek pár bontóban, milyen váltók kompatibilisek c16nz-vel? évjáratot vhogy ki lehet következtetni a számokból? mit kell nézni egy váltón vásárláskor?

nemrég volt erről szó, ezt sajna nemtom, F13 F15 ezeket asszem ajánlották már.

minnél fiatalabb kocsiból legyen, orrán fülén ne folyjon az olaj, na meg hogy olyan legyen mint a tiéd volt

egy stiftes dolog pl.

nemtudom mennyit kérnek el egy váltóért, de sztem az összes csapágy tuti drágább, mint egy használt váltó.

Link to comment
Megosztás:

ez esetben szétnézek pár bontóban, milyen váltók kompatibilisek c16nz-vel? évjáratot vhogy ki lehet következtetni a számokból? mit kell nézni egy váltón vásárláskor?

nincs ötleted a szintellenőrző csavarra?

én tudom hol van, mivel cserélem már olajat benne

fentről ha belenézel

a féltengely mögött van egy csavar

eléggé ki is áll.

az az

csinálok képet várj.

Link to comment
Megosztás:

nemrég volt erről szó, ezt sajna nemtom, F13 F15 ezeket asszem ajánlották már.

minnél fiatalabb kocsiból legyen, orrán fülén ne follyon az olaj, na meg hogy olyan legyen mint a tiéd volt

egy stiftes dolog pl.

nemtudom mennyit kérnek el egy váltóért, de sztem az összes csapágy tuti drágább, mint egy használt váltó.

köszi, akkor majd jobban körbejárom a témát, 10-12eFt-ot szántam alkatrészre, annyira azért nem zavar, hogy ennél többet költsek most rá

Link to comment
Megosztás:

köszi a gyors képeket!

nekem a számok a tetején vannak, váltórúd alatt van egy kb 1.5 cm-es F13 és alatta a tűzfal felé kb 5 mm es karakterek.

Szeki: mennyit futott kocsiból van? esetleges hibái, ára?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is igy néz ki és én sem találtam értelmezhető számot sem itt sem a váltó tetején...igaz, elég mocskos az egész. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.