Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Minap azt olvastam a Jav. Kézikönyvben, hogy a váltómű olajat nem kell cserélni, legfeljebb utántölteni, ha a szint alá csökken. Háát nem tudom... Én 222e km-rel vettem az autót, nem ismerem az előéletét, de feltételezem, hogy 15 év után nem ártana lecserélni azt az olajat. Vélemények?

Le lehet cserélni, semmi baja nem lesz tőle.

Ajánlott olaj GM kéziváltóolaj 80W90.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a stiftet de csak nincs sem 1 sem 2 fokozat...elbôgöm magam.

Napvilág beállítom a váltórudazatot s ha akkor sem lessz jó akkor megy az autó a jó büdös...miért kell midnen lefáradjon ami eddig jól müködött?

Én ma a váltószoknyát szerettem volna leszedni, de sehogy sem akart. :D Van valami trükk?

Link to comment
Megosztás:

Láncfűrész! :D :lol: :lol: :lol:

Viccen kívül: ha az alját ki tudtad pattintani akkor felül már csak egy gyorskötegelő fogja. Azt elvágod és tied a pálya. :D

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a stiftet, már nem lötyögôs de csak nincs sem 1 sem 2 fokozat...elbôgöm magam.

Napvilág beállítom a váltórudazatot s ha akkor sem lessz jó akkor megy az autó a jó büdös...miért kell midnen lefáradjon ami eddig jól müködött? :lol: :lol: :D

Ez tök normális, az lett volna a furcsa, hogy új stiftel pont jó. Beállítod a rudazatot, és baba lesz! :D

Én ma a váltószoknyát szerettem volna leszedni, de sehogy sem akart. :lol: Van valami trükk?

Hátul csípd meg a bőrt, és ott húzd fel egy határozott mozdulattal, az eleje be van akasztva. A gomb alatt meg ahogy Sanci ís irta el kell vágni a kötegelőt, vagy ami fogja, van ott egy bemarás körben.

Link to comment
Megosztás:

Én mindig az elejét nyomom meg, van annyi rugalmassága a keretnek hogy ki lehessen pattintani.

Főleg az enyémnek, vagy 10-szer kiszedtem már egy csomó szoknyát vartam rá, de egyik sem tetszett, vagy nagyon feszült, vagy nagyon bő volt. De aztán végre jó lett. :lol: Először pirosat raktam rá, mert a kormányvédő is piros, de az asszony levetette velem. :D

Link to comment
Megosztás:

hello. nekem 1 egy 1.4 se-m van (93). lenne pár egszerű kérdésem. a problémám a következő. ezen a télen kezdte,hogy hidegen éles(teljesen alátekerve) kanyarban az egyik kerék "radíroz" pattog mintha nem a helyes nyomvonalon akarna legördülni. melegen megszűnik ez a probléma. gondoltam kerékösszetartás de az melegen is probléma maradna meg a gumikat sem eszi és viszonylag jó az úttartása is. esetleg differenciál gondja lenne? létezik,hogy annyira ledermed az olaj,hogy "összeragasztja" a difiművet? egyensen haladva (természetesen) semmi baja hidegen sem. továbbá meg tudná nekem valaki mondani (vagy ilusztrálni),hogy pontosan melyik a szintcsavar és milyen olajat rakhatok bele (ami nem fagyveszélyes :D ) ? örömmel fogadnám ha legalább egy használható linket küldenétek a szintcsvarral kapcsolatban... kösz előre is!!!!

Link to comment
Megosztás:

autó baloldalán, féltengely mögött felett van egy csavar, meg fogod látni, az a szintjelző

olaj nemrég írták, ezért hasznos a visszaolvasás Gm de csak az minden autósboltban tudják a számát

az a pattogás meg ha csak a jeges csinálj, lehet azért van mert gyorsan kanyarodsz a jéghez képest...ha ténylegsen semmi más probléma nincs.

összeragadni meg nem tud az olaj miatt bármennyire is sűrű... az már nem olaj lenne :D

Link to comment
Megosztás:

autó baloldalán, féltengely mögött felett van egy csavar, meg fogod látni, az a szintjelző

olaj nemrég írták, ezért hasznos a visszaolvasás Gm de csak az minden autósboltban tudják a számát

az a pattogás meg ha csak a jeges csinálj, lehet azért van mert gyorsan kanyarodsz a jéghez képest...ha ténylegsen semmi más probléma nincs.

összeragadni meg nem tud az olaj miatt bármennyire is sűrű... az már nem olaj lenne :D

köszi az infókat hasznosak de a "pattogásom" valszeg más lesz mivel ezt csak lépésben való kanyarodáskor (gyorsan haladva nem is tudnám alátekerni teljesen mert fejre állnák)és hidegen csinálja. asszem ebből autószerelő lesz csakhát a gazdasági válság kihatott a pénztárcámra is sajna. hm megtaláltam az olajat is kösz!

Link to comment
Megosztás:

köszi az infókat hasznosak de a "pattogásom" valszeg más lesz mivel ezt csak lépésben való kanyarodáskor (gyorsan haladva nem is tudnám alátekerni teljesen mert fejre állnák)és hidegen csinálja. asszem ebből autószerelő lesz csakhát a gazdasági válság kihatott a pénztárcámra is sajna. hm megtaláltam az olajat is kösz!

Azért majd írd meg mi volt a bibi, nem is hallotam még ilyen hibáról, érdekelne az oka. :D

Link to comment
Megosztás:

Azóta már sikerült. Épp keresem zotya postját, amin leírta a beállítás menetét. Végülis tudom nagyjából, csak azt nem, hogy milyen csavart kell meglazítani. Annyit tudok, hogy a váltókarnál az egyes és kettes közötti lyukba 5-ös fúrószár kell, majd a váltóba is be kell tenni egyet, a szuszogón, ha lehetséges ott. De mindegy, most épp keresem. :D

Módosítva : coupe
képpel nem idézünk
Link to comment
Megosztás:

Azóta már sikerült. Épp keresem zotya postját, amin leírta a beállítás menetét. Végülis tudom nagyjából, csak azt nem, hogy milyen csavart kell meglazítani. Annyit tudok, hogy a váltókarnál az egyes és kettes közötti lyukba 5-ös fúrószár kell, majd a váltóba is be kell tenni egyet, a szuszogón, ha lehetséges ott. De mindegy, most épp keresem. :D

Azt a dugót kell kihúzni a váltó oldalából a helyébe kell bedugni a fúrószárat. Alapból be fog menni kb 1 centire, miután fellazítod a homlokfalnál a csavart, elfordítod a váltóba menő tengelyt, jobbra (órajárás felé) még beljebb megy kb. fél centire , akkor jó.

P9230007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Azt a dugót kell kihúzni a váltó oldalából a helyébe kell bedugni a fúrószárat. Alapból be fog menni kb 1 centire, miután fellazítod a homlokfalnál a csavart, elfordítod a váltóba menő tengelyt, jobbra (órajárás felé) még beljebb megy kb. fél centire , akkor jó.

http://kepfeltoltes.hu/081012/P9230007_www...ltoltes.hu_.jpg

Köszönöm. Közben már megtaláltam. :lol: Mondjuk most stornózva van a váltóbeállítás, mert 5 centi hó van a kocsin és szakad is még rá. Imádom, mikor van egy kis időm és valami miatt nem tudom véghezvinni a tervemet. :D

Módosítva : coupe
képpel nem idézünk
Link to comment
Megosztás:

Megvolt a váltó beállítása. Egész baba lett de nem az eredeti váltószoknyám van s nagyon feszül. Holnap utánanézek, mikor vásároltam nem kaptam volt gyárit...

Esetleg arra gondoltam, hogy az a müanyag izé amire rá kell fejteni a szoknyát, na szóval ha abbol kivágnék az milyen lenne? (a magasságára gondoltam) :D

Link to comment
Megosztás:

ez a beállítás mire is kell, vagy mit is állítottok be? nem veszi jola fokozatokat?

ha lehet én is kérnék belőle egy képes élménybeszámolót :D

zotya ha neked van szolj má rárm pübe adok mailt

köszi

üdv

Igen akkor kell, meg ha stiftet cserélsz. Meg nem árt a váltókarban a szoknya alatt a rudazat gumigyűrű állapotát csekkolni.

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a váltó beállítása. Egész baba lett de nem az eredeti váltószoknyám van s nagyon feszül. Holnap utánanézek, mikor vásároltam nem kaptam volt gyárit...

Esetleg arra gondoltam, hogy az a müanyag izé amire rá kell fejteni a szoknyát, na szóval ha abbol kivágnék az milyen lenne? (a magasságára gondoltam) :D

jaja az elég magas, szóval valamennyi belógást tudna adni neki, ha levágsz a magasságából.

csak nehogy becsípődjön a bőr, bár ha feszül, akkor nemhiszem, hogy becsípődne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.