Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

és tényleg. Ma kölcsönGPS-szel (Panasonic Strada 95k HUF), kipróbáltam mennyire csal az óra. Durván 8km/h-t csal, bár amikor az óra már 120-at mutat, akkor a GPS 110-111 között ugrált. Legalább már van tapasztalatom ebben is és nem az órának hiszek, mikor megyek, így nem tartom fel a forgalmat. :rolleyes: Amúgy is furcsa volt, hogy a japán autóban (amivel tanultam vezetni) megszoktam az 50kmh-t és ennél meg lassabbnak tűnt. De az is igaz, hogy az astrában a sebességet nem nagyon érezni.

W=1102-es órával és elvileg F13-as váltó, nem tudom milyen véggel.

Link to comment
Megosztás:

és tényleg. Ma kölcsönGPS-szel (Panasonic Strada 95k HUF), kipróbáltam mennyire csal az óra. Durván 8km/h-t csal, bár amikor az óra már 120-at mutat, akkor a GPS 110-111 között ugrált. Legalább már van tapasztalatom ebben is és nem az órának hiszek, mikor megyek, így nem tartom fel a forgalmat. :rolleyes: Amúgy is furcsa volt, hogy a japán autóban (amivel tanultam vezetni) megszoktam az 50kmh-t és ennél meg lassabbnak tűnt. De az is igaz, hogy az astrában a sebességet nem nagyon érezni.

W=1102-es órával és elvileg F13-as váltó, nem tudom milyen véggel.

Azért azt vedd figyelembe, hogy 8 km/h azt 120-nál csalta, mivel arányosan csal a különbség 60-nál már csak 4. Nekem mivel most kisebb kerekek vannak fenn, még több a különbség. Ha óra szerint 60-nal megyek, akkor valójában csak 53-körül.

Link to comment
Megosztás:

Azért azt vedd figyelembe, hogy 8 km/h azt 120-nál csalta, mivel arányosan csal a különbség 60-nál már csak 4. Nekem mivel most kisebb kerekek vannak fenn, még több a különbség. Ha óra szerint 60-nal megyek, akkor valójában csak 53-körül.

arányos, de nem lineárisan. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azért azt vedd figyelembe, hogy 8 km/h azt 120-nál csalta, mivel arányosan csal a különbség 60-nál már csak 4. Nekem mivel most kisebb kerekek vannak fenn, még több a különbség. Ha óra szerint 60-nal megyek, akkor valójában csak 53-körül.

60-nál is 52-t mutatott a GPS. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint 120-ná 112 , 60-mál 52 ha állsz akkor meg -8? :rolleyes:

Nekem múltkor 100-nál 101-et mutatott a GPS :)

Halványan gyanítom, hogy a túlméretes gumik miatt lehet... Bár ahogy tudom, elvileg csak 6.8 %-al kellene többet mutatnia a műszernek. Igaz, lehet, hogy ehhez hozzájátszott a durva téli mintázat meg az is, hogy túl voltak fújva kicsit.

Általában egyébként kb. ugyanannyit, vagy 1 km/h -val kevesebbet mutat ezekkel a gumikkal (185/70 R14).

Link to comment
Megosztás:

Nekem múltkor 100-nál 101-et mutatott a GPS :)

Halványan gyanítom, hogy a túlméretes gumik miatt lehet... Bár ahogy tudom, elvileg csak 6.8 %-al kellene többet mutatnia a műszernek. Igaz, lehet, hogy ehhez hozzájátszott a durva téli mintázat meg az is, hogy túl voltak fújva kicsit.

Általában egyébként kb. ugyanannyit, vagy 1 km/h -val kevesebbet mutat ezekkel a gumikkal (185/70 R14).

Nekem óra szerint 110-nél megy 100-at és óra szerint 60-nál 50-et.

Ezért megyek lakott területen óra szerint ~62-vel, mert az még belefér..... :rolleyes:

Valahol olvastam, hogy a fényképészek is rátesznek egy kicsit a tűréshatárra. Ezért lehetett, hogy amikor a nyáron belefutottam egybe a Hungaroring körül a 100-as táblánál óra szerint 120-al, mégsem lett belőle semmi. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem óra szerint 110-nél megy 100-at és óra szerint 60-nál 50-et.

Ezért megyek lakott területen óra szerint ~62-vel, mert az még belefér..... :)

Valahol olvastam, hogy a fényképészek is rátesznek egy kicsit a tűréshatárra. Ezért lehetett, hogy amikor a nyáron belefutottam egybe a Hungaroring körül a 100-as táblánál óra szerint 120-al, mégsem lett belőle semmi. :)

Ahogy a büntetési határozatomon is ráírták. 100km/h-ig 3%-ot csalhat a műszer. 100 felett 3km/h-t. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy a büntetési határozatomon is ráírták. 100km/h-ig 3%-ot csalhat a műszer. 100 felett 3km/h-t. :rolleyes:

Jó tudni.

Ettől függetlenül valahol olvastam, hogy országúton 110-re teszik a"set point"-ot. Persze lehet ez egyéni hozzáállás kérdése is....

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom változtattak-e mostanában rajta, de eddig 10%-os sebességtúllépés után lehetett csak büntetni.

Tehát 60-as táblánál ha 65-el kapnak le valakit, az még nem büntethető. Itt az M1-M7 kivezetőn is 110-re

vannak állítva az automata fényképészek. A "vadászok" meg 120-ra :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom változtattak-e mostanában rajta, de eddig 10%-os sebességtúllépés után lehetett csak büntetni.

Tehát 60-as táblánál ha 65-el kapnak le valakit, az még nem büntethető. Itt az M1-M7 kivezetőn is 110-re

vannak állítva az automata fényképészek. A "vadászok" meg 120-ra :rolleyes:

Ezek szerint ezért nem kaptam csekket amikor 100-as táblánál az órám szerint 120-al mentem. ....Mert -10 az órám csalása és akkor még benne van a 120-ban. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ma reggel beültem az autóba, és amikor visszakellett váltani kettesbe, akkor nem ment. Egyszerüen nem tudtam visszaváltani 2-esbe. mentem kb 15 km-ert , utána megálltam, és mikor mikor megint elindultam kb egy óra múlva akkor már jó volt, igaz lehetett érezni, hogy kettesbe picit nehezen ment be. Mi lehet a gond??? Válaszotokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

ma reggel beültem az autóba, és amikor visszakellett váltani kettesbe, akkor nem ment. Egyszerüen nem tudtam visszaváltani 2-esbe. mentem kb 15 km-ert , utána megálltam, és mikor mikor megint elindultam kb egy óra múlva akkor már jó volt, igaz lehetett érezni, hogy kettesbe picit nehezen ment be. Mi lehet a gond??? Válaszotokat előre is köszönöm

Hideg van, dermedt az olaj.

Link to comment
Megosztás:

de tavaj télen is volt hideg, és nem csinált ilyet

Hidegben tényleg nehezebb váltani az olaj miatt, de akkor lehet hogy alapból is voltak váltási nehézségek, csak nem volt feltünő, csak most plusszban rájött a dermedés, azért vetted észre. Volt mostanában váltó rudazat beállítás?

Link to comment
Megosztás:

Hidegben tényleg nehezebb váltani az olaj miatt, de akkor lehet hogy alapból is voltak váltási nehézségek, csak nem volt feltünő, csak most plusszban rájött a dermedés, azért vetted észre. Volt mostanában váltó rudazat beállítás?

Nem volt. A váltókart , hogy egybeessen a két lyuk a váltószoknya alatt?

Link to comment
Megosztás:

na nemsokára megnézem. és ha nemtudom??? akkor kell valamit állítani? ha igen akkor mit?

A homlokfalnál középen van egy csavar, azzal van pozícionállva a váltókar a váltorudazattal. Asszem 13-as crovafejjel lehet hozzáférni dupla hosszabbítóval. De mielőtt nekiesel, próbáld kézzel mozgatni az alkatrészeket a váltónál, hátha beljebb megy a fúrószár. Ha a beállítástól nem javul meg, akkor jöhet a stift csere, meg a többi, de általában ez segíteni szokott, ha nincs nagy kopás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.