Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

köszi!gondolom ilyen van millió,senkinek nem kell.

Sztem ennél azért többet ér, a kábelkötegével, motorvezérlő compijával, váltóval együtt 40-50e Ft-ot megérhet, ha tényleg jó állapotú, és persze van róla papír, hogy be is lehessen hivatalosan építeni. De én nem vagyok kereskedő...

Link to comment
Megosztás:

Sztem ennél azért többet ér, a kábelkötegével, motorvezérlő compijával, váltóval együtt 40-50e Ft-ot megérhet, ha tényleg jó állapotú, és persze van róla papír, hogy be is lehessen hivatalosan építeni. De én nem vagyok kereskedő...

tipp-topp, mindene megvan csak külföldről lett behozva legálisan.szivessen elcserélném egy F-20 váltóra

Link to comment
Megosztás:

Mi az hogy a legnagyobb? Hogy kell ezt érteni? Hosszabbak a fokozatok? :) :rolleyes: Nem tudom nekem milyen van benne, de miben lenne más ha lecserélném egyiket a másikra?

Nem, nyomatékátvitelre gondolt az erősségnél.

Típuson belül is van mindegyiknél ezerféle változat az áttételek és végáttétel függvényében...

Link to comment
Megosztás:

F20-ban viszonylag korlátozottak a rövid típuslehetőségek... F16 jó rá, és abból vannak rövidebbek is :)

Bocsi a zaklatásért, de nem tudom, nem értem azt a sebességváltó dolgot és szeretném érteni... :rolleyes:

Lehetséges hogy adott tipuson belül is vannak variánsok? Pl. az F20-ból is van hosszabb és rövidebb is? :) :) Az enyémre milyenek a jók? Melyik mit produkálna(gyorsulás, fogyasztás...)?

Link to comment
Megosztás:

van F-16 váltóm de a féltengely meg a nyeles tengely is kisebb

Féltengelynek ugyanolyannak kell lennie... ha nem, akkor nem F16 az a váltó :rolleyes:

Nyelestengelyben meg az a különbség lehet, hogy más kuplungtárcsa kellhet hozzá.

Vannak a kisebb motorokra való váltók, ezek kevesebb nyomatékra vannak tervezve... F10-F13-F15

És vannak a nagyobb nyomatékú váltók, pl a F16-F20 (persze ennél több típus is van).

Féltengely belső csuklóban is ez a kétféle variáns van.

Áttételekben és végáttételben ezernyi variáns létezik egy-egy típuson belül is. A váltó konkrét

típusazonosítójában ezek is benne vannak, pl: F13W4.18 (W=hosszabbik, 4.18=végáttételezés aránya).

Link to comment
Megosztás:

Vannak a kisebb motorokra való váltók, ezek kevesebb nyomatékra vannak tervezve... F10-F13-F15

És vannak a nagyobb nyomatékú váltók, pl a F16-F20 (persze ennél több típus is van).

Féltengely belső csuklóban is ez a kétféle variáns van.

Áttételekben és végáttételben ezernyi variáns létezik egy-egy típuson belül is. A váltó konkrét

típusazonosítójában ezek is benne vannak, pl: F13W4.18 (W=hosszabbik, 4.18=végáttételezés aránya).

Ezt úgy vettem hogy nekem(is) szól. :rolleyes: Köszi a felhomályositást! Holnap megkeresem hogy hol és mi van ráirva az enyémre.

Link to comment
Megosztás:

:D Ne mondd, hogy nem lett volna egy akármilyen rongy amivel letakard addig :D :D egyébként speciel nálunk tiszta szokott lenni az a bizonyos mérleg :D :D de feltalálták már azokat a tisztító kotyvaszokat is amelyek tesznek róla, hogy ne legyenek olajos-dzsuvásak. :rolleyes: :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

:D Ne mondd, hogy nem lett volna egy akármilyen rongy amivel letakard addig :) :D egyébként feltalálták már azokat a tisztító kotyvaszokat is amelyek tesznek róla, hogy ne legyenek olajos-dzsuvásak. :)

Aszondod attól könnyebb lesz? :D :)

Egyébként gondoltam rá, csak későn értem haza este és már nem akartam vele zörögni, csak gondoltam hátha valaki már mérte vagy van valami gyári adata, hogy mennyinek kéne lennie. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Passzolom amúgy de biztos 20 felett van. Az enyémét (F13) elég volt levenni az autolift magasságából alá/feltámasztott blokknál mikor javítási projekt volt.

Valahogy úgy jártunk vele mint az öreg paraszt a rotációs kapával, "nagyon jó fiam csak qwa nehéz...!" :rolleyes: :) :)

Link to comment
Megosztás:

Passzolom amúgy de biztos 20 felett van. Az enyémét (F13) elég volt levenni az autolift magasságából alá/feltámasztott blokknál mikor javítási projekt volt.

Valahogy úgy jártunk vele mint az öreg paraszt a rotációs kapával, "nagyon jó fiam csak qwa nehéz...!" :rolleyes: :) :)

:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.