Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Sebességváltó


Sámli

Recommended Posts

Azt hol is kell keresni? Nehéz vagy körülményes a cseréje? Volna arról is kép? ...nekem is gyanús a hátramenet kapcsolásánál a váltó...

Ott van ahova mutatok, nekem csak egy van , van akinek kettő. Kihúzod a régit, berakod helyére az újat, fél perc. ha nem javul, el kell végezni a váltórudazat beállítást is.

kép 1

kép 2

Kicsit szar a felvétel, de a lényeg látszik.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Eléggé lötyög a kar, a motrtérben levő himbák, meg csatlakozás a rudazatban teljesen laza, kotyog, billeg. Honnan lehet javító készletet venni hozzá? Hogy leeht megoldani? Esetleg esztergálni újat? Valaki tudja a pontos méreteket? Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Eléggé lötyög a kar, a motrtérben levő himbák, meg csatlakozás a rudazatban teljesen laza, kotyog, billeg. Honnan lehet javító készletet venni hozzá? Hogy leeht megoldani? Esetleg esztergálni újat? Valaki tudja a pontos méreteket? Előre is köszi!

Először próbáld meg a stift(eket)t cserélni, erről előbb volt szó, meg ezt. A komplett váltókulissza elég sokba kerül. Váltási nehézség is van, vagy csak zavar, hogy lötyög? Váltóbeállítás volt már?

Link to comment
Megosztás:

Először próbáld meg a stift(eket)t cserélni, erről előbb volt szó, meg ezt. A komplett váltókulissza elég sokba kerül. Váltási nehézség is van, vagy csak zavar, hogy lötyög? Váltóbeállítás volt már?

Szépen vált, azzal nincsen gond, csak lötyög, "esztétikai" probléma. Ez kell nekem: váltókar készlet/sebességváltó apróalkatrész: 2500Ft? Beállításon nem volt még.

Link to comment
Megosztás:

Szépen vált, azzal nincsen gond, csak lötyög, "esztétikai" probléma. Majd nézelődöm, tehát autós boltban árulnak ilyet? Beállításon nem volt még.

A váltókulisszáknál elég sok mozgó alkatrész van ami kophat, de ezt a kettőt szokták cserélni először amit irtam, autósboltokban kaphatók. Ha a kar lötyög és zavar, akkor húzd fel a váltószoknyát hátul, utánna ki lehet akasztani elöl, és nézd meg a gumigyűrű nincs-e nagyon elkopva a rudon. Azt is lehet cserélni. De szerintem amíg nincs váltási nehézséged, nem kéne hozzányúlni. Beállitani is csak akkor szokták, ha vmelyik sebességet nehezen veszi. Ha visszzaolvasol látni fogod, hogy jó pár cartárs mennyit kínlodott a váltóval, szóval amíg csak esztétikailag zavar a lötyögés addíg örülj neki. :lol:

A stiftet én 650ft-ért vettem a másik meg ahogy a linken látod 2500. de előszőr cibálld meg, hogy lásd hol kottyan.

Link to comment
Megosztás:

Én cseréltem őket,2 hónap múlva megint kottyant,de aztán magát a stiftet hézagoltam ki 5-ös alátétekkel,azóta hibátlan.

Nekem szerencsére a stiftcsere, és váltóbeállitás meghozta a javulást. Akkor kezdtem el fórumozni, képzeld mit kínlódtam egyedül mire rájöttem. Először hátramenet nem volt, úgy tologattam ki a kocsit a parkolóból. A rükverc helyén az egyes volt ugyanabban a síkban hátul a kettes. Aztán állítottam rajta, akkor meg az 5.-tűnt el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem szerencsére a stiftcsere, és váltóbeállitás meghozta a javulást. Akkor kezdtem el fórumozni, képzeld mit kínlódtam egyedül mire rájöttem. Először hátramenet nem volt, úgy tologattam ki a kocsit a parkolóból. A rükverc helyén az egyes volt ugyanabban a síkban hátul a kettes. Aztán állítottam rajta, akkor meg az 5.-tűnt el. :lol:

Bűvésznek készülsz? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bűvésznek készülsz? :lol:

Nem , azt már kinőttem, most tűzoltó leszek, vagy katona. :lol: Igazából annyira el volt kopva a stift hogy el is tört. És ahogy a két fél elmozdult egymáson hol ez-hol az tünt el de mindíg csak a váltókar szélső síkjából. A 2-3-4 mindíg megvolt. Az egyes is, csak a rükverc helyén. Persze erre már csak akkor jöttem rá amikor kivettem.Katt a képért!

Link to comment
Megosztás:

Pedig rámférne, főleg most hogy kocsim lett! Szóval akinek nincs gondja, az vegyen egy 14-éves autót! :lol: Az asszony már be is szólt, hogy mit szerelnék ha új kocsit vettünk volna? Szerencsére ez a veszély nem fenyeget. :P

Az enyémet. :P

El ne hidd.....nem is engednélek a közelébe. :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 16 éves (3 éve van nálam) és még sose hagyott cserben. Igaz a TMK-t megkapja! :P

Engem csak egyszer, a vezszíjszakadáskor, igaz ez bosszú lehetett, az én hibám. :) Meg kétszer nem indult, szerencsére itthon, egyszer az AC-pumpa halt meg, meg most a vezetéke szakadt el. TMK-? utoljára a néhai győri textilben hallottam, de akkori is úgy, hogy ja kellett vóna! :lol: Azt addig mentek a szövőgépek amíg szétt nem estek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Engem csak egyszer, a vezszíjszakadáskor, igaz ez bosszú lehetett, az én hibám. :) Meg kétszer nem indult, szerencsére itthon, egyszer az AC-pumpa halt meg, meg most a vezetéke szakadt el. TMK-? utoljára a néhai győri textilben hallottam, de akkori is úgy, hogy ja kellett vóna! :lol: Azt addig mentek a szövőgépek amíg szétt nem estek. :lol:

Hálistennek van még aki érti amit írogatok idefele.... :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.